PDA

View Full Version : Трябва ми помощ



N0_feAR
12-03-2007, 13:17
Здравейте. Разчитам на вашите умения свързани с компютри, щото не съм от най-компетентните точно в тази част....смятам че имам вирус на компа, щото от 2-3 дни той постоянно се иключва гат' му скимне...първо си мислих да не би да е от тока, нещо да е ниско напрежението, ама надали е за това. Пуснах си вчера антивирусната (NOD 32) да ми сканирва и ми излезе нещо от сорта : rootkit agent... trojan
и разрових се аз из гооглето и до колкото разбрах това било некъв български вирус. И аз са шашнах. Пак пуснах антивирусната ама този път на опцията : skan and clean. И то по едно време ми илиза нещо от сорта: "този файла е заразен. Вие можете да го изтриете. Желаете ли да го изтриете." И аз уж го истрих. И така на края ми изписа: "Общ брой заплахи-4. общ брой премахнати заплахи - 4."
И аз викам....брей опрайла съм се. Ама на и на следващия ден пак тей ми изключи няколко пъти.
Ако някой знае нещо за този вирус (и дали въобще е вирус или си втълпявам) нека ми помогне....моля обяснете ми кво трябва да прая. Един приятел ми вика че трябвало да си преинсталирам уиндолса (моят е XP) а друг ми казва че съм можела да изтрия вируса.
Ама а де....толкоз съм ушашавена, че не знам кое как да го напрая. Помощ! От 9 години имам компютър и досега нито 1 вирус не се е лепвал.
пп:извинявам се за объркания пост, ама по-смислено не мога да го обясня.

[wow]
12-03-2007, 14:01
Значи влизаш тука > http://www.pandasecurity.com/homeusers/solutions/activescan/ (тва е като онлайн антивирусна, само дето не ти трие намерените гадинки) та след като сканира всичко, има една опциика да видиш заразените файлове в коя директория са. И вече след като видиш къде е заразеният файл, отиваш и го триеш, ако не става влизаш в комп. под Save Mode (рестартираш комп. и преди да е заредил уина даваш F8 и там избираш първото) и вече там не би трябвало да има проблем при изтриването на вируса. ;)
Тва е малко по сложният варият, но за мен е най сигурният... ако не опитай някакви спайуеър програми, може да имаш късмета някоя да го махне :) Например: SpyBot - Search & Destroy, XoftSpy SE, Spyware Doctor, Ad-Aware 2007 и т.н.

chipi_kaoo
12-03-2007, 14:25
Според мен си в много голяма грешка.... от от комповете (дет работя) постояннно гаснеше и се рестартираше...естествено се проверяваше за вируси всеки ден.та това може и да не е сотуерен проблем. може да ти е някъде из хардуера. Аз си смених хард диска, но той пак си гаснеше, и докъто един ден не спря да работи СДто...и се оказа че то е почнало да гори и за тва се гаснел... моя съвет е да изкл флопи....СД....рам (ако има от кои да си намериш платка, а ако са ти две махни едната) за да провериш дали не е от някои от тези части..иначе....чакаи до месец...месец и половина да ти изгори нещо по компа.