PDA

View Full Version : Българската Коледа 2,718281828459...



Canis_Dirus
12-03-2007, 18:22
Съфорумци и съфорумки, българи,
Коледа чука пред вратата. Повечето от нас вече са радват на предстоящите семейни събирания, на подаръците и коледното настрение. Най-хубавото време на годината казват.

Но сега е и моментът, когато се сещаме за така наречените "Деца лишени от родителска грижа". Започват дарителските акции "Хляб за всяко дете" "Българската коледа", плачем от умиление пред картичките на Уницеф и ...
Коледен подарък за сираците - пликче с портокал, банан, вафла, шоколадче и зрънчо. Весела Коледа.

Фарс. Защо го правим? Чувстваме се виновни? Длъжни? Да направим добро? Ей така до Великден да закърпим положението. Лятото да се оправят.

Диалог от един форум:




аз е*а едно сираче с благотворителна цел.

И кво? По колко плащаш на сеанс?


Без пари! Нали е за благотоворителност човека!


Темата е явно провокативна. Ако модераторите преценят, че разваля коледното настроение - да я изтрият, да ми сложат бан, или каквото искат да правят. Да купят 2 кила портокали на децата.

prettyIdeath
12-03-2007, 19:26
Много си прав... малко са хората които се замислят за децата... И тва по Коледа като почнат с тез.. "подари един топъл обяд" (то не че само по коледа де... ама тогаз най-вече) .. Тва е положението в България.. няма как..
:?

koalka
12-03-2007, 19:35
Защо не правят такива кампании през цялата година?Явно, че държавата не отделя достатъчно средства, нехае..но поне това да не се прави само на Коледа.

fake
12-03-2007, 19:35
лицемерие. идиотско отчитане на "някаква" дейност. пране на пари ако щете.
като с кебапчетата преди избори

Blab
12-03-2007, 19:42
Защо по Коледа?
Има бюджет за доизразходване.

Т'ва като с камерите с'а.
Учителите искаха някви мизерни парички - не им дадоха, а сега за 3-на, 4-ворна... сума ще ни слагат камерки в училище.Йоу, умници.

HopeLesss
12-03-2007, 19:46
По-добре по Коледа, отколкото никога...

Blab
12-03-2007, 19:50
По-добре по Коледа, отколкото никога...
така си е

shadow4e
12-03-2007, 19:50
Принципно е така, че трябва да има по-често такива кампании, но е и разбираемо защо покрай Коледа са повече. За мен доста важна причина е, че празникът е през зимата и се влагат пари в отопление, запушване на някой счупен прозорец и за децата още повече нищо не остава.

Canis_Dirus
12-03-2007, 20:23
По-добре по Коледа, отколкото никога...
Точно! :razz: Малко любов, шоколадче така, надежда. И после цяла година сиво ежедневие. Ама ние сме си измили ръцете и ни боли фара.

Образованието, възпитанието, отглеждането на едно дете не е кампания и спорадично действие, ами е процес. Една Коледа и един Великден (като православни за нас великден трябва да е по-голям празник, ама се поевропеизриахме, или поамериканчихме знам ли) не са нищо. Една птичка пролет не прави.
Един портакал ли ще ги оправи на децата? Ще им осигури бъдеще, като няма кой да ги земе на работа "щото са сираци"? Или ще ги вкара в университет?

За цяла година недохранване - тоблерон по коледа. Супер яко - живеят като манекенки.

shadow4e
12-03-2007, 20:29
Много хора дават играчки, дрехи и тн, това се неща, които остават и след Коледа. Виж, аз не одобравям взимането на деца само за празниците и после връщането им в дома, това вече е наистина гадно.

HopeLesss
12-03-2007, 20:57
По-добре по Коледа, отколкото никога...
Точно! :razz: Малко любов, шоколадче така, надежда. И после цяла година сиво ежедневие. Ама ние сме си измили ръцете и ни боли фара.

Образованието, възпитанието, отглеждането на едно дете не е кампания и спорадично действие, ами е процес. Една Коледа и един Великден (като православни за нас великден трябва да е по-голям празник, ама се поевропеизриахме, или поамериканчихме знам ли) не са нищо. Една птичка пролет не прави.
Един портакал ли ще ги оправи на децата? Ще им осигури бъдеще, като няма кой да ги земе на работа "щото са сираци"? Или ще ги вкара в университет?

За цяла година недохранване - тоблерон по коледа. Супер яко - живеят като манекенки.

Що бе, отворко, ти какво си направил за децата?!? Те чакат Коледа цяла година и именно тя им дава сили да продължат.

И не ми говори с тоя сарказъм, защото аз на 16 години успях да организирам благотворителен концерт и с още 3 мои приятелки събрахме 10 000 лв за лечението на болно дете. Нещо да ми кажеш, а ?!?

OtherDimension
12-03-2007, 20:59
дай тогава с десетилетия никой да не го е грижа за тия деца, да си седят е там в някакви сгради и да не мърдат от там
логиката ти е безкрайно тъпа

shadow4e
12-03-2007, 21:09
OtherDimension, предполагам, че имаш предвид моя пост. Аз нямам против извеждането им на разходка, на пързалки, на кино и тн, но вкарването им в семейството и след това връщането им в дома не им се отразява добре, защото в доста случаи тези хора не ги търсят отново или това става след половин година. Но ако си решил, че ще се грижи за едно дете, ще ходиш и ще го виждаш редовно, ще му отделяш внимание и защо не едни ден да го осиновиш, тогава да. Но това да го вземеш, да му осигуриш 3 хубави дена и после да го зарежеш, не го одобрявам.

OtherDimension
12-03-2007, 21:11
OtherDimension, предполагам, че имаш предвид моя пост. Аз нямам против извеждането им на разходка, на пързалки, на кино и тн, но вкарването им в семейството и след това връщането им в дома не им се отразява добре, защото в доста случаи тези хора не ги търсят отново или това става след половин година. Но ако си решил, че ще се грижи за едно дете, ще ходиш и ще го виждаш редовно, ще му отделяш внимание и защо не едни ден да го осиновиш, тогава да. Но това да го вземеш, да му осигуриш 3 хубави дена и после да го зарежеш, не го одобрявам.
имам предвид автора
на теб така няма да ти говоря ;)

Canis_Dirus
12-03-2007, 21:34
Що бе, отворко, ти какво си направил за децата?!? Те чакат Коледа цяла година и именно тя им дава сили да продължат.

И не ми говори с тоя сарказъм, защото аз на 16 години успях да организирам благотворителен концерт и с още 3 мои приятелки събрахме 10 000 лв за лечението на болно дете. Нещо да ми кажеш, а ?!?
Браво! :D
Явно добре знаеш, какво дава сили на децата :-D

Машалла. Давай в същия дух. Аз нали писах, че е*а едно сираче благотворително. такова едно малко петгодишно :evil:

sexx_na_exx
12-04-2007, 21:02
парите от смс отиват да пълнат гушите на правителството :evil:

techCandy
12-04-2007, 23:45
Да, така е, всички сме много добри по Коледа, изведнъж се показва
човека в нас и се сеща, че имало хора в беда.... Фарс, наистина, но пък от друга страна, ако не го правят по Коледа, никога няма да го направят. Така излиза, че по- добре малко, от колкото пък съвем нищо....

Orono
12-05-2007, 00:05
Абе, мръсни позъори сте всички, много говорите, а направили ли сте нещо всъщност?

Истинските хора действат, не се обясняват по форумите и не очакват овации за това, което са направили.

sexx_na_exx
12-05-2007, 07:49
действат некой 8)

SpAcE_LaDy
12-05-2007, 13:28
Леле леле, прочетох първата и до някъде втората страница.. добре е да се прави нещо за децата целогодишно.. това е факт, но вместо да се повтаря едно и също 2 страници в темата.. за това време можеше да се направи нещо, защото аз прочетох темата горе-долу и само едно и също чета.. дайте да направим нещо, хора!

Canis_Dirus
12-28-2008, 16:20
интересно, как за една година не са се променили нещата...

Nafarforii
12-28-2008, 17:04
50% oт парите отиват за мобилните оператори,другите 45% отиват за циганета,не мерси!Ти май нещо не си добре с математиката :lol:

LINKNOT
12-28-2008, 17:11
^ :D :D

SiegHeil
12-28-2008, 17:39
Коледата е най шибания лицемерен празник в годината. Дядо Коледа на сапун, а джуджетата на луканка. Хейт хейт хейт...

ScionOfStorm
12-28-2008, 17:44
^ елените на суджук и слагаме софрата!

Dumb
12-28-2008, 17:46
^ :D

l0llip0p
12-28-2008, 18:57
първо някой да те е спрял да даряваш през годината, а!?!?!
второ що да не помогнем като се организира дори и веднъж в годината да е ?!? кво ни пречи 1 лев да дадем даваме по 200-300 лв за обувки а ся за 1 лев почнахте всички да се правите на разбирачи - Дръжте си го тоя лев :?
и трето като имаш възможност да помогнеш го направи защото не знаеш какво ще ти поднесе живота...
ае живи и здрави...

machoka
12-28-2008, 19:03
Може веднъж годишно да е, обаче да си чувал израза 'ден година храни'? Както събират по няколко милиона лева, ако има кой да ги управлява качествено тези пари, това са мнооооого кила портокали и общо взето ще хранят децата цяла година.
Освен това със събраните пари се купува медицинска техника, която ще лекува и профилактира деца десетилетия напред, ежедневно..
Именно това е идеята на тези каузи - ако държавата няма пари, всеки българин да дари по 2 лв - няма да ги усети, но когато 3 милиона дарят по 2 лв ситуацията се променя и това е за нашите - българските деца.

така че хейтърството ви го считам за излишно точно за този повод.

cappy123
12-28-2008, 19:19
И на мен ми омръзна с това " пратете един празен СМС за Българската Коледа"

Децата, които имат нужда оп помощ и грижи, трябва целогодишно да са подпомагани със средства, не само на Коледа да се сещаме за тях !!!

Кофти ми е аз да се радвам на Коледа и да съм щастлива на подаръците, които имам, а те да гладуват и да са тъжни!!! :( :( :(

Нека държавата направи нещо по въпроса.Нека и правителството помисли за тях ...
Нека оправят домовете, нека да осигурят храна, дрехи и най-вече ЛЮБОВ!!! :(

acdcfenka
12-28-2008, 19:22
Аз пък съм на мнение, че вместо да ги мъчиме тези деца е по- добре въобще да няма сираци. Но в Абсурдистан е така, в чужбина хората си гледат децата и не ги оставят на произвола на съдбата. :?

ScionOfStorm
12-28-2008, 19:23
И на мен ми омръзна с това " пратете един празен СМС за Българската Коледа"

Децата, които имат нужда оп помощ и грижи, трябва целогодишно да са подпомагани със средства, не само на Коледа да се сещаме за тях !!!

Кофти ми е аз да се радвам на Коледа и да съм щастлива на подаръците, които имам, а те да гладуват и да са тъжни!!! :( :( :(

Нека държавата направи нещо по въпроса.Нека и правителството помисли за тях ...
Нека оправят домовете, нека да осигурят храна, дрехи и най-вече ЛЮБОВ!!! :(

\/, bro

леле..

Canis_Dirus
12-28-2008, 19:35
\"Ден година храни\", ама с 4 милиона лева не можеш един месец да нахраниш. Всъшност храната не е най-големия разход, а и често се намират дарители . Материалната база е адски зле, а персонала е съкратен на половина, като няма да споменавам, какви са условията на работа.

shadow4e
12-28-2008, 21:46
[b]И на мен ми омръзна с това " пратете един празен СМС за Българската Коледа"

Децата, които имат нужда оп помощ и грижи, трябва целогодишно да са подпомагани със средства, не само на Коледа да се сещаме за тях !!!

Дори не знаеш за какво е "Българската Коледа". Тази инициатива не е за сираците, а за болни деца, които имат семейство, които са обгрижвани постоянно. На една сираче и да му направят операция на краката примерно като няма кой денонощно да му помага, с упражнения, придържания и тн, парите отиват на хаос.
За мен по-важното е апаратурата, която се купува. Днес точно имаше репортаж от болницата в Силистра и тази година са спасени доста бебета не само от смърт, но и от тежки заболявания, които биха причинили различни увреждания. Даваха и майки, които бяха много благодарни. Купува се техника и за по-малки градове, защото не всичко е София, тук нещтата с новородените са доста по-лесни, но там не така.


А за домовете, както каза Канис, положетието сериозно. Гледах репортаж с майка, осиновила 4 годишно момиченце и тя обясняваше колко неща не е знаела, неща, които е трябвало бая по-рано някой да я научи. Думи като "печка" и "хладилник" и, че котлоните не се пипат.

hottie
12-29-2008, 00:22
Всъщност единственото, от което се нуждаят децата е внимание и обич! Но ... това просто няма как да стане за съжаление

Seducti0n
12-29-2008, 03:03
:-o Що никой не слуша какво говори machoka-не знам...
Хубаво хейтите, ама съм сигурна, че е доста малък процента на хората, писали в тази теми, които някога да са направили някакво дарение, дори и в минимален размер.Така, че вместо да осъждате подобни кампании, помислете над това за какво се събират парите, а не дали е лицемерно, това че само по празниците се обръща внимание на благотворителността.

П.С-Българина е склонен да подпомага сънародниците си в затруднено положение.Пример-наводненията миналага година.Направи се кампания и се събраха средства.Със сигурност не са били достатъчно, но е хубаво, че са се обладотелствали хора останали без подслон над главата си!

RAWRRR
12-29-2008, 03:22
^ а ти си припомни случая с Красимир Горсов :)

Canis_Dirus
12-29-2008, 03:46
Никакви дарения, помощи и субсидии не подкрепям!

Няма да успоявам съвестта си спрямо някое сираче, или някой останал без дом в следствие наводнение. Да дарявам пари, означава негласно да призная, че с дейността си печеля повече, отколкото ми е необходими, за да оцелея и акумулирам богатство - ерго ограбвам природата, а според един умен чиляк наречен Аристотел, ограбването на природата с цел богатство е неморално. Затова предпочитам да съм с чиста съвест пред природата. Някяк тя ми е по-скъпа от някакви мизерници там.

Естествено тук може да кажете, че като не давам пари, аз пак изкарвам същото със дейността си - вярно, но с повечето пари се повиша и стандарта ми на живот и например скоро огромния плазмен телевизор ще е жизненоважен за оцеляването ми. Звучи егоистично? Така е. Не отричам. Искам аз да се радвам на плодовете на моя труд!

Отказвам да помагам на хора, които не са сключили една елементарна застраховка за символична сума на месец (колкото таксата за кабелна) и са останали без дом в следствие на наводнение. Сори - да са мислили.

Отказвам да помагам на сираци! Тяхното съществуване влошава пряко качеството и стандарта на моя живот. Човечеството в момента употребява 1,3 планети - тоест повече, отколкото планетата може да регенерира. Е до кога? Вярно е, че децата нямат вина, но и аз нямам вина за тяхното положение и отказвам да поемам нечия вина.

Помагайки на сираци и просяци заявявате \"предпочитам да се возя в претъпкан градски транспорт, отколкото сам в лимузина\" Е като ви харесва - моля. Аз обаче предпочитам лимузината.


И сега ще се ревне \"Ама хуманно е!\" НЕ Е! Защо? Обяснявал съм!


Писано е на кирилизатор и може да има грешки.

SWASTlCA
12-29-2008, 05:30
Всеки се ражда някакъв.
Някой богат, друг беден, трети инвалид за цял живот.
Неща, които трябва да приемете.
Това не е вашата съдба, не се опитвайте да я промените със 1 или 2 лв.
Бъдете спокойни, приютите имат достатъчно средства, точно за това са приюти. Храната им е топла, за това също не се притеснявайте. Щом това е тяхната съдба, значи има причина.




Ако видиш едно детенце да умира с белег на челото, хванеш го и го прибереш на топло. Дадеш му дрехи, нахраниш го, оставиш го за 2 - 3 дни, докато мине изключителния студ и го пуснеш да си ходи...
Детенцето ти благодари и си тръгва. 20 години по - късно, вече имаш свое собствено дете, което отива на разходка и никога не се връща, защото някакъв човек го е блъснал с колата... 5 дни по-късно разбираш, че човека блъснал детенцето ти, е човека на който ти си спасил живота.
Въпроса ми е: Какво си направил? Добро или Зло?

С този пример исках да ти кажа, че всички деца са невинни, Андрей Романович Чикатило също е бил едно невинно дете, но провери какво е правил. Казвам го на всеки. ;)
Айде, лека, че ми се доспа.

hottie
12-29-2008, 08:57
Всеки си прави избор. Аз, например съм много чувствителна и ако видя някое дрипаво сираче на улицата веднага ми става много тъжно. Просто съм си такъв човек. И като цяло съм на принципа - щастлива съм, стига другите да са щастливи. Винаги мисля първо за останалите(говорим за близки хора, не за цялава планета).
А относно нуждаещите се щом имам и докато имам ще давам. Но това си е мой избор.


Всеки се ражда някакъв.
Някой богат, друг беден, трети инвалид за цял живот.
Неща, които трябва да приемете.

Съгласна съм и наистина е така, но сърце не ми дава. Това си е вече до човека. Знам че ми изиграва лоша шега това ама няма как :)

cappy123
12-29-2008, 10:00
Който иска да помогне, знае как да го направи !
Може би от тъжната гледка в дома за сираци, аз повече не съм ходила там.Макар и тогава да бях толкова щастлива, ми се късаше сърцето.НО се радвам, че тогава ги зарадвах, макар и за кратко !

_donna_
12-29-2008, 10:25
Не зная само кой трябва да се чувства зле заради това,че има изоставени деца.Парите не растат по дърветата.И моите не са много - липсват ми само около няколко милиона евро.Ха.

Благотворителност от рода на Българската Коледа/дали има Американската Коледа?/ не са чак толкова лоши,защото от достоверен източник знам,че поне по-голямата част от парите наистина отиват при децата.И понякога стигат и не само за пликче с портокали и шоколад.

Е,да,едно левче къде не е отишло,само че хората чакат някой друг да направи нещо.Да се започне проект с този "бюджетен излишък" и после ако не достига нещо с радост ще се включим.Обаче не може вечно да се чака на състрадателността на братята самаряни.Които и без това не са цъфнали и вързали.Дай 15 лева за нови чинове в училище,дай левче за Българската Коледа,дай 200 лв. да си оправим от 20 години неремонтираната жилищна сграда,нищо че плащаме данък сгради,смет и всякакви такива лайна.Ми не става така,скъпи сънародници.

Pliok0019
12-29-2008, 10:34
Факт е че по този начин се помага, факт е и че има смисъл. Темата за мен е безсмислена.

momon
12-29-2008, 10:48
Аз съм и "за" и "против", защото тези пари наистина ще помогнат на някое дете, но трябва ли ние да се чувстваме виновни за тези деца? В крайна сметка не сме ние хората,които можем да направим нещо, пък и да искаме, не ни е по силите! Тия политици що не си гледат по-свясно работата? Само се чудят как да си вдигнат заплатите и премиите и много ги боли тях .. И всяка година имат огромен годишен бюджетен излишък.. И наистина- не само по Коледа трябва да се сещаме за тези деца-подигравка с хорското страдание е !

_donna_
12-29-2008, 10:53
Ама не е въпросът дали се чувстваме виновни или не.Защото никой не се чувства.Чувстваме се само по-добри,когато дарим мизерното едно левче,което е и истина и не.Въпросът е - защо и докога тези деца ще живеят по този начин - чакайки по Коледа някой да се сети,че ги има.Не е и въпросът има ли полза или не от кампаниите,а защо и докога ще има нужда от тях и всъщност доколко могат да подобрят стандарта на живот на децата.Да,пренаселено е,но никой не може да ги изпозастреля,защото нямат родители.Да,тежат на всички ни,но така или иначе ги има,те са някъде там окаяни и държавата нехае.

Canis_Dirus
12-29-2008, 14:00
Благотворителността е за идиоти!

Ако Мерцедес види БМВ да фалира, дали ще им помогнат? Няма и никой няма да приеме това за неестествено. А става дума за някакво предприятие.

Аз говоря тук за живот, за конкуренция в живота и всички искате да помагате. Идиоти! Смърт!

hottie
12-29-2008, 14:27
Конкуренция с деца.... да,бе!

Bombshell
12-29-2008, 14:29
80% от 'ДЕЦАТА' са роми...
ОПАА кво стана? ЗАЩО МЪЛЧИШ!? :?

hottie
12-29-2008, 14:32
соу уот?

Canis_Dirus
12-29-2008, 14:33
Конкуренция с деца.... да,бе!


Децата порастват. Стават идиоти!

Самото им съществуване предполага, че употребяват природни ресурси, които аз искам! Обясних ли, че ПЛанетата не може да поддържа толкова много хора с такъв стандарт? Е съществуването на разни такива влошава моя живот. Мерси съм!

hottie
12-29-2008, 14:36
Конкуренция с деца.... да,бе!


Децата порастват. Стават идиоти!

Самото им съществуване предполага, че употребяват природни ресурси, които аз искам! Обясних ли, че ПЛанетата не може да поддържа толкова много хора с такъв стандарт? Е съществуването на разни такива влошава моя живот. Мерси съм!

8-) Нищо не мога да отвърна на такъв отговор, наистина е много логичен. Евала. Затова пак се придържам към тезата си, че си е до човек. Всеки си избира.

Canis_Dirus
12-29-2008, 14:39
8-) Нищо не мога да отвърна на такъв отговор, наистина е много логичен. Евала. Затова пак се придържам към тезата си, че си е до човек. Всеки си избира.

Ако наистина ни беше в природата да помагаме, нямаше да се стремим към по-висок стандарт на живот, а към равен за всички - тоест след достигането на необходимия минимум, щяхме да даваме всичко останало на нуждаещите си. И по този начин 80% от населението да живее на гърба на другите 20%. Парето.


СМЪРТ!

SWASTlCA
12-29-2008, 14:40
Вероятността да помагаш на потенциален убиец/крадец е голяма.

hottie
12-29-2008, 21:18
8-) Нищо не мога да отвърна на такъв отговор, наистина е много логичен. Евала. Затова пак се придържам към тезата си, че си е до човек. Всеки си избира.

Ако наистина ни беше в природата да помагаме, нямаше да се стремим към по-висок стандарт на живот, а към равен за всички - тоест след достигането на необходимия минимум, щяхме да даваме всичко останало на нуждаещите си. И по този начин 80% от населението да живее на гърба на другите 20%. Парето.


СМЪРТ!

всеки се бори, за да оцелява ;-)

SiegHeil
12-30-2008, 01:42
hottie, значи е по добре всички да живвем гадно, отколкото малко, но добре ? 8-)

hottie
12-30-2008, 08:03
hottie, значи е по добре всички да живвем гадно, отколкото малко, но добре ? 8-)

Мисля, че горе споменах че предпочитам щастието на другите пред моето :) Аз няма какво да губя. :-D

SiegHeil
12-30-2008, 11:36
hottie, значи е по добре всички да живвем гадно, отколкото малко, но добре ? 8-)

Мисля, че горе споменах че предпочитам щастието на другите пред моето :) Аз няма какво да губя. :-D
Помагайки на някого да оцелее спомагаш за нещастието на другите 6 милиарда..got it ?

hottie
12-30-2008, 11:54
hottie, значи е по добре всички да живвем гадно, отколкото малко, но добре ? 8-)

Мисля, че горе споменах че предпочитам щастието на другите пред моето :) Аз няма какво да губя. :-D
Помагайки на някого да оцелее спомагаш за нещастието на другите 6 милиарда..got it ?

Тъй катго не мога да помогна на всички си избирам. Избирам децата, защото не са избрали ози начин на живот и защото за безсилни. Едва ли спомагам за нещастието на други с износени дрехи и стари играчки.

SiegHeil
12-30-2008, 12:06
Явно никога няма да разбереш тва което Канис ти каза, кофти шанс.. 8-)

hottie
12-30-2008, 12:19
Явно никога няма да разбереш тва което Канис ти каза, кофти шанс.. 8-)
Напротив разбрах и даже останах очарована от логиката му, но това не означава че съм съгласна с това :)
Просто не мога да мисля по този начин.

_donna_
12-30-2008, 12:45
Е,аре бе,стига с тия надписи с големи букви СМЪРТ!
Като сте толкова вкиснати взимайте по една сопа и да ви нема към Дом майка и дете...Тука и да пишете смърт и да не пишете файда няма.

Ми като ти влошават стандарта на живот дай да избием всички други,които ползват същите ресурси както ти.Например африканците,жълтите,червен ите,циганите,децата,жените, старците и всичко що можеш да надвиеш ... :-o

SiegHeil
12-30-2008, 12:56
Ми като ти влошават стандарта на живот дай да избием всички други,които ползват същите ресурси както ти.Например африканците,жълтите,червен ите,циганите,децата,жените, старците и всичко що можеш да надвиеш ... :-o
Жестоко, но факт...хората са бацили ^^

MostHated
12-30-2008, 13:27
не мога да не бъда съгласен с автора, но не можем и по цяла година да сме със сираците. И по коледа да се събират пари пак е добре, да почустват празника.

TheRunaway
12-30-2008, 13:35
На мен да ми е помогнал някой ? И к'во ще си давам парите за бедните? Ми да си намерят работа, бе. А не да ми просят по улицата, да ми викат "бате, дай едно левче за баничка" и след 2 минути да го гледам с кутия цигари в ръка. А на тия бездомните, аз ли съм им виновен, че са на улицата ? Голяма част, даже доста голяма част от бездомните хора са си изгубили имота на комар.. И аз какво съм задължен да направя ? Нов апартамент да им купя ? Е т'ва няма да стане. И тия пари от sms-ите не отиват където трябва!

Lucho
12-30-2008, 13:36
Прав си канис,и то много...има и други бедни хора,но за тях пари няма...за благотворителност в нашата държава се сещаме единствено по празниците ! :?