PDA

View Full Version : помощ



PK*ЛК
12-04-2007, 14:21
аз съм 7 клас въпросът ми е следният искам да стана кардио хирург и незнам каде да влезна след 7 клас и мога ли да влезна да кажеме след 8 клас ? вси4ки предмети са ми наред добър съм в тях само по математика съм много зле :( 8-[ 8-[

zori7o
12-04-2007, 14:38
Това, че искаш да станеш кардио хирург е много хубаво!
Аз следващата година ще кандидатствам медицина за това искам да ти дам няколко съвета:
1. За да кандидатстваш с биология и химия е по добре да бъдеш в училищв в което ще ги изучаваш не по 1 час на седмица, а поне по 2! Аз например съм в училище в което съм с профил биология и сега съм в 11 клас и я изучавам по 12 часа в седмицата. Това може много да ти помогне.
2. Задължително е по биология и химия е да имаш 6-тици, защотот конкуренцията е много голяма и много трудно се влиза.
Това е от мен ако имаш някакви други въпроси можеш да питаш :-D

Seducti0n
12-04-2007, 15:36
Здравей.Първо и аз искам да те поздравя,че още от сега имаш цели в живота и ти пожелавам да имаш достатъчно сили и кураж за да ги осъществиш.

По темата-До колкото знам на този етап в България,няма училища с прием след 7-ми или 8-ми клас,които да предлагат обучение по медицина,дори поставяне на основите в тази наука.Ккато те посъветваха преди мен е добре да се насочиш към училище,в което да се изучава усилено Биология и Химия-двата предмета,с които ще кандидастваш. :wink:

Успехчета. :) :)