PDA

View Full Version : помощ бактерий



_cveti_
12-04-2007, 15:54
zdraveite .otkriha mi helikobakter pilori.a ot tiah mi se obrazuva i iazva.niakoi zbluskval li se e s tezi problemi :cry: .triabva li da se pritesniavam :-$ .blagodaria predvaritelno

Sunrisee
12-04-2007, 16:56
Ne razbiram mn,mn ama shtom prochetoh QZVA .. seriozno e,da.Chuvala sym za hora,pochinali ot spukana qzva.Bi trqbvalo da se pritesnqvash :(

batkodoki
12-06-2007, 12:30
zdraveite .otkriha mi helikobakter pilori.a ot tiah mi se obrazuva i iazva.niakoi zbluskval li se e s tezi problemi :cry: .triabva li da se pritesniavam :-$ .blagodaria predvaritelno

тази тема мисля я консултирахме скоро....

няма нищо кой знае какво тревожно. това даже е благоприятно, понеже /статистически/ гарантира, че няма да умреш от язва изродила се в рак :)
просто по схема ще трябва да пиеш 2 или 3 лекарства, които ще елиминират бактерията и на практика още по време на лечението ще престанеш да имаш язва.
откриването и доказването ролята на хеликобактерията при улкусите, както и лечението и е едно от най-големите постижения на ХХ век, сравнимо с откриването на кортизона и инсулина, превърнало язвената болест от доживотна тежка хронична болест нарушаваща качеството на живот на болния с множество усложнения в лечимо заболяване!