PDA

View Full Version : искате ли да напуснете бг?



sexx_na_exx
12-04-2007, 22:28
аз искаам :grin:
и ше живея в канада 8)

Blacklisted
12-04-2007, 22:40
Не. Прав ти път...

sexx_na_exx
12-04-2007, 22:42
що па не искаш

Blacklisted
12-04-2007, 22:47
Щото ми е родина.

sexx_na_exx
12-04-2007, 22:52
ама нема нищо в нея
и е тъпа

Blacklisted
12-04-2007, 22:54
Я ме светни какво точно няма и кое е тъпо, че то и аз съм тъп и не знам...

Bolt_f
12-04-2007, 23:23
Нямам думи, потребителката... няк'ва се хвали, ще ходи в Канада, а даже не знае какво е там... навсякъде има много недостатъци, някъде повече, някъде по-малко........ аз избрах да бъда един Гражданин на света и това ме устройва перфектно :)
Иначе, ако мислиш че отивайки с мама и тати в Канада животът ти ще се подобри от само себе си, че всичко ще бъде перфектно и като по филмите... се лъжеш много...
Не го казах с лошо чувство. Късмет...!

soulfly
12-04-2007, 23:39
може да замина за 20тина години и да се върна

sexx_na_exx
12-05-2007, 09:00
Я ме светни какво точно няма и кое е тъпо, че то и аз съм тъп и не знам...

нема нищо,мръсно е,бедно,уууф :?

Blab
12-05-2007, 09:17
Ако ти бях съученичка, нямаше да те е*авам за циците, а за кухата ти главица.

Тази "дискусия" се е водила десетки пъти.Още една тема е просто излишна.

Blacklisted
12-05-2007, 09:59
Какво няма? Навсякъде е мръсно. Бедно ама имаш компютър и интернет нали? Нямаш дори най - малка представа какво е наистина бедно...

DisciplineAndOrder
12-05-2007, 10:35
Такива теми-бол...
sexx_na_exx,защо искаш да заминеш?защото мама и тати са си намерили работа в Канада и са ти казали,че там е по-хубаво ли?И никъде няма да живееш по-хубаво отколкото в родината си,попитай когото поискаш.

Violenza
12-05-2007, 11:43
Да, искам да замина.
След като завърша искам да отида да уча в Италия.

Ultra_Bulgaria
12-05-2007, 12:58
Не мога да разбера тези,които искат да напуснат България просто ей така,всякаш не е тяхна родина и не им пука за нея!?!Стига бе хора,стегнете се,и като идете в чужбина,кво???Голяма работа!Да не мислите,че ще ви приемат с мед и масло на летището!И какво ще работите там-ще миете чинии и ще продавате сандвичи примерно!Все едно в България това неможете да го работите!Моля моля,имайте малко повече достойнство и се дръще като българи!Стига с това в България няма пари,България нищо не е направила за мен!Я да видим ние какво сме направили за България,че тогава да говорим тя какво е направила за нас!Аз от България освен ако отида не екскурзия до чужбина за малко,за друго няма да я "напусна",защото я обичам и тя е моята родина и това е достатъчно за мене за да съм щастлив в нея!А пари винаги се намират!Те така или иначе не са най-важното нещо на света,а има много по-важни неща от нея!

Blacklisted
12-05-2007, 13:00
аз също мисля да заминавам, но никога не бих казал подобни неща... Doh, мислех че си се отказал. Жалко.

**kissable**
12-12-2007, 21:31
Ami az sum zaminala.Iskam da se vurna. :)

air_wisp
12-12-2007, 23:32
Тука ми е много хубаво. Не в родния ми град, но в София :grin:

RoyTheReaper
12-14-2007, 13:59
Аз искам и ще го направя. Септември заминавам да уча в Лондон.

I love Naley
12-15-2007, 07:20
Да но това незнаци че не обичам България.

mickelangelo
12-18-2007, 15:19
Имах възможност .. но отказах предпочитам да си стоя в добрата "бедна и мръсна " България ! ! ! !

Spook
12-18-2007, 20:43
Заминавам и окото ми не мигва... :x

true.
12-19-2007, 08:54
Патриот съм по душа,но бъдещето е в чужбина.
Май месец ми приключва трудовия договор и започвам да си урееждам документите за Бостън.Ще видиме как ще се развият нещата....Надявам се,че 2009 най-късно ше съм заминала.
Но обичам страната си и никога не бих говорила такива неща,каквито говориш ти,или sexyTka.Малки сте,не умеете да разсъждавате правилно-нормално е.както отбеляза extreme_ :

И вие ще пораснете и ще разберете,че от родината по-хубаво място за живеене няма.Дотогава обаче не се дръжте като лайна.

Spook
12-22-2007, 20:32
Защо обичам България, кратък обзор:
- обичам когато вляза в магазин продавача да ме гледа като жертва
- обичам да съм пешеходец с опасност за живота
- обожавам мазен колега-шофьор да надува клаксона в запотена таратайка и да изброява цялата ми рода
- чакам с нетърпение да взема заем за жилище с непосилна лихва от банкер, бивш мутра
- след това най-харесвам новата ми панелка да тече от всякъде макар да съм на 4 етаж, а съседа да пуска мазна чалга в 3 сутринта.
- наслаждавам се на комшиите- Хасан, Ахмед, Исмаил които джобят приятелите ми
- обичам когато изнасилват приятелката ми
- обичам когато изнасилват и мен...
- а най ми харесва някой друг да ме определя като личност
Малки сте,не умеете да разсъждавате правилно-нормално е.както отбеляза extreme_ :

ИДотогава обаче не се дръжте като лайна.

Blacklisted
12-22-2007, 20:55
^Fuck the weak :)

LoLi_PoP
12-25-2007, 20:51
emii kasmet..dano ti haresa..spored men shte imash po golqmo badeshte v dr
darjava i si s edin ezik v poveche,no se zamisli za loshite neshta koito te chakat.. te nikak ne sa malko .. :? inache dano na teb ti haresa i uspeh :mrgreen:

summergir1
12-25-2007, 21:38
мне, искам само на екскурзия :P

elsy
01-03-2008, 12:44
И аз искам да уча и работя в чужбина след време... :)

WoCK
01-03-2008, 21:57
България за мен си остава една пълна кочина няма оправия
скоро няма да влеземе в правия път аз определено искам да се махна от тука на нищо не прилича вече тая "държава" :-x :-x :-x :-x :-x

Blacklisted
01-03-2008, 22:14
Кочината добре те е отгледала, свиня такава ;)

Sasho_Kill
01-04-2008, 02:28
Кадето и да отида ще се върна !

dido255
01-04-2008, 07:22
я отворете учебника от 5 клас по история и вижте кви ВЕЛИКИ хора са израстнали по тези места припомнете си колко голяма и велика е била тази страна...БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО
НЕ СМЯТАМ ДА Я НАПУСКАМ НО МАЙ ТАКА ЩЕ СТАНЕ СЛЕД НЯКОЛКО ДЕСЕТТИЛЕТИЯ...

BUFERKATA
01-04-2008, 09:01
Еми тя е била ВЕЛИКА държава,но сега само славата от миналото и е останало.Аз обожавам България!Като бях по-малка се разплаках когато нашите казаха,че 1 ден ще заминем за чужбина,за да живеем там.Тогава те ми казаха "ти сега не искаш да заминеш,защото приятелите ти са тук и целия ти живот е тук,но като пораснеш и трябва да издържаш и семейство ще видиш".Ето сега пораснах(е не много се пак съм още на 16),обаче виждам как по-висшестоящите от нас не ги е грижа,ама изобщо за държавата.Всеки гледа да "лапа" повече пари,да си кара новото БМВ и това е.А ние(народа) вместо да направим нещо по въпроса(не че знам какво,но все нещо ще измислим),бягаме от България.Кажете вече НЕ ! Хора ! Бъдещето е в нас ! Само ние по-младите,които виждаме какво е и се дразним от абсолютно всичко,защото нищо не ни е както трябва,можем да направим това,което нашите мили "дебили(депутати и т.н.)" трябваше да направят много отдавна!Хайде хора! Не се отказвайте.ДА НАПРАВИМ НЕЩО ! :smt100

BUFERKATA
01-04-2008, 09:05
Писна ми всеки идиот в предизборната си кампания да обещава,да обещава,да обещава и когато му се доверим ни показва среден пръст и нищо не прави. :o Знам,че не е лесно да се оправят нещата бързо,но пък се започва от нещо,а аз до сега НЕ СЪМ ВИДЯЛА НИЩО!
ААААААА ПОЛУДЯВАМ ВЕЧЕ! ИДВА МИ ДА ВЗЕМА ЕДИН ПИСТОЛЕТ И СИЧКИТЕ ДА ГИ УБИЯ ! :smt071

Sasho_Kill
01-04-2008, 15:28
Двайсеина младежи обле4ени в 4ерно и с маски с малак микрубус спират пред парламента.
Вси4ки имат по един калашник.
Взлизат вътре и пукат на месо. :D

BUFERKATA
01-05-2008, 08:22
Сашо , в такъв случай с мен ли си? :D

Николай
01-05-2008, 15:57
Както реди RaggaOne в една от много добрите си песни " Музика във вените " " Оставам в България тук са мойте корени , тук са мойте приятели всички спомени " Е т'ва е и моето мнение.. Българин съм се родил.. с Българско име съм кръстен.. Няма и да оставя България.. Може през последните десетилетия да е пълна боза но някаде в края на всичката тая глупащина се вижда малко надежда да се оправят нещата .

kahn
01-05-2008, 16:04
Останаха ми още 7 месеца и ще сбъдна мечтата си ,да напусна тази пародия на държава.Късмет на тези ,които остават.

KiLLeR_InSTiNkT
01-18-2008, 12:50
Не искам да напускам България. Била съм навън и тук винаги ми е било най-добре. Помня каква радост беше като се завърнах окончателно преди няколко години. Обичам България с всичките й недостатъци, не бих се чувствала никъде другаде толкова щастлива.

Mr.Erotic
01-19-2008, 16:51
Еми аз вмомента съм в 12-ти клас и мисля да замина в чужбина за да уча, защото там образованието е на по-добро ниво. Ако успея да се справя и да издържа макар да ми липсва родината, семейството и приятелите бих останал там но не завинаги, но достатъчно дълго за да мога да се развия и да си осигуря един спокоен живот - човек не трябва да забравя(особено ние момчетата), че някой ден можем да създадем семейство на което все пак бихме искали да му осигурим един нормален живот. Специално за това което аз искам да уча в България нямам реализация. И още нещо - много от българските политици са си взели образованието в чужбина.
Също така мисля, че точно тази пределна възраст 18-19, когато се разделяме със голяма част от приятелите си е най-подходящия момент да напуснем България понеже така ще ни е малко по-леко отколкото когато сме вече 2ра година студенти имаме много нови приятели, които ще ни липсват, защото ще осъзнаваме, че ако сме си останали тук сме можели да ги виждаме. А след 12-ти клас знаем със сигурност, че макар и да си останем в България ще се събираме цялата компания само първата година и от там нататък ще си изгубим следите.
Единствения проблем за мен е как ще преодолея раздялата със семейството ми и българищината. :)

Sturmfuhrer_SS
01-24-2008, 17:25
Мога да замина за няколко години например извън страната но ще се върна!!! БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО!!!

tesco
01-25-2008, 10:19
Речено-сторено :) <преди 1-2 години,на маса с "приятели"които ме убеждаваха че ще си умра в България,в алкохол и мизерия,завиждат сега мухльовците :D >
Както казва един приятел тука"колелото се върти.Днес си долу,утре горе" :)

ThunderGoddess
01-25-2008, 18:08
Я ме светни какво точно няма и кое е тъпо, че то и аз съм тъп и не знам...

нема нищо,мръсно е,бедно,уууф :?

Овцата като отиде на друго място не става крава. Демек - ако си тъпа, комплексирана, дезорганизирана и не си постигнала нищо тук, и в Канада ще си останеш тъпа, комплексирана, дезорганизирана ... това е. Аз ще остана в БГ, защото в крайна сметка това е моята родина и както не мога да избирам майка си и баща си, така не мога да избирам и родината си. Просто трябва да ги приема каквито са, да ги обичам, защитавам ... и те да ме обичат и защитават. Така е и с родината. Всяка страна си има проблеми, вие какво си мислите, че ние живеем в ада, а на другите места е адски яко и е рай ли. Много се заблуждавате според мен. А приказките за равенство, демокрация и т.н може да се съберат в една по-дебела книжка от "Приказки от 1001 нощ", озаглавена "Приказки от ЕС и САЩ - най-добрите вълшебни приказки". Когато отидете в чужда страна и се запитате какво ще работите сега, има само два възможни отговора (в повечето случаи) - ще миете пода или ще миете чиниите. Прав му път на всеки, който желае. Да си вземе качествена гъба за чинии. Мацето от горния пост е право, но има грешен подход към нещата.Проблема в БГ е, че партиите нарушават главния принцип на демокрацията: Не може една политическа партия да съществува на етинческа основа, а такава е ДПС. Когато умните хора се завърнат в БГ, можем да направим всичко - да се кандидатират за политици, да се оправи държавата, да заемат местата, да развят малкия и средия бизнес и всичко да се оправи. Да избягаш от страната си е да избягаш от проблемите си, нищо повече.

ThunderGoddess
01-25-2008, 20:36
Точно това имам предвид от поста си - крадат, но не е луд този, който яде зелника, а който му го дава. Тоест ние сме си ги избрали и те си крадат, а ние си мълчим. Не разбирам много от политика, но наистина българския народ е много изстрадал последните години и е пробвал всякакви алтернативи - то не бяха комунисти тука, след това някакви бърни шествия за Петър Стоянов и СДС-то, след това пак го ольохме, после голямата радост на Симеон ... пробвали сме дясно, ляво, предно, задно ... всякакви цьветове и т.н. Но проблема е, че умните хора не остават в България, а остават само купчина мързеилви мегаидиоти и решават да стават политици, за да могат да се наплюскат като свине. За това не е виновен българския избирател, който пробва различни комбинации - виновни за хората, които напуснаха родината и не се реализираха в нея. Казват, че имало безработица в БГ. Глупости! Безработица няма - напротив - има липса на квалифициран персонал. Работата е там, че по-голямата част от нашето поколение си е наумило, че всъщност в БГ няма реализация, няма бъдеще и веднага се бухват да работят в чужбина, а нищо не им пречи да се опитат да намерят и в БГ. Не толкова глобален пример е брат ми, който реши направо да замине за СФ без да си търси работа тук, в Русе. След една година се върна от СФ и разбра, че в Русе има далеч по-изгодна работа за него .. и така, сега му е по-добре. Това правителство е ужасно и трябва да ти кажа, че нищо не прави. Направо се дразня като гледам парламентарния контрол. Седнали двама депутати и като дойде време за гласуване единия бяга по целия ред да пуха карти - И ТОВА ГО ДАВАТ В НАЦИОНАЛЕН ЕФИР, а Емел Етем - министъра ни по бедствията и авариите не отговаря на въпроса защо коритата на реките не са почистени - не било нейна работа - внася ли се жито в БГ, има ли кризисна ситуация - пак не било нейна работа и за пожарите не било нейна работа ... накрая се оказа, че нищо не върши. Но защо всички казваме "Аз ще избягам от това шибано място", а не се амбицираме и не кажем "Аз ще остана напук тук, ще се реализирам и някой ден ще пусна таралеж в гащите на Даниел Вълчев - защото е противен кретен и искам да го нахраня в национален ефир". Улиците, всичко ... това е резултата от голямата корупция. Защото просто всичко е ограбено, никой не мисли са благото на народа си, пъха парите в своя джоб - не го отричам. Просто от нас като нация се изисква да оправим това САМИ, защото никой, дори и БОГ не може да ни оправи, ако не искаме ние да си помогнем. Това не означава да отидеш да робуваш в някоя държава - защото това да миеш подове и чинии си е робия ... изкарваш по-добри пари, пращаш на някого в БГ. Но мислиш ли, че въпросния някой го кефят повече парите и се чувства по-пълноценен като има тях, а ти си далеч от него. Смяташ ли, че ще си много пълноценна, ако родителите ти са извън граница - да, искат да направят доброто ти, но нищо материално не може да замести човека. Грешно е мнението да си мислим, че ние сме най - зле, защото не сме. На Балканите има държави, които са по-зле от нас. Сърбия, Албания ... а извън Балканите? Нека да се сетим за Индия. Не си ли нахранена? Нямаш ли дрехи на гърба си? Не ходиш ли на училище? Имаш всичко необходимо тук да се развиеш, стига да го пожелаеш. И ако станем задружни като един, можем да променим всичко - бъдещето на това място е в нашите ръце. С последното си изречение имам предвид точно това. Когато отидеш в друга страна, не можеш да пренесеш всичко от родината - тук остават спомените, близките и истинските приятели (с чужденци истинско приятелство не може да има - те имат други особености на характера и гледат странно на хора от друг произход) ... тогава разбираш, че само си избягала, замазала си положението временно, но си обречена или цял живот да се чувстваш човек на половина, или да се върнеш и да се опиташ да решиш проблема. Това е като бягането от час по математика - бяхаш от контролното, защото ще имаш две, бягаш на другия час, защото не искаш да те изпитат на дъската ... бягаш ... и прпдължаваш да бягаш ... но в един момент разбираш, че трябва да си седнеш на гъза, да си научиш, за да си получиш срочната оценка. И след като си постигнал целта си, си спокоен и продължаваш напред и си казваш: Баси, то не било толкова трудно, ме.

advokata_87
01-25-2008, 23:42
Golemi me4tateli ste vsi4ki.Samo kato kajete ot kade ste i zapo4va adat za vas.Nqkoq si iskala da hodi v Canada.Daje ne znae koq e stolicata i kakvo e etni4eskoto naselenie,no ne e zabraneno da se me4tae.I pomnete kato kajete 4E ste ot Balagriq adat te parva zapo4va osobeno za nqkoi me4tateli...

ThunderGoddess
01-26-2008, 14:20
Грешиш - всеки народ си има темперамент. Всъщност думата "народ" означава "народил се род". Ние произлизаме от един род разбираш ли? Всички българи, всички французи, всички таджикистанци и така ... всеки е от своя собствен род. Години наред методите за възпитание са си останали едни и същи като са се предавали от покооление на поколение, но във Франция тя са различни .. казвам примерно. А възпитанието д голяма степен определя характера на човека, Сходото възпитание дава сходни характерни черти на хората. Не казвам, че не възможно да направиш приятелство с чужденец, но твърдя, че то не може да е толкова силно, колкото с човек от твоята националност и е много по-рядко срещано. И напротив - в чужбина става много по-лесно откъм материално гледалище на нещата. Тоест - многхо по-бързо си намираш работа, с която да печелиш достойни пари. Но то морално гледалище просто си усложняваш живота ненужно. Както вече казах, аз не съм свиня, която ходи да се овъргаля в по-дълбоката кал и да мляска пребожествено като яде повече ядене. Отиват умните - защото тъпите не могат да научат най-малкото езика, не могат да се правят без родителите си и не получават тази самостоятелност, която е нужна да отидеш в друга страна. Те са посредствени и за тях е важно само как да мижитуркат и да се напият като бъчви. Не е задължително като се завърнеш да започнеш да плюеш по другата страна - имам родинини, които бяха в Испания и се върнаха. Защо ли? :P Нека да ти кажа - защото на братовчедка ми и писна да тъка подове. Представяш ли си? Да търка подове и да чисти на мързеилите и миризливи испанци при положение, че е завършила английска филология в СУ? Смяташ ли го за много достойно това? Или си толкова сляша, че си мислиш, че като одиеш в друга страна ще те посрещнат като Месията и ще ти дадат най-хубавата работа? Нем, няма. Даже още нещо - сигурна съм, че ако се явиш на интервю в друга страна за хубава работа и на това интервю се яви един, който произхожда от тази нация, ще бъде назначен втория, не ти. Когато отидеш в друга страна, се чувстваш излишен, непотребен бокук - бърсалка. Аз не съм. И няма да ставам само заради някакво нищожно количество пари. Защото заплатата на онези може да е средно 2000 евро, 4000 ако искат, но нашия хляб не струва две евро, нали така? Казх ти съвсем друго за властта - трябва да се сменят всички политици. Ако мислиш, че е толкова лесно и няма да крадеш - ми стани политик, бе, спаси ни от това. Не може с едно щракане на пръсти всичко да се оправи, трябва да се разбере това нещо. Може да минат 50 години ... поне, за да започнем да просперираме икономически и да се изравним с другите държави в ЕС. За целта трябва да се жертва едно поколение като остане тук и реши проблемите, като начело на държавата ни застанат тези умове, които в момента изтичат на запад. Но не, ние сме прасенца, които гледат къде да се въргалят, овце които повтарят само глупости и заблуждават и другите овце. Аз харесвам себе си, така че не смятам да се променям. Ти какво мислиш, че трябва да променя в себе си? Във всяко общество има утайка от гадни престъпници, лъжци, крадци, шамандури и пияндурници. Проблема е, че в тая страна останаха само тези - за това не са виновни те, виновни са тези, които са навън. После гласуват кой НАС да ни управлява и затова сега сме с министър-прецедател пълен педераст и не по-малко олигофрен. Дадох просто пример с министъра и имах съвесм дурго предвид. Просто си представях как го уличавам в корупция и го смъкват от власт с едно хубаво изказване.

namina
01-26-2008, 19:24
Не искам да напускам България. Била съм навън и тук винаги ми е било най-добре. Помня каква радост беше като се завърнах окончателно преди няколко години. Обичам България с всичките й недостатъци, не бих се чувствала никъде другаде толкова щастлива.


И аз съм така. :grin: :-) :D

ThunderGoddess
01-26-2008, 20:33
Nejno, на 16 съм и съм излизала в чужбина. В Гърция, за седмица. В деня, в който трябваше да тръгваме ни запиляха паспоритите някъде и си представих, че за винаги трябва да останем тук, и то незаконно. Не чувства ли това и българския емигрант? Знае, че е в страна - незаконно и няма намерение да се връща - или ако ще се връща, ще мине мого време преди това да стане. Първо: Аз там видях много красиви сгради в античен стил, но в България си има много хубави барокови в Русе. Второ - бях в столицата Атина - видяг проблемите -изнярвящите проблеми на големия град. Улиците не бяха чисти, а сме в центалната част и в разгара на сезона :? . Чакаме на светофар по пет минути. Не видях разлика - видях някакви диваци, които карат със скорост, която със сигурност не е позволена в градско движение - като в БГ. Грешиш,ч е тук не може да си намериш хубав живот и не може да намериш и на детето си хубаво училище, където да не се страхуваш за него. Всичко завси от детето. Ако влезе в елитно училище в БГ, всичко е ок. Това са местата, от които тръгва българския емигрант. Това са хората, които си повтарят, че в БГ няма реализация и след като навършат 18, тръгват за чужбина. Те се държат морално, а правилата в даскалото са строги. За да те уверя в това, ще ти кажа, че един ученик беше ИЗКЛЮЧЕН от даскало, само защото извади вратата от пантите. И целия клас почти не беше наказан от класния само, защото след края на часа, докато излизахме, отворихме второто крило на вратата ( при нас вратите са двойни). Не че то не може да се отваря, не че е счупено нещо, не че не е по-хубаво така да минават повече ученици, но е забранено - затва яко ни скастриха. Дай си сметка все пак - ако навсякъде е такава мизерия и живеем тооолкова зле, как за баог успяваме да се справим в чужбина? Относно работата - точно за това говорим - дали стандарта на живот би бил по-добър, ако си там. Добре, де, не ти пука за кинтите ти, но смяташ ли, че наистина факта, че си завършила право и си харесваш професията (или там каквото си харесваш, представи си, че си го завършила), но гладиш ризи няма да го вгорчава? За мен да работиш това, което ти харесва означава да прекараш половината си живот щастлив - в крайна сметка поне толкова прекарваме на работното си място. Това означава да не получаваш стрес и да не се отегчаваш на работното място... че какво по-хубаво? Ти го каза, мацка. С труд и воля всичко се постига :-) Дори и в БГ :) За умирането, героите и т.н. Значи на мнение съм, че човек живее докато го помнят хората. Смятам, че това да си направил нещо за другите и те да е обичат е много хубаво и е изминаване на пътя на себедоказването по-най добрия начин. А човек без да се докаже в живота си не може да каже, че е живял изобщо. Относно примера ти с колата. Хубаво, двамата са се отдъпнали, нямат вина. Но в случая се оказва, че тези двама са имали време да вземат със себе си още двама и те да не бъдат блъснати. В такъв случай те имат вина, много голяма вина, пред себе си и пред народа си. Справедливостта винаги възтържествува, аз вярвам в нея, затова мисля, че рано или късно ще се оправим някак си. А който е излязъл, няма да го прибираме.

advokata_87
01-26-2008, 22:31
Elate v Belgium

kiss_poni4ka
01-26-2008, 23:28
Вярно страната ни не е цвете за мирисане,но товаси е моята родина и аз я обичам независимо каква е и нямам намерение да я напускам.Ако отида в друга страна то ще е за кратко и пак ще се върна :grin:

ThunderGoddess
01-27-2008, 16:54
Искам само да добавя за себедоказването - за да се докажеш на някой, трябва да си до него. Не е себедоказване да му пращаш 200 евро на месец. Тогава доказваш парите, не себе си.

FreAK_
01-27-2008, 16:55
Мила моя ThunderGoddess в некъв голям филм си се вкарала... ПО добре погледни реално нещата и тогава съди другите..

1. В наше време хората са граждани на света, непекъснато си сменят местожителството и се обогатяват от това непрекъснато.

2.Отностно приятелството- хахах за приятелство и любов няма националности. Естествено не говорим за расисти. Живея в мултикултурна среда- имам приятели от Индия, Виетнам, Австри, Германия, Белгия, Русия, Лебанон, Етиопия, Гърция, Норвегия, Холандия, Шотландия, Англия, Америка, Аржентина, Иран, Саудитска Арабия, Китай, Северна Кореа, Полша......... да продължавам ли??? И между всички тях се образуват силни приятелства...
Имаш грешни представи повярвай ми. Не приказвай неща, до които не си се докосвала!!!

3. Трудно е в началото, но опознаеш ли атмосферата веднага започваш да се чувстваш добре и си подреждаш живота.

4. Не отиват само умните, много повече зависи колко си оправен и колко късмет имаш!!! Зависи от обстоятелствата, а език рано или късно всеки научава!!!

5. Относно работата- ако тук хората се "унижават" да чистят. То какво ще кажеш за българските пенсионери, които цял живот са работили , а сега и дин хляб не могат да си купят?? Питаш ли чистачките в даскало какво са правили през живота си, за да стигна най- накрая до нивото, разглезени дечица да ги плюят (!!!) и да им се подиграват, а те да им събират кочините.
Те не получават по 10 евро на час нали!!?? Никъде по света, не се възприема толкова долно руда на чистачките, колкото в БГ. То нали всички българи са родени началници!!!

6. За назначаването на хора от страната в която кандидатстваш е въпрос на закон, а не на предпочитания! Българите в повечето случаи са много по квалифицирани за дадени постов, но трудно се взема разрешение за работа! НО се взема рано или късно..

4. КОлко пъти си се чувствала непотребен боклук и бърсалка в чужбина???? Дай примери!!!
Повярвай ми много малко чужденци се чувстват така след като влязат в ритъм в дадена държава.

5. Относно заплатите- ОК 2000 евро на месец, хляб 2 евро = 1000 хляба на месец
В БГ трудно ми е да взема някаква средна заплата, но да вземем 500, хляба е 1 лев = 500 хляба на месец.
Виждаш ли разликата??? Да не влизаме в подробности, че цените на хранителните прдукти в БГ са колкото тези в Европа....


6. България гони своите умове, те сами не бягат.
Вземи научиния сектор, вземи банковия, вземи правния- България предллага ли нещо на тези хора. Смешни заплати, много работа, непрекъснати измами, нямаш почти никаква възможност за повишение!
Еми извинявай малко балами биха останали, за да им се разхождат по главите при положение, че имат по- добра възможност.

Обичам много България и всички българи, които са ми помогнали и ощастливили по един или друг начин. Ако след време получа реално добро предложение за работа сравнено с европейските стандарти бих се върнала, но не и преди пенсионерите и децата да имат осигурено съществуане и да не ме е страх, че мога да бъда изядена от кучета!!!!!!!!!!
А и проблема не е в плитиците, а в тези които ги търпят и избират!! Разберете го това най-накрая!

ThunderGoddess
01-27-2008, 17:21
1. В нашще време има институции като ЕС и САЩ (това не е държава), които се опитват да заглъват хората, че може да са граждани на света. Не вярвам във вълшебните приказки за глобализация и равенство пред всички.
2. Тук не става въпрос за расизъм, дарлинг. Аз нямам нищо против хората от други раси и народности, но става въпрос за темперамент. Когато говоря за приятелство, аз нямам предвид познатите ти, с които можеш да отидеш да пиеш кафенце по всяко време. Говоря за хората, които чувстваш като родини, даже и по-близки, на които се възхищават, и те ти се възхищават и на които можеш да кажеш всичко, без да се двоумиш дали ще изглеждаш смотан в техните очи след време, хората които никога не биха те предали. Смятам, че такива се намират по 2-3 на живот, а ти си изброил амнайсе хиляди страни - значи имаш добри познати, но не и приятели. Аз правя разлика между двете понятия.
3. Съжалявам, но съм традиционалист и смятам, че човек без родина е като дърво без корени. Ти ми казваш, че се чувстваш по-добре във вазата, без корените си и не знаеш къде точно си ги запилял. Сори, не мога да се похваля с такова нещо. Трудно е отначало ли? А аз как да изтрия от паметта си 16 (засега) години прекарани на едно място. Ей тъй, все едно нищо не е било. Нали нямам да плюскам тука. Ядиниии, пиенииии - това е живота - разправяй ги тия неща на някой Бай Ганьо.
4. За да си оправен, трябва да имаш грам мозък в главата. За да научиш език - също.
5. Поне са изживели по-голямата част от живота си щастливи, нали така (естествено, ако не са преселдвали само пари и са работели това, което им харесва). Парите никога не стигат, дарлинг. Ако отида в чужбина и с парите си построя двуетажна къща в БГ след това ще се полакомя да я направя на три .. след това ще поискам лятна вила ... и след това още разни скъпи неща, които няма да запълнят, обаче празнината от липсата на роднините, приятелите и татковината. А и по въпроса за пенсионерите правителството работи добре.
6. Щом е въпрос на закон, още по-зле тогава. Оказва се не добре покрита етническа нетърпимост и недопустимо неравенство между хората. САЩ и ЕС се оказва, че са излъгали хората. Баси гадното ..
7. Чувствам се като отритнат боклук, когато отида в магазина, кажа нещо на чист английски (считам, че имам дбри познания и произношение на езика), а гъркинята продавачка ме гледа на кръв, все едно съм й казала "Щи еба майката".
8. Цифрите, които дадох бяха напълно условни и първото, което ми дойде на ум. Не съм проверявала и питала кой колко изкарва, така че не се захващай за тях. Целта беше просто да подчертая, че им дават двойно и тройно повече пари, но нещата от първа нужа са двойно и тройно по-скъпи (все още)
9. Къдя видя табелка "Възирайте се, умни келеши такива, не ви искаме". За секторите - първо едва ли някой звършил право в България после е ходил да робити в Канада или някъде другаде. Нашето право там е криво :D Освен това адвокатите са доста наядени и гледам, че се въдят навсякъде, така че едва ли на правния сектор им е толкова добре. За другите не знам - просто нямам опит там, за да ти кажа как стоят нещата.
10. Ами гледай сега - ти не си принцеса, която цялата нация и политици трябва да пази от граховото зърно. Ако претендираш, че си толкова знаеща и можеща, съм сигурна, че би пробила и тук и щеше да успееш да изкарваш добри пари. Въпрос на воля е.
А проблема не е в мен, в политиците е - колко пъти ги сменяхме и са едни и същи. Дясно, ляво, средно - едни и същи са.

ThunderGoddess
01-28-2008, 21:59
Не, няма да отиде там, ще си остане тук. Не виждам нищо лошо в патриотизма ми, бтв, това е едно от най-висшите чувства, които човек може да изпитва и го изпълват с неимоверна радост, защото приятелите, любимия могат да те предадат, родината - не. Какво имаш предвид прод: Ще е сигурна, че ако остане без жилище, ще има къде да отседне. Това да ти се разруши в къщата се случва много рядко, а хората сами са виновни, че са си загубили къщите - в крайна сметка не съм виновна аз, че им свидят 20 лева за застраховка на домашното имущество, нали. Но ако ги сполети нещо за тези 20 лева ще им дадат 20 хиляди - те са си виновни. Дефакто в онези дървени къщички, в които живеят в чужбина е доста по-възможно хората да останат без жилище - ТЕ ПЛУВАТ, ТЕ ИЗХВЪРЧАТ. А дупките - свикнали сме. И с внимателно шофиране и търпение, нищо няма да стане на никого. :P Мога да ти вадя от 999999999999999999999999 кладенеца вода и да не спирам. Така, че нека да спрем до тук или ако искаш, да продължим на ЛС или нещо такова.
Оф, забравихме кучетата. Ти сигурно си от София или Варна и затова представляват такъв проблем за вас. В Русе си имаме кучкарник и рядко можеш да видиш улично куче - т.е държавата отпуска пари да се реши този проблем, но чиновниците ги прибират в своите джобове. +това никой никого не кара да си вре ръката в устата на разярено куче. Като малка съм попадала по средата на глутница такива улични кучета, с хляб в ръка, но като стоях мирно и им хвърлих малко проблема се реши. Кучето никога не напада, ако не се чувства застрашено или ако не му мирише на адреналин - хормон, който отделяме при страх.

FreAK_
01-28-2008, 22:38
Ще отговоря само на последното:

Държавата няма да те предаде????????????

Е ходи питай медицинските сестри, защо седяха толкова години в затвора! Да, държавата седеше зад тях!

Какво ще кажеш за домовете за сираци, за душевно болни и тн. Държавата толкова ги обича, гледа ги като писани яйца.

За твое щастие още не си се сблъскала с жестокоста на България. Естествено не ти го и пожелавам. Но се загледай в нещастието около теб.
Всекидневно България се подирава на гражданите си.
Погледни всички протести!
Виж онкоболните, които нямат лекарства, виж болните деца... Списъкът е безкраен.

А за къщата- къде ще отида в България??? В караваната "щедро" отпусната от правителството. Не си ли спомняш 2005 наводненията- с какво са виновни хората, за това че еди кой си, не си е свършил работата и оправил каналите???
Аз с какво съм виновна, че къщата ми се руши, защото богатия ми съсед прави ремонт отгоре и слага фонтан в хола?? Къде е държавата да го спре, да застане зад мен?

Какво търпение- не мога да търпя все ден, да не мога да пресека на пешеходна пътека 5 минути, н мога да търпя по магистралата да участвам на Рали Де Кар, не мога да търпя да чакам автобс по половин час, след което да ми се изсипят 5 наведнъж....

А за кучетата- ти новини май съвсем на гледаш. Съвсем наскоро, глутница ОСВИРЕПЕЛИ псета изядоха англичанка. И то не защото я е било страх!! Колко често изяждат деца... Подяволите, ние в никакъв случай не сме виновни!!!!!!!!!!

Проумейте, държавата ни дава много малко! Имаме много повече права.
Дори като чужденци в друга държава ние имаме повече...
И после се оплакват защо всички си тръгват. Как няма да си тръгват като всеки ден трябва да се бориш да оцелееш и то много често се бориш срещу собствената си родина.

Обичам България, обичам природата, народа, нравите, историята, но не и държавата. Далече сме от понятието истинска държава!!

Blacklisted
01-28-2008, 22:43
Вярвайте си на глупостите.... интересно е наистина колко простоии можете да измислите само гледайки телевизия - забележително!

FreAK_
01-28-2008, 23:00
Вярвайте си на глупостите.... интересно е наистина колко простоии можете да измислите само гледайки телевизия - забележително!

Кое е глупост???
Кажи ми кое не е истина???
Не съм ги измисляла от телвизията, а съм виждала със собсвените си очи. Ако някой не ги вижда тея работи явно си е заровил главата в пясъка, или е толкова презадоволе, че въобще няма очи за чуждите проблеми...

Blacklisted
01-28-2008, 23:13
Не, не - не съм и помислял да защитавам тезата, че милата родина е люляк. Глупостите са американсият тип мечти за по - добър живот и възмущаващите се хора, които си стоят вкъщи и чакат зелените карти...
Като не ти харесва направи нещо, което не включва заминаване на запад, бори се за по - добър живот тук, промени нещо като толкова обичаш родинта, но мразиш държавата! Говоря в дългосрочен план.

SickBoy
01-29-2008, 00:05
Абе пичове,да ви кажа аз рядко пиша,повече чета.И тия тъпотии тук дето ми ги надрънкахте за това колко прелестна била България,видиш ли,взеха че ме издразниха страшно много.Защото аз МРАЗЯ България.Мхм.Не просто не я харесвам,МРАЗЯ си я.Не искам да живея тук,не искам да съм се родил българин,не искам да имам нищо общо с България.Дееба тъпата и загинала страна....И преди някой красавец да се обяви ропотно против мен ще кажа нещо-какво,по дяволите,виждате че ще правите тук?Ако сте наистина мислещи и готини хора,а?Нищо,ето ви отговора.Няма НИКАКВИ възможности за развитие.Няма я свободната ми воля.България дгд!К*р за България!Смърт!Мамка му,надявам се черно море да прелее и да ни убие всичките,или някакъв крайно неприятен дизастър да се стовари и да измие тая тъпа кочина.фък ит.Естествено,че момичето ще иска да отиде в канада.И не,това не е необоснован хейт,обоснован си е.Няма НИЩО хубаво в тъпата ни родина.Сори,ама много се дразня.фък.

ThunderGoddess
01-29-2008, 09:32
Първо - основната ви грешка е, че бъркате родината с държавата. Държавата е институция и тук въобжще не става въпрос за нея. Плод на държавата са всички тези абсурди, които стават на това място, но държавата не е родина. Родината епросто мястото, където си се родил и се чувстваш привързан към него. Аз не мечтая, мечтаете вие като си мислите, че ще постигнете повече от миячи на чинии в чужбина. За кучетата - казах, че е виновен този, който си вре ръката в устата му. Имаше един куриозен случай в моя роден град. Човека си пуснал свободно кучето да се разхожда в двора на училището, където нямало никой или поне така си мислел. Двора е преден и заден и предния двор не се вижда от сградата, докато си в задния. Та ... учето от задния двор, минало в предния, а човека останал в предния. Тогава някакво лапе се появило и с целия си мозък започнало да замеря питбула със съчми, камъчки и на това отгоре с цялата си наглост да се приближава до него, за да го удари. Кучето го направи на салам, естествено, но сополанкото сам си е виновен, то щеше да го поодмине и да продължи разходката си без да го закача. И понеже е пострадал човек, тук се сблкъсках с една несправедливост - това добро и приветливо живото, което само си е пазело кожата беше приспано. Живея в малък град близо од Русе и почти всички се занем поне по физиономии ... та не познавам собственика, не знам що за човек е, но кучето си беше страхотно и съм го пипала и нищо не ми е направило. А защо да се страхуваш? Ако не си направил нищо лошо, и те няма да ти направят. Второ, половината от ВСИЧКИТЕ жертви по света на автомобилни катастрофи умират в САЩ. Какво остава за другите добре развити и гъстонаселени страни? В това отношение американците не са по-добри от нас, но имате Америка за велика, нали? Виновна ли е държавата, че ядосаните тийнове се друсат и пушат трева? М? Това не е ли право на личен избор? Нека да ти кажа, че това е въпрос на лекомислие :x И нашите ченгета почти всеки ден хващат наркотици на границата и се мъчат с каквото могат да спрат тази лудост ... Не не съм свикнала да гледам как сгради падат въхру хора, защото това, че дали на Господари на Ефира един репортаж, нищо не значи. Ако искаш да ти падат сгради - самолетчето, САЩ и под някой голям и стар небостъргач.Не виждам какво лошо има след 18 да се издържаш сам, въпреки че не е точно така. Брат ми е на 25 и дсопреди една година го издържахме ние. Та ... човек от рано трябва да се учи да бъде самостоятелен - в крайна сметкародителите ни искат да си изживеят спокойно старините, нима не са го заслужили? Не съм съгласна с толерирането на ромите и техните глупости, но това е резултата когато младите хора казват в други теми - не гласувай, това е гадно. Тогав излизат тези 20% роми, турци и другите малцинства и избират политичекста сила, която ще се грижи за техните интереси, естествено, а не за тези на целия народ. Не е луд този, който взема, а този който дава. А кой дава? Българския народ. А кой казва, че не трябва да гласуваме - хора като теб. А кой е виновен за това положение - помисли си добре. И в крайна сметка, когато постигна ТУК същото, което ти постигнеш някъде в чужбина, ще повдигна високо глава и ще кажа, че съм постигнала повече от теб - защото това е истина. Защото съм избрала по-трудния път и той ме е научил да съм мъдра и може би и малко хитра. Това ще ми даде самочувствие с покритие - а не един празен балон като при повечето хора, ще се издигна в очите на хората - ще имам хората, които обичам до себе си в страната, коят обичам. Тогава ще бъда истински щастлива и нищо няма да ми липсва. А ти? Едва ли ... парите и "големия стандарт" на живот не са всичко в този живот ... И питам Фрийк добре ли е запозната със случая на медицинсаките сестри. Знае ли, че те са пиели алкохол в Либия и са се целували пияни с някакви други там мъже на публично място и то няколко пъти. Това е наказуемо в консервативна страна като Либия. Не, не го четох във вестник "Шок". Хора са ми го казвали. Пък и затвора им беше един затвор - да ти шадне шапката. Една хотелска стая .. баси гадното. И ги хранеха - голям затовор еййй ... Защо да се заглеждам в нещастието около мен - за да стана депресиран гадинар, който иска да измени на дълга към родината си. Сори, няма да стане. Когато си отгледан на това място, когато си получил възпитанието си на това място и когато хората, които са те отгледали са от това място, ти имаш дълг към него - да се грижиш за него, както то се е грижело за теб. Защото любовта към родината е като любов към човек. Фрийк, не казвай, че обичаш България, защото не е така. Обичта към родината иска доказателство, а ти не го даваш. Твоите думи са развей вятър.

kahn
01-29-2008, 11:10
Едва ли ... парите и "големия стандарт" на живот не са всичко в този живот . ето тук си в голяма грешка .
Парите не са всичко ,но много важни в съвременият свят , а тук трудно може да заработваш ,ако не си познат на някой.А в чужбина имаш реална възможност да се докажеш и да отвоюваш престиж и място под слънцето.

advokata_87
01-29-2008, 13:19
К*р за България!Смърт!Мамка му,надявам се черно море да прелее и да ни убие всичките,или някакъв крайно неприятен дизастър да се стовари и да измие тая тъпа кочина


Ave ti normalen li si? Kat e tolkoz gadno v BG,6To ne go napusne6 i ne si tarsi6 6tasieto v 4ujbina.6toto tolkkoz ti e zamrazeniq pile6ki akal.Nai-lesno e da huli6 i da kritikuva6 a ne da se opita6 da naprai6 ne6to.Tupa ko4ina ama koi znae kolko pati si si izhvarlql salfetka ili ne6to keoto si ql.I te prizovavam kat e ko4ina da otide6 v Amerika i da ni pi6e6 kolko si uspql.Kak si jivee6 6taslivo v Severna Dakota(drugade nqma6e da te iskat) kupil si si ka6ti4ka (s kredit za sledva6tite 40 godini,pazi boje ako ne go izplati6) i si kupil 2-ra raka Lincoln na 340 000 km (razbira se pak na kredit vzet) i ni pi6e6 pak v toq forum:az sam v amerika i sam postignal amerikanskata kreditna me4ta.Vsi4ki ot bg ste zle.Da ama ne!4ovek koito samo kritikuva do nikade ne stiga v jivota.Vinagi moje6 da nameri6 kusuri na bg kolkoto da ti e perfecten jivota.Ima6 si PC ima6 si internet a nqkoi hora v zapadna evropa ili v USA me4taqt za tiq ne6Ta.Ama gledal si nqkoi drug film za krasivata ka6ti4ka ,kolata sprqna na moravata,krasivata ti jena (6te se radvam ako e po-malka ot 120 kg) i si misli6 kolko e slan4ev jivota.Emi ne te znam ama ti e grqh za tezi pojelaniq.Ot vsi4kite mi rodnini vsi4ki sa v BG i vsi4kite sa preuspeli,samo az sam izklu4enieto deto sam v Belgiq.

E jelaq ti uspeh s opliuvaniqta ti!

advokata_87
01-29-2008, 13:22
А в чужбина имаш реална възможност да се докажеш и да отвоюваш престиж и място под слънцето.

Toz i toi(tq) drugata me4tatelka... :D

ThunderGoddess
01-29-2008, 13:27
ThunderGoddess и ти мислиш, че това малко дете знае какво прави и знае какво може да се случи после???
За случката е виновен изцяло собственика...
НЕ може да обвиниш малко дете за постъпката му...виновно е да..но от къде да знае то какво ще стане?
За политиците ще го кажа възможно най-кратко..дано го разбереш...
Има само трима /да е по - лесно/. Първия краде .Втория краде .Третия краде.
Българите отиват само 5% и са гласували за някой който краде.
Ромите отиват 15% и са гласували също за някой който краде.
Е тогава какъв ми е зора на мене да ходя да гласувам при положение, че който и да избере народа ще е едно и също????
Говорим за третокласниик - не ги смятай за много наивни и стмоани - щом могат да псуван на майка и щом могат да си правят косата на бодлички, значи могат и да се пазят от кучета или поне би трябвало. И не всички политици крадат - има политически сили като "Герб" и "НДСВ', които не крадата, а се опитват да направят нещо за БГ. Гледай малко парламентарен контрол, заинтересувай се какво става в твоята собтвена страна и тогава седни да говориш, че всъщност тука нищо нямало и всички било в чужбина :)

advokata_87
01-29-2008, 14:02
Gerb i Aтака 6те napravqt koalciq i BG 6Te si vazvarne silata.Smart na ciganite...

SickBoy
01-29-2008, 17:41
К*р за България!Смърт!Мамка му,надявам се черно море да прелее и да ни убие всичките,или някакъв крайно неприятен дизастър да се стовари и да измие тая тъпа кочина


Ave ti normalen li si? Kat e tolkoz gadno v BG,6To ne go napusne6 i ne si tarsi6 6tasieto v 4ujbina.6toto tolkkoz ti e zamrazeniq pile6ki akal.Nai-lesno e da huli6 i da kritikuva6 a ne da se opita6 da naprai6 ne6to.Tupa ko4ina ama koi znae kolko pati si si izhvarlql salfetka ili ne6to keoto si ql.I te prizovavam kat e ko4ina da otide6 v Amerika i da ni pi6e6 kolko si uspql.Kak si jivee6 6taslivo v Severna Dakota(drugade nqma6e da te iskat) kupil si si ka6ti4ka (s kredit za sledva6tite 40 godini,pazi boje ako ne go izplati6) i si kupil 2-ra raka Lincoln na 340 000 km (razbira se pak na kredit vzet) i ni pi6e6 pak v toq forum:az sam v amerika i sam postignal amerikanskata kreditna me4ta.Vsi4ki ot bg ste zle.Da ama ne!4ovek koito samo kritikuva do nikade ne stiga v jivota.Vinagi moje6 da nameri6 kusuri na bg kolkoto da ti e perfecten jivota.Ima6 si PC ima6 si internet a nqkoi hora v zapadna evropa ili v USA me4taqt za tiq ne6Ta.Ama gledal si nqkoi drug film za krasivata ka6ti4ka ,kolata sprqna na moravata,krasivata ti jena (6te se radvam ako e po-malka ot 120 kg) i si misli6 kolko e slan4ev jivota.Emi ne te znam ama ti e grqh za tezi pojelaniq.Ot vsi4kite mi rodnini vsi4ki sa v BG i vsi4kite sa preuspeli,samo az sam izklu4enieto deto sam v Belgiq.

E jelaq ti uspeh s opliuvaniqta ti!


Добре,бе пич.Ти какво толкова си постигнал в Бг,че си държиш на нея,а?Какво си мислиш,че ще станеш това което искаш?Че ще направиш нещо с което ще те запомняТ?Съмнявам се.Колкото до америкън дрийма-ми и аз хейтвам тия тъпотии с уютната къщичка и т.н.Но там мога да се развивам,ю ноу.Във всяко едно нещо.И не,никога не съм изхвърлял каквото и да било на улицата,щом толкова държиш да знаеш.Но пак си е кочина.Народът гладува,факт.Не съм чул обаче някой от така омразните ти американци да е умрял от глад.Истината е,че всичко това дето се хаби да го пишеш е абсолютно необоснован хейт към америка.Която,безспорно,е велика държава.Дори шибаната им природа е по-хубава от нашата.Истината е,че всички вие,които така чаравно хулите Америка и американците в частност просто завиждате на въпросните.Точка.

advokata_87
01-29-2008, 20:22
.Но там мога да се развивам,ю ноу


Kat moje6 da se razviva6 6to ne si v Amerika.Am? I sam bil v 6tatite 5 pati(kato turist) a ti kolko pati si bil v Amerika?V New York imat nad 12 000 bezdomnci po oficialni danni, a po neoficialni bezdomnicite sa kolkto lubimata mi Varna.I ne sam ti pisal za prirodata,hodil sam i naistina ne otri4am 4e USA imat strahotna priroda,no ne zabravqi 4E sa 80 pati po-golemi ot BG.I ne otri4am 4e sa velika darjava.No v dne6no vreme nikoi ne go interesuva dali jivee6 vav veliak darjava ili ne.Vajnoto e da ima pari4ki tam kadeto si.Ako 6te i v Gruziq da sam kat imam pari ne me interesuvat velikite darjavi.I ima mnogo bedni hora tam,bednostta e navsqkade.I v Belgiq q ima,no nqma kak...Tova e za sajelenie navqskade:mnogo bogati i mnogo bedni...

PS:radvam se 4e ne si si izhvarlql boklucite kadeto ne trqbva :)

FreAK_
01-29-2008, 21:05
ThunderGoddess имаш много ама много грешни представи за живота....
Моля те седни и прочети някои информативни неща в интернет.
Детето само си било виновно.... Дали така ще мислиш ако му беше майка????? Що за глупости...
А за медицинските сестри ако незнаеш всички други страни са си изтеглили контингента при разпалването на проблема, но не и ние. Надето нямаше време за такива глупости... Какъв хотел... Нямам думи наистина..

А НДСВ и Герб не крадели, хахахахахаххаха не не
А царя случайно си прибра имотите през тези четири години и всичко около него си напълниха джобовете.
Герб- бат Бойко е един от най-големите мутри в България. Бедна ти е фантазията какво прави
Дадат ли власт на Герб и те ще се накрадат добре но тоя пък ще льокат и евро фондовете.... Давайте им власт, давайте, после ще има да се оплаквате..


Америка е много комплексна и спорна тема. Има си и плюсове и минуси.
Зависи дали ще ти понесе...

То и с всяка друга държава е така. Зависи какво търсиш но където и да си можеш да извлечеш полезното.

SickBoy
01-29-2008, 21:18
.Но там мога да се развивам,ю ноу


Kat moje6 da se razviva6 6to ne si v Amerika.Am? I sam bil v 6tatite 5 pati(kato turist) a ti kolko pati si bil v Amerika?V New York imat nad 12 000 bezdomnci po oficialni danni, a po neoficialni bezdomnicite sa kolkto lubimata mi Varna.I ne sam ti pisal za prirodata,hodil sam i naistina ne otri4am 4e USA imat strahotna priroda,no ne zabravqi 4E sa 80 pati po-golemi ot BG.I ne otri4am 4e sa velika darjava.No v dne6no vreme nikoi ne go interesuva dali jivee6 vav veliak darjava ili ne.Vajnoto e da ima pari4ki tam kadeto si.Ako 6te i v Gruziq da sam kat imam pari ne me interesuvat velikite darjavi.I ima mnogo bedni hora tam,bednostta e navsqkade.I v Belgiq q ima,no nqma kak...Tova e za sajelenie navqskade:mnogo bogati i mnogo bedni...

PS:radvam se 4e ne si si izhvarlql boklucite kadeto ne trqbva :)


Ми не съм бил в Амерка,да.Ама само хубави неща чувам,да ти кажа.А за бездомниците-копеле,направи си равносметка колко е голяма Варна и колко е голям NY.Ако ги вземеш в проценти....

advokata_87
01-29-2008, 21:19
А НДСВ и Герб не крадели, хахахахахаххаха не не !!!

Absolutno vqrno,vqrno e 4e navsqkade si ima minusi i plusove.Evala na tozi koito napisa tova...

rosskata
01-29-2008, 21:28
В Америка много ми хареса... Ама не знам дали бих могла да живея там...:(
Прасето все към кочинката го тегли, май... :lol:

advokata_87
01-29-2008, 21:53
А за бездомниците-копеле

S toq ezik i izrazqvane zad Amerika 6te stigne6.A tvarde6e 4E nqma bedni a sega mi govori6 za procenti,i az ne razbrah kvi procenti ima6 vpredvid...

RoyTheReaper
01-31-2008, 08:54
Вие всички сте филмари.

jarod
01-31-2008, 13:36
Не неискам да у напускам
макар че имам възможност + повече пари да изкарвам
тука сами всички приятели и роднини....а там ще си сам
за мен е по ценно да си остана със приятелите, отколкото да изкарвам пари и да ги харча там за простотии.....тука пак ги харча за простотиии ама е друго
може би бих отишъл за чужбина но за кратко време!

kiss_poni4ka
01-31-2008, 16:01
Аз не искам да напусна България!!!!!!!И вие ко като я напуснате и отидете в чужбина си мислите,че там живота ще е по розов ли?Там си никой.Според мен по добре да си останеш в България,тук при приятелите си и роднините си!
Просто не е истина как може да има такива хора,който са българи и така да хулят родината си.А замислете се малко друг път кво ще пишете!!!!!!!

advokata_87
01-31-2008, 18:05
И вие ко като я напуснате и отидете в чужбина си мислите,че там живота ще е по розов ли?Там си никой!


Za sajelenie dosta vqrno,4e v 4ujbina si nikoi.Vseki gleda na teb kato bokluk i kato rabotnik 2-raka.

Marina__
02-01-2008, 11:50
Аз пък не исках да я напускам, но ми се наложи :( . Е, определено не е толкова страшно, колкото си мислех, но България все още ми липсва, дори и след 3 години. Добре поне, че съм наблизо и си идвам сравнително често :) .

kiss_poni4ka
02-01-2008, 16:44
А ти поне прочете ли какво сме написали...кажи къде сме сгрешили и защо???
Грешат тези, които обиждат България без причина...

Естествено,че съм прочела какво сте написали.Много тъп въпрос! :(

chipi_kaoo
02-01-2008, 17:11
Да. Искам да отида до много места в света. Искам да видя как живеят хората в другите страни, но пак ще си се върна в България. Тук ми е мястото. :P

royal_girl
02-02-2008, 09:23
да,искам. след около година смятам да кандидатствам в чужбина и ако успея да се устроя най-вероятно ще искам да остана там

Brooke_D
02-02-2008, 23:49
Ами и аз имам намерение да се изнасям след някоя друга година. Просто вече нямам търпение, според мен тука никой няма особено светло бъдеще :(

miloto_girl_4e
02-03-2008, 07:54
Не, не искам :!:

ycMuBkaTa
02-03-2008, 08:09
По стечение на обстоятелствата напуснах България заради следване и честно казано не съжалявам. Естествено Родината ми липсва, самата атмосфера дори...Но пък и тук съм щастлива. Не бих искала да плюя по България, но не знам и дали бих се върнала след години...Но пък там винаги ще е семейството и приятелите ми, което го прави мястото, към което принадлежа...

Miss_Perfekt
02-04-2008, 16:48
За нищо на света това е последното нещо което искам да направя :(

iMmOrAl`GiRl
02-05-2008, 08:13
Искам да отида в чужбина отново,защото има доста интересни неща,които могат да се видят.Но да живея извън България за постоянно-не искам.Вярно,че държавата ни си има много проблеми и недостатъци,но пък има и много достойнства :)

water_lily
02-06-2008, 17:40
Сега съм изправена пред дилемата именно къде искам да уча..да остана в Бг или да замина за Германия примерно...
и.се колебая..преди 1-2 години бях така твърдо решена, че чужбина е идилия, че там всичко е толкова по-добре и едва ли не ще ме посипят със злато..шанс =/

Все повече се замислям ,че там си оставаш един чужденец, може и да успееш с живота, може и не- нямаш никакви гаранции.
И ако всички млади и креативни хора се изнесат към чужбина, търсейки нещо по-добро..то какво остава в България ?! Може да се върнат като квалифицирани професионалисти..даа, и все пак ..

MuSiC_DroLL
02-06-2008, 18:06
Аз вече я напуснах защото обичам Родината и мразя държавата. Ако нямаше държава щях да остана.

Spook
02-08-2008, 16:26
Gerb i Aтака 6те napravqt koalciq i BG 6Te si vazvarne silata.Smart na ciganite...
Дано господ да те чуе :) :)

Дано не те чуе някои нормален, че ще го умориш ... от смях. :lol:

Pedigree
02-09-2008, 10:20
Не,не искам. :)

advokata_87
02-09-2008, 11:54
Ako imaTe 6ansa dori i da jiveete samo za 1 godina v 4ujbina probvaite.Vinagi moje da se varnete ot opit glava ne boli :)

g06370
02-09-2008, 17:05
България е една много хубава страна с много перспективи,но хората които я управляват са алчни говеда и мислят само как да окрадът държавата ни. Америка примерно е държава основана сравнително късно а е с векове по-напред от нас, затова хората заминават от Бъргария. Аз съм роден тук и бих желал да остана тук и да умра тук!! :) Да живее България :grin: :grin: :grin:

Vikitooo
02-10-2008, 00:55
С течение на годините извън България вместо да се отдалечавам аз по силно желая да се върна. По-хубаво от БГ си няма.

nazistka
02-10-2008, 07:30
НИКОГА НЕ БИХ НАПУСНАЛА МАЙКА БЪЛГАРИЯ!!!!!!!!!!!!

bulgarche
02-10-2008, 09:29
Не

HePeAJIeH
02-10-2008, 12:20
Eто заради такива хора като авторката нашата родина пропада! ЗТи ще заминеш за Канада но бъди сигурна-още на третия месец родината ще започне да ти липсва! :)

hauzec
02-10-2008, 21:31
Макари ме влече носталгията(знам го от личен опит) искам да напусна тази мизерна държавица и да отида в някоя спокойна страна където има място за всеки и се живее наистина спокоен живот!

_BoSSy_
02-16-2008, 11:12
НЕ!!!
Аз си обичам родината!!!

pepita87
02-19-2008, 12:59
Не,не искам...ма така се стекоха не6тата,че я напуснах :?

zvQr_nO_s_ChAr
02-19-2008, 14:04
НЕ НЕ НЕЕЕЕ !!! Искам си в БГ ... макар че живея в испания :cry:

fafla
02-21-2008, 16:54
Emi kvo da kaja...az ve4e sym q npysnala...v Angliq jiveq,za6toto roditelite mi sa tyka ama ina4e nikoga ne sym iskala da sym v 4yjbina...po to4no da jiveq v 4yjbina za6toto mejdy vakanciq i imigraciq ima razlika...i to golqma...ta kakto i da e,az sym tyk za prespektivite koito za jalost bylgarskata DYRJAVA ne moje da predloji...,NO RODINATA..Bulgaria e NEZAMENIMA....ama tei kato lgedam ti 6te razbere6 tova po trydniq na4in.... :smt064

tItEufFf
02-21-2008, 17:58
Не, но мисля, че ще ми се наложи :(

LetiCherry
02-22-2008, 18:49
Eто заради такива хора като авторката нашата родина пропада! ЗТи ще заминеш за Канада но бъди сигурна-още на третия месец родината ще започне да ти липсва! :)

И какво точно ще започне да ми липсва освен манджите на баба? :razz:

И извинете ама в България няма особена възможност за реализация - дори и в големите чужди фирми (за държавна работа или работа в бг компания изобщо не говоря). Търся си аз практика за лятото в БГ и влизам по сайтовете на сиеменс, IBM и т.н и какво - НЯМАТ стажове/пркатики в БГ!!! В държави като Бруней имаха, ама в БГ не. Имаше и във всички западни страни, във почти всеки отдел! Дори и да искам да се развивам в БГ, няма къде! А и практика във Виена в Райфаизен банк се заплаща с 2.300 евро на месец, а тук с до 200 ЛВ?! Е да не съм луда да стоя в БГ?

8992
03-04-2008, 19:52
:?

the_black_heart
03-05-2008, 11:43
Аз пък искам и не мисля че ще ми липсва, просто съм си такъв човек- много съм непостоянна ама живота ме е направил такава. 9 клас съм и съм сменила 7 училища, а за тия 16 години- 3 къщи (айде 2, последните два пъти си беше в един квартал) и просто не ме свърта на едно място. Толкова ли е грешно да искаш да ПРЕОТКРИЕШ СВЕТА и да се остановиш там където прецениш че ти е мястото...

Slawi92
03-06-2008, 14:27
БЪЛГАРИЯ ЗАВИНАГИ

prettyIdeath
03-09-2008, 20:59
Аз искам , но за определен период от време ... Просто искам да видя какво е навън... Иначе България си е мойта родина! Аз все още имам надежда че един ден ще се оправи ...