PDA

View Full Version : Не мога да се преборя с Joinта " Марихуана"



keasar
12-04-2007, 23:26
Помогнете ми,от близо 6 месеца пуша трева,заребих се много сериозно,не знам как да се откача,изпадам в нервни кризи няколко часа след като отмине ефекта,тотално главоболие и депресии,губя смисъла на живота,не бях това което съм в момента,това ме плаши,деградирам по дяволите,да не говорим че ако продължавам така,ще ида в някоя лудница на края.
Това беше,ако все пак някои има какво да каже ,няма да ми е излишнa никaква информация,
опитах да заменя пушенето на joint с алкохол,но беше грешка,голяма.....алкохола е абсолютна глупост, иначе НЕ на твърдата дрога,помогнете ми да спра joinта.

kPuCkA
12-05-2007, 06:12
Човек,от тая трева мозъчните клетки измират!!Ще ти кажа аз какво направих,спрях да излизам с тогавашната ми компания,от която всички пушеха,спрях да мисля въобще за тревата,спрях и да продавам :oops:
много ме е срам от това,което бях :( и сега година и 3 месеца не съм и помирисвала коз 8)

iceman105
12-05-2007, 06:15
според мен вс е на психи4еска основа а алкохола не е ре6ение по никакав на4ин пробваи с цигари

princesa_viki
12-05-2007, 06:18
Това,което си направил-да замнеиш тревата с цигари или алкохол не е правилно и дори глупаво.замисли се-за да се откажеш от нещо прибягваш до друго вредно нещо.И честно казано аз не знаех че може да се пристрастиш към тревата.Та по темата-моят съвет е да си намериш някво занимание с което възможно най-малко ще мислиш как да се напушиш .Например ако обичаш спорта-спортувай.Надявам се да помогне :wink: Успех И най-важното е да имаш ВОЛЯ!има ли желание-има и начини,другото са само оправдания :wink:

zlateto
12-05-2007, 06:22
e vqrno 4e koza e po bezvreden i ot cigarite ama 4ak da se pristrastish ..;\ ne e dobre koz do sq ne sym opitvala i ne iskam vypreki 4 emnogo moi fr pushat i to stabilno .. :\ nz kak da se otkajesh no podkrepqm mneniqta koito kazvat da si namerish nqkakva rabota ili zanimanie s koeto nqam da mislish za twa kak da se napushish :)

i'm so excited!
12-05-2007, 09:14
какво толкова ви харесва тва състояние!?
според мене е много гадно...

keasar
12-05-2007, 10:45
e vqrno 4e koza e po bezvreden i ot cigarite ama 4ak da se pristrastish ..;\ ne e dobre koz do sq ne sym opitvala i ne iskam vypreki 4 emnogo moi fr pushat i to stabilno .. :\ nz kak da se otkajesh no podkrepqm mneniqta koito kazvat da si namerish nqkakva rabota ili zanimanie s koeto nqam da mislish za twa kak da se napushish :)

И аз не вярвах че може да има някакво пристрастяване,не е точно това,по скоро тотална дестабилизация на нервната система,така го усещам,абсолютно прави сте,че човек трябва да се ангажира с някаква дейсност,наистина не става въпрос за пристрастяване,по скоро загубваш личноста си и на съществените неща им теглиш една голяма черта в даден момент попадаш на места които ги няма на картата,това ме плаши,губиш смисъла на съществуването си,което ще рече ,че заминаваш по дяволите,ще се опитам да огранича joinта,възможно е просто да прекалявам,най вероятно е това:) два дена не съм пушил и си оправих нервите....:)))
Успех на всички:)

oTPoBHa
12-05-2007, 13:58
ми човек кво да ти кажа..
ти си първия човек, който се оплаква от марихуана
пък и да тръгнеш да заместваш с алкохол.. че то това е даже по-вредно
не знам
имаш някви аномалии
просто си някъв свръхемоционален сигурно и тия неща не ти влияят по начина по който всъщност трябва. . . смисъл влияят някси суупер силно.. внимавай с газираното и сладкото . . да не получиш няква абстиненция от тяхх .. контролирай и прекаленото гледане на филми човек! че си се вкарал в някъв ужас е такова. . . =D>

keasar
12-05-2007, 14:36
ми човек кво да ти кажа..
ти си първия човек, който се оплаква от марихуана
пък и да тръгнеш да заместваш с алкохол.. че то това е даже по-вредно
не знам
имаш някви аномалии
просто си някъв свръхемоционален сигурно и тия неща не ти влияят по начина по който всъщност трябва. . . смисъл влияят някси суупер силно.. внимавай с газираното и сладкото . . да не получиш няква абстиненция от тяхх .. контролирай и прекаленото гледане на филми човек! че си се вкарал в някъв ужас е такова. . . =D>

otrovnata ....beshe jestoka s t'va ,are se umeshame :)))))
inache si mnogo prava ,filmiran sum ot sekade.......samo filmi i tva e :)))

Seducti0n
12-05-2007, 16:13
Здравей.Не знам точно,как бих могла да ти помогна,но все пак решишх да пиша по темата ти.Замисли се над това,че ако ти сам не съумееш да събереш досатъчно сили и кораж за да се пребориш,няма как някой друг да ти помогне.Все пак,това си е твоето тяло,то е свикнало с тревата и само ти си този,който ще реши дали ще продължи да зарибява по джойнта.

Има много хора,пушещи трева,но те не са променили нормалния си ритъм на живот или пък може би не са усетили подобна метаморфоза.Щом си толкова решен да спреш,просто го направи от рас,зарежи всичко и стани нов човек. :wink:

Успех. :) :)

keasar
12-06-2007, 10:25
Здравей.Не знам точно,как бих могла да ти помогна,но все пак решишх да пиша по темата ти.Замисли се над това,че ако ти сам не съумееш да събереш досатъчно сили и кораж за да се пребориш,няма как някой друг да ти помогне.Все пак,това си е твоето тяло,то е свикнало с тревата и само ти си този,който ще реши дали ще продължи да зарибява по джойнта.

Има много хора,пушещи трева,но те не са променили нормалния си ритъм на живот или пък може би не са усетили подобна метаморфоза.Щом си толкова решен да спреш,просто го направи от рас,зарежи всичко и стани нов човек. :wink:

Успех. :) :)

:smt002 mnogo milo beshe tova ,merci
problema ne e bil v tova che ima totalno zarebiavane s joint,niama takova neshto,triabvashe da kaja stop pone za dva dni i se okaza,che prosto ne pusha poveche,siakash ne sum pushil nikoga predi tova,niakakvi spomeni ,che mi e bilo veselo kogato pusha joint,nishto poveche....chuvstvam se strahotno v momenta,problema e bil v prekaliavaneto,zloupotrebata,triabvashe sam da se setia,ma nali sum shashko:))))
pak shte si vzema joint dovechera,no tozi put s malko poveche mozuk za na pred:)
Blagodaria Vi na vsichki za sudeistvieto i razbiraneto:)
Jivi i zdravi i priatno posreshtane na praznicite.....vreme e za kupon :)

batkodoki
12-06-2007, 11:22
канабиса не създава физическа зависимост за разлика от тютюна или алкохола. нещо повече, има забавното свойство ефекта ми да се предопределя само от "очакването", от "навивката" на потребителя.
в двойно слепи опити, когато консуматора НЕ знае, че приема канабиноли - ефекта е само повишена саливация (слюнкоотделяне), няма никакава психична компонента на еуфория. и обратното - когато подопитните приемат нещо с вид, мирис, вкус на канабис и им е казано че е такъв - психичните ефекти са налице, ако че в приеманото вещество активнодействащи съставки няма.

иначе казано всико е в главата ти :)

по горе някой беше посочил верния път: смени средата, стериотипите, нагласите, амбциите, мераците, щенията.....прическата или гардероба си ако щеш или музиката която слушаш, местата в които ходиш....светът е толкова шарен, разнообразен, пълен с предизвикателства и интересни неща. намери си нещо ново, което ти е интересно....

и не казвай "никога вече", по-скоро кажи "пет дни няма да вземам", а за компенсация съдбата ще ми прати нещо хубаво :) а ако не стане ще изпафкам една цигара с кеф :)

AtMosFera
12-07-2007, 15:55
Божее,без да го приемаш грубо но ми звучи сууупер детски и НЕистински тоя.....проблем,ако мога така да го нарека.
Ти маи сам си го правиш да изглежда като такъв.Говориш като за хероин моито момче :shock: ,"мн съм се закачил как да се опрая".....
От трева до лудница няма да стигнеш успокои се.Аз като пушех по цял ден преди и кво-ок съм си.Вече пуше рядко общо взето.
Пак ти казвам-нищо ти няма,стига се филмира \:D/

DevilWish
12-07-2007, 17:38
Здравей!
Тъй като съм минала по този път искам да ти дам един съвет ,където ще те помоля наистина да ме послушаш . . .
Такам . . . едно време и аз много пушех трева и все си виках 1во ,че от това не мога да се пристрастя ,второ ,че не искам да спирам ,трето сигурна бях в себе си ,че няма да мина на нещо по-твърдо . . . Та пуших си аз трева и реших ,че искам да спра - да ама пусто не става както при тебе . . . и нещеш ли за най-лош късмет се събрах с лоша компания и 3 пъти друсах с хероин ,а си мислех ,че никога няма да припаря . . . та за малко да си проваля целият живот и много да пропадна . . . малко остана ,добре че съдбата беше благосклонна и се отделих от тази компания иначе сега незная дали щях да съм в състояние да пиша в този форум . . . #-o Така ,че сега като от 5 месеца вече нищо не съм докосвала искам да ти кажа спри тревата поне за малко или я намали до крайна степен . . . 1 път в седмицата и ще си окей като за начало . . . но наистина молбата ми е - НЕ опитавай нищо друго каквото ще да става . . . /и не казвай никога не бих ,защото и аз така си мислих ,докато не ми дойде на главата и не знаеш какво е чувсвтото и след това не можеш да откажеш следващите пъти/ . . .
Та извинявай ,че ти изгубих времето с четено ,но се надявам да ме послушаш!!!

Jus7m3
12-08-2007, 00:38
Аха,ок,алкохола е абсолютна глупост,а коза не е...

Видовете наркотици могат да се разделят много условно на тежки и леки
Факта, че различните наркотици причиняват вреди, не ги прави повече или по-малко опасни.

Тежки:

Опиати-морфин, хероин, кодеин, метадон
Алкохол- Всички видове спиртни напитки
Амфетамини- амфетамин,метаамфетамин, екстази
Халюциногенни- ЛСД, паркизан, гъби
Инхаланти- ацетон, бензол, хлороформ
Барбитули- барбитал, диазепам, фенобарбитал
Кокаин- листа от кока, паста от кока, кокаин, крек

Леки:

Производни на канабиса- марихуана, хашиш, хашишово масло
Никотин-цигари и тютюн
Кофеин- чай, кафе, какао, кола

Баткодоки е прав както винаги. Аз лично тревата я смятам за нещо съвсем нормално и.. не от нея не се деградира това са само глупости! От нея просто се забравя малко по-бързо това,което си запаметил докато си напушен. Спокойно същия си просто си видял малко по-различна и бих казал правилна(поне за мене) гледна точка нещата. И аз си мислех едно време,че психясвам от нея ала не съм познал :) Даже тя ме е накарала да се замисля за много повече неща,отколкото без да я употребявам.

п.п. просто изказвам мнение.. както искате го разбирайте

badev_
12-11-2007, 05:51
Помогнете ми,от близо 6 месеца пуша трева,заребих се много сериозно,не знам как да се откача,изпадам в нервни кризи няколко часа след като отмине ефекта,тотално главоболие и депресии,губя смисъла на живота,не бях това което съм в момента,това ме плаши,деградирам по дяволите,да не говорим че ако продължавам така,ще ида в някоя лудница на края.
Това беше,ако все пак някои има какво да каже ,няма да ми е излишнa никaква информация,
опитах да заменя пушенето на joint с алкохол,но беше грешка,голяма.....алкохола е абсолютна глупост, иначе НЕ на твърдата дрога,помогнете ми да спра joinта.

Абе ти наред ли си бе , тъпак !? #-o Неможел да спрее джоинта ? :razz: Сериозноо ти не си добре , ти си го превърнал в егати проблема ! Даже съм сигурен , че изообщо не си пафкал , просто е немало кво да направиш , опа и аре нова тема ::: , ей нз много си зле ако това горе дет си го написъл е истина неможел да се откаже това да не е херца или нещо по така това е коз =; незнаел къде се намира е да много си прав :?: абе човек и тия тъпаци повечето кво ти пишат коза е лошо ала бала вие наред ли сте бе това е номер едноо ;-) И нема кво да се прайте всичките , освен отровната и един тама забраих как се пишеше как те насраха копеле нз за мене ама ти недей се пристрастявай щот си ебаси емоцията и ша се гръмнеш некой ден ](*,) точно така! Само некви тъпотии от сорта "Спрете твърдата дрога" :grin: хайде на революция! :smt003 Или чакай да се похвала че пуша... бий си въжето в тоя случай! =;

DisciplineAndOrder
12-11-2007, 22:15
Спираш да мислиш за тревата и за всичко свързано с нея.
Не й търси заместител-безсмислено е да спреш с единия порок и да започнеш с друг... :neutral:

CfEtii
01-01-2008, 21:37
Безвреден...кажете още малко и че е полезен.Какво значи пезвреден?Че не умираш толкова бързо,а бавно.Пфф...както си тръгнал с коза,в един момент ше ти стане слаб и ше има ''да'' на твърдата дрога.Всички,които познавам и са пушили трева,сега крият хероина по мазетата.Това е...

princesa_viki
01-02-2008, 18:57
Безвреден...кажете още малко и че е полезен.Какво значи пезвреден?Че не умираш толкова бързо,а бавно.Пфф...както си тръгнал с коза,в един момент ше ти стане слаб и ше има ''да'' на твърдата дрога.Всички,които познавам и са пушили трева,сега крият хероина по мазетата.Това е...
а ти що издаваш къде го крият :P :P :P (тва беше шега ) :)

princesa_viki
01-03-2008, 19:19
Whisskas много хубаво казано. :-)