PDA

View Full Version : Ревността и доверието и имат ли те връзка?



Fallen`Angel
12-05-2007, 13:02
Видях темата Ревниви ли сте и се зачудих следното -
когато човек е ревнив има причина, а щом има причина, значи нещо е станало. Ще дам пример с мен - аз ревнува и то по някой път ( в повечето случаи) ревнувам и си го признавам, но сега идва и въпроса - ревнувам ли оправдано? Ревнувам, защото са ме излъгали и то са ме излъгали хора, които държа на тях, хора на които разчитам и обичаХ. След тези лъжи и т.н. бях молен няколко стотин пъти да ги забравя, но аз не мога и съответно ревността се показва, напоследак доста. Ревнувам и не от това, че е имало нещо между еди кой си и някой друг, а заради това, че са ме излъгали. Сега отричат да е било сериозно, то даже наистина не е било нищо - но е имало и мен точно това ме човърка. Та ревността си мисля, че ми е оправдана, защото веднъж съм бил (а после колко пътии..) предаден и аз съм го преглътвал това и вече не мога да се осъзная. Трябва ли да ми е гадно за човек, който така е постъпил с мен и трябва ли да продължа напред, без да се връщам към миналото (тоест към момичето) 8-[ 8-[ 8-[ Надявам се някой да се постави на мое място, но и също така да си даде и мнението не само за мен, но и за самите тях в такива случаи.

russianmafiaboss
12-05-2007, 13:17
пич, знаеш отговора ;)

Fallen`Angel
12-05-2007, 13:56
Аз искам да чуя вашето мнение, щот според някой хора аз съм виновен и не трябва така да правя :-D :-D :-D ..слушам ви (тоест, чета :( )
Надали аз съм кривия, но..

yuyuto
12-05-2007, 14:18
Ами изневярата си е кофти нещо... И доста си боли, истина е... Ама при мен ревността някакси я няма... Не знам, може би не съм ревнив човек като цяло... Ама като се замислиш нормално е в твоята ситуация да си ревнив... А и миналото си е минало, зарежи го, не можеш да го промениш... Важно е настоящетото и бъдъщето... :wink:

MoOnLiGhT_ShAdOw
12-05-2007, 16:47
според мен, когато двама души си имат доверие, ревност не трябва да има, смешно е просто... Аз не ревнувам приятеля си, може би и защото познавам приятелките му, но за жалост той ми беше разкрил наскоро, че често се тормозел самият той от ревност. Бях леко разочарована, защото най-алко аз съм му дала повод да ревнува за каквото и да било. :(

koalka
12-05-2007, 19:19
Ако даден човек е постъпил гадно с теб и ти е изневерил(или нещо подобно, дал ти е повод) е нормално да ревнуваш, имал си причина.Но все пак не е много приятно, да си много ревнив, защото възникват проблеми и това малко по-малко разрушава връзката...

kobrichka
12-05-2007, 19:30
Ревност,това е думата която никак не я обичам.Според мен когато обичаш някого наистина не го ревнуваш.Когато са те излъгали или изневерили тогава ревността става мн по -голяма и доста пъти излиза извън нормалното.Когато обичаш някого трябва да му имаш доверие,иначе няма смисъл да сте заедно.Ревноста убива чувствата,а когато чувствата ги няма,няма смисъл да се продължава една връзка.

PoisoNGirL
12-05-2007, 20:29
Hmm i taq situaciika si ima dve strani.Ako sa ti izneverili vednuj estestveno e posle da se sumqvash i da revnuvash.No ot revnost do revnost ima golqma razlika.Predi misleh,che e priznak na nedoverie da revnuvash.Sega mislq,che ne e samo tova,a i che mnogo durjish na nqkoi i ne iskash po nikakuv nachin da go zagubish i zatova vnimavash za vsichko.Ako e v ramkite na normalnoto e dobre d aima doza revnost iinache bie na bezrazlichie.chestno kazano v svqt kato dneshniq kudeto trudno shte namerish nqkoi da ti e veren i edna sedmica..kak da ne revnuvash..prosto nqma kak... ](*,) :-s

Iv4eTy
12-05-2007, 20:55
Ако даден човек е постъпил гадно с теб и ти е изневерил(или нещо подобно, дал ти е повод) е нормално да ревнуваш, имал си причина.Но все пак не е много приятно, да си много ревнив, защото възникват проблеми и това малко по-малко разрушава връзката...

+1