PDA

View Full Version : Усложнение след операция на врасъл нокът :S



Stresst
12-06-2007, 00:18
Здравейте!

Преди една година за първи път ми се врастна нокът на палеца на левия крак от вътрешната страна. Оперираха го и всичко е перфектно. Месец по-късно обаче, ми се врастна и нокътя на палеца на другия крак, по същия начин. Отидох и него да оперират и го направиха. Изрязаха една лента от него, с корен. Сега оперираните нокти са по-тесни от преди.
Обаче няколко месеца по-късо, отстрани, заедно със самият нокът взе да расте една загрубяла кожа, почти здрава колкото нокът. Тя расте заедно с нокътя, от дясната му страна, стърчи гадно и когато порастне до средата на нокътя, започва да ме боли. Шибаната кожа се забива и ме дразни адски, защото няма как да бръкна и да я отрежа. 4 пъти ходих с надеждата да ми я издърпат успешно и да не расте, вадиха я доста от дълбоко, но тя пак продължава да расте. Чудя се какво да правя защото ми писна да ме боли а и няма да полагам шибани специални грижи целия си живот за някакъв тъп негоден нокът и въобще да стана куцащ инвалид.

Ако някой от вас е претърпявал тази манипулация и има този страничен ефект, да каже дали след време това нещо ще изчезне, защото ме влудява, а оня хирург казва че не е сериозно и ако ида, дръпва кожата със специален инструмент, а тя израства до 1 седмица.

Баси...

batkodoki
12-06-2007, 09:48
Здравейте!

Преди една година за първи път ми се врастна нокът на палеца на левия крак от вътрешната страна. Оперираха го и всичко е перфектно. Месец по-късно обаче, ми се врастна и нокътя на палеца на другия крак, по същия начин. Отидох и него да оперират и го направиха. Изрязаха една лента от него, с корен. Сега оперираните нокти са по-тесни от преди.
Обаче няколко месеца по-късо, отстрани, заедно със самият нокът взе да расте една загрубяла кожа, почти здрава колкото нокът. Тя расте заедно с нокътя, от дясната му страна, стърчи гадно и когато порастне до средата на нокътя, започва да ме боли. Шибаната кожа се забива и ме дразни адски, защото няма как да бръкна и да я отрежа. 4 пъти ходих с надеждата да ми я издърпат успешно и да не расте, вадиха я доста от дълбоко, но тя пак продължава да расте. Чудя се какво да правя защото ми писна да ме боли а и няма да полагам шибани специални грижи целия си живот за някакъв тъп негоден нокът и въобще да стана куцащ инвалид.

Ако някой от вас е претърпявал тази манипулация и има този страничен ефект, да каже дали след време това нещо ще изчезне, защото ме влудява, а оня хирург казва че не е сериозно и ако ида, дръпва кожата със специален инструмент, а тя израства до 1 седмица.

Баси...

възраст&пол?

гръцко или римско стъпало имаш?

ако си мн млад/а не е трябвало да избързваш с операциите, освен ако наистина не се е налагало.

вероятно си имал и имаш навика да изрязваш прекалено често и прекалено дълбоко ноктите. занапред на го прави. оставяй ги да израстнат малко по-големи отколкото е прието за прилично. не задълбавай с ноктореза и не рови с разни "инструменти" по ноктите

mumiikataa
12-06-2007, 12:44
еми и на мен ми се врастваха ноктите.да не казвам с какво се оправиха... Acne Out Active.на мен като ми споменаха за операция и аз им теглих майните и отидох на частен кабинет.а за тебе кво да ти кажа.по-хубаво иди при частен лекар и ше забравиш за проблемите...

Stresst
12-06-2007, 17:43
Вие така и не разбрахте. Мен са ми правени манипулации и на двата крака, сега нямам проблем с ноктите, а с една вроговяла кожа, която расте отстрани в следствие от операцията.

Никога повече няма да ми се врастат ноктите, защото нокътните ленти, които са виновни за това, са изрязани с корен. :S

Проблема е в тая втърдена кожа, която расте отстрани и като стане по-дълга имам болка като на враснало, което не е приятно, особено когато знаеш че нищо не ти е и няма да ти се врасте.

mumiikataa
12-06-2007, 18:22
иди на лекарили на козметик,там щи кажат кво е най-добре да правиш.обаче според мен тва с махането на нокъта не е добра идея...смисъл има толко по-лесни и ефикасни и безболезнени начини...

batkodoki
12-06-2007, 19:19
Вие така и не разбрахте. Мен са ми правени манипулации и на двата крака, сега нямам проблем с ноктите, а с една вроговяла кожа, която расте отстрани в следствие от операцията.

Никога повече няма да ми се врастат ноктите, защото нокътните ленти, които са виновни за това, са изрязани с корен. :S

Проблема е в тая втърдена кожа, която расте отстрани и като стане по-дълга имам болка като на враснало, което не е приятно, особено когато знаеш че нищо не ти е и няма да ти се врасте.

очевидно е, че Ти не разбираш проблема в дълбочина, забравяйки, че имаш поне още осем нокътни легла на долните крайници, които рано или късно ще бъдат въвлечени е сходен процес ако нещо не се промени.

изхождайки от тази ти позиция и от явното ти нежелание да четеш какво питат хората желаещи да ти помогнат мога само да ти пожелая ползотворна комуникация с момиченца&момченца изчерпващи компетентността си с фразата "иди на лекар"........

ignat.petkov
08-10-2012, 05:49
Здравейте!

За първи път ми се врастна нокът на палеца на левия крак от вътрешната страна. Наскоро ми направиха операция на врастнат нокът на палеца. Та въпроса ми е да ли ще ми стане нещо аko играя футбол или подобни спортове? E разбира се след като се възстанови напълно де .