PDA

View Full Version : синозит



gabs
12-06-2007, 07:31
Имам синизит и от понеделник сам на антибиотици, но все още ме боли главата. Искам да попитам някои ако страда от същата болест след колко време се оправя. А и може да дадете съвете за по- бързо оправяне.

gree_girl
12-06-2007, 08:11
Синозита се възпалява когато е студено :arrow: не стоъ продължително време на студено, пии топли напитки и ще е добре да носиш шалче :)

iv4oiv
12-06-2007, 08:48
Кои синуси са ти запушени и как ти го откриха?
Синузита може да бъде причинен от няколко неща, едно от които е болен зъб.

Възпалението на синусите се повлиява бързо от антибиотика тъй като е богато кръвоснабдена област, но гнойта която е там трудно се разсейва. Помагат инхалации. Вреден е сухият въздух. Честата промняна на топъл и студен въздух помага за изкарване на секретите от синусите.
Аз лично моят синузит го лекувам със сауни. Най бързото лечение е пункцията но е доста неприятно. Понякога когато възпалението е остро трябват няколко последователни пункции ако не може да се изчисти от първата.
Преди 2 години имах толкова тежък синузит, че лекарите не можаха да ми направят пункция. Гнойта беше се втвърдила до толкова, че не може да излезе водата и тогава за 4 дни - всеки ден сауна - ми мина като на кученце.
Също така трябва да пиеш много течности, за да има с какво организма да изчисти засегнатата област.

Оздравявай бързо.

batkodoki
12-06-2007, 12:14
може да бъде упорито страдание, защото всъщност е обратното: точно поради слабата перфузия на кръвния ток и наличието на резонаторни кухини процеса има склонност да хронифицира и да се изявава като персистираща инфекция с огнищен характер.

при подходящо подбрани антибактериални средства и достатъчно по доза и продължителност лечение, острия период ще отшуми бързо.

сауната е много добра идея, въобще всичко водещо до дилатация на съдовете в региона и способстващо движението на кръвта оказва благоприятно въздействие. това е топлината, загряване, различни физиотерапевтични процедури еtc..... и обратното: всичко свиващо кръвоносните съдове - студ, тютюнопушене и т.н съдейства за "разцвет" на заболяването.

вярно е също, че трябва да се търси етиологията/произхода на инфекцията. често тя е свързана с фокална инфекция на горни зъби, или с изваждането на такива. правят се секторни снимки на горното съзъбие и се потвърждава или изключва тази хипотеза.
бтв, най-често "заподозрени" са третите или "кучешките" зъби, но пък в 60% от случаите не се доказва зъбен фокус

justteen
12-06-2007, 15:37
Аз съм с хроничен синузит вече 10 години и е направо адски гадно... толкова съм го намразил т'ва нещо, че вече не знам... И до колкото знам няма лечение - или поне след време има голям шанс пак да се появи. Дори пункциите оправят положението само временно.
Това, което съм забелязал при мен е, че да си стоя в къщи не помага. Въздуха навънка ме кара да се чуствам много по добре и по-бързо ми минава когато не съм по цял ден удома...

gabi_94
12-06-2007, 16:23
имам мнооо лоши спомени от тоя синусит, просто миналата година лежах в болница щот не казах че ме боли глава на никого а и си мислех че си имам най-обикновена хрема! значи аз имах хрема от 3 седмици тигава и всеки ден започвашв да ме боли по силно главата и накрая казах на мама и ме накара да отида на лекар! после ме пратиха на снимка и ми казаха че имам тотално запушени синуси! изписаха ми зинат - лекарство което е много гадни и изобщо не помогна! Дигнах температура 40 градуса и наще полудяха и ме заведоха веднага на личен лекар, тя пък още същия ден ме вкара у болницата! стоях една седмица там и да не ти разказвам как ме болеше от мускулните инжекции! сложиха ми абокат, той ми се възпали, смениха ми го на другата ръка , където три пъти не можа главната сестра да ми уцели вена! понеже ми забиха абоката на дясната ръка и то на свивката на лакътя, не можех да мръдна ръката си! имаше хлебарки в стаята дет лежах! така че те съветвам да почваш да се лекуваш че синусита ако го откриешв късен стадий като моя е много опасно! аз в последният момент казах на наще, иначе знаеш ли че може всичко да ти отиде в мозъка и става мноооо лошо! успех и дано да нямаш проблеми като мен!!!

iv4oiv
12-06-2007, 16:52
може да бъде упорито страдание, защото всъщност е обратното: точно поради слабата перфузия на кръвния ток и наличието на резонаторни кухини процеса има склонност да хронифицира и да се изявава като персистираща инфекция с огнищен характер.

при подходящо подбрани антибактериални средства и достатъчно по доза и продължителност лечение, острия период ще отшуми бързо.

сауната е много добра идея, въобще всичко водещо до дилатация на съдовете в региона и способстващо движението на кръвта оказва благоприятно въздействие. това е топлината, загряване, различни физиотерапевтични процедури еtc..... и обратното: всичко свиващо кръвоносните съдове - студ, тютюнопушене и т.н съдейства за "разцвет" на заболяването.

вярно е също, че трябва да се търси етиологията/произхода на инфекцията. често тя е свързана с фокална инфекция на горни зъби, или с изваждането на такива. правят се секторни снимки на горното съзъбие и се потвърждава или изключва тази хипотеза.
бтв, най-често "заподозрени" са третите или "кучешките" зъби, но пък в 60% от случаите не се доказва зъбен фокус


Аз съм с пневматични синуси и при мен беше 5-ият зъб. От другата страна може да е 4-ият. Организма се е борил с инфекцията и е калцифицирал до такава степен зъба, че е станал с 2 пъти по дебели корени и не можеше да се извади без рязане. 8 години ходих по какви ли не лекари и никой не можа да види от къде е проблме.

Затова е много важна точната и навременна диагностика и откриването на проблема, иначе всяка настинка ще е съпроводена с много болки и бактерии, лекарства и температури .. което уврежда целият организъм.

foreverr
12-06-2007, 19:10
Синозита се възпалява когато е студено :arrow: не стоъ продължително време на студено, пии топли напитки и ще е добре да носиш шалче :)А и да те поправя-по важно ене доси шалче,а шапка/една моя фр има синузит и лекарката каза задължително шапка :!: / :wink: Е носи винаги шапка-е и шалче де :wink: трябва да ти е възможно най-топло :-)

umbra
12-06-2007, 23:23
Леле синузит..помна как преди години ми сцепиха носа от пункции едва ли не мозъка щеше да ми изтече през дупките :D :D :D

StanDarT
02-17-2008, 07:44
I az imam sinozit ve4e pove4e ot 1 godina.Lekarq mi kaza 4e ako si naprava operaciq 6toto imam kriva nosna stena 6tqlo da se opai nz pri tebe dali q ima6 taq kriva nosna stena.Samo gledai da nosi6 6al i 6apka i da si na toplo i nqma da te boli nito glava nito ni6to ili pone pri mene e taka :)

LadyCarameL
02-17-2008, 09:25
Имаше нещо като компреси със нещо си (май сол) на челото и то изсмуквало гнойта.бла,бла,бла :-D По-добре гледай да не стане хроничен,че тогава става лошо..

LoLiPoP4o
02-17-2008, 17:36
mm az imam sinozit ot 4 godini samoto vyspalenie moje da dovede do smyrt no se sluva 1 na 1 000 000 i to pri mnogo naprednal stadio no nese plashi dokolkoto sym hodil po lekari i indiski i nz kakvi drugi lecheniq nqma le4enie tova moje da se is4istish mnogo trudno i to samo chres babeshki lecheniq koito moga ti kaja nqkoi ama me nameri v IRC LoLiPoP4o` ili v skype ; lolipop4o a i bolkite se poluchavat kogata ima rqska smqna na vremeto toest ot sutdeno kym toplo ili obratnoto ;)) no ako iskash le4eniq me nameri kadeto ti kazah :L)

Creed
02-23-2010, 07:12
Днес ми правиха пункция, не е толкова страшно колкото го описват всички... :)