PDA

View Full Version : Как приемате смъртта?



Страници : 1 [2]

Kman
01-08-2009, 10:24
С точно това е най-големия блъф в който се опитват да накарат колкото се може повече хора да повярват.Всъщност смъртта си е смърт и след нея няма нищо,но ако си мислиш се след смъртта има по добър вечен живот,то с радост ще страдаш в този и точно това използват.Казват ти че страдаш,за да можеш после да живееш добре в рая и точно от това че страдаш те печелят.И естествено ти говорят с красиви думи като блаженство,рай,мир,любов.... амо дето както е казал Лао Дзъ "Верните слова не са красиви.Красивите слова не са верни."
Чаткаш ли каква е цаката,цаката е да накарат всички хора да си мислят че е хубаво да страдат докато живеят,щото щяло да има по добър вечен живот,обаче никой неможе че точно тези които имат полза от това човечеството да страдат,са същите които искат всички да вярват в красивите слова!


От коя книга е?

HardcoreSyndrome
01-08-2009, 10:30
С точно това е най-големия блъф в който се опитват да накарат колкото се може повече хора да повярват.Всъщност смъртта си е смърт и след нея няма нищо,но ако си мислиш се след смъртта има по добър вечен живот,то с радост ще страдаш в този и точно това използват.Казват ти че страдаш,за да можеш после да живееш добре в рая и точно от това че страдаш те печелят.И естествено ти говорят с красиви думи като блаженство,рай,мир,любов.... амо дето както е казал Лао Дзъ "Верните слова не са красиви.Красивите слова не са верни."
Чаткаш ли каква е цаката,цаката е да накарат всички хора да си мислят че е хубаво да страдат докато живеят,щото щяло да има по добър вечен живот,обаче никой неможе че точно тези които имат полза от това човечеството да страдат,са същите които искат всички да вярват в красивите слова!


От коя книга е?
"Дон Жуан" Байрон

Christ
01-08-2009, 16:59
k`man, колко пъти те питам вече?

Защо човек трябва да страда, за да иде в Рая?

Kman
01-08-2009, 22:30
Защото това е неговото изпитание,неговият тест за това дали е достоен за рая....тоест е неговия билет за там...Удовлетворява ли те отговора ми?

Цялата история на евреите е изпълнена с изтезания и мъчения,а все пак това е любимата нация на бог,после след като еволюират в християни е пак същата работа...римляните са ги тъпчели както народните танцьори тъпчат земята докато танцуват.

Nam3less3
01-08-2009, 23:43
Защото това е неговото изпитание,неговият тест за това дали е достоен за рая....тоест е неговия билет за там...Удовлетворява ли те отговора ми?

Цялата история на евреите е изпълнена с изтезания и мъчения,а все пак това е любимата нация на бог,после след като еволюират в християни е пак същата работа...римляните са ги тъпчели както народните танцьори тъпчат земята докато танцуват.Еврейте не са нищо специално, нито са "богоизбраната нация". А християнството е доста възвишено, за да бъде разбрано от повечето народи от онова време.

oasis
01-10-2009, 22:40
Ми приемам я, като умра ще разбера какво има след това сега и да мисля и да не мисля е все същото!

lsd43
01-11-2009, 08:42
След като се роди един човек има само едно 99,9% процента сигурно нещо и то е ,че той ще умре.Има две вероятности или има задгробен живот,или няма ,средно положение няма.Важното е ,че никой не може да спре смъртта и няма ,защо да се страхуваме от нея,защото в самият живот има къде ,къде по-ужасни неща от смъртта.

Kman
01-11-2009, 09:40
Ехооооооо християнино.....в библията го пише че са богоизбран народ!
Не познаваш дори споствената си религия!

Christ
01-11-2009, 10:18
Защото това е неговото изпитание,неговият тест за това дали е достоен за рая....тоест е неговия билет за там...Удовлетворява ли те отговора ми?

Не ме удовлетворява без нужните цитати от Библията. 8-) Това твое говорене наизуст не става. Ако ще говориш нещо за Бог, вади го от Библията.



Цялата история на евреите е изпълнена с изтезания и мъчения

Защото са били идиоти. :lol:

raduna
01-11-2009, 11:58
Не ме е страх от смъртта, а от старостта, начина на остаряване, начина на умиране...страх ме е от старческите болести...

Kman
01-14-2009, 04:45
Ихииии богоизбрания народ бил най-тъпичък от останалите народи и за тва бог ги избрал,щото знаел че те най-малко ще му противоречат....
Сигурен съм че някъде при тебе има библия и предполагам че си я чел....сам си извади изводите кои отиват в рая...тези които си дават половината богатство,тези които си дават всяка втора риза която имат,тези които живеят бедно а.к.а. смирено.
Според теб защо християнството се е зародило в бедните слоеве,да не кажа че даже всъщност в робските слоеве и дори и до този момент бачка най-добре именно в тези слоеве...

Adwokat
01-16-2009, 16:44
:-o :shock: :-o

In_And_Out_of_Love
01-16-2009, 19:54
Е верно, че форума е философия и религия, ама то пък във всяка тема нещата отиват до господ... и аз не знам защо, след като никой няма да убеди никой, че той е прав! :)
Смъртта е нещо обикновено, но учените вече са успели да увеличат живота на насекомите!
Защо след около 50 години да не направят нашия безкраен? :)

Kman
01-17-2009, 12:32
Важното е ,че никой не може да спре смъртта и няма ,защо да се страхуваме от нея,защото в самият живот има къде ,къде по-ужасни неща от смъртта.


Знаеш ли защо хората остаряват....първо има определен хормон за това,който може да бъде изулиран или изместен,и второто е че клетките умират и не се създават нови,но ако бъдат създавани нови тялото няма да остарява,а ако не остарява няма да се влошава състояните на организма и органите няма да се прецакват.

Науката вече е открила начини да измами смъртта и да удължи живота,а след още по голямо научно развитие ще може да бъде преодоляна изцяло,но тъй като това означава да се раждат хора и да не умират никакви,то хората сами ще искат в определен етап да умрат и ще могат сами да решат кога,как и къде.И това че сами ще рапават сами да умират няма да е някаква проява на самоубиство или нещо подобно,а просто решение взето след 200-300 че и повече години живот на някой определен индивид.
Прочети книгата двеста годинишния човек и гледай филма....въпреки че е фантастика,писана преди години тя излгежда че става реалност.Естетвено една такава фантастика става реалност защото е обоснована на логиката,че органите могат да бъдат замествани,кръвта обогатявана и т.н.