PDA

View Full Version : Как приемате смъртта?



Страници : [1] 2

Uptown_soldier
12-06-2007, 17:16
Осъзнахте ли, че сте смъртни? Какво мислите за смъртта и след нея. Изобщо кажете си мнението за смъртта. Разсъждавайте свободно на тази тема. Колкото повече хора си изкажат мнението, толкова по-добре. И не се притеснявайте да си излеета душата.

ПЛС без глупави отговори.

Въпросът в анкетата е за проверка на Вашите знания. Скоро ще Ви дам инфо. Моля, не поствайте преди мен.

Mortificatiоn777
12-06-2007, 17:21
](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

Uptown_soldier
12-06-2007, 17:27
](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

Наруши правилата. 8-)
6.Да НЕ прекаляват с използването на главни букви, цветен текст, емоций и
пунктуации(!!!, ????? или .......)
1.Нарушения от ПЪРВА СТЕПЕН - санкционират се с предупреждение при
системно неспазване на точки 1,6,7,9,10,14 от раздел "Задължения на
потребителите"

CaSsIe
12-06-2007, 17:35
Попринцип не съм много запозната с тези неща, всмисъл не съм чела за това, но според мене душата има само едно тяло и при смъртта се отделя от него!Приемам смъртта, като нещо нормално все пак всичко има и начало, и край! А за след смъртта, смятам че душата се преражда в друго тяло, като се изкупват греховете от предишния живот.

Uptown_soldier
12-06-2007, 17:42
Попринцип не съм много запозната с тези неща, всмисъл не съм чела за това, но според мене душата има само едно тяло и при смъртта се отделя от него!Приемам смъртта, като нещо нормално все пак всичко има и начало, и край! А за след смъртта, смятам че душата се преражда в друго тяло, като се изкупват греховете от предишния живот.

Smqташ ли, че животните се прераждат.

CaSsIe
12-06-2007, 17:52
ами да...все пак и те имат душа...

NightSky
12-06-2007, 18:40
Приела съм, че съм смъртна. Все пак всичко започва и свършва някъде. Не вярвам в неща като прераждане и т.н. Мисля, че след смъртта човек е само в спомените на близките си.

Uptown_soldier
12-06-2007, 18:52
Приела съм, че съм смъртна. Все пак всичко започва и свършва някъде. Не вярвам в неща като прераждане и т.н. Мисля, че след смъртта човек е само в спомените на близките си.

и аз така смятах в 8-ми клас,(4е като умреш умираш и после нищо) но сега вярвам в християнското учение, но не изцяло. обюо взето опитвам се да намеря истината поне за саия себе си

Disrespect
12-06-2007, 19:01
Приела съм, че съм смъртна.

на колко години?
;>

ЕPu
12-06-2007, 19:19
^е какво лошо има в това да не вярва във задгробен живот (!?!?), прераждания и в това, че една душа има 50000 различни тела :)
Приемам я като нещо...абсолютно нормално, естествено...всеки ще умре някога, без значение дали ще го блъзне кола, дали ще се хвърли от покрива на блока си или ще изчака да почине от старост

heely
12-06-2007, 19:43
За мен смъртта е като съня-но този е вечен.

NightSky
12-06-2007, 20:01
на колко години?
;>
На 15 ;)

Anf3tamin4o
12-06-2007, 20:08
Колко живота трябва да има човек?
Доказано ли е хубаво в това дето ще го поставиш след като чуеш от нашите отговори?
Вярваш ли на всеки втори текст прочетен в нета?Доказателств-то е само филма когато едно нещо се снима :)

By AnF3taMin4o

Blacklisted
12-06-2007, 20:16
Ми мен лично не ме плаши, има някой хора, които направо откачат ако стане дума за това :) Живото е част от смъртта. Само като си представя каква скука ще е да си безсмъртен... :-D

Disrespect
12-06-2007, 20:50
на колко години?
;>
На 15 ;)

до 15 годишна ти си мислила, че си безсмъртна?? :shock:

NightSky
12-06-2007, 21:10
до 15 годишна ти си мислила, че си безсмъртна?? :shock:
Не, но някакси не възприемах смъртта като нещо неизбежно.

Nu[m]b
12-07-2007, 00:07
Смъртта... изглежда неизбежна, но зависи как ще я приемеш.Дали като край на всичко, като ново начало или като едно продължение... И все пак различните хора вярват в различни неща - "няма живот след смъртта", "прераждал съм се и пак ще се преродя" и т.н. и т.н.
Но има ли значение това след като за всички следва едно и също нещо :)

Тук може би дойде момента да кажа и аз в какво вярвам =)
--> вярвам във вечната енергия, в това че сме вечни и винаги ще сме такива(вечни), защото сме енергия.

quench
12-07-2007, 05:13
http://vbox7.com/play:5bb59d04

ето как си представям задгробният живот


SILENCE!!!! I KILL YOU!!!!!

:grin: :razz:

Mortificatiоn777
12-07-2007, 06:46
http://vbox7.com/play:5bb59d04

ето как си представям задгробният живот


SILENCE!!!! I KILL YOU!!!!!

:grin: :razz: М'да.. рулира. :-D

quench
12-07-2007, 06:49
не, сериозно - това е живота след смъртта

Saymon90
12-07-2007, 06:56
Знам, че ще умра. Не се страхувам - напротив. Все се надявам, че ще доживея края на човечеството ... O:)
Не мога да кажа, че "вярвам" в задгробен живот, но пък не изключвам вероятността... всеки, който казва, че не съществува такова нещо със сигурност... говори глупости :) Никой не знае какво е със сигурност, но всеки от нас ще разбере... :)

koalka
12-07-2007, 08:18
Мен пък ме е страх, може би, защото още не съм толкова голяма.Ако порастна с още няколко годинки, може и да мисля по друг начин, макар че това да те е страх от смъртта..няма възраст.

Disrespect
12-07-2007, 09:03
до 15 годишна ти си мислила, че си безсмъртна?? :shock:
Не, но някакси не възприемах смъртта като нещо неизбежно.

ами, от първия ти пост се подразбираше друго.. :>

смъртта си е смърт...няма кво да й се мисли

ако има задгробен живот ще е хубаво..няква маааалка част от мен скрито вярва че има такъв..

Jus7m3
12-07-2007, 09:47
смъртта си е смърт...няма кво да й се мисли

ако има задгробен живот ще е хубаво..няква маааалка част от мен скрито вярва че има такъв..

+1

Saymon90
12-07-2007, 19:52
exploitedteen, приемаш райя като много момичета, футбол, алкохол и музика?! :?

Disrespect
12-07-2007, 20:39
exploitedteen, приемаш райя като много момичета, футбол, алкохол и музика?! :?

кво лошо има??

може би пък рая е различен за всеки..такъв какъвто поиска

Saymon90
12-07-2007, 20:43
Окей, нека е различен за всеки. Т.е. да е всичко онова, за което е мечтал през живота си, на едно място. Хората си представят райя като място, където властва мирът, науката, разума, чистотата... най-добрите страни на хората... а вие говорите за футбол и алкохол. Интересно.

Disrespect
12-07-2007, 20:51
различни хора-различни вкусове

if u don't like us ...go to hell!

Saymon90
12-07-2007, 21:00
if u don't like us ...go to hell!
us? Кои вие бе, приятелю? :-D

Disrespect
12-07-2007, 21:23
хората за които това е раят, приятелю

след като нашия рай не ти харесва си отивай в твоя [-(







който мога да предположа какъв е..

Saymon90
12-07-2007, 21:31
Ти и като екстрасенс ли се изживяваш? :)
Не се опитвай да твърдиш, че ме познаваш.... ;)

Disrespect
12-07-2007, 21:42
важното е, че усети за кво говоря..

да спрем да флъдим, а?

Saymon90
12-07-2007, 21:43
Ами, да... "скритият" замисъл на коментара ти (който не знам защо беше написал с малък шрифт) беше предсказуем... ;)

Окей, лека ти вечер. ;)

Blacklisted
12-08-2007, 12:59
Is this Heaven? Are you my virgins?

Mortificatiоn777
12-08-2007, 13:24
Is this Heaven? Are you my virgins? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

gabi_94
12-08-2007, 15:27
еми аз вярвам в прераждането на душата и в християнството1 мисля че човек като умре напуска тялото си и стои в нещо като рай - покой след 2,3 години се преражда в друго тяло и не помни нищо за останалите прераждания! и така трябва да бъде, защото примерно в едно тяло душата живее с пари, охолство и е щастлива, а в друго е бедна, нещастна и изпитва мъка! все пак душата трябва да усети всичко може би - ранна смърт, дълъг живот, любов, несподелена любов, щастие, нещастие, болка, радост, пари и без пари, грозотата и хубостта и т.н.Така ми звучи най-честно и се надявам да е така,защото ако сега някой е извършил мн лоши дела, същите дела да му се извършат и на него и така! а мисля и че добрите души се прераждат по малко на по-големи разлики в годините, а лошите на по малки разлики за да могат да поправят грешките си в друго тяло!

UnaBletoLoVeU
12-09-2007, 13:29
Аз пък вярвам, че преди да дойдем на земята сме живели на някакво място. Имало е лотария и всяка душа, която е искала да разнообрази живота "там" е участвала в нея. Тъй като желаещите са били адски много шансът да те изберат е бил 1 на няма такова голямо число. И след като имаш този невероятен късмет да бъдеш избран отиваш на изхода от този свят, разделят те на две и слагат половинките в един мъж и в една жена. После минавате различни "курсове" за обучение или все там..минавате през нещо, заради което и датата ви на идване на този свят не е една и съща. В повечето случаи. След като се появите тук живеете с цел да намерите другия-след като го намерите живеете с цел да се забавлявате. След което умирате и се връщате пак там, откъдето сте дошли. Този път пускате лотария за някоой друг свят, за живот в друга вселена и така (=

Да, знам, че вярвам в пълен абсурд, но така ми харесва!

Nu[m]b
12-09-2007, 13:47
Аз пък вярвам, че преди да дойдем на земята сме живели на някакво място. Имало е лотария и всяка душа, която е искала да разнообрази живота "там" е участвала в нея. Тъй като желаещите са били адски много шансът да те изберат е бил 1 на няма такова голямо число. И след като имаш този невероятен късмет да бъдеш избран отиваш на изхода от този свят, разделят те на две и слагат половинките в един мъж и в една жена. После минавате различни "курсове" за обучение или все там..минавате през нещо, заради което и датата ви на идване на този свят не е една и съща. В повечето случаи. След като се появите тук живеете с цел да намерите другия-след като го намерите живеете с цел да се забавлявате. След което умирате и се връщате пак там, откъдето сте дошли. Този път пускате лотария за някоой друг свят, за живот в друга вселена и така (=

Да, знам, че вярвам в пълен абсурд, но така ми харесва!

Това че вероятността да се родиш е "1 на няма такова голямо число" го бяха споменавали в "Шоуто на Слави".Еди си какви учени изчислили че това е така...Ако някой е запознат с това, да драсне 2-3 реда за какво иде реч. :)
От математическа гледна точка това е 1 към +безкрайност :D :?

bloodfrozen
12-09-2007, 15:21
Смъртта всеки ден взема своите жертви и съм напълно наясно, че някой ден ще дойде и моят ред.. Но дали ще ме е страх? Не мисля, че ще се страхувам, защото дори и да се страхувам, няма спасение и някак си ще съм свикнала с мисълта за смъртта.
Животът след смъртта ще си остане неразгадана загадка. Никой не знае дали има подобно явление или няма.. остават си само предположенията. Аз вярвам в живота след смъртта. Може би съществуват ад и рай и където в зависимост от живота, който е воден на земята, всяка душа остава завинаги. Адът си го представям като постоянни ужасни кошмари, които душата сякаш сънува. А раят - тихо място, където властват красотата и мирът. Но все пак, това са моите виждания.
Също така смятам, че след смъртта, душата има връзка с тялото дълго време.
Интересно ми е какво вижда човек последните мигове преди смъртта? Дали най-отличителите моменти от живота си? Или .. нищо? :-o

RoyTheReaper
12-09-2007, 16:25
Мразя смъртта. Искам да умре! :evil:

Mortificatiоn777
12-09-2007, 16:46
Sam90'

представата на всеки за рай е различна и не виждам нищо лошо, примерно науката е изключена при положение, че това е Рай, а и науката е против религията и т.н. не ми се дълбае сега...

Рай за всеки е това, което обича, а не каквото някой ти налага, че ще е хубаво...

Знаеш ли какво е Валхала?? ;) Hall of The Slain. Залата на Падналите, в превод от стар германски. Намира се в центъра на Asgard, което преведено, отново, от стар германски, означава Небе(като Рай).

Mortificatiоn777
12-09-2007, 23:07
всъщност не е от немски ;) Германски език... :) Всите там норвежки, фински и тн. :)

EGG
12-14-2007, 07:31
Това е гадна тема. Не ми се мисли за смъртта... Знам, че е неизбежно, но... :(

secretdream
12-14-2007, 08:51
Отскоро се интересувам от астрология и мога да кажа,че тя дава много,интересни и полезни отговори на много поставени от нас въпроси...
Включително и на този.
От това,с което съм запозната,знам,че душата има много прераждания.
Разбира се,местонахождението,дори облика (в случая човек-животно) би могло да са различни.
И,разбира се,ние нищо не помним.

Това не може да се докаже... не можем да знаем,точен,ясен и категоричен отговор. Но,в крайна сметка,какво значение има :)

Mortificatiоn777
12-14-2007, 12:03
Отскоро се интересувам от астрология и мога да кажа,че тя дава много,интересни и полезни отговори на много поставени от нас въпроси...
Включително и на този.
От това,с което съм запозната,знам,че душата има много прераждания.
Разбира се,местонахождението,дори облика (в случая човек-животно) би могло да са различни.
И,разбира се,ние нищо не помним.

Това не може да се докаже... не можем да знаем,точен,ясен и категоричен отговор. Но,в крайна сметка,какво значение има :)

Вярата е доказателството за недоказуемото. :)

SeaEatsShips
12-14-2007, 14:13
не вярвам в прераждането!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!! но вярвам че след смъртта отивам някъде ама незнам къде ....

Mortificatiоn777
12-23-2007, 12:14
не вярвам в прераждането!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!! но вярвам че след смъртта отивам някъде ама незнам къде .... :? :cry:

Sashakiss
12-23-2007, 20:24
Отговорът е прост.

Човекът е най-сложният и съвършен организъм.И един ден пуква.

SeaEatsShips
12-23-2007, 22:51
не е така.....

DisciplineAndOrder
12-26-2007, 23:30
май повече съм склонна да го приемам като естествен биологичен процес...

Seducti0n
12-27-2007, 04:14
До преди известно време,като че ли не осъзнавах,че всяко едно нещо има своя край(включително и човешкия живот).

Признавам,че на моменти ме обзема страх да не си отида прекалено рано от този свят, но после само за еди,единствен миг всички мрачни мисли се изпаряват, като се сетя,че някои и до моите години не са доживяли.

Малко се отклоних от темата,но сега е момента да дам конкретен отговор.-Та приемам смъртта за естествения край на земния път. :wink:

Decu
12-27-2007, 11:30
В момента смъртта не ме интересува...явно още не осъзнавам колко сериозно нещо е всъщност : )

adizitk1
12-28-2007, 14:08
Според мен душата няма тела.След смъртта тя може или да остане в рая и да си почине,или да се прероди и да продължи да живее за наказание,че е бил лош човека през живота си.Може ад да няма,а това да е ада.Това е моето мнение.

Freely"
12-28-2007, 14:52
за какво се замисляме. не мислите ли че живота, ако е такъв, то е по-елементарен или немислимо по-сложен отколкото го приемаме?
в статистиката на вселената, всичко се създава и след това умира, закърнява. колко тела, души и измерения има, колко богове и кумири - никой не знае. а дори и случайно някой от милионите, пъплещи по тази земя, да е прозрял "истината", кой ще му повярва, кой ще живее спрямо нея?.. имаме ежедневие, имаме проблеми, глупави или не. числеността на телата ни не е на дневен ред, според мен. след като нямаме източник за строежа на безкрайността...

sentient_
12-28-2007, 15:26
Именно от тая тема - СМЪРТА идват безкрайните човешки депресии - Аз ще умра за какво да живея, живота няма смисъл. Може и така да е, но все пак трябва да мислим за живота не за смърта да си правим живота такъв че да има смисъл. Тва че ще умрем е неизбежно тва е ... добре че не знаем кога точно ще умрем иначе щеше да е голяма лудница :-D

IKisseDAGirL
12-29-2007, 08:02
Може да звучи малко смешно, но вярвам в прераждането. Някак си не мога да приема, че всичко просто свършва. Не виждам смисъл от целия жизнен път, ако накрая не остава абсолютно нищо от нас.

Mortificatiоn777
12-29-2007, 11:41
Може да звучи малко смешно, но вярвам в прераждането. Някак си не мога да приема, че всичко просто свършва. Не виждам смисъл от целия жизнен път, ако накрая не остава абсолютно нищо от нас. Вярвала в Бог, тя.. :-D :-D :-D

ANTI
02-11-2008, 23:10
чакам я да дойде. не ме е страх от нея.
защото тя е най-сигурното нещо на тоя свят.
и рнао или късно идва

psychopath
02-11-2008, 23:59
2,5 тела

lsd43
02-12-2008, 07:59
След бутилка водка ставам абсолютно безсмъртен ! :razz:

Иначе сериозно не вярвам в прераждането и не ме е страх от смъртта ,в края на краищата все някога ще дойде ,страх ме е от това какво следва след нея ! :-o

Lychezar
02-12-2008, 08:09
Организма още от детството върви в една посока-към смъртта,т.е до своето отрицание.Отстъпваме място на друго поколение,а ние оставяме духовното наследство-култура,знания.

lsd43
02-12-2008, 08:59
Организма още от детството върви в една посока-към смъртта,т.е до своето отрицание.Отстъпваме място на друго поколение,а ние оставяме духовното наследство-култура,знания.


Алкохола ни прави безсмъртни! :D :D

Иначе си прав. :)

SkiT
02-12-2008, 09:17
“Това, което се случва след смъртта е тъй неизразимо великолепно, че нашето въображение и чувства не успяват да си съставят дори приблизителна представа за него… Разтварянето на нашата ограничена във времето форма във вечността не води до загуба на смисъла.” - “Писма том 1” -Карл Густав Юнг

mmolly
02-17-2008, 09:29
хм, като малка си мислех че има ад и рай... сега си мисля, че човек се преражда.. и все пак ми е много странно къде отива човек след смъртта... никой не знае. :?

mulgore
02-17-2008, 09:51
Плаши ме смърта,защото незнам какво следва след нея..
Е ще видим..но една част от мен вярва в прераждането,а друга в нищото..

IdiOtKa
02-17-2008, 10:26
ами как да я приемам смърта ...със страх ...

VerryBerry
02-24-2008, 10:51
милиардиииииии..... :-o

::GooD_GiRL::
03-12-2008, 19:20
Ами от доста време съм осъзнала, че рано или късно всеки умира и че смъртта е част от живота. Смъртта ще е само 1 миг така че на ме е страх от нея, а от това което ще дойде или няма да дойде после. Вярвам в Бог, но понякога една част от мен - неверния Тома - се пита - къде са ми доказателствата?
Е, в крайна сметка някой ден всички ще разберем, така че...

idealnata_t
03-24-2008, 14:01
подкрепям вси4ки които вярват 4е смъртта е не6то хубаво и мн по приятно от живота : )

HexGirl
03-24-2008, 15:04
Normalna 4ast ot sa6testvuvaneto na vseki jiv organizam :)

Virtuallll
05-07-2008, 23:06
Аз осъзнах, че съм смъртен след като усетих болка. :D
Смъртта не ме плаши изобщо, тъй като аз вярвам в прераждането.
Според мен човека умира физически, но душата му се вселява в ново физическо тяло и това е вечен кръговрат. (моя теория за прераждането :) )

lsd43
05-09-2008, 21:38
Всеки го е страх поне малко от смъртта ,аз лично я приемам като една дългоочаквана почивка от живота.

Shaolin
05-12-2008, 20:25
Няма смърт.

Blo0dyBitch
05-18-2008, 22:07
смърт...еми това е големия финал на всичко...
вече не ме е страх от нея,не съм готова да умирам,но не ме е страх...
не знам колко време ми остава и мисля да си живея живота възможно най-пилноценно
даже и да да се прераждаме,не виждам смисъл,след като не помним грешките от миналия си живот
ще ми се да не се прераждаме все пак,ще ми се просто да има "живот след смъртта",място кадето да отидем...рай,ад...някъде

Viche
06-03-2008, 09:39
смятам че има живот и след смътта макар и да ми се струва някак си идиотско,приел съм смъртта защото рано или късно всички ще умрем(Шишо Бакшишо :D ),но да си призная смъртта е единственото нещо от което наистина ме е страх :(

KARELIA
06-04-2008, 20:52
kak priemam smyrtta?Mi kato si4ko obiknovenno tva e ne6to savsem normalno.Tq e estestveniq krai na vsqko jivo sa6testvo pribivavalo na zemqta.Samo se nadqvam da ne e prekaleno boleznena moqta :)

Lunatic-
06-04-2008, 22:26
с бира в ръка !!!
ако е яка мацка
ще и тегля една патка като за последно 8-)

GotTheLife
06-08-2008, 14:14
смъртта е същото като преди да сме създадени-едно голямо нищо...

chocoleptic
06-28-2008, 15:53
"Най-революционната идея на будизма е, че животът и смъртта са в ума и никъде другаде. Умът се смята за универсална основа на всички преживявания-създател на щастието и създател на страданието, създател на това, което наричаме живот, и на това, което наричаме смърт."
Согиал Ринпоче

Nam3less
06-28-2008, 16:30
Смъртта е важна и необходима, но ако човек се е провалил в живота си, следва реинкарнация с ново тяло на земята. Земята е затвор, и докато човек не се усъвършенства, постоянно ще се преражда тук. Иначе смъртта е освобождаване на духа, с надеждата да не следва реинкарнация. Който не повярва и не разбере това, никога няма да напусне земята.

SeXyL[!]Nk@
06-28-2008, 18:21
Посочих отговора :arrow: '' ??? '' ,тъй като човешката душа не се преражда примерно :arrow: един или 2 пъти,човек след смъртта си винги се преражда,можеби с малки изключения.Зависи вече,как си живял на Земята,защото,ако си бил лош да речем, ти се прераждаш в живот,който е лош :arrow: да речем е мизерен,родителите ти са лоши,и...т...н....и както споменах в думите си по-горе,ако си бил лош,ако си лъжел,крадял,убивал и това става,за да си изкупи човек греховете в следващият живот.А,ако си бил добър през живота си,ако си помагал на хората,и...т...н....отиваш в по-добър живот,и това не го казвам аз и не е една от поредните измишлйотини,защото съм го чела.

А до колкото смъртта.....приемам я нормално,защото това е нормално,рано или късно това ще стане.Само,че гадното е че има много гадни и болезнени начини...

xaxa
06-30-2008, 00:46
spored men za tiq deto si mislqt 4e ima prerajdane kfo trqbva da napravqt
da napravqt taka 4e da si mislqt 4e nqma prerajdane i da si napravqt kefa kato za posleden jivot da go izijivqt taka 4e cql jivot da ne s1jelqvat za tova koeto sa izjiveli i t.n.
kfo e sm1rta li tova e nap1lno estestveno ne6to
po ne estestveno e jivota ;] nese znae dali 6te jivei6 izob6to no 6tom jivei6 6te umre6 ;]
ps prerajdane za men nqma [;

Nam3less
06-30-2008, 00:52
spored men za tiq deto si mislqt 4e ima prerajdane kfo trqbva da napravqt
da napravqt taka 4e da si mislqt 4e nqma prerajdane i da si napravqt kefa kato za posleden jivot da go izijivqt taka 4e cql jivot da ne s1jelqvat za tova koeto sa izjiveli i t.n.
kfo e sm1rta li tova e nap1lno estestveno ne6to
po ne estestveno e jivota ;] nese znae dali 6te jivei6 izob6to no 6tom jivei6 6te umre6 ;]
ps prerajdane za men nqma [;От една страна си прав. Но чак всеки ден да живееш като за последно означаваш все едно да не учиш, всеки ден да пиеш като за последно и да вършиш грехове, все едно няма да бъдат наказани. Трябва да се намери баланса, в това е истината. Да вярваш в прераждането означава да вярваш във вечността на своята душа и на своята същност.

ANTI
06-30-2008, 12:24
най- сигурното нещо на тоя свят.
и не ми пука кога ще дойде

death_wish_
07-01-2008, 10:12
Аз вярвам в смъртта. Не се страхувам, но има поне 0,01% притеснение от неизвестното. Надявам се моята смърт да не е мъчителна и да стане бързо. Вярвам в задгробния живот, но не вярвам в прераждането.

xaxa
07-02-2008, 22:49
spored men za tiq deto si mislqt 4e ima prerajdane kfo trqbva da napravqt
da napravqt taka 4e da si mislqt 4e nqma prerajdane i da si napravqt kefa kato za posleden jivot da go izijivqt taka 4e cql jivot da ne s1jelqvat za tova koeto sa izjiveli i t.n.
kfo e sm1rta li tova e nap1lno estestveno ne6to
po ne estestveno e jivota ;] nese znae dali 6te jivei6 izob6to no 6tom jivei6 6te umre6 ;]
ps prerajdane za men nqma [;От една страна си прав. Но чак всеки ден да живееш като за последно означаваш все едно да не учиш, всеки ден да пиеш като за последно и да вършиш грехове, все едно няма да бъдат наказани. Трябва да се намери баланса, в това е истината. Да вярваш в прераждането означава да вярваш във вечността на своята душа и на своята същност.
tova be6e leko prenosno no iskax da kaja prosto da mislem za tova dali si struva da napravim ne6to i posle da sajelqvame prosto trqbva da se stremim k1m nai nai kakvoto mojem da postignem (i estestveno ne da pr1skame pari tuk i tam za6toto nqma da jiveem samo nie) tfa za daskaloto est 4e vseki trqbva da xodi .. i ne samo da xodi no i da se u4i ot nego nqma zna4enie dali 4ete ili ne (spored men) i ve4no ne6to nqma

Pagan_man
07-03-2008, 00:54
ми това е най сигурното нещо в тоя свят.

xaxa
07-03-2008, 09:49
ми това е най сигурното нещо в тоя свят.
nai sigornoto stava sled kato se rodi6!

Kaos_Urbano
07-03-2008, 23:23
Смъртта приемам като нещо,което искаш/не искаш рано или късно се случва...напълно обикновенно..

CrazyWitch
07-04-2008, 00:37
За 1 душа колко тела нз.. Но мисля, че мойто тяло е износвано на два пъти.

За смъртта.. мисля, че е нещо необходимо, ама по дяволите, не ми се иска в другия си живот да не помня хората които обичам в този. Че това е на кратко.

БТВ.. Вярвам в прераждането, но наистина е немислимо да дам отговор на анкетата. :-D

IdiOtKa
07-04-2008, 23:21
тва ме депресира ..неискам дори да си го мисля ... предпочитам да гледам на нещата сякаш всичко е розово ... така ми е по дуре ....

macy_day_parade
07-10-2008, 09:15
шубе ме е...

и няма прераждане, задгробен живот, рай или ад, няма нищо...

раждаш се - живееш - умираш - нема повече

И в какво точно намираш смисъла изобщо да живеем тогава?

Mun4o
07-10-2008, 17:00
хм..мога да ви разкажа нещо...една приятелка на леля ми ни беше на гости и си говорихме с нея..мъжът и беше починал наскоро и тя мн трудно го преживяваше..та ми каза че си е говорила с някакъв мъж който с това се занимава,и той и казал че душата на човек се преражда ммммм не си спомням или 9 или 12 пъти беше..има нещо такова защото съм чувала как хипнотизират малко момче с голям рожденен белег на рамото,и то започва да разказва за някаква война,как са го ранили и даже казва ротата и се оказва че наистина е имало такава...

SiegHeil
07-10-2008, 23:55
шубе ме е...

и няма прераждане, задгробен живот, рай или ад, няма нищо...

раждаш се - живееш - умираш - нема повече

Мен пък точно затова не ме е страх ^^ :lol:

Просто умираш, точка, черен екран, няма никакви адски мъки или нещо подобно..квото и да си правил през живота си, както и да си умрял, няма да ти пука, просто щот ще са те изяли червеите отдавна :)

258
07-11-2008, 22:52
Като по-малка,често си мислех за смъртта и плачех.Това е единственото нещо,от което може би малко ме е страх.И относно това дали има задгробен живот,ад,рай,прераждане,дух ове и т.н.,никой не може да каже със сигурност.Все пак никой не се е върнал...Всеки си вярва в различни неща.Аз нямам представа.И затова може би ме е страх...от неизвестността :(

krisiiiiito
07-13-2008, 17:27
ами аз не искам да мисля за смъртта .. всеки ще умре ... всичко си има начало и край ... просто един ден няма да се събудиш .. аа относно това дали има прераждане - никой не е дошъл от оня свят да ни каже

Rowdy
07-14-2008, 12:57
не вярвам в никави прераждания, 5то тяло, 7ми сят, отвънно, 3 планини в десета... не ме е страх от снъртта и се надявам единствено да е бърза и безболезнена

Dreammy
07-26-2008, 14:06
Ako ima prichina,poradi koqto ne iskam da ymra rano, e, che znam, che ima hora, na kotio shte lipsvam...


Inache ne sum osobeno sigyrna v kakvo vqrvam za smurtta.Mislq, che ima prerajdane, sled nqkakuv prestoi,tam,gore.Gledala sum nqkakvi filmcheta za hora,kotio sa bili na kosum ot smurtta - belite tyneli i vsichko ostanalo.Kazaha, che 4% ot horata sa bili popadnali popadnali na nqkakvo mqsto,koeto spored opisanieto bi trqbvalo da e Ada.Ne znam.Vse nqkoga shte razbera... :roll:

lsd43
07-26-2008, 21:26
ми това е най сигурното нещо в тоя свят.
nai sigornoto stava sled kato se rodi6!

Оф много те моля ,мисли малко преди да пускаш глуповати отговори. :?

ivakavlad
07-26-2008, 21:53
смърта това е нещо обикновенно което рано ил късно ще се случи на всички мисленето ми за това какво става след като човек умре е малко странно мисля си че като човек си отиде от тоя ствят отива в отвъдното но ако има нещо което не е свършил душата му остава на земята докато не го свърши и душата му ненамери покой (до тук добре) след това мисля си че всеки човек излъчва някаква енергия полужителна ил отрицателна и в зависимост от това какви са делата му отива или в пространство което е заредено с полужителна енергия или заредено с отрицателна а някой даже отиват в така наречената неутрална зона (нещо подобно на чистилището) след това душите престояват определено време там в някоя от трите зони след което се прераждат и малка част от това което са научили в предишният си живот остава другото се забравя иначе поне според мен престоят в отвъдното зависи от това дали човек е починал преждевременно или не тук вече много сложно стоят нещата поне според мойто виждане и с няколко думи това е в общи линии поне според мен

acleverboy
07-29-2008, 23:17
Еми кофтито е,че ми се наложи да се сблъскам челно със смъртта-един мой съученик почина преди 2 месеца и разбрах,че наистина сме смъртни,че животът е твърде кратък.Надявам се наистина душата да се преражда или да остава там някъде

lsd43
07-29-2008, 23:21
Смъртта е най-лесното нещо,тя просто идва,човек може да умре всяка секунда и за това не трябва да се тревожи дали ще умре ,а как живее и дали след смъртта си ще остави нещо значимо.

jakata1
07-30-2008, 10:24
Смъртта е нещо нормално,просто нячинът по който всеки умира е различен!Рядко мислех за неща като смъртта,но когато се сблъсках с нея започнах да се замислям доста!Но в крайна сметка мъртвите са много повече от живите и трябва да се примирим с това,защото и да ми слим и да не мислим за нея,тя все пак някой ден ще дойде!

AdmiralJohn
07-30-2008, 15:12
Не съществува нищо подобно на прераждане.
Не съществува нищо подобно на душа.
След като умреш се разграждаш и това е.

Nam3less
07-30-2008, 15:12
Не съществува нищо подобно на прераждане.
Не съществува нищо подобно на душа.
След като умреш се разграждаш и това е.Ти ще се разградиш, но аз не. Аз ще напусна веднъж завинаги земята.

AdmiralJohn
07-30-2008, 15:14
Не съществува нищо подобно на прераждане.
Не съществува нищо подобно на душа.
След като умреш се разграждаш и това е.Ти ще се разградиш, но аз не. Аз ще напусна веднъж завинаги земята.
Е да така е,ако имаш достатъчно пари,че да изхвърлят останките ти във вакуума на космоса.Ама тогава може да имаш проблеми с разни астероиди ,черни дупки и такива неща.

Nam3less
07-30-2008, 15:16
Не съществува нищо подобно на прераждане.
Не съществува нищо подобно на душа.
След като умреш се разграждаш и това е.Ти ще се разградиш, но аз не. Аз ще напусна веднъж завинаги земята.
Е да така е,ако имаш достатъчно пари,че да изхвърлят останките ти във вакуума на космоса.Ама тогава може да имаш проблеми с разни астероиди ,черни дупки и такива неща.Не схвана за какво говоря. Има прераждане, има душа, аз лично си го знам, ти ако искаш напиши 100 пъти че няма, но това няма да промени реалността.
Не разбирам защо го отричате, като то е и добро за вас. Сами си вредите.

AdmiralJohn
07-30-2008, 15:18
Не съществува нищо подобно на прераждане.
Не съществува нищо подобно на душа.
След като умреш се разграждаш и това е.Ти ще се разградиш, но аз не. Аз ще напусна веднъж завинаги земята.
Е да така е,ако имаш достатъчно пари,че да изхвърлят останките ти във вакуума на космоса.Ама тогава може да имаш проблеми с разни астероиди ,черни дупки и такива неща.Не схвана за какво говоря. Има прераждане, има душа, аз лично си го знам, ти ако искаш напиши 100 пъти че няма, но това няма да промени реалността.
Не разбирам защо го отричате, като то е и добро за вас. Сами си вредите.
Всъщност разбрах за какво говориш.Само да те питам какво разбираш под "прераждане". Всико,което си ти е твоят мозък.Когато умреш предполагам знаеш какво става с мозъка.Я ми обясни как това се пренася другъде и какво точно е дошата.Нали не е онова,което повечето си мислят.Едно такова прозрачно с очички и лети насам натам.

Christ
07-30-2008, 15:20
Мозъка е орган. Когато се разболееш от някаква психическа болест има ли ти нещо на мозъка? На рентген се показва нормално. ;)

Опа, май има и някакъв софтуер. :-o

Nam3less
07-30-2008, 15:24
Не съществува нищо подобно на прераждане.
Не съществува нищо подобно на душа.
След като умреш се разграждаш и това е.Ти ще се разградиш, но аз не. Аз ще напусна веднъж завинаги земята.
Е да така е,ако имаш достатъчно пари,че да изхвърлят останките ти във вакуума на космоса.Ама тогава може да имаш проблеми с разни астероиди ,черни дупки и такива неща.Не схвана за какво говоря. Има прераждане, има душа, аз лично си го знам, ти ако искаш напиши 100 пъти че няма, но това няма да промени реалността.
Не разбирам защо го отричате, като то е и добро за вас. Сами си вредите.
Всъщност разбрах за какво говориш.Само да те питам какво разбираш под "прераждане". Всико,което си ти е твоят мозък.Когато умреш предполагам знаеш какво става с мозъка.Я ми обясни как това се пренася другъде и какво точно е дошата.Нали не е онова,което повечето си мислят.Едно такова прозрачно с очички и лети насам натам.Виж сега, това може да ти изглежда невъзможно според физичните закони, за това е свръхестествено, паранормално и т.н. Има неща, които не може да видиш, но това не значи че не съществуват. Като умреш ще разбереш.

AdmiralJohn
07-30-2008, 15:48
Правилно!Атомите например.Не мога да ги видя,ама са там.Когато умра, нищо няма да разбера просто защото ще спра да съществувам.Като умре мозазака-край!Няма повече!
Наистина има много неща,които не разбираме.Има си хора,които си работят в определени сфери.Не ви ли хрумна,че след като не може да се потвърди значи не съществува.И да ви питам как въобще на вас ви хрумна идеята,че такова нещо съществува.Това,че някъде го пише,значи ли че е така?Това,че родителят ви го казва,значи ли че е така?Хората казват "невинен до доказване на противното" ,значи "не съществува до доказване на противното". Докацете го ,че съществува и няма проблем-ще приема.

Christ
07-30-2008, 15:49
Правилно!Атомите например.Не мога да ги видя,ама са там.Когато умра, нищо няма да разбера просто защото ще спра да съществувам.Като умре мозазака-край!Няма повече!
Наистина има много неща,които не разбираме.Има си хора,които си работят в определени сфери.Не ви ли хрумна,че след като не може да се потвърди значи не съществува.И да ви питам как въобще на вас ви хрумна идеята,че такова нещо съществува.Това,че някъде го пише,значи ли че е така?Това,че родителят ви го казва,значи ли че е така?Хората казват "невинен до доказване на противното" ,значи "не съществува до доказване на противното". Докацете го ,че съществува и няма проблем-ще приема.

Огледай се. Всичко се е самосъздало? Ако да - имаш повече вяра от мен.

Nam3less
07-30-2008, 15:56
Правилно!Атомите например.Не мога да ги видя,ама са там.Когато умра, нищо няма да разбера просто защото ще спра да съществувам.Като умре мозазака-край!Няма повече!
Наистина има много неща,които не разбираме.Има си хора,които си работят в определени сфери.Не ви ли хрумна,че след като не може да се потвърди значи не съществува.И да ви питам как въобще на вас ви хрумна идеята,че такова нещо съществува.Това,че някъде го пише,значи ли че е така?Това,че родителят ви го казва,значи ли че е така?Хората казват "невинен до доказване на противното" ,значи "не съществува до доказване на противното". Докацете го ,че съществува и няма проблем-ще приема.Е, жал ми е, че има такива хора като тебе. В бог се вярва, а не се търсят доказателства. Аз си знам кое е истина и кое не е, но такива хора като тебе никога няма да разберат до края на изхабения им живот.

AdmiralJohn
07-30-2008, 15:58
Еми да. Е=мс2 Впоследствие на мноооого мнооого години се създават първите звезди,които пък се създават от водорода,който пък се създава и от енергията от големия взрив.Имам една книга,която ми е под ръка и там е доста добре описано.Ся в момента няма да цитирам,тъй като ще ми отнеме много време.
Така...след като звездите се образуват,те правят по тежки елементи в ядрата си.Тези елементи се разпръскват из пространството,ако звездата изгухне.След мнооооого многоооо години се образува други звезди от тези елементи и ги правят още по-тежки.След като избухнат и те,новите елементи се разпръскват в пространството.Когато се съберат достатъчно,заедно със звездния прах, те образуват планери и така нататъка нещата се повтарят.След 5 млрд години нашетп слънце също ще умре.То няма да се превърне в Нова и няма да експлодира,но други ще го направят и те ще разхвърлят своята материя в пространството,която ще послужи за създаването на нови звезди и планети и така нататък...

GetNasty
07-30-2008, 17:26
Смятам, че душата има само 1 живот, човек не се преражда. Винаги съм си мислила така, но на скоро гледах най-философската анимация по фокслайф и там го потвърдиха по много интересе и убедителен начин. За последните 40 год. населението на земята се е увеличило с 50%. това значи, че поне половината от хората не са се прераждали, освен, ако не са били животни, растения или не са живели на др планета. Според мен това са глупости, и не вярвам, че може духът ни да се въплатява в ново тяло. Ако беше така, според мен поне щяхме да имаме някакъв спомен от това. Не искам да мисля, че има живот след смъртта, защото знам, че не е така. Според мен, това са просто измишлиотини ( не ми се търси специалната буква ;) ) айде довиждане :)

AdmiralJohn
07-31-2008, 09:07
Правилно!Атомите например.Не мога да ги видя,ама са там.Когато умра, нищо няма да разбера просто защото ще спра да съществувам.Като умре мозазака-край!Няма повече!
Наистина има много неща,които не разбираме.Има си хора,които си работят в определени сфери.Не ви ли хрумна,че след като не може да се потвърди значи не съществува.И да ви питам как въобще на вас ви хрумна идеята,че такова нещо съществува.Това,че някъде го пише,значи ли че е така?Това,че родителят ви го казва,значи ли че е така?Хората казват "невинен до доказване на противното" ,значи "не съществува до доказване на противното". Докацете го ,че съществува и няма проблем-ще приема.Е, жал ми е, че има такива хора като тебе. В бог се вярва, а не се търсят доказателства. Аз си знам кое е истина и кое не е, но такива хора като тебе никога няма да разберат до края на изхабения им живот.
Мен пък ми е жал,че има хора като теб!Не може просто да приемаш нещо за вярно.Това,че много други хора вярват в Бог и такива значи и ти трябва да вярваш?Ако в Библията пишеше да се самоубиеш на 50,за да запазиш тялото си в добро състояние и душата си млада,щеше ли да го направиш?Като те слушам,май да.
Съмнението винаги е нещо хубаво.Никога не приемам нещо на готово.Трябва да го видя с очите си или да видя доказателства,че го има.Всичко друго е губене на време.И ако тръгна да вярвам и се гъкна след 10 години и се окаже,че няма живот след смърта,душата ми не отива никъде, видя ,че няма Бог,тогава какво -10 години съм вярвал в...?!

Nam3less
07-31-2008, 12:10
Правилно!Атомите например.Не мога да ги видя,ама са там.Когато умра, нищо няма да разбера просто защото ще спра да съществувам.Като умре мозазака-край!Няма повече!
Наистина има много неща,които не разбираме.Има си хора,които си работят в определени сфери.Не ви ли хрумна,че след като не може да се потвърди значи не съществува.И да ви питам как въобще на вас ви хрумна идеята,че такова нещо съществува.Това,че някъде го пише,значи ли че е така?Това,че родителят ви го казва,значи ли че е така?Хората казват "невинен до доказване на противното" ,значи "не съществува до доказване на противното". Докацете го ,че съществува и няма проблем-ще приема.Е, жал ми е, че има такива хора като тебе. В бог се вярва, а не се търсят доказателства. Аз си знам кое е истина и кое не е, но такива хора като тебе никога няма да разберат до края на изхабения им живот.
Мен пък ми е жал,че има хора като теб!Не може просто да приемаш нещо за вярно.Това,че много други хора вярват в Бог и такива значи и ти трябва да вярваш?Ако в Библията пишеше да се самоубиеш на 50,за да запазиш тялото си в добро състояние и душата си млада,щеше ли да го направиш?Като те слушам,май да.
Съмнението винаги е нещо хубаво.Никога не приемам нещо на готово.Трябва да го видя с очите си или да видя доказателства,че го има.Всичко друго е губене на време.И ако тръгна да вярвам и се гъкна след 10 години и се окаже,че няма живот след смърта,душата ми не отива никъде, видя ,че няма Бог,тогава какво -10 години съм вярвал в...?!Другите хора и църквата не ме интересуват. Аз не вярвам сляпо, а и имам доказателства че това което казвам е истина, така че нямам проблем.

AdmiralJohn
07-31-2008, 13:57
Имаш доказателства!Я сподели,че и ние да се уверим!

Kman
07-31-2008, 14:34
Човек умира,погребват го(при положение че го погребват,а не кремират),череите се наяждат,после тези червеи биват изядени от птица или по голямо животно,после това животно бива заловено и убито(да кажем птицата от ловец),изяждат я и т.н и т.н....всичко е един кръговрат на живота.........хранителна верига.Души няма....това което наричате чувства са нервни импулци или хормони.

Nam3less
07-31-2008, 15:07
Човек умира,погребват го(при положение че го погребват,а не кремират),череите се наяждат,после тези червеи биват изядени от птица или по голямо животно,после това животно бива заловено и убито(да кажем птицата от ловец),изяждат я и т.н и т.н....всичко е един кръговрат на живота.........хранителна верига.Души няма....това което наричате чувства са нервни импулци или хормони.Ти определено нямаш, но не ми казвай дали аз имам или не, щото знам повече от тебе, и знам че имам душа. А тия доказателства са си лично за мене и не съм длъжен да убеждавам никой в тях.

lsd43
07-31-2008, 15:09
Човек умира,погребват го(при положение че го погребват,а не кремират),череите се наяждат,после тези червеи биват изядени от птица или по голямо животно,после това животно бива заловено и убито(да кажем птицата от ловец),изяждат я и т.н и т.н....всичко е един кръговрат на живота.........хранителна верига.Души няма....това което наричате чувства са нервни импулци или хормони.

Добре маймуно(не се обиждай, теория на еволюцията).

Kman
07-31-2008, 15:13
Е добре де....изкормите се за да си потърсиш душата да видим дали ще я намериш някъде из органите си,щото може да се крие в седмата камера на сърцето :o :lol:
Първо.....Човекът не е произлязъл само от маймуната,иначе сега маймуните щяха да стават хора,има допълнителни кръстоски и мутации и второ....трябва да си "мега кйорав" за да не забелязваш еволюцията :D

Nam3less
07-31-2008, 15:16
Е добре де....изкормите се за да си потърсиш душата да видим дали ще я намериш някъде из органите си,щото може да се крие в седмата камера на сърцето :o :lol:Съществуват и нематериални неща, това че науката не може да се докосне до тях не значи че не съществуват. Ти си материалист.

Kman
07-31-2008, 15:18
Даааааааа естествено че има и нематериални неща.....като кинетичната енергия.....нали знаеш какво е това,но за разлика от измишлиотините кенетичната енергия може да бъде доказана.

lsd43
07-31-2008, 15:20
Е добре де....изкормите се за да си потърсиш душата да видим дали ще я намериш някъде из органите си,щото може да се крие в седмата камера на сърцето :o :lol:
Първо.....Човекът не е произлязъл само маймуната,иначе сега маймуните щяха да стават хора,има допълнителни кръстоски и мутации и второ....трябва да си "мега кйорав" за да не забелязваш еволюцията :D

Да речем че душата е като атома,можеш ли да го видиш ,въпреки че си пълен с атоми ? Не. За мен положението с душата е същото.Колкото еволюцията да хората и животните се развиват,но не се променят в други индивиди,човека може да е станал по-висок,но си е останал човек,не се превърнал в нещо друго.

Kman
07-31-2008, 15:22
Хахахахах ти атома неможеш да го видиш с просто око,но си виждап пораженията след атомната бомба нали.....

Kman
07-31-2008, 15:25
Еволюция.....еволюция...........з наеш ли че гена на русите,синеоки леко по леко изчезва и ще се запази само в страните където има постоянно студове,защото гена на чернокожите,чернокосите и чернооките е по силен и надделява на другия......защо надделява ли....защото е по малко податлив на болести.....защо е по малко податлив ли,защото този ген се е формирал на места където е много влажно и много горещо,места които са си чист инкубатор на болести и инфекции.

lsd43
07-31-2008, 15:25
Хахахахах ти атома неможеш да го видиш с просто око,но си виждап пораженията след атомната бомба нали.....

И това какво общо има,а видял ли си самият причинител ?
Не.

Знаеш ли какво ,няма смисъл от този спор като умрем ще се разбере ,кой е бил прав и кой не.

Kman
07-31-2008, 15:37
Като умрем нищо няма да разберем защото живеем един живот.......
Бай Дъ Уей....Слеър са чист траш група и обърнатата пентаграма е сатанински символ.По аналогия с човешкото тяло вписано в “правата” пентаграма, в “обърнатата” се вписва козя глава, което окончателно завършва картината.
Поздрав със My Winamp is playing: Slayer - Darkness Of Christ
lyrics
"Mankind in his insatiable search for divine
knowledge has discarded all biblical teachings
Realizing that the strength of religion is the repression of
knowledge
All structures of religion have collapsed
Life prays for death
in the wake of the horror of these revelations
It was never imagined how graphic the reality that would
be known as the end of creation
Would mainfest itself
We believe all this chaos and atrocity can be traced
back to one single event
We hold these thuths to be painfully self-evident
All men are not created equal
Only the strong will prosper
Only the strong will conquer
only in the darkness of Christ have i realized
God Hates Us All"

lsd43
07-31-2008, 15:41
Като умрем нищо няма да разберем защото живеем един живот.......
Бай Дъ Уей....Слеър са чист траш група и обърнатата пентаграма е сатанински символ.По аналогия с човешкото тяло вписано в “правата” пентаграма, в “обърнатата” се вписва козя глава, което окончателно завършва картината.
Поздрав със My Winamp is playing: Slayer - Darkness Of Christ
lyrics
"Mankind in his insatiable search for divine
knowledge has discarded all biblical teachings
Realizing that the strength of religion is the repression of
knowledge
All structures of religion have collapsed
Life prays for death
in the wake of the horror of these revelations
It was never imagined how graphic the reality that would
be known as the end of creation
Would mainfest itself
We believe all this chaos and atrocity can be traced
back to one single event
We hold these thuths to be painfully self-evident
All men are not created equal
Only the strong will prosper
Only the strong will conquer
only in the darkness of Christ have i realized
God Hates Us All"

Мерси много яка песен аре поздрав Slayer-Bloodline

Kman
07-31-2008, 15:45
благодарско,преди да умра ще си убия прейра за да мога да слушам музика и в задгробния живот :D

lsd43
07-31-2008, 22:22
благодарско,преди да умра ще си убия прейра за да мога да слушам музика и в задгробния живот :D

:D

mistake
08-26-2008, 08:49
Смъртта е част от живота.

krisiiiiito
08-26-2008, 10:22
от всички неща на света най-много се страхувам от смъртта ... от смъртта на мой близки хора ... знам че всички умираме ,но...

darking
08-26-2008, 11:00
Наясно съм само с първите 4 тела на душата - физическото, етерното, астралното и менталното(no information :D ). Иначе вярвам, че има още много. Може да са безкрайно много :? А мен от смъртта не ме е страх, т.к съм 100% сигурен, че животът след това си продължава :D И въпреки това ако ме накълцат яко няма да се отпусна и да умра, а ще упорствам и ще дам всичко от себе си до края!

Nam3less2
08-26-2008, 11:36
Наясно съм само с първите 4 тела на душата - физическото, етерното, астралното и менталното(no information :D ). Иначе вярвам, че има още много. Може да са безкрайно много :? А мен от смъртта не ме е страх, т.к съм 100% сигурен, че животът след това си продължава :D И въпреки това ако ме накълцат яко няма да се отпусна и да умра, а ще упорствам и ще дам всичко от себе си до края!Горе-долу е така.

AdmiralJohn
08-26-2008, 12:59
Ми като вярвате, че този живот е преход към някой друг по висш, хвърляйте се от някой мост и се отправяйте към по- хубавия, какво се занимавате с този.
BallFace, някои хора ЗНАЯТ отговора какво ще се случи след като умреш, ама други ги е страх и не искат да повярват, че това е края на всичко.

mistake
08-26-2008, 14:30
Наясно съм само с първите 4 тела на душата - физическото, етерното, астралното и менталното(no information :D ). Иначе вярвам, че има още много. Може да са безкрайно много :? А мен от смъртта не ме е страх, т.к съм 100% сигурен, че животът след това си продължава :D И въпреки това ако ме накълцат яко няма да се отпусна и да умра, а ще упорствам и ще дам всичко от себе си до края!Горе-долу е така.

От къде може да си сигурен , че живота след смъртта продължава? Това че ти се иска , не означава , че наистина има живот след смърта. Защо има една фраза " Живота е ЕДИН , изживей го пълноценно."? За да вярваш в това трябва по някакъв начин да си убеден за съществуването му.

AdmiralJohn
08-26-2008, 15:02
Наясно съм само с първите 4 тела на душата - физическото, етерното, астралното и менталното(no information :D ). Иначе вярвам, че има още много. Може да са безкрайно много :? А мен от смъртта не ме е страх, т.к съм 100% сигурен, че животът след това си продължава :D И въпреки това ако ме накълцат яко няма да се отпусна и да умра, а ще упорствам и ще дам всичко от себе си до края!Горе-долу е така.

От къде може да си сигурен , че живота след смъртта продължава? Това че ти се иска , не означава , че наистина има живот след смърта. Защо има една фраза " Живота е ЕДИН , изживей го пълноценно."? За да вярваш в това трябва по някакъв начин да си убеден за съществуването му.
Напълно съм съгласен с теб :)

darking
08-26-2008, 15:16
Ми като вярвате, че този живот е преход към някой друг по висш, хвърляйте се от някой мост и се отправяйте към по- хубавия, какво се занимавате с този.
BallFace, някои хора ЗНАЯТ отговора какво ще се случи след като умреш, ама други ги е страх и не искат да повярват, че това е края на всичко.
1. Всичко си има и предимства и недостатъци. Т.ч не можеш да кажеш, че някой свят е по-добър от друг.
2. Аз просто знам, че животът продълвава и съм 100% сигурен. А някои хора даже имат доказателства(за тях си).

Nam3less3
08-27-2008, 02:20
Наясно съм само с първите 4 тела на душата - физическото, етерното, астралното и менталното(no information :D ). Иначе вярвам, че има още много. Може да са безкрайно много :? А мен от смъртта не ме е страх, т.к съм 100% сигурен, че животът след това си продължава :D И въпреки това ако ме накълцат яко няма да се отпусна и да умра, а ще упорствам и ще дам всичко от себе си до края!Горе-долу е така.

От къде може да си сигурен , че живота след смъртта продължава? Това че ти се иска , не означава , че наистина има живот след смърта. Защо има една фраза " Живота е ЕДИН , изживей го пълноценно."? За да вярваш в това трябва по някакъв начин да си убеден за съществуването му.
Напълно съм съгласен с теб :)Сигурен съм в това което казвам, но защо след като не вярваш в абсолютно нищо и в нищо "свръхестествено" да се опитвам да ти обяснявам, освен да ти задоволя любопитството? Ако не бяхме сигурни щяхме ли да пишем тия неща? И съм убеден в съществуването на това което казвам, и това не пречи да си живея живота пълноценно, ако ще и 1 да е, или ако ще и 100 живота да имам.

mistake
08-27-2008, 09:47
Наясно съм само с първите 4 тела на душата - физическото, етерното, астралното и менталното(no information :D ). Иначе вярвам, че има още много. Може да са безкрайно много :? А мен от смъртта не ме е страх, т.к съм 100% сигурен, че животът след това си продължава :D И въпреки това ако ме накълцат яко няма да се отпусна и да умра, а ще упорствам и ще дам всичко от себе си до края!Горе-долу е така.

От къде може да си сигурен , че живота след смъртта продължава? Това че ти се иска , не означава , че наистина има живот след смърта. Защо има една фраза " Живота е ЕДИН , изживей го пълноценно."? За да вярваш в това трябва по някакъв начин да си убеден за съществуването му.
Напълно съм съгласен с теб :)Сигурен съм в това което казвам, но защо след като не вярваш в абсолютно нищо и в нищо "свръхестествено" да се опитвам да ти обяснявам, освен да ти задоволя любопитството? Ако не бяхме сигурни щяхме ли да пишем тия неща? И съм убеден в съществуването на това което казвам, и това не пречи да си живея живота пълноценно, ако ще и 1 да е, или ако ще и 100 живота да имам.
Не ,че не вярвам в абсолютно нищо, просто не вярвам сляпо. Вярвам само в доказалите се неща. Ако ми дадеш поне едно доказателство за съществуването на живота и след смъртта , мога да размисля и да се съглася с теб. Но при положение че нямаш обяснение за това твое твърдение , а просто си "сигурен" в него , не мога да не кажа , че вярваш в неща, които искаш да съществуват, без да има вероятност за това.

darking
08-27-2008, 10:40
Опитай астрална проекция и ще си го докажеш. Как да се докаже нещо, видяно извън материалния свят. Трудно ще си вземеш фотоапарат :D

mistake
08-27-2008, 11:07
Опитай астрална проекция и ще си го докажеш. Как да се докаже нещо, видяно извън материалния свят. Трудно ще си вземеш фотоапарат :D
Точно защото не може да бъде доказано , не може и да бъдем сигурни в съществуването му.

Nam3less3
08-28-2008, 01:22
Наясно съм само с първите 4 тела на душата - физическото, етерното, астралното и менталното(no information :D ). Иначе вярвам, че има още много. Може да са безкрайно много :? А мен от смъртта не ме е страх, т.к съм 100% сигурен, че животът след това си продължава :D И въпреки това ако ме накълцат яко няма да се отпусна и да умра, а ще упорствам и ще дам всичко от себе си до края!Горе-долу е така.

От къде може да си сигурен , че живота след смъртта продължава? Това че ти се иска , не означава , че наистина има живот след смърта. Защо има една фраза " Живота е ЕДИН , изживей го пълноценно."? За да вярваш в това трябва по някакъв начин да си убеден за съществуването му.
Напълно съм съгласен с теб :)Сигурен съм в това което казвам, но защо след като не вярваш в абсолютно нищо и в нищо "свръхестествено" да се опитвам да ти обяснявам, освен да ти задоволя любопитството? Ако не бяхме сигурни щяхме ли да пишем тия неща? И съм убеден в съществуването на това което казвам, и това не пречи да си живея живота пълноценно, ако ще и 1 да е, или ако ще и 100 живота да имам.
Не ,че не вярвам в абсолютно нищо, просто не вярвам сляпо. Вярвам само в доказалите се неща. Ако ми дадеш поне едно доказателство за съществуването на живота и след смъртта , мога да размисля и да се съглася с теб. Но при положение че нямаш обяснение за това твое твърдение , а просто си "сигурен" в него , не мога да не кажа , че вярваш в неща, които искаш да съществуват, без да има вероятност за това.Тия неща се доказват за всеки поотделно, а с този си начин на мислене скоро няма да го разбереш. За мене си е доказано лично, така че единствено можем да спорим дали лъжа или казвам истината.

mistake
08-28-2008, 07:24
Наясно съм само с първите 4 тела на душата - физическото, етерното, астралното и менталното(no information :D ). Иначе вярвам, че има още много. Може да са безкрайно много :? А мен от смъртта не ме е страх, т.к съм 100% сигурен, че животът след това си продължава :D И въпреки това ако ме накълцат яко няма да се отпусна и да умра, а ще упорствам и ще дам всичко от себе си до края!Горе-долу е така.

От къде може да си сигурен , че живота след смъртта продължава? Това че ти се иска , не означава , че наистина има живот след смърта. Защо има една фраза " Живота е ЕДИН , изживей го пълноценно."? За да вярваш в това трябва по някакъв начин да си убеден за съществуването му.
Напълно съм съгласен с теб :)Сигурен съм в това което казвам, но защо след като не вярваш в абсолютно нищо и в нищо "свръхестествено" да се опитвам да ти обяснявам, освен да ти задоволя любопитството? Ако не бяхме сигурни щяхме ли да пишем тия неща? И съм убеден в съществуването на това което казвам, и това не пречи да си живея живота пълноценно, ако ще и 1 да е, или ако ще и 100 живота да имам.
Не ,че не вярвам в абсолютно нищо, просто не вярвам сляпо. Вярвам само в доказалите се неща. Ако ми дадеш поне едно доказателство за съществуването на живота и след смъртта , мога да размисля и да се съглася с теб. Но при положение че нямаш обяснение за това твое твърдение , а просто си "сигурен" в него , не мога да не кажа , че вярваш в неща, които искаш да съществуват, без да има вероятност за това.Тия неща се доказват за всеки поотделно, а с този си начин на мислене скоро няма да го разбереш. За мене си е доказано лично, така че единствено можем да спорим дали лъжа или казвам истината.
С това си мнение само ме убеждаваш ,че няма доказателства. "Доказват се за всеки по отделно" - глупости. Има ли факт -има доказателство , няма ли факт - няма доказателство.

Nam3less3
08-28-2008, 10:52
Наясно съм само с първите 4 тела на душата - физическото, етерното, астралното и менталното(no information :D ). Иначе вярвам, че има още много. Може да са безкрайно много :? А мен от смъртта не ме е страх, т.к съм 100% сигурен, че животът след това си продължава :D И въпреки това ако ме накълцат яко няма да се отпусна и да умра, а ще упорствам и ще дам всичко от себе си до края!Горе-долу е така.

От къде може да си сигурен , че живота след смъртта продължава? Това че ти се иска , не означава , че наистина има живот след смърта. Защо има една фраза " Живота е ЕДИН , изживей го пълноценно."? За да вярваш в това трябва по някакъв начин да си убеден за съществуването му.
Напълно съм съгласен с теб :)Сигурен съм в това което казвам, но защо след като не вярваш в абсолютно нищо и в нищо "свръхестествено" да се опитвам да ти обяснявам, освен да ти задоволя любопитството? Ако не бяхме сигурни щяхме ли да пишем тия неща? И съм убеден в съществуването на това което казвам, и това не пречи да си живея живота пълноценно, ако ще и 1 да е, или ако ще и 100 живота да имам.
Не ,че не вярвам в абсолютно нищо, просто не вярвам сляпо. Вярвам само в доказалите се неща. Ако ми дадеш поне едно доказателство за съществуването на живота и след смъртта , мога да размисля и да се съглася с теб. Но при положение че нямаш обяснение за това твое твърдение , а просто си "сигурен" в него , не мога да не кажа , че вярваш в неща, които искаш да съществуват, без да има вероятност за това.Тия неща се доказват за всеки поотделно, а с този си начин на мислене скоро няма да го разбереш. За мене си е доказано лично, така че единствено можем да спорим дали лъжа или казвам истината.
С това си мнение само ме убеждаваш ,че няма доказателства. "Доказват се за всеки по отделно" - глупости. Има ли факт -има доказателство , няма ли факт - няма доказателство.Факта е че за теб няма доказателство, а за мен има.

Kman
08-28-2008, 13:46
Какъв е тоя астрален свят кви са тези глупсти дето не били част от материалния свят :lol: :lol: ДОКАЖЕТЕ ГО,хайде дайте докателства и факти базиращи се на природните закони,на науката,на логиката на историята.......едно нещо което не може да бъде доказано е най-вероятно измислица и лъжа и така работи цялята правосъдна система.Да отричате това означава да отчирате правосъдието и всичко което съставлява света като такъв какъвто е.Да отречете това означава да отречете и науката и логиката и историята и природата.

darking
08-28-2008, 13:56
И как ще се докаже нещо нематериално бе идиот?!

Kman
08-28-2008, 14:04
Не материална е кенетичната енергия,но е доказана бе идиот!

Christ
08-28-2008, 14:32
k`man, ако си мислиш, че света се състои само от това, което виждаш, много се лъжеш.

Kman
08-28-2008, 14:38
ПФ.....и ти не знаеш какво говориш!Какво означава което виждаш....нали знаеш че котките имат 7 пъти по добро зрение,а и има животни като орела които умеят да виждат както ние виждаме през бинокъл,а има животни които виждат ифрачервените лъчи,а змията пък на пример въпреки че е сляпа,с езика си усеща променянето на химичния състав на въздуха и усеща кога се потиш и кога ти се ускорява сърцето,понеже тогава тялото ти изпуска по различни хормони които се отделят заедно с потта,която излъчва и топлина и миризма.Така че това което неможе да се види,може да бъде доказано,но това кеото нито се вижда с човешко око ното може да бъде доказано е най-вероятно измислица или предстои да бъде доказано кое как и защо става така от учените.Че те предците ни са мислили змиите за пратеници на дявола,понеже не са разбирали как те жиеят,хранят и т.н. а ние днес знам тяхната структура и как вижат и всичко за тях и знаем че не са пратеници на дявола и така е със всяко едно нещо за което ти твърдиш че "неможе да бъде видяно" сега стана ли ясно,добре ли се изразих как стоят нещата със виждането и усешането на това което е нерабираемо но близко до ума и логиката!

Christ
08-28-2008, 14:45
Имах предвид това, което не можеш да възприемеш. Има толкова много неща, които не виждаш около теб, но те са там. Не, не говоря за Бог или някое "мистично" същество. Говоря за вскякаквите вълни, за които дори не подозриаш, че минават през теб хиляди пъти в секунда.

Също така змиите могат да виждат. :-o

Kman
08-28-2008, 14:58
Змииите имат прекалено лошо срение първо и второ,ако тези "неща" немогат да бъдат възприети от къде ще знаем за тях.
Е да минават си....разми ветрове,течения и всякви друго въздушни вълни,радио вълни,електронни вълни,радиоактични вълни....това не е много хубаво да минава през коготи да е и за тов асъщо си има доказателства,но като сложим всиките тези вълни и разни други там които немогат да бъдат видяни,но също могат да бъдат доказани не остава място за каквато и да е разумна енергия или вълна,която да не е в сънхрон с природните закони.А тези твоите вълни които твърдиш че ги има въпреки че и ти знаеш от къде ги има понеже те немогат да бъдат възприети,но въпреки това ти някакси си ги възприел и си си наумил че ги има,всъщност шанса да са измислица е доста огромен.И въпреки че неможеш да ги възприемеш ти ги катогизираш и определяш като някакви.Как ще ги окатегоризираш и определяш след като не можеш да ги възпиемеш....това си е противоречие,Може тези твои вълни въобще да не са разни разумни сили в които ти вярваш,което означава че шанса да са подобни на всички останали познати ни вълни е доста огромен,да не кажа че то направо си е така.Няма нищо което да не може да бъде доказано и обяснено чрез науката и логиката.

Christ
08-28-2008, 15:33
Науката има много още да учи. Говориш все едно знаеш всичко.

Kman
08-28-2008, 15:46
Че има да учи има,но колкото повече учи толкова по ясно става че няма богове и истината за религията.Аз немога да зная всичко,но щом така ти изглежда,аз кво да направя,аз знам това което съм учил и чел,не съм виновен че ти изглежда като "всичко".

mistake
08-28-2008, 15:51
[quote="Christ"]Науката има много още да учи.quote]
Науката има да учи още много , но със сигурност знае повече от теб.

Christ
08-28-2008, 15:55
Ти от къде знаеш какво знам?

Nam3less3
08-28-2008, 16:17
Че има да учи има,но колкото повече учи толкова по ясно става че няма богове и истината за религията.Аз немога да зная всичко,но щом така ти изглежда,аз кво да направя,аз знам това което съм учил и чел,не съм виновен че ти изглежда като "всичко".Науката не може да казва нищо, свързано с Бог. А и Бог е създал и природните и всякакви закони, така че може да ги "нарушава".

Nam3less3
08-28-2008, 16:19
Че има да учи има,но колкото повече учи толкова по ясно става че няма богове и истината за религията.Аз немога да зная всичко,но щом така ти изглежда,аз кво да направя,аз знам това което съм учил и чел,не съм виновен че ти изглежда като "всичко".Науката не може да казва нищо, свързано с Бог. А и Бог е създал и природните и всякакви закони, така че може да ги "нарушава".

mistake
08-28-2008, 16:21
Ти от къде знаеш какво знам?
Просто знам ,че за да знаеш нещо , си го разбрал или от науката или си си го измислил , следователно не може да знаеш повече от нея.

Nam3less3
08-28-2008, 16:24
Ти от къде знаеш какво знам?
Просто знам ,че за да знаеш нещо , си го разбрал или от науката или си си го измислил , следователно не може да знаеш повече от нея.Абе вие сте големи проклетий. Не разбираш ли, че може да знаеш нещо и то не да не е от науката, и да не си го измисляш? На такива като теб никога няма да се разкрие нищо, казахме че знаем нещо и точка по въпроса. Давай още повтаряй че не знаем, що за нахалство?

mistake
08-28-2008, 16:30
Ти от къде знаеш какво знам?
Просто знам ,че за да знаеш нещо , си го разбрал или от науката или си си го измислил , следователно не може да знаеш повече от нея.Абе вие сте големи проклетий. Не разбираш ли, че може да знаеш нещо и то не да не е от науката, и да не си го измисляш? На такива като теб никога няма да се разкрие нищо, казахме че знаем нещо и точка по въпроса. Давай още повтаряй че не знаем, що за нахалство?
Добре , като знаеш нещо го кажи. Какъв е смисъла да го знаеш , да не го казваш и да твърдиш ,че го знаеш? Аз от къде да съм сигурна че ти наистина знаеш нещо?

Nam3less3
08-28-2008, 16:32
Ти от къде знаеш какво знам?
Просто знам ,че за да знаеш нещо , си го разбрал или от науката или си си го измислил , следователно не може да знаеш повече от нея.Абе вие сте големи проклетий. Не разбираш ли, че може да знаеш нещо и то не да не е от науката, и да не си го измисляш? На такива като теб никога няма да се разкрие нищо, казахме че знаем нещо и точка по въпроса. Давай още повтаряй че не знаем, що за нахалство?
Добре , като знаеш нещо го кажи. Какъв е смисъла да го знаеш , да не го казваш и да твърдиш ,че го знаеш? Аз от къде да съм сигурна че ти наистина знаеш нещо?Нали вярваш само на това, което науката досега е разкрила? Що да ти казвам тогава.

mistake
08-28-2008, 16:34
Ти от къде знаеш какво знам?
Просто знам ,че за да знаеш нещо , си го разбрал или от науката или си си го измислил , следователно не може да знаеш повече от нея.Абе вие сте големи проклетий. Не разбираш ли, че може да знаеш нещо и то не да не е от науката, и да не си го измисляш? На такива като теб никога няма да се разкрие нищо, казахме че знаем нещо и точка по въпроса. Давай още повтаряй че не знаем, що за нахалство?
Добре , като знаеш нещо го кажи. Какъв е смисъла да го знаеш , да не го казваш и да твърдиш ,че го знаеш? Аз от къде да съм сигурна че ти наистина знаеш нещо?Нали вярваш само на това, което науката досега е разкрила? Що да ти казвам тогава.
Еми следователно ти не знаеш нищо , просто си мислиш ,че знаеш.

Kman
08-28-2008, 16:36
"Науката не може да казва нищо, свързано с Бог. А и Бог е създал и природните и всякакви закони, така че може да ги "нарушава"."

Защо да не може,кой й е забранил,господ(-ар) ли? и какво прави задето му нарушават благоденствието.Тогава защо религиите противоречат на природните закони,след като ги е създал защо подяволите ги нарушава....има се неюо повече ли?Това се наричат риторични въпроси!И защо след като ги нарушава няма наказания за него,а само за по низшите,въпреки че ни е създал по негов образ и подобие.Продължаваш да бълваш простотия след простотия в опита си да си защитиш абсурдната религия,която сама си противоречи!

Nam3less3
08-29-2008, 03:45
Ясно е че няма да се разберем, така че без коментар.

Kman
08-29-2008, 11:25
Ти знаеш ама няма да кажеш,това ти е на тебе доказателството обаче явно ти е много свидно да го споделиш :lol: много егоестично не мислиш ли? :lol:

mistake
08-29-2008, 21:53
Ясно е че няма да се разберем, така че без коментар.
Не ти дори не се и опитваш да покажеш ,че си прав. Доказателствата ти липсват. И ти просто се отказваш до спориш , защото виждаш че не притежаваш никакви факти.

ScionOfStorm
08-29-2008, 21:55
Оф т'ва е като питах един пич от друг форум за нещо и той - на теб най-малко ще ти обяснявам.

Това е най-тъпото измъкване, ш'знаете.

Между другото, душите ни са сиви. Пък.

mistake
08-29-2008, 21:58
Оф т'ва е като питах един пич от друг форум за нещо и той - на теб най-малко ще ти обяснявам.

Това е най-тъпото измъкване, ш'знаете.


Съгласна!

Kman
08-30-2008, 02:46
"Оф т'ва е като питах един пич от друг форум за нещо и той - на теб най-малко ще ти обяснявам.

Това е най-тъпото измъкване, ш'знаете."
Е те вярващите винаги така започват да говорят когато вече губят спора....По това разбираш че печелиш спора,а другия вариант е да почнат да те обиждат и изкарват теб виновен,въпреки че ти само защитаваш една теза в този спора.

Pagan_man
08-30-2008, 14:31
миииии... приемам я от 7 до 18 часа тогава см свободен. :D

Nam3less3
08-30-2008, 18:43
"Оф т'ва е като питах един пич от друг форум за нещо и той - на теб най-малко ще ти обяснявам.

Това е най-тъпото измъкване, ш'знаете."
Е те вярващите винаги така започват да говорят когато вече губят спора....По това разбираш че печелиш спора,а другия вариант е да почнат да те обиждат и изкарват теб виновен,въпреки че ти само защитаваш една теза в този спора.С вас не може да се спори, щото сте ограничени и не вярвате в нищо отвъд учебниците по физика, тъй че никой не губим никъв спор.

Kman
08-30-2008, 20:07
Ахам....значи се опитваш да се измъкнеш от загубата.Не че неможе да се спори.Ние точно това правихме,спорихме,но неможе и двете страни да излязат еднакви истинни....

Nam3less3
08-31-2008, 02:12
Ахам....значи се опитваш да се измъкнеш от загубата.Не че неможе да се спори.Ние точно това правихме,спорихме,но неможе и двете страни да излязат еднакви истинни....Зависи какво разбираш под истина. Щото има и един израз, че истината е различна за всеки.

Christ
08-31-2008, 07:44
Ахам....значи се опитваш да се измъкнеш от загубата.Не че неможе да се спори.Ние точно това правихме,спорихме,но неможе и двете страни да излязат еднакви истинни....Зависи какво разбираш под истина. Щото има и един израз, че истината е различна за всеки.

Истината е една за всички, но никой не може да претендира за 100% разбиране.

mistake
08-31-2008, 11:38
Ахам....значи се опитваш да се измъкнеш от загубата.Не че неможе да се спори.Ние точно това правихме,спорихме,но неможе и двете страни да излязат еднакви истинни....Зависи какво разбираш под истина. Щото има и един израз, че истината е различна за всеки.

Истината е една за всички, но никой не може да претендира за 100% разбиране.
Точно така... :)

Ronnie
09-07-2008, 21:27
emi normalno vseki shte umre... nikoy ne e bezsm1rten

In_And_Out_of_Love
09-07-2008, 21:54
Samo si predstavete slednoto: Pi6em si nie sega tuka,jiveem si jivota,radvame se,tajim,dahat ni spira do lubimiqt 4ovek i v 1 moment vsi4ko e otminalo.Doide i tvoqt 4as! Shte jivee6 nai mngo o6te 100 godini v spomenite na bliskite si a kogato umrat i te umira6 i ti!!! Tova n vi li izglejda stra6no... Az ne smqtamda bada zabraven za6toto se ujasqvam ot tazi misal! Smqtam da napravq ne6to v jivota si s koeto da me zapomnqt po golqma grupa ot ora... Nadqvam se i vie da mislite taka :)

Kman
09-11-2008, 02:45
Нямаш шанс батка.....имената в човешаката история на философи,учени,окриватели, зследователи,политици и прочие са толкова много и кое от кое по видни,а за да се вредиш сред тях ще трябва или да направиш нещо невероятно ужасяващо или нещо невиждано и новаторско,като ускорителя на елементарни частици.
Шанса ти е колко да удариш шест поредни шестици от световното тото-то.
Аз се благодарям че светът се гради на кръговрата и че всичко има начало и край и после пак начало и после пак край и т.н. Както гласи най-голямото клише:Няма нищо вечно....и добре че няма всъщност.
Постарай се да приемеш болезнения факт че ще бъдеш забравен,не се поддавай на най-велито оръжие....страхът ;)
Интересно....когато се сетя за тази тема,се сещам Ахил(от филма Троя),един от малкото хора за който според филма е искал точно слава и безсмъртие на личността си.И го е постигнал.....но с цената на много убийства и трагизъм.А в човешката история са много имената на хората прославили се с много убийства които всъщност са били бранейки страната си,бранейки свободата си,бранейки любимите си хора или по точно хората които са умрели млади и са били обезсмъртени като герой.Другото което ми идва на ум за обесмъртяване на личността е откриването и изобретяването,но в този случай жертваш целия си живот и всички малки блаженства и удобства за да се посветиш и буквално заровип изцяло на една област,в книгите,науката или каквото и да било и да постигнеш максимални резултати за да преоткриеш нещо невероятно и сензационно.....но и в двата случая жертваш целия си живот с една единственна цел,без да бъдеш сигурен че изобщо ще успееш.....а колко ли са имената на хората пожертвали животите си в желанието да бъдат обезсмъртени.....

Nam3less3
09-11-2008, 14:42
Нямаш шанс батка.....имената в човешаката история на философи,учени,окриватели, зследователи,политици и прочие са толкова много и кое от кое по видни,а за да се вредиш сред тях ще трябва или да направиш нещо невероятно ужасяващо или нещо невиждано и новаторско,като ускорителя на елементарни частици.
Шанса ти е колко да удариш шест поредни шестици от световното тото-то.
Аз се благодарям че светът се гради на кръговрата и че всичко има начало и край и после пак начало и после пак край и т.н. Както гласи най-голямото клише:Няма нищо вечно....и добре че няма всъщност.
Постарай се да приемеш болезнения факт че ще бъдеш забравен,не се поддавай на най-велито оръжие....страхът ;)
Интересно....когато се сетя за тази тема,се сещам Ахил(от филма Троя),един от малкото хора за който според филма е искал точно слава и безсмъртие на личността си.И го е постигнал.....но с цената на много убийства и трагизъм.А в човешката история са много имената на хората прославили се с много убийства които всъщност са били бранейки страната си,бранейки свободата си,бранейки любимите си хора или по точно хората които са умрели млади и са били обезсмъртени като герой.Другото което ми идва на ум за обесмъртяване на личността е откриването и изобретяването,но в този случай жертваш целия си живот и всички малки блаженства и удобства за да се посветиш и буквално заровип изцяло на една област,в книгите,науката или каквото и да било и да постигнеш максимални резултати за да преоткриеш нещо невероятно и сензационно.....но и в двата случая жертваш целия си живот с една единственна цел,без да бъдеш сигурен че изобщо ще успееш.....а колко ли са имената на хората пожертвали животите си в желанието да бъдат обезсмъртени.....Личността(д ушата) е безсмъртна.

mistake
09-11-2008, 15:11
Нямаш шанс батка.....имената в човешаката история на философи,учени,окриватели, зследователи,политици и прочие са толкова много и кое от кое по видни,а за да се вредиш сред тях ще трябва или да направиш нещо невероятно ужасяващо или нещо невиждано и новаторско,като ускорителя на елементарни частици.
Шанса ти е колко да удариш шест поредни шестици от световното тото-то.
Аз се благодарям че светът се гради на кръговрата и че всичко има начало и край и после пак начало и после пак край и т.н. Както гласи най-голямото клише:Няма нищо вечно....и добре че няма всъщност.
Постарай се да приемеш болезнения факт че ще бъдеш забравен,не се поддавай на най-велито оръжие....страхът ;)
Интересно....когато се сетя за тази тема,се сещам Ахил(от филма Троя),един от малкото хора за който според филма е искал точно слава и безсмъртие на личността си.И го е постигнал.....но с цената на много убийства и трагизъм.А в човешката история са много имената на хората прославили се с много убийства които всъщност са били бранейки страната си,бранейки свободата си,бранейки любимите си хора или по точно хората които са умрели млади и са били обезсмъртени като герой.Другото което ми идва на ум за обесмъртяване на личността е откриването и изобретяването,но в този случай жертваш целия си живот и всички малки блаженства и удобства за да се посветиш и буквално заровип изцяло на една област,в книгите,науката или каквото и да било и да постигнеш максимални резултати за да преоткриеш нещо невероятно и сензационно.....но и в двата случая жертваш целия си живот с една единственна цел,без да бъдеш сигурен че изобщо ще успееш.....а колко ли са имената на хората пожертвали животите си в желанието да бъдат обезсмъртени.....Личността(д ушата) е безсмъртна.
Всяко нещо , което има начало има и край. 8)

Nam3less3
09-11-2008, 15:42
Тъй си мислите, това просто е отвъд предела на човешкия мозък, да възприеме какво значи безсмъртието.

mistake
09-11-2008, 18:26
Тъй си мислите, това просто е отвъд предела на човешкия мозък, да възприеме какво значи безсмъртието.
А значи ти не мислиш с мозъка си , а с нещо друго.. така ли? :-D

Kman
09-12-2008, 00:49
"Всяко нещо , което има начало има и край. "
Ииииииииименно........
Е как....той човека с мозъка си мисли,но не се знае мозъкана коя глава....

Света е един...няма два,няма три,няма пет няма десет свята които да посещаваш с тур оператор на име господ.Ех че развинтена фанатазия имаш....Е хайде оставям че блуждикащата ти душа да витае на клавиатурата....

Nam3less3
09-12-2008, 00:55
"Всяко нещо , което има начало има и край. "
Ииииииииименно........
Е как....той човека с мозъка си мисли,но не се знае мозъкана коя глава....

Света е един...няма два,няма три,няма пет няма десет свята които да посещаваш с тур оператор на име господ.Ех че развинтена фанатазия имаш....Е хайде оставям че блуждикащата ти душа да витае на клавиатурата....Вероятно има и други "измерения" на съществуващото, които не са солидни и изградени от атоми :D Има аури, чакри, етер, астрал и не знам си кво. Светът не е толкова просто изграден. Иначе щеше да е скучно :P

zoben_pitbul
09-12-2008, 09:55
Съзнанието и без това е толкова абстрактно понятие(макар ние да си го разбираме), че да коментираме какво има след него е просто безмислено. Това е като въпроса какво има след края на Вселената-де факто всеки има обяснение,но никой не може да го докаже.

Kman
09-12-2008, 14:40
Чакрите и аурите не са нищо повече освен летални места по тялото,нали се сещаш какво е летален....
Какви ти измерения бълнуваш ве.....Атома....свят без атоми :lol: :lol:
това са градивни частици,дори във въздуха където с човешко око нищо не се вижда всъщност има атоми на кислород,въглерод и още много други.Мисленето ти найстина е много ограничено и консервативно.Няма атоми няма нищо.Светът е един и същ и понятията време и място само на нашата планета имат строго определени граници,а на други планети са различни,защото кръговрата и времето за което обикаля около слънцето и се завърта е различно....нашата планета не е границата на живот....дори в открития космос има организми които могат да оцеляват -> http://www.bgfactor.org/index_.php?cm=12&id=16378

Тези ти фантазии за чакри,маги и аури ти ограничават мисленето.

Светът тръпне от любопитство какво ще се случи, когато край Женева бъде пуснат най-мощният в света ускорител на елементарни частици, известен още като Големия адронен колайдер.

"Първата стъпка от тестовете днес ще бъде пускането на лъчи по тунела, а когато те достигнат желаната скорост, ще започне сблъскването им и наблюдаването на реакцията на частиците при ударите. Целта е търсене на митичната частица Хигс-бозон, наричана още "частицата на Бог". "
Дори и да не намерят тази частица,това е едва първата такава машина ,след време ще има и други подобрени.А и мисля че главните данни които ще са най-същественни няма да бъдат обявени обществено.
Всяко нещо,щом има начало.....а абсолютно всяко нещо има начало,то има и край...неможеедно нещо създаден без да свършва.И когато умре то тогава се слага началото на нещо друго....това колкло пъти вече да казвам се нарича кръговрат и ако се вгледаш ще видиш че твоите възгледи засават против този факт.

"Иначе щеше да е скучно "
Ами то е случно.....200 милиони години за вселената са нищожен период за съвсем малки промени на някоя планета,а за живота на нашата планета това време е...доста много!

Nam3less3
09-12-2008, 15:53
Чакрите, магийте и аурите могат да бъдат обяснени научно, както и другите измерения.

Kman
09-12-2008, 20:22
нали уж си християнин,къде в библията ти и вярата ти пише за аури,чакри и измерения а?

Nam3less3
09-13-2008, 02:45
нали уж си християнин,къде в библията ти и вярата ти пише за аури,чакри и измерения а?Чакрите са едва ли не като органи в човешкото тяло, и не са толкова "магически", колкото си мислиш. Библията не се занимава с тези неща, които са просто част от човека.

Kman
09-13-2008, 11:06
Чакрите са летални точки,дори има цяло бойно изкуство създадено на тази основа с което само с един лек натиск на едно такова място можеш да парализираш човек за цял живот и после с едно леко притискане пак на същото място да му възвърнеш способността да се движи.Забравих как точно се казваше това бойно изкуство,но най-видните му последователи могат да убиват само с докосване,без удари и тем подобни....и те докосват именно местата около чакрите,които се явяват най-летални точки в човешкото тяло,защото там се намират я аорти,я нервни окончания,я сънни артерии и тем подобни.Тй като виждам че не знаеш какво е летален,ще те осветля малко....летален означава смъртоносен,думата е чуждица идва от английското lethal.
Всичко е физиология драги,няма нищп магично и мистично,а даже самите открития на древните мислители за чакрите и леталните точки се дължат на многогодишни наблюдения на това как може да се повлияе на тялото максимално посредством външен лек натиск....и тези чакри и летални места всъщност първоначално са използвани за убийства защото вминалото е имало псстоянни войни и след намаляването на на самите войни тези знания са започнали да се изпозлват за лекуване и мирни цели......оказва се че пак си лошо осведомен.

Nam3less3
09-13-2008, 14:59
Чакрите са летални точки,дори има цяло бойно изкуство създадено на тази основа с което само с един лек натиск на едно такова място можеш да парализираш човек за цял живот и после с едно леко притискане пак на същото място да му възвърнеш способността да се движи.Забравих как точно се казваше това бойно изкуство,но най-видните му последователи могат да убиват само с докосване,без удари и тем подобни....и те докосват именно местата около чакрите,които се явяват най-летални точки в човешкото тяло,защото там се намират я аорти,я нервни окончания,я сънни артерии и тем подобни.Тй като виждам че не знаеш какво е летален,ще те осветля малко....летален означава смъртоносен,думата е чуждица идва от английското lethal.
Всичко е физиология драги,няма нищп магично и мистично,а даже самите открития на древните мислители за чакрите и леталните точки се дължат на многогодишни наблюдения на това как може да се повлияе на тялото максимално посредством външен лек натиск....и тези чакри и летални места всъщност първоначално са използвани за убийства защото вминалото е имало псстоянни войни и след намаляването на на самите войни тези знания са започнали да се изпозлват за лекуване и мирни цели......оказва се че пак си лошо осведомен.По-скоро ти. Говоря за съвсем други неща.

Uptown_soldier
09-29-2008, 17:10
да ви отг на анкетата телата са пет

Da_Be_Da
10-05-2008, 00:09
Смъртта е нещо естествено... тя е последния цикъл да кръговрата на живота, който според мен е със спираловидна форма, следователно няма край независимо в това или друго измерение

IvJonas
10-05-2008, 07:06
смъртта е нещо напълно нормално. страх ме е да не настъпи в ранна възраст.

Nam3less3
10-05-2008, 09:13
Смъртта е необходима както личностно, така и за обществото. Иначе на 1-2ма млади души по 10 старци ще се падне да изхранват. А и за самия човек ще е неприятно да живее много дълго, измъчван от спомени или нови нещастия(вижте примерно филма the green mile).

Kman
10-05-2008, 09:16
Кръговрата на живота е в обръчова форма,като същия този обрач е съставен от стотици други,а самия той е една миниатюрна часто от един по голям,а смъртта е част от него защото с умрялото тяло,ако бъде погребано червеите се хранят после с червейте също някой по големи животни се хранят и после и с тях и т.н.Смъртта е само част от хранителната верига и нищо повече.Стига сте се мислили за нещо повече от лъвовете,гепардите,крокоди лите,слоновете,акулите,кит вете и всички останали животни при положение че те имат много по развити инстинкти за оцеляване,а човекът има само един развит мозък с който господарства над останалите видове.Кво си дигате самочувствието и егото като си мислите че хората имат души понеже можели да мсилят,а животните нямат толкова развит мозък.Нещо много големи егоцентрици сте станали че да се мислите за господари над всичките животински видове,ай един от вас да се изправи сам без оръжия срещу един нилски крокодил....

Nam3less3
10-05-2008, 09:18
Кръговрата на живота е в обръчова форма,като същия този обрач е съставен от стотици други,а самия той е една миниатюрна часто от един по голям,а смъртта е част от него защото с умрялото тяло,ако бъде погребано червеите се хранят после с червейте също някой по големи животни се хранят и после и с тях и т.н.Смъртта е само част от хранителната верига и нищо повече.Стига сте се мислили за нещо повече от лъвовете,гепардите,крокоди лите,слоновете,акулите,кит вете и всички останали животни при положение че те имат много по развити инстинкти за оцеляване,а човекът има само един развит мозък с който господарства над останалите видове.Кво си дигате самочувствието и егото като си мислите че хората имат души понеже можели да мсилят,а животните нямат толкова развит мозък.Нещо много големи егоцентрици сте станали че да се мислите за господари над всичките животински видове,ай един от вас да се изправи сам без оръжия срещу един нилски крокодил.... :lol: :lol: :lol: :lol:
Нямам думи, някой ден ще ме умориш.

Kman
10-05-2008, 09:24
....а дано.Хората са се превърнали в егоцентрици и нарцисисти,но срещата с един крокодил или акула бързо им променя представата :evil:

hgfh
10-05-2008, 20:05
нормално .. :? просто незнам защо но някак си ме успокоява това че ще умра когато ми е писано

Nam3less3
10-06-2008, 16:56
....а дано.Хората са се превърнали в егоцентрици и нарцисисти,но срещата с един крокодил или акула бързо им променя представата :evil:Не, животните са просто част от околният свят, който е предназначен като игрално поле за хората. Всичко е част от играта :D

Kman
10-06-2008, 18:44
Хахах ще ми е много интересно да те видя как сам си играеш с един нилски алигатор и дали тогава ще мислиш така :lol:
Да играете играта кой кого.....ще изяде.как може да се мислите за нещо повече от природата.Изправял ли си се срещу животно което би те хапнало с най-голямо удоволствие....

Nam3less3
10-06-2008, 19:34
Хахах ще ми е много интересно да те видя как сам си играеш с един нилски алигатор и дали тогава ще мислиш така :lol:
Да играете играта кой кого.....ще изяде.как може да се мислите за нещо повече от природата.Изправял ли си се срещу животно което би те хапнало с най-голямо удоволствие....И да ме хапне, аз имам душа и ще продължа да съществувам. А то не, то е просто кукла :D

Kman
10-07-2008, 14:09
Хахахахах щял да продължи да живее,нали си умрял как ще живееш.Всяко начало има начало и край,после начало на нешо друго псоле пак край и т.н.,това е природа.По това може да се познае кое е измислица и кое не.Да поставяш човешка измислица над природата...абсолютно нормално за човешките същества които искат да контролират всичко,но няма нищо над природата,защото хората страхувайки се от нея са въздигали в съзнанието си божества и същества,които да им помагат и които да обвиняват и това им е давало сигурност и спокойствие.
Алигатора бил кукла :lol:

Lady_B_
10-07-2008, 14:43
Осъзнахте ли, че сте смъртни? Какво мислите за смъртта и след нея. Изобщо кажете си мнението за смъртта. Разсъждавайте свободно на тази тема. Колкото повече хора си изкажат мнението, толкова по-добре. И не се притеснявайте да си излеета душата.

ПЛС без глупави отговори.

Въпросът в анкетата е за проверка на Вашите знания. Скоро ще Ви дам инфо. Моля, не поствайте преди мен.

В началото ме беше безумно страх от смъртта!!! До като не прочетох една книга, която се казва "Пътят на душите" ! За мен тя е фенуменален труд, та иманно тя ми преобърна представата за смъртта на 360 градуса, а също така и препори страха ми към нея... След,което ме тормозеше само мисълта за смъртта на родителите и близките ми, което и сега ме плаши до известна степен ... но след един размисъл сведох страха ми към смъртта на близките ми, до страха ми към самотата, което се оказа, доста по-вярно ( та в момента се опитвам да работя върху това). Така за смъртта вече казах, а за след нея ферман мога да изпиша :-D ... Накратко вярвам в прераждания, карма може би и за това се заминавам любителски с тези неща и астрология също ... Еми май е това извинявайте, ако съм била много разточителна :)

it_ends_tonight_
10-07-2008, 15:39
Азе па не смятам да умирам. Но все пак приемам смъртта, като нещо неизбежно...

Nam3less3
10-07-2008, 17:24
Хахахахах щял да продължи да живее,нали си умрял как ще живееш.Всяко начало има начало и край,после начало на нешо друго псоле пак край и т.н.,това е природа.По това може да се познае кое е измислица и кое не.Да поставяш човешка измислица над природата...абсолютно нормално за човешките същества които искат да контролират всичко,но няма нищо над природата,защото хората страхувайки се от нея са въздигали в съзнанието си божества и същества,които да им помагат и които да обвиняват и това им е давало сигурност и спокойствие.
Алигатора бил кукла :lol:Говоря ти за неща, отвъд природата. Тя е просто средство, което хората използват. След смъртта, душата ти напуска земния свят.

Kman
10-08-2008, 12:21
Какво ти извън природата....кви глупости дрънкаш!Природата е всичко няма нищо извън нея!Прекалено много фантазия вкарваш ми се струва,стига си фантазирал и се събуди и погледни нещата от реалната им страна.ТО човек с теб неможе да спори по простата причина че ти не знаеш какво спор и как се спори.Изказваш няква просототия от сорта на извън природата и си мислиш че си защитил тезата си....искаш или не с времето и религията и всичките простотии за други светове,прераждания и тем подобни ще изчезнат!

Nam3less3
10-08-2008, 21:28
Какво ти извън природата....кви глупости дрънкаш!Природата е всичко няма нищо извън нея!Прекалено много фантазия вкарваш ми се струва,стига си фантазирал и се събуди и погледни нещата от реалната им страна.ТО човек с теб неможе да спори по простата причина че ти не знаеш какво спор и как се спори.Изказваш няква просототия от сорта на извън природата и си мислиш че си защитил тезата си....искаш или не с времето и религията и всичките простотии за други светове,прераждания и тем подобни ще изчезнат!Няма какво да защитавам, съществуват много неща отвъд земната природа, и ще ги разбереш(може би чак след като умреш). И защо да спорим, като сме на различни нива на разбиране на света, в които доказателствата не участват?

Kman
10-09-2008, 10:02
Е не....просто няма как да не се изсмея на наивността ти :lol: 8-)

Nam3less3
10-09-2008, 10:22
Е не....просто няма как да не се изсмея на наивността ти :lol: 8-)Присмял се хърбел на щърбел.

In_And_Out_of_Love
10-10-2008, 16:21
Аре да се спрете вече с ваще тапи спорове, за Господ и за какво ли още не! ХАБИТЕ СИ ВРЕМЕТО!
Моля ви се вече е крайно време да се успокоите и двамата!!!!!!!!!!!!

Относно темата, която съвсем се различава от това за което спорят к'man и Nam3less3...: Смятам, че нищо не е сигурно ако сам не го изпиташ!
Само искам да ви кажа, че ако сте водили един хубав пълноценен живот на света смъртта ще ви се стори като рай! И това е най-важното...
Важно е когато човек да умира да усъзнае, че времето което е прекарал ан земята не е било на празно, а за да не е напразно трябва да си създал нещо, трябва да си оставил нещо и какво по добро можеш да оставиш на този свят освен едно посято дърво и един нов живот... :)

Всичките ни разсъждения за това дали има смърт след живота са просто предположения.Това не значи да се откажете от това.Правете го просто за да удовлетворите себе си! Това е много важно..., но знайте, че ще научите истината за това едва когато сами се запознаете със смъртта! Много хора виждат светлина, близките си и за мен това означава, че отиват на едно по добрро място! Там където винаги са искали да бъдат... :)

play_life
10-11-2008, 11:23
м смъртта не е лошо нещо..просто от един свят отиваш в друг..точно този от който си дошъл..не ме е страх от нея.. има много хора които я приемат за нещо много лошо.. за мен е нещо обикновенно.. хах КРЪГОВРАТА НА ЖИВОТА !! :)

YzyrpatoR
10-13-2008, 22:55
Вечен покой :grin: :grin: :grin: :grin:

mistake
10-16-2008, 15:12
м смъртта не е лошо нещо..просто от един свят отиваш в друг..точно този от който си дошъл..не ме е страх от нея.. има много хора които я приемат за нещо много лошо.. за мен е нещо обикновенно.. хах КРЪГОВРАТА НА ЖИВОТА !! :)

:) Абе смърта не е лошо нещо , ама няма да се съживиш отново. Живее се веднъж , няма да идеш в друг свят...Нямам нищо против оптимистите , ама погледни нещата от реалистичната им страна. :)

Nam3less3
10-16-2008, 17:56
м смъртта не е лошо нещо..просто от един свят отиваш в друг..точно този от който си дошъл..не ме е страх от нея.. има много хора които я приемат за нещо много лошо.. за мен е нещо обикновенно.. хах КРЪГОВРАТА НА ЖИВОТА !! :)

:) Абе смърта не е лошо нещо , ама няма да се съживиш отново. Живее се веднъж , няма да идеш в друг свят...Нямам нищо против оптимистите , ама погледни нещата от реалистичната им страна. :)Това, че не знаеш нищо за "другите светове", не значи че всички живеем в заблуда като тебе.

mistake
10-23-2008, 21:11
м смъртта не е лошо нещо..просто от един свят отиваш в друг..точно този от който си дошъл..не ме е страх от нея.. има много хора които я приемат за нещо много лошо.. за мен е нещо обикновенно.. хах КРЪГОВРАТА НА ЖИВОТА !! :)

:) Абе смърта не е лошо нещо , ама няма да се съживиш отново. Живее се веднъж , няма да идеш в друг свят...Нямам нищо против оптимистите , ама погледни нещата от реалистичната им страна. :)Това, че не знаеш нищо за "другите светове", не значи че всички живеем в заблуда като тебе.
Това , че ти хлопа дъската , незначи ,че и мойта ще прохлопа...

ForgottenHopes
10-24-2008, 12:18
Хаха, добре казано... :D

Аз гласувах за едно тяло. Но си нямам и на идея... Но изобщо цялата работа с телата, душите, преражданията и надгробният живот ми се струват пълни глупости.

Хубаво е човек да вярва и да бъде оптимистичен, но трябва и да е реалист. Не вярвам, че има някаква "сила", която ни наглежда и прочие, защото ако беше така... щяха ли толкова деца да умират от глад, щяха ли толкова деца да биват убивани и изнасилвани и не знам си какво още.

За мен не нещата са много прости... Умираш и точка. Без излишни фантасмагории, ако обичате... След теб остава само това, което си направил през целият си живот, а при някои и това не остава, тъй като не са направили нищо. Но всичко е като един кръговрат - раждаш дете, умираш, детето ти ражда дете, после умира, а пък неговото дете ражда друго дете... И така до като всички жени на света станат безплодни. :D

Nam3less3
10-24-2008, 20:56
Смъртта е краят на изпитанието. Тялото е тест за душата.

IWPAMCs
10-26-2008, 08:42
Нещо напълно нормално =] Всеки ще я срещне. Въпросът е, кога и по какъв начин

In_And_Out_of_Love
10-27-2008, 17:30
НЕ бързайте да откриете отговора на въпроса "Има ли живот след смъртта", защото единственият начин да го научите е като умрете..

Аз лично смятам, че душата(както всичко, което ни заобикаля) е ЕНЕРГИЯ и след смъртта тази енергия се освобождава в пространството, но друг е въпросът дали се запазва цяла(каквато е била, когато човек е бил жив)...
Разсъждавайте върху тази теория, ако искате.. :)

Christ
10-27-2008, 20:33
НЕ бързайте да откриете отговора на въпроса "Има ли живот след смъртта", защото единственият начин да го научите е като умрете..

Аз лично смятам, че душата(както всичко, което ни заобикаля) е ЕНЕРГИЯ и след смъртта тази енергия се освобождава в пространството, но друг е въпросът дали се запазва цяла(каквато е била, когато човек е бил жив)...
Разсъждавайте върху тази теория, ако искате.. :)

Втори закон на термодинамиката.

Енергията не може да се губи и създава.

HardcoreSyndrome
10-27-2008, 22:40
Приемам я като нещо крайно нормално. Не ме плаши и депресира.

In_And_Out_of_Love
10-28-2008, 21:03
НЕ бързайте да откриете отговора на въпроса "Има ли живот след смъртта", защото единственият начин да го научите е като умрете..

Аз лично смятам, че душата(както всичко, което ни заобикаля) е ЕНЕРГИЯ и след смъртта тази енергия се освобождава в пространството, но друг е въпросът дали се запазва цяла(каквато е била, когато човек е бил жив)...
Разсъждавайте върху тази теория, ако искате.. :)

Втори закон на термодинамиката.

Енергията не може да се губи и създава.

Законът ми е известен, но той се отнася за количеството на общата енергия, а в тази теория става въпрос за това дали енергията от душата на даден човек се разпада на основните си части след смъртта си?!?!

Christ
10-28-2008, 23:28
НЕ бързайте да откриете отговора на въпроса "Има ли живот след смъртта", защото единственият начин да го научите е като умрете..

Аз лично смятам, че душата(както всичко, което ни заобикаля) е ЕНЕРГИЯ и след смъртта тази енергия се освобождава в пространството, но друг е въпросът дали се запазва цяла(каквато е била, когато човек е бил жив)...
Разсъждавайте върху тази теория, ако искате.. :)

Втори закон на термодинамиката.

Енергията не може да се губи и създава.

Законът ми е известен, но той се отнася за количеството на общата енергия, а в тази теория става въпрос за това дали енергията от душата на даден човек се разпада на основните си части след смъртта си?!?!

Енергията е основна част, тя не е изградена от по-малки части. Поне доколкото съм запознат.

Също така енергията не съществува както материята.

In_And_Out_of_Love
10-29-2008, 12:31
НЕ бързайте да откриете отговора на въпроса "Има ли живот след смъртта", защото единственият начин да го научите е като умрете..

Аз лично смятам, че душата(както всичко, което ни заобикаля) е ЕНЕРГИЯ и след смъртта тази енергия се освобождава в пространството, но друг е въпросът дали се запазва цяла(каквато е била, когато човек е бил жив)...
Разсъждавайте върху тази теория, ако искате.. :)

Втори закон на термодинамиката.

Енергията не може да се губи и създава.

Законът ми е известен, но той се отнася за количеството на общата енергия, а в тази теория става въпрос за това дали енергията от душата на даден човек се разпада на основните си части след смъртта си?!?!

Енергията е основна част, тя не е изградена от по-малки части. Поне доколкото съм запознат.

Също така енергията не съществува както материята.

Хмм.. Прав си!
Наистина не е материална и сигурно няма малки частици, но тогава как са доказали съществуването и.. ?!?!

Christ
10-29-2008, 12:37
НЕ бързайте да откриете отговора на въпроса "Има ли живот след смъртта", защото единственият начин да го научите е като умрете..

Аз лично смятам, че душата(както всичко, което ни заобикаля) е ЕНЕРГИЯ и след смъртта тази енергия се освобождава в пространството, но друг е въпросът дали се запазва цяла(каквато е била, когато човек е бил жив)...
Разсъждавайте върху тази теория, ако искате.. :)

Втори закон на термодинамиката.

Енергията не може да се губи и създава.

Законът ми е известен, но той се отнася за количеството на общата енергия, а в тази теория става въпрос за това дали енергията от душата на даден човек се разпада на основните си части след смъртта си?!?!

Енергията е основна част, тя не е изградена от по-малки части. Поне доколкото съм запознат.

Също така енергията не съществува както материята.

Хмм.. Прав си!
Наистина не е материална и сигурно няма малки частици, но тогава как са доказали съществуването и.. ?!?!

Енергията съществува.

Ти пишеш на клавиатурата, защото употребяваш енергия.

Когато мускулните влакна се съкращават те проектират (кинетична) енергия в някаква посока, която извършва "работа".

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B8%D1%8F

Обаче, няма понятие "положителна" и "отрицателна" енергия.

Енергията има посока в 3 измерна проекция. Ако можеш да нарисуваш куб с a=-3 тогава може да има и отрицателна енергия.

In_And_Out_of_Love
10-29-2008, 12:53
НЕ бързайте да откриете отговора на въпроса "Има ли живот след смъртта", защото единственият начин да го научите е като умрете..

Аз лично смятам, че душата(както всичко, което ни заобикаля) е ЕНЕРГИЯ и след смъртта тази енергия се освобождава в пространството, но друг е въпросът дали се запазва цяла(каквато е била, когато човек е бил жив)...
Разсъждавайте върху тази теория, ако искате.. :)

Втори закон на термодинамиката.

Енергията не може да се губи и създава.

Законът ми е известен, но той се отнася за количеството на общата енергия, а в тази теория става въпрос за това дали енергията от душата на даден човек се разпада на основните си части след смъртта си?!?!

Енергията е основна част, тя не е изградена от по-малки части. Поне доколкото съм запознат.

Също така енергията не съществува както материята.

Хмм.. Прав си!
Наистина не е материална и сигурно няма малки частици, но тогава как са доказали съществуването и.. ?!?!

Енергията съществува.

Ти пишеш на клавиатурата, защото употребяваш енергия.

Когато мускулните влакна се съкращават те проектират (кинетична) енергия в някаква посока, която извършва "работа".

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B8%D1%8F

Обаче, няма понятие "положителна" и "отрицателна" енергия.

Енергията има посока в 3 измерна проекция. Ако можеш да нарисуваш куб с a=-3 тогава може да има и отрицателна енергия.

Нали има много видове енергия, и това значи, че има "отрицателна" и "положителна" такава... По скоро смятам, че зарядът и е "положителен" или "отрицателен".. Кубът е материален, енергията не => не може да се сравняват двете неща! Енергията е в 3 измерна проекция, защото всичко е 3 измерно, дори и една права линия, нарисувана на един лист, защото нали все пак и слоят мастило има своята макар и нищожна дебелина..(3-то измерение)

Christ
10-29-2008, 12:54
Енергията няма заряд. Ако имаше, щеше да е материя.

In_And_Out_of_Love
10-30-2008, 18:04
Абе не знам! Не съм много запознат с нещата, за да споря...
Това не ми е толкова належащ проблем, за да търся информация за него, но все пак мерси за информацията.. :)

ger4e7y
11-05-2008, 21:07
az mislq che chovek sled kato umre se prerajda na novo no ne pomni nishto ot minaliq si jivot .. sus sigurnost vi zvuchi naludnichevo, priznavam na men sushto .. no dori i da ne e taka az iskam da e taka..

Vesk0u
11-05-2008, 21:58
az mislq che chovek sled kato umre se prerajda na novo no ne pomni nishto ot minaliq si jivot .. sus sigurnost vi zvuchi naludnichevo, priznavam na men sushto .. no dori i da ne e taka az iskam da e taka..

Математически погледнато е НЕВЪЗМОЖНО! Ще ти дам един пример, за да ме разбереш какво имам предвид --- 2ма човека (мъж и жена) = на 2 души. Тези 2ма човека създават ново човешко същество - нова душа. Но откаде се е появила тази нова душа?!?! Ще кажете от някой починал, но представете си че тези 2ма човека са Адам и Ева - откаде се е появила 3тата душа?!?! Населението на планетата мисля, че беше около 3 милиарда. Ако твойта теза е вярна значи трябва тези 3 милиарда души да се въртят постоянно на планетата Земя без да намелят или да се увеличат с НИТО ЕДНА! А както знаем населението на планетата се увеличава с всеки ден. Откъде се появяват нови души щом, като според теб те просто се местят в други тела?!?!

Christ
11-06-2008, 07:54
Душата е създадена.


Но ако ще следваме прераждането, то други видове могат да бъдат преродени в хора. :) Животни - много.

ANTIHUMAN
11-06-2008, 13:26
Осъзнахте ли, че сте смъртни? Какво мислите за смъртта и след нея. Изобщо кажете си мнението за смъртта. Разсъждавайте свободно на тази тема. Колкото повече хора си изкажат мнението, толкова по-добре. И не се притеснявайте да си излеета душата.

ПЛС без глупави отговори.

Въпросът в анкетата е за проверка на Вашите знания. Скоро ще Ви дам инфо. Моля, не поствайте преди мен.

Отдавна съм го осъзнал. Смъртта ли? Тя е красива и нежна по-свой собствен незаменим начин! Не ме е страх от нея.

In_And_Out_of_Love
11-06-2008, 14:15
Изпълнен съм със смирение към всичко неизбежно.. :)

Vesk0u
11-06-2008, 14:19
Не се притеснявам тъй като знам, че има много време а и сега осъзнах, че ми остават още малко ученически години и се опитвам да ги изживея по възможно най-добрия начин. :)

JelqznaDevica
11-07-2008, 14:25
Как приемам смъртта..интересен въпрос :-o Всъщност страх ме е повече да не умре човек,когото много обичам..иначе мисълта за собствената ми смърт никак не ми е приятна..
Всеки тълкува по различен начин нещата..смятам,че смъртта е както краят на живота - така и началото на един друг нов живот

Jigi
11-07-2008, 23:07
Даденост.

style08
11-24-2008, 19:22
:?

someone_else_
11-26-2008, 10:17
Приемам смъртта като нещо напълно нормално.Смъртта на тялото ни,но душата ни остава вечна и вярвам в прераждането! Просто в нас е заложен страха от смъртта и затова се стараем да изживеем живота си пълноценно.. да получим образование,да си намерим работа,да създадем семейство и т.н.. И не мисля,че трябва да се страхуваме от смъррта,както правят мнозина.Просто не осъзнаваме,че отново ще живеем,но в друго тяло и отново ще се искаме да получим образование,да си намерим работа.......
Това е моето мнение.Оспорвайте колко искате,защото виждам колко различни гледни точки от моята са изложени тук. :)

sugarbaby_
12-16-2008, 14:22
Edinstvenoto sigurno neshto na tozi svqt e , che shte umrem.Ne vqrvam v prerajdaneto 8)

uahomche
12-16-2008, 22:20
Spored men smyrtta ne e ni6to pove4e ot drqmka koqto prosto prodylja po dylgo vreme az vqrvam 4e horata imat pove4e ot edin jivot i sled svsqka smyrt se prerajdat v ne6to novo i krasivo v dr izmerenie priblizitelno ednakvo na tova v koeto sa jivqli :)

zai4ety13
01-06-2009, 18:23
аз я приемам като може би един вечен сън.се пак всичко трябва да има свое начало и свой край.може би когато човек умре се ражда друг човек,друг човек някъде по света които има същите възгледи към живота и така може би душата му още е жива..просто незнам,има много да се мисли за смъртта,живота,реалното и нереалното,затова вместо цял живот да се чудим къде ще отидем "в рая или ада" какво ще стане с нас,по добре да не мислим толкова а просто да се наслаждаваме на живота,да се забавляваме....а и според мен ще е малко скучно да живеем толкова много години(тоест да не умираме) например когато имаме много дълга ваканция,как по някое време ни се иска тя да свърши и да отидем на училише.същото е и с живота....все някога ни писва и дори понякога сами го прекратяваме...

Kman
01-07-2009, 15:15
Аз я приемам като такава каквато е....част/етап от кръговрата на веществата!

Nam3less3
01-07-2009, 15:17
Аз я приемам като такава каквато е....част/етап от кръговрата на веществата!Смъртта може да се каже че и е ново начало за душата, и част от етапа на еволюцията на душата, земята е като изпитания, игра :-D

Kman
01-07-2009, 15:36
Малко брутална игра не мислиш ли...бога и дявола си играят монополи с хората.И какво правиш ако не ти се играе и искаш да се разкараш от тва монополо!?!?!?

Nam3less3
01-07-2009, 15:40
Малко брутална игра не мислиш ли...бога и дявола си играят монополи с хората.И какво правиш ако не ти се играе и искаш да се разкараш от тва монополо!?!?!?Докато си в човешка форма, не знаеш нищо за това и не осъзнаваш смисълът на всичко. След смъртта ни, на всички ни ще ни стане ясно за какво е всичко това :D

HardcoreSyndrome
01-08-2009, 11:18
Ще цитирам нещо от любимата си книга!
"Аз нищо не презирам озлобен
и нищо не отричам. Но кажете:
какво до днес научихте, освен
че всички сте родени да умрете?
А може би ще почне някой ден
епоха на безсмъртните, помнете!
Смъртта ни кара да скърбим,
а цяла трета от живота спим!"
Няма какво да допълня...