PDA

View Full Version : 5 месеца заедно, но...



MoOnLiGhT_ShAdOw
12-06-2007, 17:34
Още преди да напиша темата си представям не особено милите коментари относно това. Да не говорим, че не смятам, че не съм сигурна дали моленето за съвет е най-доброто решение. Но да видим...
Нещата стоят така: от 5 месеца съм с едно момче. Преди да се съберем, 4 месеца всеки божи ден си писахме, освен когато нямахме възможност, и то по моя вина, защото много го харесвах. Не се бяхме виждали на живо, защото адски се притеснявах, а бяхме от една смяна в едно училище #-o Попилях си здравето, психиката ми стана лабилна, често плачех, намалих си успеха и то по един от най-важните ми предмети (по другото изкретах). Да не говорим, че се отрази отчасти и на външния ми вид. По едно време беше започнал да ми призвънква, даже ми пишеше, и понеже ходиха за малко с най-добрата ми приятелка, тя се радваше за мен, защото той рядко си бил харчел парите на тела, било то и за смс. Това ме подтикна да му призная официално какво чувствам, мислейки, че той просто се срамува. Уви, бях отхвърлена. След около месец, той ме покани да посрещам заедно с него и компанията му изгрева на 1-ви юли у тях. Приех и това беше наистина най-щастливата нощ в живота ми. Нищо, че с него тръгнахме чак около седмица по-късно. Лятото беше прекрасно. След това и по време на стачката имахме много време заедно. Всеки път, когато отбелязвахме еди-колко си месеца, измислях с нещо да го изненадам, макар и дребничко, да му покажа, че е специален. В замяна получавах едно "мерси", макар да беше казал на най-добрата ми приятелка, че ме обича даже. Но дори това се наложи аз да му призная първа, било то и да съм го изпреварила с няколко мига той да го каже. Номерът е, че аз го казах първа. После, когато съм му го казвала (а това можете да сте сигурни е било дяволски рядко, защото знаех, че не е по тези неща), съм получавала в отговор само едно "и аз теб". Което беше приемливо, преди веднъж просто да ми отговори с едно мхм. Това ми беше като шок и много време след това ни беше трудно да се оправим или по-скоро на мен сякаш ми беше трудно да се доверя, защото не очаквах такъв безразличен отговор, било то и да го е казал без да иска и да ми се извини много пъти тогава. Често ми се е случвало да плача заради него, главно защото не може да ме разбере. И има още нещо: имам чувството вече, че ме има за даденост. Ако се сети да се държи мило и да ми казва мили неща, то е когато сме в по-оптегнати отношения. Тогава ми казва колко държал на мен, че съм била неговото щастие, че искал нашата "приказка" да продължала без край, че наистина ме обичал от дъното на душата си. После пак загърбва всичко. А да се сети да ми каже нещо подобно без да сме в напрегнати отношения? Да-да... И не се усеща. Може би искам прекалено много. Но в тази връзка съм вложила много, не говоря за подаръци и пр., говоря за психическо и физическо здраве (получих проблеми и със стомаха, защото отслабнах доста от нерви). Усещам, че колкото и добър приятел да е, въобще не знае как да се държи като "гадже". Дори и да съм имала много щастливи мигове с него, дори и да го обичам наистина много и да не мога да си се представя с друг, да целувам чужди устни и пр., с него просто страдам, страдам от това, че не ме разбира, страдам от различията помежду ни. Въобще не искам да се разделям с него, вярвам, че това ще е едва ли не човекът, който ще остави най-голяма следа в съзнанието ми през живота ми, но в същото време всичко ми е толкова объркано... Дори общите планове за когато сме в университет да се опитаме да правим опити да сме в едно ощежитие и дребни мечти да сме си само заедно далеч от другите не могат да ми помогнат да спра да мисля, че много от нещата са по-скоро неща казани и направени, когато той е бил подтикнат от емоции и от това, че не иска да е сам, че иска да ме задържи...
Виждам, че постът ми стана адски голям... Но се опитвам да подредя всичко в главата си, а и искам чуждо мнение и съвет за това, което мисля, че ще стане трудно, ако някой не е запознат горе-долу с фактите. Ще бъда благодарна на всеки, който ми отговори... :mrgreen:

NightSky
12-06-2007, 17:56
Аз мисля, че той наистина те обича, но му е трудно да се държи като "гадже". Прояви търпение към него, с времето ще разбере как трябва да се отнася с теб.
Когато сте в обтегнати отношения той може би се плаши, че ще те изгуби и ти показва чувствата си по-явно.

MoOnLiGhT_ShAdOw
12-06-2007, 18:04
Аз мисля, че той наистина те обича, но му е трудно да се държи като "гадже". Прояви търпение към него, с времето ще разбере как трябва да се отнася с теб.
Когато сте в обтегнати отношения той може би се плаши, че ще те изгуби и ти показва чувствата си по-явно.
Ами то няма по-явно от какво да ги покаже просто защото той пропуска да го направи друг път. Ето затова се чувствам малко като даденост, която бива забелязанао само когато има заплаха тя да си отиде...

led_i_ogyn
12-06-2007, 18:32
Може би просто му е трудно да си изразява чувствата...Според мен те обича и не трябва да се съмняваш в това щом го е страх да си отидеш...Не можеш да направиш нищо повече от това, което си сторила, защото то не е малко.Според мен той е просто малко по-различен от другите.Гадно е когато чувстваш, че за него си даденост, още по-лошо е, че той не знае или не осъзнава, че те кара да се чувстваш по този начин.Мисля, че дори след време пак няма да е много различен.Просто го приеми такъв какъвто е.Обичай го, а може след време да разбере как те кара да се чувстваш и да го поправи с времето...Искрено ти желая успех...

zlateto
12-06-2007, 18:40
mislq 4e naistina te obicha i durji na teb prosto .. (kakto kazva baba mi ) e malko temerutest .. smisal 4e ne izrazqva 4ustwata si .. ;\ prosto go obchai :) ako iskash nqkoi da te razbira po dobre e momi4e da te razbira ot kolkoto mom4e .. nishto 4e momi4etata sa malko .. intrigantki i predatelki ama edno mom4e ne moje da te razbere kakto edno momi4e :)

MiMcHeToOo
12-06-2007, 18:48
Споко човече, ти си като мене ;) И аз съм такава емоционална, хвана си някой, който ме обича обаче не се поддава на емоцията и вече почвам да плача и т.н.. Не се притеснявай :)

Abigoria
12-06-2007, 18:50
mislq 4e naistina te obicha i durji na teb prosto .. (kakto kazva baba mi ) e malko temerutest .. smisal 4e ne izrazqva 4ustwata si .. ;\ prosto go obchai :) ako iskash nqkoi da te razbira po dobre e momi4e da te razbira ot kolkoto mom4e .. nishto 4e momi4etata sa malko .. intrigantki i predatelki ama edno mom4e ne moje da te razbere kakto edno momi4e :)

Не е така, момчетата са по- добри приятели и дават 1000 пъти по- добри съвети...

ПТ: Ако бях на твое място, сиг щях да поговоря с него... Не да се караме или нещо такова.. Просто да му кажа това което ме мъчи :) Щото все пак ще е по- добре, отколкото в един момент просто да "гръмнеш"

kael
12-06-2007, 20:58
защо питаш случайни хора от интернет за такива неща xD .... нямам идея ко да кажа нито те познавам нито него може да има 1000 причини да е така ..... говори с него /прияте/ка/мама/тати/

MoOnLiGhT_ShAdOw
12-07-2007, 10:37
защо питаш случайни хора от интернет за такива неща xD .... нямам идея ко да кажа нито те познавам нито него може да има 1000 причини да е така ..... говори с него /прияте/ка/мама/тати/
Разбирам, че е глупаво така да питам непознати, които не знаят през цялото време как са протичали събитията, ама се опитах горе-долу да разкажа за какво става дума. Говорила съм с приятели, но като цяло всичко е само едно: каквото си решиш. А точно в този случай ми е много объркано и ми е трудно да реша...

justteen
12-07-2007, 11:00
По дяволите хора, говорете!! Като има нещо което те мъчи - кажи му го, обсъдете го! Невероятно глупаво е такива връзки да прикючват понеже единия го мъчи нещо, а другия не можел да разбере какво...

renito
12-07-2007, 11:09
Здравей, аз съм същото положение като теб. Вече 4 месеца сме заедно и през тези 4 месеца непрекъснато страдам. Всичко това както казваш се отразява на здравето ми (не се храня нормално случвало се е с денове да не се храня). Но аз май съм по-зле от теб, защото моя пр. дори все още не ми е казал, че ме обича и аз не съм му го казвала, но се страхувам точно от тези отговори които казваш, че получаваш всеки път като го кажеш. Наитина усещам, че ме обича показвал го е по-различни начини, но явно на мен това не ми достига. И точно, когато реша да сложа край на всичко това и той това го усеща и чувства че ме губи започва да се държи мило, да ми показва, че иска да остана и аз пак се отказвам и след ден-два всичко е постарому. :cry: Ако искаш може да си пишем дай си скайпа на лична. :smt007

MoHuTo
12-07-2007, 16:02
случвало се е с денове да не се храня
Уау а случайно да си пропуснала 1 клас ??? :shock:
Относно темата: Ами явно момчето е такова, в смисъл не е много емоционален и може би се страхува, че ако покаже чувствата си ще се чувства зависим от тебе...няма как да знаем със сигурност. Просто седни и поговори с него, кажи му какво те мъчи, все пак ти е гадже - ГОВОРЕТЕ бе хора, какво ви става...щом един такъв простичък проблем не можете да решите, какво остава за по нататък, когато връзката ви стане доста по сериозна...ако стане де :-|

sladkoto_neli
12-07-2007, 16:13
Знаеш ли аз имах подобен проблем само дето разликата беше в това че нещата между нас станаха защото и двамата се харесвахме много той в началото влагаше цялото си внимание в мен докато в един момент станах просто задалжение за него.сещаше се за мен само ако аз му пиша или му се обадя и когато му го казах той ми каза че има страшно много задалжения и му е трудно да си разпределя вниманието на всякаде...аз го раазбрах.и другата разлика с твоя проблем е че сега той се опитва да му показва това което чувства.та моя съвет е просто да поговориш с него да му обясниш че искаш няква яснота в чувствата му.на мен това ми помогна от 2-3 седмици не съм ревала защото просто поговорих с него.Така че успех от мен.

kifla
12-07-2007, 16:31
Мисля че знам колко си объркана и каква каша е в главата ти ...Просто според мен си дай малко време да преусмислиш всичко ,помоли момчето за ден два да не се виждате ,вий какво ти е без него и едва тогава ще осъзнаеш защо са се появили всички тези въпроси в главата ти.Пък и така ще видиш дали той наистина те обичка :P

MoOnLiGhT_ShAdOw
12-12-2007, 13:34
Aми говорихме... В петък ми се беше намусил, защото се бях умълчала, имах си проблем и размишлявах, и макар вечерта да беше много хубава, накрая се скапа. На другия ден не сме си казали почти нищо, единствено му писах по скайп да му кажа, че трябва вечерта да говорим. Изяснихме се, не си спомням кога за последно съм водила такъв сериозен разговор... След него той ми сподели, че очаквал едва ли не да реша да се разделим, както съм му заявила, че трябва да разговарям с него, но честно казано и това беше вариант. Той ми каза, че доколкото може, ще се поправи, затова и неделята, и понеделника бяха супер... После дойде вторник, и сякаш той забрави всичко... Имам чувството, че този път много не можа да преглътне, че за 2 дни няма да се виждаме много-много, за да си науча за класното ми тази седмица. Чудя се вече дали не е време пак за някой разговор, този път още по-сериозен... #-o

bungle
12-12-2007, 14:10
Така, браво, че сте говорили.
Но ЗА БОГА, защо не се виждате? Нима класното ти е по-важно от него?? Никога не съм заебавала приятеля си заради училище/изпити.. Никога. Винаги можеш да му отделиш 30-40 минути за по едно кафе. Или нещо в този дух. Нормално е да се е сдухал и всичко пак да е по старому.
Сигурно си те обича, щом е казал, че ще се поправи. Но знай, не става отведнъж, иска се търпение.
Сериозните разговори помагат, но ако са прекалено чести по-скоро ще затънете, отколкото да се оправите.

Не знам, надявам се да се подреди всичко.
:mrgreen:

bella-donna
12-12-2007, 14:20
Според мен пък момчето е типичен мъж, на който му е трудно да изразява чувства. А ти се тормозиш излишно и си съсипваш здравето. Не така!

MoOnLiGhT_ShAdOw
12-12-2007, 14:39
Така, браво, че сте говорили.
Но ЗА БОГА, защо не се виждате? Нима класното ти е по-важно от него?? Никога не съм заебавала приятеля си заради училище/изпити.. Никога. Винаги можеш да му отделиш 30-40 минути за по едно кафе. Или нещо в този дух. Нормално е да се е сдухал и всичко пак да е по старому.
Сигурно си те обича, щом е казал, че ще се поправи. Но знай, не става отведнъж, иска се търпение.
Сериозните разговори помагат, но ако са прекалено чести по-скоро ще затънете, отколкото да се оправите.

Не знам, надявам се да се подреди всичко.
:mrgreen:
Може и да си права, но това са 2 дни, все пак се виждаме за по малко, а вечер сме по 1-2 часа в IRC (просто не ме пускат да излизам, когато ми предстои нещо важно). Не е съвсем да не съм му обърнала внимание, но сега съм на това дередже, защото преди това му обръщах прекалено много внимание и не си учех навреме. А и ако сега тези 2 дни не се потрудя, после може въоще да не го видя...

DiVa_SaMoDiVa
12-12-2007, 14:47
Не се бой, мацка,според мен няма какво да се притесняваш.И моя е един такъв тупан.Когато види,че може да ме загуби става съвсем различен.Да не говориме,че ми е казвал "за мене любов не съществува" а аз съм му най-дългата връзка ( 1 година вече ще стане).Явно твоя човек не обича да си показва чувствата и ще трябва да го приемеш :wink:

krem4et0
12-14-2007, 17:16
ти бъди доволна и за това "и аз теб". Аз това дори не получих за 2 години и нещо връзка. Трябваше да чакам толкова. не разбирам защо толкова драматизираш. мъжете рядко са романтични, рядко изразяват емоция, рядко казват "обичам те".просто не не са така емоционални като нас. Фактът, че иска да сте заедно и прави някакви планове за бъдещето, значи че държи на тебе и иска да е с тебе. какво повече ти трябва?

mickelangelo
12-14-2007, 19:19
ще ти кажа моето мнение .... Ние хората до голяма степен сме мазохисти .. ти .. например си с този човек защото той адски много те привлича и казваш че изпитваш чувства към него ( може и така да е не споря ) но мисълта ми е че ние хората .. просто винаги искаме това което не можем да имаме .. опитваме се да направим това което е по трудното .. и аз съм в подобно положение .. но сега става дума за теб .. съветът ми е .. да г0в0риш с него и да му обясниш какво мислиш ... ако той наистина държи на теб .. ( по някога хората просто не могат да показват чувствата си ) ще се поправи или поне ще направи опит ...
ПС: надявам се да съм бил полезен ...