PDA

View Full Version : Българска пустиня?



krisi_bep
12-07-2007, 15:14
здравейте имам едно въпросче :) госпожата ни по география постави задача ако успеем да намерим коя , къде и как се казва пустинята в България :) От нея за първи път чух такова нещо , но явно има :) Е тя задачата не е точно към 7мите класове , но да помогна на една приятелка от 6-ти клас пък и ми е любопитно :) Е , ако знаете кажете :)

comics
12-07-2007, 15:17
Кажи на госпожата ти по география да престане да взима халюциногени :D

denied
12-08-2007, 00:14
:razz: :razz: :razz: тая нешо не е у ред :lol:

krisi_bep
12-09-2007, 19:20
мммм съмнявам се да е така :?

lekuvam_samo_neq
12-09-2007, 22:58
Предложи и за Царичина дупка , ако ти се изсмее :? съветвам те и ти да направиш същото :razz:

mickelangelo
12-10-2007, 08:29
м/у Горна Чу*ка и Долна Чу*ка се намира някъде :grin: :grin:

ra4ence
12-10-2007, 09:09
И аз чувам такова нещо за пръв път.. пробвай с това:
Средиземноморски или динарски карст. Този тип е разпространен най-много в Динаро-Пиндската планинска система от Триесткия залив до Пелопонес. Там където варовитите пластове изграждат повърхностния земен слой, лишен от изветрителна покривка, се развиват огромни карови полета, въртопи, понори и карстови полета. Отделни планински ридове изградени от варовици и мрамор, образуват остри била. Растителната покривка по тях е бедна. През сухия сезон средиземноморският карст се нагрява през деня от слънчевото греене, растителността изсъхва и остават само сухолюбивите видове. Голият карст наподобява камениста пустиня. Б България голият карст е развит в Педбалкана, в югозападната част на Стара планина, във Витоша, Рила, Пирин, Родопите Странджа.
http://www.bgcave.com/html/karst.html

пиши после коя е въпросната пустиня,ако ви каже даскалката... :neutral: