PDA

View Full Version : Каква козметика ползвате - маркова или по-обикновенна



alexz16
12-08-2007, 18:20
здравейте момичета :) искам да ви питам каква козметика използвате като цяло: червила и т.н. : :P маркова и скъпа като maybelline i bourjois i manchattan, rimmel , loreal или по-обикновенна и според вас има ли разлика в качеството или разликата е само в цената :neutral:

jim_beam
12-08-2007, 18:25
markova...i da spored men ima ralika v ka4estvoro... az nemoga da grimiram s tezi boklu4ki ot 2-3 lv za6toto imam nqkakva alergiq i po4vat da mi salzqt o4ite...

Sweet__Dream
12-08-2007, 18:26
Po princip polzvam tova,koeto mi haresa.Izpolzvam i markova i po obiknovena.Ima malka razlika v ka4estvoto(spored men)... :)

alexz16
12-08-2007, 18:36
а така мацки :) и аз така мисля че има разлика но си мислех че ще ме изругаете щото мои приятелки ми викат " да не си луда да даваш толкова пари" някви такива но така или иначе аз си знам своята :):):)

elichkaaa
12-08-2007, 18:50
oriflame :-)

dan4ety
12-08-2007, 18:51
И аз мисля, че има разлика в качеството (малка). Иначе единственото ми марково нещо е един гланц на Lancome :-D . Но сега като имам пари, ще се оборудвам с хубави марковки :) Няма да са много, но няма да имам много пари за козметика :-D Иначе имам на Oriflame, Avon, Golden Rose. :)

LuCiFersAngeL
12-08-2007, 19:26
Ами имам всякаква козметика като почнеш от Арома, през Eveline и Garnier (не особено скъпи марки) и стигнеш до Avene и Yves Rocher. Във всеки един продук, който използвам съм открила нещо положително. Все пак цената не винаги е определяща за качеството, а и българската козметика (за разлика от други неща, произведени в БГ) е на доста високо ниво :wink:

siLenT_scReaMs
12-08-2007, 19:37
Vsushnost opredeleno ima razlika..No ima i evtini neshta koito sushto sa mnogo dobri..Opredeleno e vajno fon dio tena da ne zapushva porite..Pudrata da e kachestvena,cherviloto da ne e otrovno i t.n :P za kitaiskite bokluci ot vs po 1 lv - e da..maika mi mi e zabranila da si kupuvam ot tam..i ima pravo..no sum polzvala pudra na Maybeline (ne pomnq taka li se pisheshe) ii po obiknovena ot bulgariq..i dvete vurshat dobra rabota vajnoto e da znaesh kak da gi izpolzvash..no razlika makar i malka-vinagi ima

st1ka
12-09-2007, 16:56
..

hrisi2008
12-09-2007, 17:33
az polzvam spirala,glancove i 4ervila predimno na manchattan,imam i glancowe na maybelline.Imam mnogo kozmetika na Avene,loreal i drugi.
Spored men razlika mejdu skupata i evtinata kozmetika ima i to golqma macki,no v kraina smetka vseki si postilq spored 4ergata nali znaete :-)

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
12-11-2007, 04:10
Аз лично съм много доволна от спиралата за четворен обем на "Golden Rose" :) Честно казано, когато има толкова хубава "евтина" козметика, не виждам за какво трябва да си прахосвам парите.. :? Вършат работа и изкуствените мигли на "MaX Factor" :) :smt007

Rush_girl
12-11-2007, 18:59
Има разлика.аЗ не винаги ползвам козметика на Dior и Shanell след като съм доволна и от Maybeline,Loreal i Bourjois :wink:

sladur4e_yo
12-11-2007, 19:12
oriflame :-)
As sushto ispolsvam predimno i samo na Oriflame. :D :-D :grin: :) :-)

TSecret
12-11-2007, 20:45
mi az polzvam samo dior,chanel i profesionalna kozmetika na sephora i mac... ot kakto polzvam tezi produkti niamam problemi s liceto i sam stra6no dovolna! no ne vseki moje da si go pozvoli za sajelenie.

black_mamba
12-12-2007, 16:03
по принцип ползвам по-скъпа козметика, но се е случвало да си харесам нещо ефтинко и да си го взема...например любимото ми червило е на Голден Роуз, а имам сигурно 10 други..от скъпи-по скъпи :twisted:

shaka_kan
12-18-2007, 18:49
Pochti ne se grimiram i za tova ne davam i pari za grimove,n0 za smetka na tova izpolzvam mnogo produkti za lice , vinagi si kupuvam izprobvani i skapi marki kato Yves Rocher i Lancome. Dovolna sum ot tqh.

Pliushi
12-20-2007, 19:26
Izpolzvam vsqkakva kozmetika ... imam nqkoi po skypi neshta imam i tezi koito sa na normalni ceni(ne ot vsichko za 1levche razbirase) ... vzeh da stavam kritichna v dosta temi no da pitam tezi koito sa spomenali chepolzvat skypa kozmetika ... zamislqli li ste se che 2 chervilca ot vashite struvat kolkoto da se izdyrja edno semeistvo cel mesec ... i osven tova nqkoi prekaleno se izhvyrlqte bih kazala .. smeshno e da se pravite na takiva kakvito ne ste .. 8)

ЕPu
12-23-2007, 13:09
декоративна козметика не позлвам, само за устни гланц/ балсам, както се казва ии всичките са ми на Есенс.
Медицинска козметика.. гледам да е колкото се може по-качествено, имам и по-скъпи и по-обикновенни.

mechtaq_za_teb
12-23-2007, 17:34
Ползвам скъпа козметика,защото кожата ми е супер чувствителна и не мога да си слагам какво да е.Според мен има разлика.

Boot
12-23-2007, 18:38
Не знам защо бутате Ив Роше при скъъъъпите марки. Вървят по средното ниво ;)

RAWRRR
12-23-2007, 19:02
За мое нещастие нямам право на избор..
Заради гена ми,имам дерматологични проблеми и ми се налага да ползвам медицинска козметика..

За косата ми средно на месец се харчат поне по 120 лева (50 за предгледи,на 15 дни),70 за медикаменти..
Шампоаните,маските,кремове те за втриване в скалпа,хапчетата..са повечето на Дюкре,някои на Фито или Виши.

Много ми е болно,че причинявам това на нашите,но се надявам,че скоро ще се оправя..

DisciplineAndOrder
12-23-2007, 22:29
Декоративна козметика не ползвам много-много...
Имам един автоматичен молив на Ейвън и няколко гланца пак оттам.
Спиралата ми е на Мейбълин,имам и 1-2 техни гланца.
Балсам за устни имам на Нивеа...
Лакът ми е черен по принцип,на някаква неизвестна марка,имам и телесен цвят от Орифлейм... :neutral:

CuRly_Doll
12-24-2007, 08:03
Имам както скъпи неща,така и по-евтини.
мм...не използвам много козметика-гланцове,понякога фон-дъо-тен и черен молив....дори и спирала не ми се налага да слагам(имам хубави мигли) :razz:

Bukcu
12-24-2007, 11:57
Аз използвам Golden Rose и съм доволна!Веднъж си бях сложила от някакъв мн евтин грим и ми се получи някаква алергия.

Jaffs
12-24-2007, 13:11
Ползвам това, което ми хареса. Няма значение дали е скъпо или евтино. Но като се загледам на рафта преобладава по-скъпата козметика. Използвам предимно медицинска козметика и малко от българската (говоря да бяла). Повечето от декоративната ми козметика е от по-скъпите. Добре, че не карам наще да ми дават пари за нещо, че съм готова хвръкнала :D

EniTyYy
12-24-2007, 15:06
Аз съм ЗА марковата козметика :)
Майка ми е козметичка а аз съм голяма маниачка на тема ГРИМ,
използвам различни маски за лице,повечето маркови а останалите приготвени от майка ми :twisted:
а за гримовете няма да говоря...много съм критична и не признавам онези от левчето :?
Има огромна разлика между марковата и обикновената козметика 8-)

gabi_94
12-24-2007, 15:21
Po princip polzvam tova,koeto mi haresa.Izpolzvam i markova i po obiknovena.Ima malka razlika v ka4estvoto(spored men)... :)

И аз мисля така! :)

fiama
12-25-2007, 06:53
Предимно козметика на средни цени ползвам. Имам продукти на Ейвън, Глис Кюр, Нивеа, Регал, доста безизвестни марки, доста българска козметика. Предполагам, че има голяма разлика между евтина и скъпа козметика, но всеки според възможностите си! :)

Djinkyto0o
12-25-2007, 10:19
има разлика между обикновени и маркови козметики,неможем да сравняваме крем за лице да речем от пазара за лев и крем за лице на Chanel ?! Аз използвам както и на Chanel така и на MaxFactor така и на Oriflame стига да съм доволна от продуктите :wink:

xhuxhu
12-25-2007, 10:31
mi zavisi ot neshtata :) poprincip na AVON i obiknovenna nqma smisal da davam priemrno 10 lv za spirala kato moga da si q kupq i za 5 razlikata e malka :)

sherry
12-25-2007, 10:58
Ми по-скъпите ми козметики са на Oriflame, но от там си взимам главно спирали, гланцове...иначе пудри и ружове си взимам по-евтини, скоро си купих на Golden rose и съм доволна, не ми се дават много пари за скъпа позметика.

abvgdejzi
12-25-2007, 11:14
ZA men sveta se varti okolo AVON :-P

mirelinda
12-25-2007, 15:12
Ами Буржоа,Лореал,Револон, но най-вече Буржоа много съм доволна от нея :P

chipi_kaoo
12-25-2007, 15:50
Аз не ползвам много скъпа козметикаа.. дезодоранти за 5-6лева.... ролончета на ейван или орифлейм... парфюми за 10-15лева, а за лицато... ми зависи, ся съм си взел клин енд клиер, и винаги ползвам един крем който много ми помага при пъпките и струва 1.20лв. :P

gorska
12-25-2007, 17:55
Маркова, разбира се.
Козметиката е едно от нещата, които ако се окажат голямо менте и болкук, могат да навредят сериозно и не бива да се рискува.
Затова предпочитам да заложа на изпитаното качество на по-(неприятно)скъпите продукти.

Little_Raspberry
12-26-2007, 19:21
Същото като на Jaffs. Нали тя плаща :-D

YaNcHeToOo
12-27-2007, 20:29
Маркова. :)

Kanela
12-27-2007, 22:49
Варират от средна до скъпа.
Фон-дьо-тен Rimmel и Bourjois,пудра Rimmel,руж Rimmel и Bourjois,спирала 2хBourjois и 1хEstee Lauder,Сенки 1хRimmel,1хSeventeen,1 палитра Yves Saint Laurent(подарък ми е),червила 2хBourjois,2хRevlon,1хRimmel,1хDior,1хEstee Lauder,автобронзант Dior Bronze

adizitk1
12-28-2007, 13:29
Аз ползвам козметиката на AVON и съм мн доволна.

besnicataa
12-28-2007, 15:38
МАРКОВАААА :grin:

krisi_l@loka
12-28-2007, 17:38
По-обикновена ;)

ra4ence
12-28-2007, 17:42
Само маркова / на Буржоа/ ,никакви компромиси с това. Все пак става дума за лицето!

JuS7^YourS
12-28-2007, 18:47
като имам пари си купувам по-хубави неща ест, като нямам достатъчно карам и с по-обикновени продукти :)

dan4ety
12-28-2007, 18:50
като имам пари си купувам по-хубави неща ест, като нямам достатъчно карам и с по-обикновени продукти :)

И аз, и аз :)

YourFavoriteMistake
01-05-2008, 17:44
Повечето ми неща маркова козметика-Yves Rocher,Nivea,Bourjois,Avon,Oriflame,Johnsons,Revlo n,Maybelline и такива... Иначе от по-евтините като Golden Rose имам предимно лакове,един гланц и една палитра сенки. :) :) :)

LofYou
01-05-2008, 19:56
АМ ползвам и маркова и обикновенна и от двете съм доволна :oops:

RaI4etO
03-30-2008, 17:35
oriflame :-)
As sushto ispolsvam predimno i samo na Oriflame. :D :-D :grin: :) :-) и аз и аз също и ейвън

hottie
03-30-2008, 19:09
Предпочитам марковата, разликата е огромна. Продукти като Avon i Oriflame въобще не ми допадат. Не им харесвам хич качеството.

GabisiTa
03-30-2008, 19:13
Маркова... :oops: Кожата ми е много чувствителна и не мога да си позволя да използвам некачествени продукти. Аз понякога от марковата козметика получавам обриви, а какво остава за обиконовената... :oops:

poison`girl
03-30-2008, 19:27
Еми различно...Спиралата ми е маркова,парфюмът също,но например моливът ми за очи не е,гланцове и червила също тей че зависи но определено предпочитам марковото :P

m3ch3ncee
03-31-2008, 09:05
Markova !

alehole
03-31-2008, 09:12
Абе как обикновенна .. примерно да нанесеш някаф си скапан крем на лицето от левче :o и кой знае кви неща ще ти излязат ..Поне на мен така ми стана няколко пъти и оттогава само маркови.. Аз съм за Лореал..Нивеа..Понякога Ейвън.. И гланцовете и спиралите на Мейбълин .. :)

vanesenceto
03-31-2008, 13:44
mi az za kojsta na liceto si polzvam markova,no spiralata,senkite,moliva i dr podobni moje i da ne sa(e ne i mn propadnala de ama sredno ka4estvo)!

XXX_f
03-31-2008, 14:45
ima razlika taka e..izpolzvam na chifeli i sa strahotni produkti. Charviloto stoi mnogo pove4e vreme, boqta za kosa e mn po hubava, senkite ne padat i sa mn krasivi cvetove i t.n. No ne si kupuvam ot tqh ne smqtam da davam tolkova mnogo pari za kozmetika seg dokato sum mlada i moga da hodq i bez grim ili samo neshto leko da si sloja.maika mi si kupuva ot tqh i ako shte hodq nqkude kudeto trqbva da sum s ustoi4iv grim q molq da mi dade ot neinite :)

XXX_f
03-31-2008, 14:50
Абе как обикновенна .. примерно да нанесеш някаф си скапан крем на лицето от левче :o и кой знае кви неща ще ти излязат ..Поне на мен така ми стана няколко пъти и оттогава само маркови.. Аз съм за Лореал..Нивеа..Понякога Ейвън.. И гланцовете и спиралите на Мейбълин .. :)
tova me zabavlqva..ti znaesh li loreal, nivea i t.n ot kude gi vnasqt ot Turciq ,a vseki znae 4e ot tam kozmetikta e menteluk. Bqh si kupila krem za kraka za 1.50 kato si misleh 4e efekt nqma da ima nikakuv zashtoto e nqkakuv eFtin...da ama ne, sled kato se namazah bolkata v krakata mi mina mignovenno.Imam ot kremovete na avon za karaka i nikoga ne sa imali tozi ili pone podoben efekt :)

_FaShIoN_
04-11-2008, 11:24
Аз използвам само маркова косметика във всяко едно отношение и съм на мнение,че не си заслужава да дам примерно 20лв по малко за нещо,което ще ми увреди кожата за една година напред...за тфа не си зимам и маркова косметика.... :)

tItEufFf
04-11-2008, 11:48
Aми аз под "обикновена" разбирам Nivea, Oriflame, Avon... а под "маркова" Max Factor, Bourjois, Loreal и други .. Имам и обикновена и маркова козметика, и от двете съм доволна :)

slun4ice_90
04-11-2008, 11:53
Маркова,много ясно.От Oriflame и понякога,когато си харесам нещо си купувам и от Avon. :-P :grin: :grin:

indecent
04-11-2008, 12:09
az polzvam na Avon , Max Factor , Johnsons , Maybelline ,
Nivea .... :-)

Ch0c0la73
04-11-2008, 12:15
est 4e ima zna4enie az po princip samo markova samo deto senkite i 4ervilata ne sa mi markovi ina4e vs dr mn e vajno..osobeno putri fonduiteni i t.n. nai mn neshta imam na maybelline i na manhatan ..

radoslava
04-11-2008, 13:20
awe kvo se praite we se e edno i sa6to i ne samo s kozmetikata e taka
po temata-mi az izpolzvam avon,oriflame,nivea,jonsons baby i dr

kalpazanka
04-11-2008, 16:19
Не троша пари за простотии- ползвам си обикновена козметика, само за ексфолиак давам повече пари.

foreverr
04-11-2008, 18:43
Ами използвам маркови-на AVON, но рядко си позволявам нещо което не е марково от аптеката-то дори повечето продукти там са си маркови :) Просто когато поръчката ми е след много време и не мога да чакам пазарувам от аптеката до нас :) То и там раборите са готини :grin:

FRiEnDs WiTh BeNeFiT
04-12-2008, 21:29
Аз използвам само маркова косметика във всяко едно отношение и съм на мнение,че не си заслужава да дам примерно 20лв по малко за нещо,което ще ми увреди кожата за една година напред...за тфа не си зимам и маркова косметика.... :)
az sam na sa6toto mnenie i az sam taka :) :) :) :) :oops:

Liz
04-12-2008, 21:46
Като чуя маркова козметика си представям марки кто Ланком, Клиник, Есте Лаудър, Шанел, Диор и т.н.
Иначе аз ползвам марки като Мейбълин, Кавър Гърл, Римел, Ревлон и т.н. просто защото има само такива тук.
Иначе като си ходя в БГ си копувам винаги сенки на Руби Роуз или неща на Габрини които са по-ефтини от другите който изброих и доста по-хубави. Примерно сенките на Мейбълин не са толкова добри - като брашно стоят, докато на Руби Роуз са перлени и добре се сливът.
И понякога карам леля ми да ми изпрати такива сенки като прашта колети защото тука не мога да си купя Руби Роуз, и всички ме питат от къде си ги взимам. Така че не винаги по-скъпите са по-хубави.

GbSy
04-22-2008, 16:34
Аз ползвам качествена козметика.

ТЯЛО
Сапуни и лосиони за тяло (вкл. Душ Гел), в момента ползвам германски и съм много доволна. Мисля, че марката я има и в България, просто на мен ми ги носят от там. Та марката на лосиона, Душ Гела, някои сапуни е Aurate. Другите сапуни са на Cien. Moже да е имало и други, но само тези помня.

КОСА
Шампоаните са два и ги редувам - Loreal Elseve Nutri Gloss Light и Gliss Kur ( жълтия, против накъсване и цъфтене ). Балсама е на Gliss Kur ( пак жълтия, пак против накъсване и цъфтене). Ползвам и пяна за коса на AVON, за обем, червена е.


ЛИЦЕ
Лосионът ми за лице е на АVON, против черни точки. Имам още ексфолиант, който пак е против черни точки. Крем - за успокояване - Бочко, а иначе като дневен - ELEA, синия, против комедони. Ползвам само коректор за лице, никакви пудри или фон-дьо-тен-и. Коректорът е анти-бактериален и пак на AVON. Сенки, моливи и спирали също не ползвам. Всъщност, като се замисля имам една пудричка с лилаво пухче на AVON, която оставя само блясък, т.е. - брокатена е, но рядко я ползвам. Гланцовете са ми голяма страст, имам към 20 сигурно, имах и повече, ама правих съкращения :) . Гланцовете са ми на AVON повечето, но имам и на NIVEA, а също и един на BORJOIS, който е страхотен, с 26% вода, не лепне и е много приятен, по специална технология, само че струва 15 лв... Е, все пак е коледен подарък, пък и има къде-къде по-скъпи :) .




АРОМАТ
Парфюмите ми са на AVON, но имам един старичък на Арома с ягода, червен, и един дезодорант X-Pose на Christina Aguilera, розов. На АVON
са New York и Summer White.

P.S: Досадих ли ви вече? Е, спирам, ама нали трябваше да се изкажа по темата...! :oops:

kateto_sladkata
04-22-2008, 18:46
oriflame :-)

и Ейвън :grin:

adizitk1
04-22-2008, 18:50
Ползвам обикновена козметика и мисля че не е нужно да има разлика в качеството,но някъде се среща.

evi_vd
04-22-2008, 19:50
маркова .. нямам доверие на другите. loreal ми е любимата :) на ейвън декоративната козметика и душ-геловете са хубави :)

one_love
04-23-2008, 10:46
позлвала съм на VICHY, Johnsons&Johnsons, в моемнта се доверих на Eucerin :)

BeboP
04-23-2008, 11:29
Маркова, макар че не винаги това е гаранция за добро качество... Имам и няколко по-евтини неща, които също не са лоши :-o