PDA

View Full Version : Progressive Rock (или Metal)



Mooo6no
12-08-2007, 20:55
Аз лично в последно време яко съм се хванал около прогресив рока. Какво мислите за самия стил? И какво може да ми препоръчате разни неща, но ако може да со от 1990 нагоре, че аз освен Pink Floyd от стария прогресив не ми харесва нищо.

Изпълнителите, които имат прогресив (в някаква степен) и ги слушам аз са Opeth, Dream Theater, Genesis, Pain of Salvation, Mike Oldfield, Tangerine Dream, Кино, Demir Demirkan, ФСБ, Muse, Katatonia, Antimatter, Riverside, Blackfield, Porcupine Tree, Pink Floyd, Evergrey, Pain of Salvation.

Mooo6no
12-11-2007, 12:25
Ей, и аз си мислех, че не са, ама тия в last.fm-а са ги крастили тъй, а пък аз групите не съм си ги измислял сам, ами само погледнах кво дет слушам има таг progressive rock и го вкарах тук. Щот` не ми се мислеше. То иначе и Katatonia, и Tangerine Dream не са кой знае колко прогресив.

И все пак няма ли да ми каже някой добри изпълнители и групи в този стил, а не да ми търсите какво съм сбъркал. Найстина ли няма никой тук, които да не слуша поргресив?

AliceSw
12-11-2007, 12:51
от изброените слушам Пинк Флойд и Мюс, понякога Дженезис, ФСБ и Дрийм тиатър

и Мюс и Пинк Флойд обичам да слушам, много


тва е 8)

Disrespect
12-11-2007, 12:58
Mehida, копеле :)

и James Labrie(вокала на Dream Theater) има един самостоятелен албум...ако го намериш много ще му се изкефиш :) невероятен е

Blacklisted
12-11-2007, 14:22
Абе ти каза от 90те нагоре, обаче няма как да не споделя с вас група FOCUS (http://www.youtube.com/watch?v=bpV5InLw52U) 8) Обърнете специално внимание на вокалиста, така и не успях да определя на какво е човека :-D

Иначе Tool пробвай.

TellMeYourName
12-11-2007, 14:23
и James Labrie(вокала на Dream Theater) има един самостоятелен албум...ако го намериш много ще му се изкефиш :) невероятен еТо ако е един ;) 3 са - http://thepiratebay.org/tor/3650726/JAMES_LABRIE_-_3_(All)_Solo_Albums_WaPo

Disrespect
12-11-2007, 16:11
ооо не знаех...мерси за линка :smt001

RAWRRR
12-11-2007, 16:24
Мюз не са метъл. Почти сигурна съм в това.
Песните са им леки и меланхолични.
Имат доста електроника и инди елементи в тях.

Мога да ти препоръчам някои техни песни,в случай,че не си ги слушал още - Sing for absolution,Time is running up,HYSTERIA,Butterflies and hurricanes,Plug in baby,Starlight,Invincible,Knights Of Cydonia.

За тези се сетих само,едно време много ги слушах.Други подобни групи са - Рейдиохед или Пласибо.