PDA

View Full Version : Не знам зак'во да разговарям с хората.. ;(



JusT_aBsoLuT
12-08-2007, 21:04
Здравейте.. моят проблем за някой може да прозвучи несериозно и глупаво но.. за мен това е станало като комплекс.. ;(!! Значи незнам закакво да говоря с хората .. знам че трябва да намирам общи теми но .. не мога незнам защо?! Дори когато излизам с приятели ако те не почнат разговора сиурно ще мълчим цяла вечност .. Ако може някой да помогне с нещо ще съм му много благодарен ..

BuBs
12-08-2007, 21:18
На мен ми се случва същото, все едно аз сам я писала тая тема :D
:-k

Seducti0n
12-08-2007, 21:30
Здравей.Принципно, когато си сред познати няма защо да мълчиш, а по-добре намери начин да се включиш към разговора.Повечето хора мълчат,когато няма какво да кажат или когато не се чувстват сигурни в себе си или пък средата, в която са поставени, не е достатъчно предразполагаща. :?

Няма защо да се тревожиш и да приемаш общуването, като бреме.Отпусни се и неде да премисляш непременно всяка една дума или пък да се опитваш да разбереш предварително, как биха реагирали околните.Отдай се на момента, бъди първичен и импулсивен. :wink:

Don't_Cry_For_Pain
12-08-2007, 21:31
Мисля, че е защото не се чувстваш в свой води... и се притесняваш да не кажеш нещо, което няма да е забавно или няма да се хареса...или нямате общи теми... примерно не се ли чувствам на място сред хората, с които съм не мога да се държа както по принцип...
Забележи те за какво говорят.. и почни и ти, със същите или подобни теми...

JusT_aBsoLuT
12-08-2007, 21:34
Благодаря ви за коментарите .. това което казвате е ВЯРНО !! Ще се опитам да се отпусна .. ноо например когато искам да се харесам на някой .. просто нз какво да кажа.. забивам! Опитвам се да се правя на забавен.. да пускам от време на време некой лафче но .. когато не се полу4и и веднага мл1квам и нямам смелост да говоря ..

NuRi
12-08-2007, 21:45
Благодаря ви за коментарите .. това което казвате е ВЯРНО !! Ще се опитам да се отпусна .. ноо например когато искам да се харесам на някой .. просто нз какво да кажа.. забивам! Опитвам се да се правя на забавен.. да пускам от време на време некой лафче но .. когато не се полу4и и веднага мл1квам и нямам смелост да говоря ..

ем горе главата и продалжаваш и с писане в форуми ни6то не се променя пи4..:) просто бади себе си да не та ебе..:) и аз бях като теб когато бях на 14 а сега мацките са луди по мене:)

Blab
12-08-2007, 21:51
Важното е да не приемаш другите за нещо повече от теб самия.
Да не кажа, че точно обратното е печеливша стратегия, но самоувереността привлича хората.Пробвай и ще видиш резултата.
Не мисли какво ще кажат/помислят другите!Играй играта!;)

BrokenInnocence
12-09-2007, 00:49
Като ти гледам никнейма и подписа, първо се справи с типичните за неудовлетворени тийнчета депресии. Това ти е проблема. Няма нужда да пускаш тъпи шеги, за да се харесаш на някой, нито пък да се мъчиш да говориш с хора, на които не знаеш какво да кажеш...

sexa_na_kompleksa
12-09-2007, 07:47
Просто бъди себе си,не се опитвай да се харесваш или доказваш на другите.

real-girl
12-09-2007, 08:14
Говори к'вото ти е на душа,не му мисли толкоз.

DisciplineAndOrder
12-09-2007, 08:56
Странно,аз когато съм с компания от познати и приятели не мога да млъкна... :-D
Тези твои приятели да не би да не са ти приятни...Да те срязват каквото и да кажеш...Каква е причината да не можеш да се отпунеш пред тях?
Ако си отговориш на тези въпроси,вероятно ще решиш,че те не са добра компания,и ще си намериш нови приятели,пред които няма да се притесняваш. :wink:

Presley
12-09-2007, 12:26
Може би прекалено много обмисляш какво да кажеш,как да го кажеш и т.н.Не энам де,така предполагам.Ако е такап,просто не го прави.Иэилэате ,эа да ви е хубаво.Не се напрягай,а си говори каквото ти е на сърце :D

lekuvam_samo_neq
12-09-2007, 23:25
Първо се отърви от мисълта че не можеш да говориш и контактуваш , това е нещото което те спира в разговора ... :roll: остави си го да си върви ... не се опитвай да "буташ" :)

JusT_aBsoLuT
12-11-2007, 11:51
Мхм tHX за коментарите .. само да ви попитам още едно нещо .. как да намирам общи теми на разговор ?! Това също ми в проблем .. ;[ :-k

EGG
12-11-2007, 13:50
Пробвай, рискувай, пък каквото ще да става! :smt003

BeautifulWorld
12-11-2007, 14:48
За намирането на общи теми - помисли си какви са твоите интереси - спорт, музика, книги, филми? Все има нещо, за което можеш да говориш и знаеш много. Не е лоша идея да започнеш да се интересуваш от по-широг кръг неща - чети примерно един-два пъти седмично спортни новини, гледай най-различни нашумели филми.
И аз имах трудности с общуването преди време. Сега като ме погледнеш, трудно можеш да си го представиш. Костваше ми доста усилия, но стана :) Започнах да спортувам - това е много общуване с хора на моята възраст. Може да се запишеш на танци ако предпочиташ. Започнах и да се опитвам да говоря по-свободно пред непознати, а едно от нещата, които считам за голям успех, беше сама да отида да се запозная с група момчета и да ги поканя с моята компания на дискотека :D В началото си налагаш да си общителен, после свикваш и дори ти харесва!

JusT_aBsoLuT
12-11-2007, 18:11
:)))) ами аз си спортувам от :smt017 2-3 год активно.. Тренирах футбол 2 години, а сега ходя сериозно на фитнес от годинка некъде :)) и покрай спорта се запознах с много хора :pP..

ПС Thank's за всички съвети ..