PDA

View Full Version : Пенсиите



sexx_na_exx
12-09-2007, 16:14
малки ли са пенсиите на пенсионерите?
според мен са достатъчни
баба взима 200 лв дядо 230 и тфа е достатъчно да живеят добре
според вас достатачни ли са?

Alexina
12-09-2007, 17:03
Moita baba vzima 232 lv no ne i stiga
Ne mislia 4e sa dostata4ni nito pensiite nito zaplatite!

DisciplineAndOrder
12-09-2007, 18:36
Изобщо знаеш ли колко е минималната пенсия в България?
Знаеш ли как се живее с тия пари,ако си вдовец,купуваш си всеки месец лекарства за по 50 лв и повече?
С 90-100 лева как се живее...?Ако гледаш новините и четеш пресата,знаеш,че увеличават цените на хранителните стоки...Изобщо всичко поскъпва,а заплатите и пенсийте си остават същите.

kakaomen
12-11-2007, 08:51
Ами на мен дядо ми взима 420лв. а баба ми взима 370 лв. и им стигат, даже им остават да ми дават на мен. :)

**kissable**
12-11-2007, 16:56
I dvamata vzimat po 360 lv i tova im stiga. :)

kakaomen
12-12-2007, 07:16
Ами на мен дядо ми взима 420лв. а баба ми взима 370 лв. и им стигат, даже им остават да ми дават на мен. :)Е така е, които е бил член на партията!
Само баба ми е била в партията. Дядо ми е бил генерал... Така че и обикновените хорица, след като са работили, могат да взимат добра пенсия.

OtherDimension
12-12-2007, 08:32
Ами на мен дядо ми взима 420лв. а баба ми взима 370 лв. и им стигат, даже им остават да ми дават на мен. :)Е така е, които е бил член на партията!
Само баба ми е била в партията. Дядо ми е бил генерал... Така че и обикновените хорица, след като са работили, могат да взимат добра пенсия.
не е така
от "обикновените хорица" общо взето само бившите миньори взимат хубави пенсии

12-12-2007, 08:58
И добре това тема ли е според тебе ма? "Дали са малки пенсийте" ами не са от най високите да ти кажа ли? Ей ироди се населението...

dshiznit
12-18-2007, 19:14
А кой им плаща пенсийте знайте ли. И що са им малки знайте ли.

machoka
01-15-2008, 01:47
Според мен си леко неграмотна, но за разлика от пенсиите, ти поне можеш да си увеличиш културата ако желаеш.

fuckingwhore
01-15-2008, 15:06
Малко са..
Каквото и да с говорим..Подкрепям Мимито/extreme_/
Във Гърция вземат по 1000-2000 евро/имам дядо там и знам/..
Я кажи къде е повече?

Jeuelle
01-15-2008, 15:29
Разбира се че са малко .
Но да се има предвид че и заплатите не са много , а да не говорим за стипендиите....

Mitio_man
01-15-2008, 17:35
Ами на мен дядо ми взима 420лв. а баба ми взима 370 лв. и им стигат, даже им остават да ми дават на мен. :)Е така е, които е бил член на партията!
Само баба ми е била в партията. Дядо ми е бил генерал... Така че и обикновените хорица, след като са работили, могат да взимат добра пенсия.
не е така
от "обикновените хорица" общо взето само бившите миньори взимат хубави пенсии
ма миньорите много не доживяват години за пенсии.
а по темата-ми не стигат много ясно.некви там получават по 400 лв. пенсия и били обикновени хора-генерал обикновен човек ли е ве.баба ми цял живот е бачкала в ТКЗС-то и ся зема 100 лева.туй пари ли са ве?!?!?

GLeZoRanA
01-15-2008, 17:44
Малки са.. ама какво да се прави..
В Япония са си най-добре...имат си пенсионни фондове и не разчитат на държават.Хорицата си внасят колкото могат и като се пенсионират им се отпускат пари от техните си...И ако умрат тия пари отиват при наследниците им , а не като тука като умреш и забравяш за тия пари..

kakaomen
01-15-2008, 18:57
Ами на мен дядо ми взима 420лв. а баба ми взима 370 лв. и им стигат, даже им остават да ми дават на мен. :)Е така е, които е бил член на партията!
Само баба ми е била в партията. Дядо ми е бил генерал... Така че и обикновените хорица, след като са работили, могат да взимат добра пенсия.
не е така
от "обикновените хорица" общо взето само бившите миньори взимат хубави пенсии
ма миньорите много не доживяват години за пенсии.
а по темата-ми не стигат много ясно.некви там получават по 400 лв. пенсия и били обикновени хора-генерал обикновен човек ли е ве.баба ми цял живот е бачкала в ТКЗС-то и ся зема 100 лева.туй пари ли са ве?!?!?
Да обикновен човек е. Бил е сирак и се е издигнал... Това че някои са мързелували по време на комунизма не значи, че всички са били така. А който е мързелувал няма да взима добра пенсия днес...

Иначе на световно ниво, българските пенсии са много ниски.

Briseis
01-15-2008, 22:09
Единият ми дядо взема към 500, другия малко над 100...
И втория се е трудил повече.

Колко си работил не е гаранция за добра пенсия.
И аз мисля, че пенсиите са малки.
Но как да станат повече? :-o