PDA

View Full Version : Пентаграма и значението му?!



DollsiiTa
12-09-2007, 16:26
Някой може ли да ми каже какво е точно значението му и сатанист,антихрист или какъв по точно трябва да е притежателя му?

bulgarche
12-09-2007, 17:52
Защо трябва да си някакъв за да носиш определено нещо? Анархии, пентаграми и петолъчки носят всякакви

DollsiiTa
12-09-2007, 18:27
Не казвам ,че трябва да си някакъв за да носиш дадено нещо..просто на последък хората носещи пентаграми станаха доста ... интересно ми беше дали разбират значението му ... и въобще какво е то?...

quench
12-10-2007, 05:14
човека, който носи пентаграма, явно е позьор-сатанист - още повече, ако се държи така,ч е да се пъчи с глупавото си поведение ;)

да не говорим, че 1% от носещите пентаграма знаят значението й

пентаграми за пръв път се използват в Гърция и Вавилон; в днешно време най-голямо значение им се предава от неопаганистичните религии, но дори някои християнски секти - като масоните например - използват пентаграмата като символ на петте рани на Христос

най-голяма употреба пентаграмата придобива в Рим, където бива считана за символ на Венера, дори по-точно - като символ на оригиналното божество Луцифер, което символизира светлината на познанието и се асоциира с вечерницата

в средновековн ата мистика, взела много от кабала и зле преведени ръкописи на санскрит, обърнатата пентаграма се използва за привличане на зли сили, тъй като се счита за обръщане на естественията ред на нещата - все пак, не бива да се лъжете в значението на подобен символ - пентаграмата не може да се използва за призоваване на демони като създания от друга реалност - обърнатата пентаграма дава власт на материалното над духовното и се използва за серия заклинания от такива за богатство, за либидо, та до ритуали с по-мрачен оттенък като пожелания за болести и пр.

разбира се, аз никога няма да повярвам в подобни глупости, но безполезно познание няма - най-малкото мога самодоволно да наблюдавам и да се смея на историите на разни злетаци, мислещи се за тру сатанисти

DollsiiTa
12-10-2007, 13:44
quench мерси много :)

bungle
12-10-2007, 14:19
Муахаха, сега си спомних , че като много мъничка гаджето на сестра ми носеше обърната пентаграма. И аз лудото, на село бяхме, взех пентаграмата и викам на децата " Кланяйте се на дявола" и ги карах да я целуват. Беше много забавно. Егати, какво съм било.
Зле, зле :oops: :lol:

bulgarche
12-10-2007, 15:26
Преди малко вечеря х гледах "Това го знае всяко хлапе" по bTV. Забелязах че Йоан носи въпросното нещо на вратлето си.

oTPoBHa
12-12-2007, 08:46
отмина това време...

ZaHaRcHe
12-12-2007, 09:39
Аз поначало нося пентаграм но.. не мисля че се кланям на дявола и тем подобни
така чесеки човек го носи заради различна пречина

oTPoBHa
12-12-2007, 15:14
Аз поначало нося пентаграм но.. не мисля че се кланям на дявола и тем подобни
така чесеки човек го носи заради различна пречина

да, определено е заради ПРЕЧИНАТА