PDA

View Full Version : Ропортажа по БТВ за болните деца



cappy123
12-09-2007, 16:50
:( :( Навярно не всички сте го гледали днес репортажа за болните деца...Но аз го гледах и се разплаках...Мога да кажа , че съм изумена как тези деца намират още сили да живеят...в тази мрачна атмосфера...никой не говори с тях...репортажа беше направен от някаква англичанка...и тя подробно разказа за тези деця...които са умствено изостанали...Стана ми толкова болно и тъжно, че са толкова зле...половината от тях бяха недохранени...с рахит...или със счупени стави...повечето се клатеха и си удряха главите в твърди предмети...Беше наистина потресаващо...Защо...Защо държавата позволява всичко това???Защо тези деца не са в болница...защо не говорят с тях...те са изолирани...отхвърлени...по 1 час и повече те стояха в гърнето...защото на персонала не им се занимаваше...тъпчеха ги с храна независимо от това дали им харесва ...Те гълтаха направо...Нямаха време да сдъвкват нищо :( :( някои от децата бяха сляпи...други наистина много болни...но имаше една част от тези деца...които бяха емоционално болни...нямаше кой да ги дари с усмивка...нямаше с кой да се смеят...Те наистина са сами в живота...толкова сами...толкова изплашени и пренебрегнати...Наистина ми стана болно...Нали България се гордее с хубаво и многобройно население...А защо тогава там умираха толкова деца...Защо загиваха толкова велики умове...Защо един живот се разбиваше...И ТОЙ НЕ Е ЕДИН ДЕ...Тези деца се нуждая само от помощ...грижа...И наистина солидна и витаминозна храна...защо трябва животът им да спре в един дом...защо трябва само да броят дните...защо???Никой нищо не прави...Всички гледат...Аз искам да направя нещо...Аз искам да помогна...Но нямам средства...И не зная какво да направя...Благодаря на тези които прочетоха всичко :( :( :(

monrose15
12-09-2007, 16:58
Ние нищо не можем да направим,а на тези който могат не им пука!! :(

Canis_Dirus
12-09-2007, 17:03
Смърт за всички тези. Геноцид! Трябва да се подържа чист и качествен генофонда на нацията!

Сичките такива на едно автобусче - зер екскурзия това-онова и в дерето. което не умре да го ядат гладните бездомни кучета от София (те също да бъдат транспортирани в това дере).

П.П. Аз споменах ли, че редовно онождам няколко малки сирачета с благотворителна цел?



Айде сега заемете една цивилизована гражданаска позиция и ме напсувайте едно хубаво!

basson
12-09-2007, 17:26
Canis_Dirus
Дано осъзнаваш колко си жалък :)

Филмът беше наистина потресающ. И съм сигурен, че има поне още 10 такива места, за които дори и не подозираме, точно като за това адско място.

Decu
12-09-2007, 17:31
Смърт за всички тези. Геноцид! Трябва да се подържа чист и качествен генофонда на нацията!

Сичките такива на едно автобусче - зер екскурзия това-онова и в дерето. което не умре да го ядат гладните бездомни кучета от София (те също да бъдат транспортирани в това дере).

П.П. Аз споменах ли, че редовно онождам няколко малки сирачета с благотворителна цел?



Айде сега заемете една цивилизована гражданаска позиция и ме напсувайте едно хубаво!

Ако можех не само бих те напсувала..но за съжаление това е един форум и предполагам нищо няма да вземеш на сериозно..за това не ми се и занимава честно казано! Само че много се чудя на такива като теб...ако въобще го мислиш наистина това нещо! ](*,) Гледа ли го изобщо? Деца само от кокали..пренебрегнати..зане марени..отхвърлени от всички..
Беше ужасяващо..покъртително :(

ArTanDra
12-09-2007, 17:48
Донякъде Canis_Dirus е прав/а. В повечето Европейски страни такива деца ги умъртвяват ... тоест майките правят аборти. Затова следят толкова много бременността , вече има модерна апаратура , която "засича" , че детето е болно и просто аборта е начина да не страда бъдещето дете. В България нямаме такава апаратура (или ако има ще е в големите градове , но не и в селата) и ако забелязахте повечето такива деца са циганчета (нищо против тях!) , а както знаем бременността там изобщо не се контролира , че и да се наблюдава. Повечето от вас сигурно са се отвратили от гледката .. айде да ви дам 220 лв и да гледате тези деца? Съгласни ли сте? Ето тука идва и паричната част , мислите ли , че тези мед. сестри (те даже не са и такива , ама както и да е) не заслужават доста повече? После дадоха репортаж в някакво градче близо до Лондон как се грижили за такива деца .. искам да кажа на скъпите англичани , че нашите пари за здравеопазване отиват в джобовете на министрите ни. И скъпите ни лекари (професионалистите) отиват точно при вас в Англия да ви лекуват , защото заплатата е по - висока... нашите лекари могат да уморят всеки с некадърността си , а вие искате да се грижат за такива деца?!


П.С. Нашето развитие е още към 17-18 в. и гоним стандартите на Африка ... съжалявам , но ФАКТ !

Saymon90
12-09-2007, 17:52
Точно заради репортажи като този, не ми говорете колко лошо нещо е абортът!

Canis_Dirus
12-09-2007, 17:59
Понеже съм в добро настроение, мисля да се занимая с вас.

Потресаващ бил, а? Това е то телевизията в днешно време - сензационни репортажи.
А между другото филма е фалшифициран, дори е заведено дело срещу създателката му. кадрита изобщо не са от Дома за деца, който е назован. Снимките са правени в няколко други села в околността. Информацията е от много добра приятелка, чиято майка е директорка на същия този набеден дом и нито е чувала, нито е виждала англичани. Дома е сниман само отвън.

Ситуацията е трагична - да, знам. Между другото баща ми работи 15 години в ДОВДЛРГ като възпитател. Ми кво да ви кажа - пари няма. Възпитателите, които носят отговорност за живота на децата, взимат по 300 лева заплата. По-малко от половината на един шофьор на автобус, който също има отговорна работа. А че онождат децата - ми вярно. Водете го вид "доброволно изнасилване" (термина действително съществува в българското правораздаване - има няколко случая от началото на 90-тте, които са описани в списание "общество и право" (не съм сигурен за заглавието)).

Обаче парите не са най-големият проблем. Майка ми по случайност се случи училищен лекар на няколко училища в моя град, сред които и "помощното училище". Та по нейните думи над 50% от децата, които учат там са психически здрави. Просто се нуждаят от повече внимание от страна на обучаващия персонал.
Ама я иди обръщай внимание, акто се чудиш как да свържеш двата края и как да си платиш тока. Че и да обърнеш внимание на 25-30 деца. В Западна Европа на възпитател се падат не повече от 8 деца.

Пробвай да вземеш присърце всяка съдба и да помогнеш и ще психясаш на втората година максимум (ако имаш калените нерви на агент на МОСАД).

Ужасяващо е и спаданато на коефицента на интелигентност на населението. Медицинските грижи и липсата на естествен подбор ни докараха до тук. До положение в което не се психически способни да се справим с прогреса. Хората се побъркват от една раздяла с гаджето. А стойте и се опитвайте да сте съпричастни на 20 съдби. Или си "перде" или минаваш и ти в графата "психично болен".

защо си правите изводи от един субективен репортаж?

Абе правете каквото искате. Псувайте ме. Аз съм лошия. Гадния циник, който си казва това, което мисли.

едит:

П.П. А видяхте ли следващото мнение във форума на авторката на темата? Писа по темата "коя част от тялото си харесвате най-много" и си харесвала "лицето" и после 100 емотиконки. Яваа колко бързо ни мина сериозносттаи зехме да си хвалим клюна.
Аз винаги съм си казвал мението за децата. В темата ми "Българската коледа 2,34234" съм го написал много точно.

DisciplineAndOrder
12-09-2007, 18:02
Тези деца само се мъчат.Те живеят там,тъжни и отхвърлени от всички...
Нито ги хранят добре,нито им отдават необходимото внимание,както видяхме от репортажа.
Просто няма кой да вземе мерки.

cappy123
12-09-2007, 18:19
Понеже съм в добро настроение, мисля да се занимая с вас.

Потресаващ бил, а? Това е то телевизията в днешно време - сензационни репортажи.
А между другото филма е фалшифициран, дори е заведено дело срещу създателката му. кадрита изобщо не са от Дома за деца, който е назован. Снимките са правени в няколко други села в околността. Информацията е от много добра приятелка, чиято майка е директорка на същия този набеден дом и нито е чувала, нито е виждала англичани. Дома е сниман само отвън.

Ситуацията е трагична - да, знам. Между другото баща ми работи 15 години в ДОВДЛРГ като възпитател. Ми кво да ви кажа - пари няма. Възпитателите, които носят отговорност за живота на децата, взимат по 300 лева заплата. По-малко от половината на един шофьор на автобус, който също има отговорна работа. А че онождат децата - ми вярно. Водете го вид "доброволно изнасилване" (термина действително съществува в българското правораздаване - има няколко случая от началото на 90-тте, които са описани в списание "общество и право" (не съм сигурен за заглавието)).

Обаче парите не са най-големият проблем. Майка ми по случайност се случи училищен лекар на няколко училища в моя град, сред които и "помощното училище". Та по нейните думи над 50% от децата, които учат там са психически здрави. Просто се нуждаят от повече внимание от страна на обучаващия персонал.
Ама я иди обръщай внимание, акто се чудиш как да свържеш двата края и как да си платиш тока. Че и да обърнеш внимание на 25-30 деца. В Западна Европа на възпитател се падат не повече от 8 деца.

Пробвай да вземеш присърце всяка съдба и да помогнеш и ще психясаш на втората година максимум (ако имаш калените нерви на агент на МОСАД).

Ужасяващо е и спаданато на коефицента на интелигентност на населението. Медицинските грижи и липсата на естествен подбор ни докараха до тук. До положение в което не се психически способни да се справим с прогреса. Хората се побъркват от една раздяла с гаджето. А стойте и се опитвайте да сте съпричастни на 20 съдби. Или си "перде" или минаваш и ти в графата "психично болен".

защо си правите изводи от един субективен репортаж?

Абе правете каквото искате. Псувайте ме. Аз съм лошия. Гадния циник, който си казва това, което мисли.

едит:

П.П. А видяхте ли следващото мнение във форума на авторката на темата? Писа по темата "коя част от тялото си харесвате най-много" и си харесвала "лицето" и после 100 емотиконки. Яваа колко бързо ни мина сериозносттаи зехме да си хвалим клюна.
Аз винаги съм си казвал мението за децата. В темата ми "Българската коледа 2,34234" съм го написал много точно.



хаха малко ти е остро мнението...не се пак...какво лошо има в някои случеи да съм сериозна..и че после съм писала какво харесвам в себе си..КАЖИ МИ ВЕ...тЦтЦ... :shock:

Mirelchetoo14
12-09-2007, 18:39
Потресаващото е едно-това,че осъзнах почти пълното си съгласие с мнението на Canis_Dirus...Колкото и остро да е заявил позицията си,тя поне за мен наистина е точната.Не можем да преценяваме подобна комплицирана ситуация само през очите на "чуждоземен" репортаж,защото не знам дали сте си правили труда да забележите,но повечето чужди медии търсят само сензационноста и изкривяват репортажите през комерсиалната гледна точка,наблъсквайки ги със сърцераздирателни кадри....Замислете се,колко въпроси можем да си зададем,върху случилото се,ако си позволим да мислим със собствените си глави?-Правилно ли е такава психически натоварваща работа да бъде заплащана по подобен начин,не е ли нужно по-добро оборудване на болниците,за да може да засичат проблемния плод,дали репортажа не е повече начин да бъдем злепоставени,отколкото зов за помощ...Защото,признайте не можем да продължаваме да се бием в гърдите,че сме добри хора,когато упорито продължаваме да "лекуваме" не причините,а следствията-проблема е лошото оборудване в болниците,ниската сексуална култура на по-долните прослойки на населението,че даже и на средностатистическия жител на България,масовата позиция по отношение на абортите....Не казвам,че не ме болеше да гледам толкова съсипани души и такива тежки гледки,но ще говорим за морал и взаимопомощ с чиста съвест,тогава,когато започнем да изкореняваме причините,не да изкупваме вината си със "копане с белчето" по следствията.... :!:

basson
12-09-2007, 18:53
Canis_Dirus,
половината от нещата, дето ги каза са верни.. и какво от това?! Ситуацията си остава същата.
Иначе и аз съм 'за' абортът, когато в ранна бременост се засекат подобни отклонения от нормалните психични и физически състояния.

Canis_Dirus
12-09-2007, 19:06
Canis_Dirus,
половината от нещата, дето ги каза са верни.. и какво от това?! Ситуацията си остава същата.
Иначе и аз съм 'за' абортът, когато в ранна бременост се засекат подобни отклонения от нормалните психични и физически състояния.
А другата половина не искаме да приемем за верни.

Та кво. Ми нищо. Да си назоваваме нещата с истинските им имена. Не искам да се чувствам виновен за нещо, за което не съм. Ситуяцията не се променя. А репортажа не предава точната ситуация, а търси шока и сензацията.

Та ситуацията е: Айшето си вее киферицата по магистралата, пуши и пие, мъж й я смазва от бой и после ние да се чувстваме виновни за това? Е баси. коминизма предостави безплатно образование и здравеопазване на всеки. Който не се е възползвал сам си е виновен.


А аз кво ще правя, ако имам такова дете? Ми не знам - още не съм мислил.
" с тържествто на властен месия
ще руша и създавам живот"
Мое си е - ще си го гледам.


П.П. cappy123, предлагам да направим коледа благотоворителна акция с увеселитлен характер. Аз ще пея:
"Тръгнал кос
с дълъг нос
през гората гол и бос!"
А ти ще правиш това, което умееш най-добре, а именно - ще си показваш лицето и циците!

Не забравяй, че е с благотворителна цел! Аз пея лошо, но ще се жертвам!

marilyn
12-09-2007, 19:11
И аз гледах репортажа, разбира се, мн се натъжих. Но до сега къде бяха тия медии та са се сетиха. Тая година за Коледа на пенсионерите дават 13та пенсия 100 лв (то кво ли може да се купи с тях?) а догодина депутатите са решили да обновят отново автопарка си!!! Тва си цинизъм.
Аз не упреквам хората които са си оставили децата в такъв дом ( говоря само за болни деца) щото е мн трудно в тая държава.
Аз попринцип съм решила 4е не искам деца и една от при4ините е тая ако не се роди здраво (РАЗБИРА СЕ ИМА И ДР ПРИ4ИНИ)
А това за умъртвяването така да се каже до някъде съм съгласна,тези деца не биха могли да са полезни за обществото ни.Но нали ви е ясно 4е това никога няма да го разрешат защото се водим ДЕМОКРАТИ4НА държава, а аз се убеждавам от ден на ден 4е само си се водим такава...

П.П. Упрекваите ме колкото искате, но тва е мойто мнение. Аз съм на 15 и ще кажете 4е съм малка но тва си мисля и толкоз!

chocoleptic
12-09-2007, 21:10
Донякъде Canis_Dirus е прав/а. В повечето Европейски страни такива деца ги умъртвяват ... тоест майките правят аборти. Затова следят толкова много бременността , вече има модерна апаратура , която "засича" , че детето е болно и просто аборта е начина да не страда бъдещето дете. В България нямаме такава апаратура (или ако има ще е в големите градове , но не и в селата) и ако забелязахте повечето такива деца са циганчета (нищо против тях!) , а както знаем бременността там изобщо не се контролира , че и да се наблюдава. Повечето от вас сигурно са се отвратили от гледката .. айде да ви дам 220 лв и да гледате тези деца? Съгласни ли сте? Ето тука идва и паричната част , мислите ли , че тези мед. сестри (те даже не са и такива , ама както и да е) не заслужават доста повече? После дадоха репортаж в някакво градче близо до Лондон как се грижили за такива деца .. искам да кажа на скъпите англичани , че нашите пари за здравеопазване отиват в джобовете на министрите ни. И скъпите ни лекари (професионалистите) отиват точно при вас в Англия да ви лекуват , защото заплатата е по - висока... нашите лекари могат да уморят всеки с некадърността си , а вие искате да се грижат за такива деца?!


П.С. Нашето развитие е още към 17-18 в. и гоним стандартите на Африка ... съжалявам , но ФАКТ !
1+ .. Този дом трябва и ще бъде закрит .. Само културата на директорката говори .. #-o

mulgore
12-09-2007, 21:14
Аз не го гледах,но след като филма свърши аз отидох да изпия една чаша Кола и заварих майка ми да реве..А като гледах рекламите...Ми се стъжняваше..

merilin1
12-09-2007, 23:01
аз докато вечерях сменях каналите и го засякох.... мале особено като даваха на колко деца делят кофичка кисело мляко, въпреки, че им се отделят достатъчно пари за храна... незнам как може да има толкова безсърдечни хора...
определено съм ЗА такива деца да не се раждат, защото те просто са непълноценни и нямат развитие....но факт е, че ги има и че са човешки същества, които с нищо не са виновни за състоянието си....поне заслужават малко грижа... недопустимо е да се отделят повече пари за ония мизерни цигани, които им дават къщи и помощи всеки месец, а тези деца да тънат в мизерия.... :-k

cappy123
12-10-2007, 07:55
Canis_Dirus,
половината от нещата, дето ги каза са верни.. и какво от това?! Ситуацията си остава същата.
Иначе и аз съм 'за' абортът, когато в ранна бременост се засекат подобни отклонения от нормалните психични и физически състояния.
А другата половина не искаме да приемем за верни.

Та кво. Ми нищо. Да си назоваваме нещата с истинските им имена. Не искам да се чувствам виновен за нещо, за което не съм. Ситуяцията не се променя. А репортажа не предава точната ситуация, а търси шока и сензацията.

Та ситуацията е: Айшето си вее киферицата по магистралата, пуши и пие, мъж й я смазва от бой и после ние да се чувстваме виновни за това? Е баси. коминизма предостави безплатно образование и здравеопазване на всеки. Който не се е възползвал сам си е виновен.


А аз кво ще правя, ако имам такова дете? Ми не знам - още не съм мислил.
" с тържествто на властен месия
ще руша и създавам живот"
Мое си е - ще си го гледам.


П.П. cappy123, предлагам да направим коледа благотоворителна акция с увеселитлен характер. Аз ще пея:
"Тръгнал кос
с дълъг нос
през гората гол и бос!"
А ти ще правиш това, което умееш най-добре, а именно - ще си показваш лицето и циците!

Не забравяй, че е с благотворителна цел! Аз пея лошо, но ще се жертвам!


Кво ще кажеш да не ми сереш по темата ве говедо...щото няма нищо общо тво което дрънкаш [-( аз може и в секс да пиша навсякъде...не ми се бъркай...селтак [-( Аз вече няма да отг на тъпите ти мнения...

Canis_Dirus
12-10-2007, 11:15
Баси. Аз предлагам благотворителна акция, тая ми се зъби. По-спокойно де.

Абе не разбрахте ли, че репортажа не е сниман в този дом, а е сбирщина от кадри от няколко други домове в околни села?

Супер яко се оставяте да бъдете манипулирани от медията! Не виждате по-далеч от носа си! (това за някой е един доста широк мироглед)

scanadal
12-10-2007, 12:43
Да,и аз го гледах този репортаж,и аз по едно време ревнах,ама като се замислите тея от бТВ-то го излъчиха само за да прилапат повече аудитория.Е,както и тези от BBC.Нали знаете какво са правили в древна Спарта с такива деца O:) И верно тея от бТВ-то го излъчиха за едната сензация :?

malka_sladuranka
12-10-2007, 13:08
Абе не разбрахте ли, че репортажа не е сниман в този дом, а е сбирщина от кадри от няколко други домове в околни села?

Супер яко се оставяте да бъдете манипулирани от медията! Не виждате по-далеч от носа си! (това за някой е един доста широк мироглед) Какво значение има в кой дом точно е снимано? Важно е, че това го има и съществува... :-o

Много интересни мнения.. "тези деца не трябвало да се раждат, защото били непълноценни и не били полезни на обществото". И кои сме ние да преценяваме кой заслужава да живее и кой не?

Моето лично мнение е, че е по-добре да се абортита, ако се установи такъв проблем. Просто е тъжно детето да се мъчи така.

sladkata_sisi
12-10-2007, 13:36
Много интересни мнения.. "тези деца не трябвало да се раждат, защото били непълноценни и не били полезни на обществото". И кои сме ние да преценяваме кой заслужава да живее и кой не?

Моето лично мнение е, че е по-добре да се абортита, ако се установи такъв проблем. Просто е тъжно детето да се мъчи така.

Кое от двете последно? :shock:

ProstoAz
12-10-2007, 14:22
Аз не го гледах, но ми го разказаха. Както и ми казаха, че са им платили (на директорката и т.н.), за да заснемат тези кадри. Т.е. повечето от нещата са нагласени.
И все пак май в училище ще събираме пари за "Българската Коледа", което обаче не вярвам, че би могло да оправи нещата. :neutral:

malka_sladuranka
12-10-2007, 15:05
Много интересни мнения.. "тези деца не трябвало да се раждат, защото били непълноценни и не били полезни на обществото". И кои сме ние да преценяваме кой заслужава да живее и кой не?

Моето лично мнение е, че е по-добре да се абортита, ако се установи такъв проблем. Просто е тъжно детето да се мъчи така.

Кое от двете последно? :shock: Причината изтъквах.
Не може да кажеш "Той не трябва да живее, защото не е полезен..".
Гадно е, долно е...

Защо ли се хабя да обяснявам... #-o

cappy123
12-10-2007, 15:55
Много интересни мнения.. "тези деца не трябвало да се раждат, защото били непълноценни и не били полезни на обществото". И кои сме ние да преценяваме кой заслужава да живее и кой не?

Моето лично мнение е, че е по-добре да се абортита, ако се установи такъв проблем. Просто е тъжно детето да се мъчи така.

Кое от двете последно? :shock: Причината изтъквах.
Не може да кажеш "Той не трябва да живее, защото не е полезен..".
Гадно е, долно е...

Защо ли се хабя да обяснявам... #-o

malka_sladuranka много си права...Защото щом е тук човек значи той трябва да живее...но защо тези деца да се измъчват само...като и медицината е на ниво в днешно време...а и в други държави също има много хора, които могат да помогнат...А независимо дали е нагласено или не...Този репортаж показва, че наистина има такива деца в България и те не са малко...а защо не се запитате защо този репортаж не е направен от някой български журналист...Защо те се занимават само с клюки...защо си затварят очите за тези толкова по-съществени неща!!! :( :( :( :(

Violenza
12-10-2007, 17:08
Сичките такива на едно автобусче - зер екскурзия това-онова и в дерето. което не умре да го ядат гладните бездомни кучета от София (те също да бъдат транспортирани в това дере).

Ами ако един ден твоето дете се роди с увреждания?Сигурно пак ще говориш за 'автобусчето'..

Canis_Dirus
12-10-2007, 17:22
Сичките такива на едно автобусче - зер екскурзия това-онова и в дерето. което не умре да го ядат гладните бездомни кучета от София (те също да бъдат транспортирани в това дере).

Ами ако един ден твоето дете се роди с увреждания?Сигурно пак ще говориш за 'автобусчето'..
Ако един ден моето дете се роди с увреждане ще си го гледам и няма да чакам на държавата!

HopeLesss
12-10-2007, 18:53
http://video.google.com/videoplay?docid=-9176914173325307126 - За тези, които не са го гледали.

Вие съзнавате ли, че откриването на такива заболявания, ако изобщо е възможно, става много по-късно от позволения аборт до третия месец?!? Много от психичните отклонения на тези деца са се получили дори след като са се родили... А този филм беше един от най-потресаващите, които някога съм гледала. Знам, че почти никой от нас не е в състояние да помогне, но нещо трябва да се направи... Единствено се питам защо някой чужденец трябва да дойде, за да ни отвори очите за състоянието на собствената ни държава?!? :-k

Momchence
12-10-2007, 19:49
А я сега се замисли, за всяко ли абсурдно нещо в тая държава трябва да идва журналист от Англия, за да се вдигне шум?

Ако се позамислиш и поинтересуваш ще разбереш, че още цифра неща са в недопустимо състояние...да те подсета?!
Кучешките приюти? Старческите домове? Затворите?...да продължавам?

B3B0K
12-10-2007, 19:55
mi nz az ne go gledah celiq nemojah prosto... no se si mislq 4e tva tqhnoto ne e jivot 4e se ma4at 4e edva li ne sa nakazani ot sadbata i bog.i naistina po44ti vsi4ki bqha ot romski proizhod koeto e ednozna4no... trqbva da ima na4in i nie da pomognem mojebi ne po otdelno a zaedno :wink: daje sam ubedena

Canis_Dirus
12-10-2007, 20:05
И трябва да дойдат германците да ни покажат, колко ни е зел здравеопазването - ще снимат болницата в Чаушово. Да дойдат американците да снимат психодипансера у Кутово КОнаре. БАСИ!

Не вярвайте на това, което виждате по телевизията. Няколко пъти писах, че кадрите са манипулирани и не отговарят на истината.

Пък чак като пуснаха филма и тогава се разтревожихте.

И кво? Айшето ще продължава да пие и да пуши докато е бременна и Асан да я пребива всяка вечер от бой. проблема не е в държавата, ми в индивида.

**kissable**
12-10-2007, 20:07
I na men mi stana mn tujni4ko kato go gledah.Prosto ne e 4estno nqkoi da jiveqt v razko6,a tezi deca da se 4ustvat gadno tam...
Nie imame pari i az sum davala na edin-dva detski doma igra4ki i umaleli mi drehi i tova ne e dostatu4ny za6toto te im umalqvat :(
Vsqka godina,predi da zaminem za Madrid,az i sestra mi darqvahme takiva ne6tica.

HopeLesss
12-10-2007, 20:30
И трябва да дойдат германците да ни покажат, колко ни е зел здравеопазването - ще снимат болницата в Чаушово. Да дойдат американците да снимат психодипансера у Кутово КОнаре. БАСИ!

Не вярвайте на това, което виждате по телевизията. Няколко пъти писах, че кадрите са манипулирани и не отговарят на истината.

Пък чак като пуснаха филма и тогава се разтревожихте.

И кво? Айшето ще продължава да пие и да пуши докато е бременна и Асан да я пребива всяка вечер от бой. проблема не е в държавата, ми в индивида.

Ти тъп ли си, или сляп?!? Ходил ли си някога в дом за сираци? А ми в старчески дом? Ами в болница? Замислял ли се, че тия деца за нищо не са виновни, дори родителите им да са били последните боклуци на света? Ако си гледал филма, за което много се съмнявам, ще видиш, че няма само цигани!

И според теб какво? Дошли англичаните, дали пари на лелките в дома да направят кочина, да изровят старите дрехи и да скрият новите блузки на Бенетон в някой склад, да сложат меките одеалца в килера, а да извадят бодливите родопски одеала, да направят липосукция на децата, че видиш ли са тоооолкова дебели, за да може англичанката да злепостави иначе перфектните домове за сираци...

OtherDimension
12-10-2007, 20:33
Canis_Dirus, аз може да вярвам на тиливизията, ама ти си за диспансер :)

Canis_Dirus
12-10-2007, 20:58
Ти тъп ли си, или сляп?!? Ходил ли си някога в дом за сираци? А ми в старчески дом? Ами в болница? Замислял ли се, че тия деца за нищо не са виновни, дори родителите им да са били последните боклуци на света? Ако си гледал филма, за което много се съмнявам, ще видиш, че няма само цигани!

И според теб какво? Дошли англичаните, дали пари на лелките в дома да направят кочина, да изровят старите дрехи и да скрият новите блузки на Бенетон в някой склад, да сложат меките одеалца в килера, а да извадят бодливите родопски одеала, да направят липосукция на децата, че видиш ли са тоооолкова дебели, за да може англичанката да злепостави иначе перфектните домове за сираци...
A ти прочете ли ми предните мнения по темата? Когато баща ми работеше в такъв дом съм ходил - всяка седмица, че и по-често. До 7-ми клас имах съученици от там. Да съм казал ,че положението е розово? М? Черно е, ама не е баш черно на лилаво както се опитват да го изкарат.

Просто и идея си нямате повечето, какви неща се премълчават. Начи таз репортерка от BBC да деойе пак да направи филм за сексуалните посегателства. Там няма да има нужда от фалшификация. Та сега, ако сте ревали, тогава черва ще повръщате. И всичко се покрива, понеже "Такива неща са трудни за доказване" и директорите са политически назначени. Това в кавичките е цитат в отговор на подаден сигнал до някъв там регионален инспекторат, който вече е под друго име.

Ми за циганките. Имало детето умствени увреждания. Пфу. Действителни случки от практиката на майка ми:

Търси се майка на 6 месечно цигане 2 месеца, за да си го прибере в къщи, понеже вече е здраво. Водят циганката с полиция и тя си заявява:

"Ко ми го връщаш, ма? Нали ся шгу мина под чашмата и утре пак щи гу върна" (това става януари месец)
Менингит? Енцефалит? Няма закон, който да накаже майакта и да се поемат грижи за детето.

Другия случай:
пак циганка, пак малко дете. Детето е родено с аномалии, понеже хмм. Ам понеже бащата е спуквал от бой майката, щото не изкарвала достатъчно. Бащата в момента е в затвора за нещо си. А майакта храни детето със забъркано брашно в топла вода, понеже няма пари за друго.

и кво? Държавата е виновна? Че на индивида не му пука? Че не може да гледа, какво става във всяка къща? Има много такива случай.

Ама има и много по-гадни. Между другото 85% от децата в домовете за сираци имат роднини. НО:
а) не искат да се грижат за тях
б) не могат да се грижат за тях. лятото в дом на баща ми сотаваха 30 деца от близо 200. Другите отиваха при баба и дядовци. Обаче хората не могат да ги изхранват целогодишно.

А тези, които нямат живи роднини? Най-хубавото момиче, което познавах беше кръгъл сирак и ...

Абе НЕ МЕ ЗАНИМАВАЙТЕ. ТЕМАТА СЕ ИЗЧЕРПИ ЗА МЕН. ЕБ*ТЕ СЕ!

otherDimension, ти където ме пращаш, аз оттам се връщам.


П.П. как през войните в Афганистан и Ирак плащаха на талибаните да стрелят, че да има какво да поакажат по телевизора?

sherry
12-11-2007, 03:26
В старанието си Canis_Dirus да се изтъкне като много скандален и интересен, май си противоречи.
Казваш, че тея деца заслужават да умрат?! Ти наред ли си? Имаше много, които можеха да живеят що-годе щастлив живот, ако получат нужните им грижи! После пък казваш, че ако твоето дете беше такова, щеше да го гледаш...Нали заслужаваха да умрат, какво ще си хабиш ценното време в гледането на недъгавото си дете?! Я по-добре в дерето, както сам каза или кучетата там да го ядат, кво те засяга тебе...Да не забравяме, че голяма част от децата в дома, който показаха, бяха изоставени само защото са слепи. Това не е нормално. Когато човек създава дете, той бива отговорен за него, да се грижи и да го обича цял живот. Това не е някаква дреха, която си избираш по каталог и ако ти се стори демоде или износена или дефектна, да я захвърлиш! Това е жив човек, болен човек, който има само теб, който има нужда от помощ и надежда! С подходящото лечение много от децата биха могли да живеят и да се оправи състоянието им. Canis, разсъждаваш много детски. Дано не ти се случи да ти се роди болно дете, да видим дали щеше да си толкова категоричен кой заслужава живот и кой-не.
Ние да не сме някакви съдници-да стоим, да си играем на Господ и да казваме кой трябва да живее и кой-не? То ако трябва да преценяваме така, кво излиза? Кой е достоен? Ти, който си имаш всичко, който си здрав и не оценяваш живота, а си готов да раздаваш присъди наляво и надясно и да си показваш жестокостта и липсата на състрадание или едно дете, кеото се мъчи, но иска да живее. Дете, което се е родило, за да страда, за да се бори всеки ден за живота си...Кое заслужава?!Кой?! Ти или този, който оценява всеки миг живот?!Мисля че въпросът си е реторичен...

ПС:Подхващай и мен с гръмките си фрази, цялата съм в очакване.

Canis_Dirus
12-11-2007, 07:53
sherry, вероятността на мен да ми се роди дете с увреждане клони към нула.

1. Не пия
2. Не пуша
3. Не бия жена си
4. Физически съм здрав (психически несъвсем по ваше мнение)
5. НЕ живея в близост до голям химически завод, или радиоактивен източник.

МОето си е мое. Мойте грешки сам си го оправям. Ще си го гледам и ако видя, че няма накъде - 1 месец всяка сутрин антифриз в чая и ще си умре безболезено. Даже няма да има аутопсия.

Аз предлагам физически и с оглед човешки ресуср възможна алтернатива. Вие само критикувате. Предложете нещо по-добро бе.

И кво ще предложите? Да не си купуват депутатите коли? Да дават повече пари а домовете и децата да получават повче грижи?

Финансово е ясно, че няма да стане. А ничия психика няма да издържи, за да взимаш присърце всяка една съдба (щото сама така найстина може да ти влее под кожата и да направиш всичко възможно да помогнешо).

П.П. Между другото, медицината е третата водеща причина за смърт в САЩ. За там какво ще предложите? (Нарочно не давам числа и факти, за да са достоверни съпоставките между двете ситуации. Има и разумно решение, което никога няма да се случи)

OtherDimension
12-11-2007, 08:01
sherry, вероятността на мен да ми се роди дете с увреждане клони към нула.

1. Не пия
2. Не пуша
3. Не бия жена си
4. Физически съм здрав (психически несъвсем по ваше мнение)
5. НЕ живея в близост до голям химически завод, или радиоактивен източник.

#-o
бебето може да се роди с увреждане, без дори да си имал настинка
следващите изречения не мисля да ги коментирам отново, тъй като или си с психически увреждания или се правиш на интересен. Ако е второто, то ти си идиот:)

Canis_Dirus
12-11-2007, 08:20
sherry, вероятността на мен да ми се роди дете с увреждане клони към нула.

1. Не пия
2. Не пуша
3. Не бия жена си
4. Физически съм здрав (психически несъвсем по ваше мнение)
5. НЕ живея в близост до голям химически завод, или радиоактивен източник.

#-o
бебето може да се роди с увреждане, без дори да си имал настинка
следващите изречения не мисля да ги коментирам отново, тъй като или си с психически увреждания или се правиш на интересен. Ако е второто, то ти си идиот:)
Да може, само дето както то написах стратистическата вероятност клони към нула. не ми се рови из медицински журнали, че да изчислявам точен проблем. Само да ти кажа, че броя на децата с увреждания като промил се е увеличил стократно от началото на 1900 от 0,1 до близо 10.
Главни виновници - цигари, алкохол, семейно насилие, некачествена храна, наследствени заболявания. При 99% от случайте преди и по време на бременноста е правено нещо нередно. Болеста или недъга е следствие от нещо.

Що се занимаваш с мен, като занеш, че съм освидетелстван?

OtherDimension
12-11-2007, 08:28
^
да, така е
искаш да кажеш, че ти и твоята съпруга ще се затворите във вашата къща, далеч от цигари, вредни храни, изгорени газове... както при Данте?
едва ли