PDA

View Full Version : Разлика в годините, каква е нормата според вас .



Kerkules
12-09-2007, 20:22
Интересен ми се струва въпроса .
Според вас колко години е приемливата разлика в една двойка и защо?Как е по добре с по-голям или с връстник?

`Death`Whore``
12-09-2007, 20:25
Много зависи от партньорите, но преди 18 години ако разликата е повече от 2 години, е малоумно и няма да се получи нищо. След 18 нещата стоят по различен начин /не мъжът да е над 18, а и двамата ;)/ - ако едно момиче на 20 ходи с мъж на 30 или 40, не го разбирам, но не е толкова фрапиращо. Все пак става дума за пълнолетни хора.

kael
12-09-2007, 20:25
има 2 норми - законови и морални моралните са ако си на да кажем 30 да не се занимаваш с под 20 нещо такова или 25 с 17/16
а законовите забраняват сякви сексуални контакти с под 16 годипни момичета ако си пълнолетен/не пълнолетен

Anf3tamin4o
12-09-2007, 20:27
Ми според мене е до 4 години нормаланата.Но ако мислим за това по голям връстник или по - малък.АКо погледнем за в бъдеше то трябва да е на мойте години защотото ако е по - голям то едва ли ще му се излиза като е на 32 години а аз сам например на 22.А до една степен е по добре голям/а заради това че, може да е по опитен/а в някой неща а и ако търсиш сериозно естествено че ще избереш по голямото че малките са по лигави :)

koalka
12-09-2007, 20:27
Зависи си и от възрастта на момичето и на момчето съответно.

marry
12-09-2007, 20:32
То норми има много, ама кой ги спазва... Иначе според мен до 5 години е нормална разлика, но не може всички да се слагат под общ знаменател.

Blab
12-09-2007, 20:36
Момиче на 18 - разлика до 10 години(естествено, в плюс на момчето)
Момиче под 18 - момче под 18 - по простата причина, че сексуални отношения с непълнолетен са подсъдими.
(да се обаждат девойките, водили чисто платоническа връзка с батко/чичко)

kael
12-09-2007, 20:49
няма граници всеки да си прави каквото си знае

taffyy
12-09-2007, 20:55
Ако има Любов, но истинска годините нямат значение.

Omen
12-09-2007, 20:56
zavisi ot vazrasta i na dvamata (predstavete si naprimer ediniqt da e na 30 a drugiqt da e na 36 .ne e 4ak tolovastranno .oba4e predsavete si ediniqt da e na 10 a drugiq na 16.e tova nqma da go vidite nikade!)pak i ot horata .vse pak vsqko pravilo ima izkliu4eniq!

kael
12-09-2007, 21:03
да само дето в повечето случаи ЛЮБОВТА Я НЯМА той иска секс с малка и неангажираща ( за него ) връзка тя си ми сли че е влюбена щото още незнае ко значи тфа понятие ... дерзайте ...за това всеки даси прави каквото му е на акъла и да не пита много много за да не се сърди после ако му кажат някой лоши думички ( бтв тфа за развитието на жените е глупост момчетата може да се развиват напълно до 20 години ама още в началото на пубертета са полово способни така че малките да не си вадят тоя малоумен аргумент още повече че момичетата се развиват с невероятните година година и нещо по рано Уао и тфа е предтекста им да се чукат с по големи ...... абе малоумна история ) .... темата скоро ще бъде опорочена от момичетата твърдящи ''няма нищо нередно аз съм на 14 а той на 19/20 или аз съм на 16 той на 25"

Toblerone
12-09-2007, 21:08
9 god

Liglichkataaa
12-09-2007, 21:08
ако си непълнолетна (под 18) - не повече от 3-4 години , а за по натам няма граници :) Зависи си от човека

slynce_f
12-09-2007, 21:14
amine6ata spored men ne sa 4ak tolkova slojni az vqrvam v tova 4e ako naitina se obi4ate ne bi trqbvalo da vi popre4at 5..6 godinki no pove4e....neznam malko mi e stranno za6oto moje bi ne sym go ispitala horata sa sklonni da otrekyt vsi4ko koeto ne sa ispitali za nevyzmojno ne iskam da sym ot tezi hora no za nqkoi ne6a moje bi symm... za jalost za momi4eta.. e po dobre da sa s po golqmo mom4e no ne da e na vyzdrasta na ba6a im... a za mom4etata sledva s po malko momi4e s vrysnik.. ne e mnoo dobre 6oto spec pri nas momi4eta nie se razvivame mnoo po byrzo ot mom4etata i to ne samo fizi4eski a vyv vseki edin aspekt na ne6ata..i za tova e po dobre da sme na edno ravni6e .... a sym protiv po princip v golemi razliki vyv vyzdrasta tyi kato poglednata realno razli4nite vyzdrasti imat i razli4no mislene koeto e edna golqma pre4ka...

kael
12-09-2007, 21:19
аиде пак малоумните истории "развиваме се по бързо" няма такава глупост в у4илище казват надецата че момичетата се развиват по бързо и ко сички почват да си мислят че момчетата на тяхната възраст носят памперси опомнете се бе .... и защо подяволите да е не нормално момичето да е по голямо ?!?

`Death`Whore``
12-09-2007, 21:21
Реално 1 година е нищо. Пиклите не обръщат внимание на момчетата, които са с 1 година по-малки от тях обаче, но ако им дойде 25 годишен мъж, той е точно на тяхното ниво и иска точно това, което и те. Толкова е смешно, че нямам думи.

slynce_f
12-09-2007, 21:24
spec za teb kailale q se sabudi kade si misli6 4e jiivee6 v koi svqt.. moje bi v edin po dobyr svqt ili sled vreme da no ne i sega.. sega e prieto taka...kolkoto i glupavo da zvu4i napravi edna statistika da vidi6 kolko momi4eta sa hodili s po golqm...i tva koeto kazah ne e glupost ti rysi6 gluposti!! zemi se obrazovai malko i 6e razbere6 4e neistina e taka...!!!!

kael
12-09-2007, 21:26
единственото което ме утешава в такива моменти е че повечето от тях са от "селския колектив" или от "висшите чалга фенове" - да не се обиждате но нямам никакви добри чувства към вас за това може да ме обиждате наволя ако кааното ви оскърбява

`Death`Whore``
12-09-2007, 21:29
slynce_f, на теб какво ти пука как е прието - няма хорското мнение да спи с него, а ти. И няма другите да живеят с него.

kael
12-09-2007, 21:31
spec za teb kailale q se sabudi kade si misli6 4e jiivee6 v koi svqt.. moje bi v edin po dobyr svqt ili sled vreme da no ne i sega.. sega e prieto taka...kolkoto i glupavo da zvu4i napravi edna statistika da vidi6 kolko momi4eta sa hodili s po golqm...i tva koeto kazah ne e glupost ti rysi6 gluposti!! zemi se obrazovai malko i 6e razbere6 4e neistina e taka...!!!! ето такива хора не уважавам "щом другите го правят значи така трябва да е" е познай аз не съм на тфа мнение мисля че е малоумно най малко колкото до светът в който живеем старая се да вярвам че има нещщо повече от бозата която ни се сервира по телевизията и се рекламира като нормална модерна и правилна ...... разчупете шаблоните

Lashes
12-10-2007, 05:49
За мен границата е 4г...и относно това че малко момичета ходели с по-малки момчета..аз познавам доста такива момичета но те са на 18 и нагоре... :)

butty
12-10-2007, 06:36
аиде пак малоумните истории "развиваме се по бързо" няма такава глупост в у4илище казват надецата че момичетата се развиват по бързо и ко сички почват да си мислят че момчетата на тяхната възраст носят памперси опомнете се бе .... и защо подяволите да е не нормално момичето да е по голямо ?!?

а ти защо трябва да коментираш мненията на всички... всеки си има свое лично мнение..това, че според теб не би трябвало да е така е друго ...

по темата.. според мен нормална разлика е 2-3 години. Но вече всичко си зависи от любовта, аз имам приятелка която е на 17 и живее с човек на 30. Личен избор :smt003

BAYO
12-10-2007, 06:51
Граници няма бе. Общоприети .. бла бла бла.... до кога и колко ш' плащаме данък обществено мнение ?! Всеки сам си изгражда границите, тфа е истината. ИН-ДИ-ВИ-ДУ-АЛ-НО! ! !

kael
12-10-2007, 15:04
аиде пак малоумните истории "развиваме се по бързо" няма такава глупост в у4илище казват надецата че момичетата се развиват по бързо и ко сички почват да си мислят че момчетата на тяхната възраст носят памперси опомнете се бе .... и защо подяволите да е не нормално момичето да е по голямо ?!?

а ти защо трябва да коментираш мненията на всички... всеки си има свое лично мнение..това, че според теб не би трябвало да е така е друго ...

по темата.. според мен нормална разлика е 2-3 години. Но вече всичко си зависи от любовта, аз имам приятелка която е на 17 и живее с човек на 30. Личен избор :smt003
защото просто не е вярно че се развивате по бързо развивате се ПО РАНО !!! и то малко по рано!!! казах всеки си прави кото знае. моето мнение е че не трябва граници но ги има и те са "момичетата с по големи момчетата с по малки " и всеки се води по този шаблон

Insatiable
12-10-2007, 15:45
Разлика 4-6 години за мен е нормална :)

ice_f90
12-17-2007, 12:51
ами от 3 до 5 години а може и да имат 7 години разлика м/у джамата моми4е - мом4е една двойка но когато ве4е и двамата са осазнали какво искат

Icko_pld
12-17-2007, 13:23
Mi naistina predi 18 godini razlika ot 1 2 godini e napalno normalna, moqta priqtelka e po4ti edna godina po malka ot men i ni e super no za men li4no ako ima lubov vzaimna razlikata ne e 4ak tolkova ot zna4enie (ne mnogo de) :D ;-) :wink:

MoOnLiGhT_ShAdOw
12-17-2007, 13:49
Аз лично смятам, че е по-добре момчето да има в плюс в годините... 1, 2, максимум 3 години за мен е нормално. После... Не че на възраст под 18 много рядко връзките си остават доживот, но просто, ако има голяма разлика във възрастта, има си иг оляма разлика в нравите...

ivon
12-17-2007, 14:00
Много зависи от партньорите, но преди 18 години ако разликата е повече от 2 години, е малоумно и няма да се получи нищо. След 18 нещата стоят по различен начин /не мъжът да е над 18, а и двамата ;)/ - ако едно момиче на 20 ходи с мъж на 30 или 40, не го разбирам, но не е толкова фрапиращо. Все пак става дума за пълнолетни хора.

=D>

rauchen
12-17-2007, 14:12
зависи на колко години си ако си малък границата намалява,но ако си 20 години примерно може и да ходиш с по-големи според мен

Na7a6a
12-18-2007, 09:01
Oh omrazna mi ve4e da spomenavam vyv vsqka takava tema 4e godinite nqma6 re6ava6to zna4enie, vsi4ko zavisi ot akala, na koito sa partniorite, vse pak molq vi ne zabravqite fakta 4e nqakoi hora porastvat po-burzo ot drugi..(nqmam predvid momi4eta-mom4eta). Vsu6tnost priemam go mnogo li4no, az hodq s dosta po-golqm ot men i na godini sam malka..da, zapovqdaite, opluite me. Nqkoi be6e pital ima li momi4eta pod 18, koito imat platoni4eska vruzka s po-golqm-e az imam. I samo ne mi gi rusete takiva 4e si4ko bilo za sex-a..spec. za moq priqtel ne e taka, dokazval mi go e.
I btw nqmam ni6to protiv vrastnicite si, hodila sam s mom4eta kolkoto men, s 1, 2, 3 god po-golemi i pak vi kazvam 4e godinite nqmat zna4enie-horata sa vajnite!
Aide sus zdravei sorry 4e pi6a na latinica, no mi se precaka ne6to i ne moga da si smenq ezika!

WHAT_EVER
12-18-2007, 21:11
mi nz godinite ne sa ot zna4enie.
wajno e kakwo e sydyrjanieto na siwoto we6testwo i na dwamata! moje gadjeto ti da e na 14 a da misli kato na 20. moje i da e na 23 i da misli super detski...
pri mene nai-golqmata razlika e bila 4 godini i toi be6e po malyk i wse pak dr takyw kato nego nesym sre6tala... ne si prili4a6e na godinite. nito na wyn6nost, nito na mislene, nito na harakter :smt007

ra4ence
12-18-2007, 21:19
Мммм като бях на 17 имах приятел на 24.
Сега съм на 20,а той на 27.
Имала съм и приятел,който е с 1 год по-малък от мен...
Бе сякви изроди съм срещнала
Определено след всичко преживяно и видяно предпочитам по-големи минимум с 3-4 години

INF3RNO
12-19-2007, 01:20
za men tazi magiq stoi taka (6te ti go napravq podobie na sxemi4ka da moje da ti e po lesno da ne 4ete6 mnogo mnogo samo da gleda6 :) )

16-18 : 60% moje da se polu4i ne6to,no ne e sigorno tai kato toq na 16 6te e vse o6te nedootrakan i 6te e s detski razbiraniq da proba s o6te xora (ne 4e ne e garanciq,4e drugiq nqma da iska da opita)

18-18 : 80% spored moite vijdaniq poneje ve4e si govorim za kaji re4i mom4e i momi4e koito 6to gore si imat izgradeni vijdaniq v/u 4ast ot ne6tata

18-20 : 87 % da re4em nqkude tam.Zna4i az sam na tolkova (20) a tq e na 18(tq vapreki godinkite e vse pak malko mmm kak da kaja detence pone taka se darji,no poznavam i izklu4eniq dori koito sa s 2 godini po malki ot neq vinagi si zavisi ot 4oveka no sega govorim grubo kazano za taq vazrast) Tai de ne6tata sa na 6 tq se nacupi az kato po golqm napravq kompromis i napravq po neinata vs e 6

18-25 : Uf e tuka procentite prosto sa 50 na 50 6te ti kaza za6to stava taka.Zna4i tq iska vse o6te da opita ot jivota tva unova,a toi se vodi ve4e stabilen pi4aga koito tarsi ne6to po seriozno.I tai kato e leko kux i ne moje da si xvane momi4e na negvota vazrast tarsi po malka da mu uidisa na akala da q povozi s kolata i tq da e 6tasliva.E az li4no sam protiv tiq vrazki.To tva e tapo za men na 20 dori da e momi4eto toi na 25 ne mi se varji pak mnogo mnogo ama e priemlivo 6to gore.Ama 18 pfff ai sq.Da ne govorq,4e ima 18 s 30 godi6ni maje izpratenqci.

20-26 : Tova e 90% vazmojno da se polu4i ne6to tai kato momi4etata kato gledam se razvivat po barzo ot mom4etata i do 20 ve4e pove4eto znaqt kakvo iskat i s kogo go iskat.(Da znam vinagi gi ima izklu4eniqta)
No vse pak toi e stabilen ve4e gotov za jenene tq leko sportno na 20 mlada ama vse pak ako e po golqma 6te ostaree po barzo iii se6tate se toi kvo 6te naprai :) sas sigornost.

Za men tq da e na 23 toi na 25 i da zapo4nat vrazkata si e nai idealnata vazrast i nai dobar start nz za6to prosto mi dopada misalta.I dvamata 6te sa po sigorno vav re6eniqta si koito 6te vzemat.Taka mislq az

Lele to az u6 po na kratko pak to az ti go napisax nai dalgo piuuu e sry ama sam roden na 1 APRIL i nqkoi pat si pravq kofti 6egi s xorata :)

babity
12-19-2007, 12:26
аз съм от хората, които не поставят граници. може да ви прозвучи гадно или тъпо, но смятам, че за годините си съм пораснала достатъчно за да мога да различа кога някой иска от мен само секс и кога връзка. Когато става дума за връстниците ми и по - малките пропускам почти винаги, защото на тея години повечето не са правили секс (говоря само за собственото си обкръжение) и единственото, което ги вълнува е да го направят за да могат да се похвалят в даскалото на следващия ден, а относно горната граница... еми при мен липсва такава! факт е, че съм се виждала с мъж и имам предвид наистина мъж, но поради огромната разлика в годините с времето като се опознахме отношенията ни станаха чисто приятелски или по - точно бащински, защото той не се опитваше да ми влезе между малките 14 - годишни крачета, а ме наставляваше и защитаваше!

krem4et0
12-19-2007, 12:55
Разлика от 4-5 години е приемлива. Оттам-нататък нещата стават по-сложни. нямате общи възгледи, общо виждане за бъдещето, общи цели и надежди!