PDA

View Full Version : Голямо объркване



Shanel_shanel
12-10-2007, 10:09
Здравейте,много съм объркана и незнам какво да правя.В събота спах с моя приятел за първи път ми беше и май стана беля с презерватива(скъса се)!След това имах и все още имам леко кървене,незнам какво да правя и съм супер притеснена!Възможно ли е да забременея,като се е скусал презерватива и ми е било за първи път-защото по неговата логика това нямало да стане понеже ми било за първи път.Днес е 2 ден откакто си легнах с него.Още имам съвсем леко кръвотечение и съм притеснена да не би да съм бременна или да съм хванала някаква болест след като се е скъсал презерватива.Може ли да пия някакво хапче или незнам и аз....МОЛЯ ВИ,дайте ми някакъв савет :cry: :-k :(

crazy_sweet
12-10-2007, 11:13
naistina e nai-dobre da otide6 na lekar,za6toto OGROMNA e veroqtnostta da zabremenee6 ot purviq put! a za tova 4e moje da e nqkakva bolest,ne se pritesnqvai-vse pak ne mislq 4e gajeto ti ima ne6to predavano po polov p1t...k1rveneto e razkusvane-pri vsi4ki momi4eta e razli4no(nqkoi dori nqmat kr1vote4enie purviq put)

krem4et0
12-10-2007, 11:16
Няма значение дали ти е 1-ви или 1001-ви път. Всеки необезопасен акт крие риск от болести или нежелана бременност!
Той свърши л в тебе?

ReFlEcTiOn
12-10-2007, 12:40
мога да кажа просто ЧЕТЕТЕ КНИЖКИ и се образовайте и след тва тръгвайте да правите секс!
и 1 или 1000001 ако е свършил в теб -ДА бременна си ако не...не си. ::: ](*,)

_BoSSy_
12-10-2007, 13:10
Тои свърши ли в теб?
Абе ако не е свършвал в теб няма страшно!
:) И му кажи на гаджето ти да не умува толкова мн кога може да се забременее и кога не,защото дошъл ли е веднъж менструалния цикъл по всяко време може да стане фал.
Ако се притесняваш мн си вземи един тест да ти се успокои душицата.
Но мисля,че няма смисъл да се притесняваш. :-P

Shanel_shanel
12-11-2007, 06:43
Незнам какво да правя,чудя се дали да отида на лекар,но незнам какво да й кажа...Моля ви дайте ми някакви саветиии :cry:

Schneeflocke
12-11-2007, 06:46
Незнам какво да правя,чудя се дали да отида на лекар,но незнам какво да й кажа...Моля ви дайте ми някакви саветиии :cry:
1. Той свърши ли в теб? Т.е. кога разбрахте, че презервативът се е скълал - след или по време на акта?
2. На трети ден след акта само врачка може да ти каже дали си бременна.
3. Кървенето си е нормално. И, ако имаше елементарна сексуална култура (момичетата с това наричаме "почти готови за секс"), щеше да го знаеш.

Shanel_shanel
12-11-2007, 07:18
знам,че кървенето е нормално,но още продължава и се притеснявам...защото до сега не съм правила секс...затова писах във този форум,за ме посъветвате :(

Schneeflocke
12-11-2007, 07:27
знам,че кървенето е нормално,но още продължава и се притеснявам...защото до сега не съм правила секс...затова писах във този форум,за ме посъветвате :(
И, понеже искаш съвет, игнорираш всички въпроси, така ли? Ами, момиче, оправяй се сама. Като цяло и в частност, на мен ми е все едно дали си бременна и кога ще го научиш. И дали ще минеш с хапче, инжекция, аборт или раждане.

Shanel_shanel
12-11-2007, 07:35
Разбрахме,че се е скъсал след акта...той ми каза,ако искам да си взема хапчета за по сигурно,а на следващия ден ми каза да не си взимам нищо...незнам как да мисля :cry:

Schneeflocke
12-11-2007, 07:39
Кога ти свърши последната менструация? И имаш ли 16?

My_Dear
12-11-2007, 07:41
знам,че кървенето е нормално,но още продължава и се притеснявам...защото до сега не съм правила секс...затова писах във този форум,за ме посъветвате :(
И, понеже искаш съвет, игнорираш всички въпроси, така ли?
Към авторката на темата: от критично значение е това дали момчето е свършило в теб или не. Ако беше отговорила още когато Кремчето те попита, щеше да получиш съвет много по-рано.

На 2-и ден от акта е невъзможно да си бременна. Отвори някой учебник по анатомия и прочети там какво пише за бременността. Бременността настъпва тогава, когато оплодената яйцеклетка се закрепи за маточната стена. Това става най-рано седмица след акта. От този момент нататък връщане няма, единственото решение е аборт. Можеш да си заченала, но не и да си бременна.

Ако момчето е свършило в теб, вероятността да забременееш и да си хванала някоя болест е много по-голяма - ето ти го отговора. Ако е свършил в теб, трябва да пиеш хапче и да посетиш гинеколог. само че хапчето се приема до 3 дни, а ти май си изпуснала срока.

Shanel_shanel
12-11-2007, 07:45
Над 16 съм,последната менцтруация ми свърши във вторник,а в събота правих секс.Имам още няколко часа докато да изтече третия ден и се чудя дали да си купя някакви хапчета или да отида на гинеколог

Schneeflocke
12-11-2007, 07:51
На 2-и ден от акта е невъзможно да си бременна. Отвори някой учебник по анатомия и прочети там какво пише за бременността. Бременността настъпва тогава, когато оплодената яйцеклетка се закрепи за маточната стена. Това става най-рано седмица след акта. От този момент нататък връщане няма, единственото решение е аборт. Можеш да си заченала, но не и да си бременна.

Учебник по биология за 8. клас на Булвест 2000, стр. 113: "От момента на оплождането започва бременността."
Същият учебник, стр. 114: "Зародишното развитие започва още в маточната тръба, къгето зиготата се дели на 2, после на 4, 8, 16 ит.н."
1. Надали едно непълнолетно момиче ще може да разбере учебник по анатомия - не случайно тя се учи чак в университета.
2. В учебник по анатомия няма да има информация за размножаването на човека, а само за устройството на половата система.
3. Защо препоръчваш сложна литература, която самата ти не си чела? И то при положение, че има къде-къде по-достъпна информация в учебниците по биология, които също не си чела...

ПП: Предвид колко време е минало, Ескапеле надали ще подейства, все пак е вторник. Иди веднага на гинеколог, кажи й всичко и я попитай. На теория, не би трябвало да си забременяла, но практиката често се разминава с теорията. Таа, мисълта ми беше да говориш с лекар и може би да помислиш за аборт с инжекция, ако се стигне до там. Но НАИСТИНА иди при гинеколог. Още днес.

Shanel_shanel
12-11-2007, 07:55
ще отида на гинеколог още днес,чувствам се много странно след околко 10 часа свършва третия ден откакво съм прави секс...много ми е гадно и притеснено,защото ако се окаже фатално незнам какво да правя...

My_Dear
12-11-2007, 17:15
Учебник по биология за 8. клас на Булвест 2000, стр. 113: "От момента на оплождането започва бременността."
Същият учебник, стр. 114: "Зародишното развитие започва още в маточната тръба, къгето зиготата се дели на 2, после на 4, 8, 16 ит.н."
1. Надали едно непълнолетно момиче ще може да разбере учебник по анатомия - не случайно тя се учи чак в университета.
2. В учебник по анатомия няма да има информация за размножаването на човека, а само за устройството на половата система.

1. Учебникът по анатомия не е нещо чак толкова сложно, стига да си отсяваш нужната информация.
2. Има, има.
3. Очевидно е по-добре учебник по анатомия вместо учебник по биология. Да, развитието на зародиша започва в маточната тръба, там започва да се дели яйцеклетката. Но да обърна внимание на метода ин витро - след като има оплодена яйцеклетка (в началото в епруветка, и то няколко), това означава ли, че има и бременност? Означава ли, щом въведат яйцеклетката в матката, че си забременяла?
На учебниците невинаги може да се разчита за достоверност.



3. Защо препоръчваш сложна литература, която самата ти не си чела? И то при положение, че има къде-къде по-достъпна информация в учебниците по биология, които също не си чела...

Хм... Нека аз да знам какво съм чела и какво не съм чела ;)

Schneeflocke
12-11-2007, 18:27
1. Учебникът по анатомия не е нещо чак толкова сложно, стига да си отсяваш нужната информация.
2. Има, има.
3. Очевидно е по-добре учебник по анатомия вместо учебник по биология. Да, развитието на зародиша започва в маточната тръба, там започва да се дели яйцеклетката. Но да обърна внимание на метода ин витро - след като има оплодена яйцеклетка (в началото в епруветка, и то няколко), това означава ли, че има и бременност? Означава ли, щом въведат яйцеклетката в матката, че си забременяла?
На учебниците невинаги може да се разчита за достоверност.
[Хм... Нека аз да знам какво съм чела и какво не съм чела ;)
Добре, сподели с нас кой учебник по анатомия(частта от биологията, която се занимава със структурата на живите създания) си чела. Защото можем да се хванем на бас, че зачеването не е част от анатомията.
Ако учебниците по анатомия бяха за всеки, тя щеше за се изучава в гимназията, а не в университета...
Ин витро е съвсем различно от нормалното зачеване, защото тялото може и да не приеме оплодените яйцеклетки. Затова в този случай се говори за бременност едва след имплантирането на яйцеклетката. Все пак бременност не е абстрактно понятие - не можеш да кажеш "епруветката е бременна, защото в нея има зигота". Но казваш "жената е бременна, защото в ния има зигота." Примерът ти е изключително неадекватен.

То ти личи какво си чела или по-точно - какво не си чела...

My_Dear
12-11-2007, 20:13
"кой учебник по анатомия си чела." - няма как да ти кажа - аз съм хвърляла по едно око, така да се каже, върху учебниците на баба ми и дядо ми, не им знам авторите. Игнорирам заяждането.

"зачеването не е част от анатомията.' - Не е. Но е тясно свързано с нея.

"Ако учебниците по анатомия бяха за всеки, тя щеше за се изучава в гимназията, а не в университета..." - Да, защото все пак в тях е поместен огромен обем от информация. Една част от тази информация обаче все пак се изучава в гимназията. В осми клас се изучава точно анатомия на човешкото тяло (или девети за някои училища, но това са подробности).

"бременност не е абстрактно понятие" - Именно. И точно затова си има само едно определение за понятието.

Относно примера ми, явно не съм се изразила достатъчно ясно, за да бъда разбрана.

Прилагам още един аргумент към тезата си - спешните контрацептиви. На листовката им пише, че те предотвратяват бременността. Както на всички им е ясно, те действат така, че пречат на оплодената яйцеклетка да се захване за маточната стена, не пречат на оплождането - няма как.
Следователно => още един медицински документ, който твърди, че бременността настъпва със закрепването на оплодената яйцеклетка за маточната стена.

Schneeflocke
12-12-2007, 20:33
"кой учебник по анатомия си чела." - няма как да ти кажа - аз съм хвърляла по едно око, така да се каже, върху учебниците на баба ми и дядо ми, не им знам авторите. Игнорирам заяждането.

"зачеването не е част от анатомията.' - Не е. Но е тясно свързано с нея.

"Ако учебниците по анатомия бяха за всеки, тя щеше за се изучава в гимназията, а не в университета..." - Да, защото все пак в тях е поместен огромен обем от информация. Една част от тази информация обаче все пак се изучава в гимназията. В осми клас се изучава точно анатомия на човешкото тяло (или девети за някои училища, но това са подробности).

"бременност не е абстрактно понятие" - Именно. И точно затова си има само едно определение за понятието.

Относно примера ми, явно не съм се изразила достатъчно ясно, за да бъда разбрана.

Прилагам още един аргумент към тезата си - спешните контрацептиви. На листовката им пише, че те предотвратяват бременността. Както на всички им е ясно, те действат така, че пречат на оплодената яйцеклетка да се захване за маточната стена, не пречат на оплождането - няма как.
Следователно => още един медицински документ, който твърди, че бременността настъпва със закрепването на оплодената яйцеклетка за маточната стена.

1. Не игнорирай заяждането - не е учтиво. Не можеш да се позовеш на източник, който не ти е известен - това навежда на мисълта, че си измисляш.

2. И ембриологията е тясно свързана с анатомията, но си има отделен учебник за нея, нали... И аналитичната геометрия е свърана със стереометрията, но когато те интересува стереометрия, не отваряш учебник по висша математика, нали?

3. Но учебник за 8. клас се казва "Биология", а не "Анатомия", ако не си обърнала внимание. Разликата между двата вида учебници е именно в специализираната насоченост и по-сложния език в единия.

4. Точно така. И то е: "състояние, при което в тяло се развива ембрион или плод, след сливането на яйцеклетка и сперматозоид". Което започва веднага след оплождането.

5. Определение за спешна контрацепция: "лекарство, което предотвратява овулация или зачеване, както и последвалото вгнездяване на ембриона". За пояснение: Сперматозоидите могат да запазят оплодителната си способност до 2 дена. Ако през това време настъпи овулация, ще последва сливане на сперматозоид с яйцеклетка. Затова спешната контрацепция има и такъв ефект.

6. Ммм, най-после си каза кой "медицински документ" четеш... Добре, щом листовката на Ескапеле е по-силен аргумент от учебник, би ли ми разяснила нещо. Според теб, ембрионалното развитие в маточната тръба не спада към бременноста. А към какво тогава?

7. Още един, казваш. Че ти досега друг не си назовала. И, не, неизвестните учебници на баба ти и дядо ти, които аз не мога да видя, за да се уверя, че наистина там пише, че бременността започва не със забременяването, а с вгнездяването на морулата, не се броят.

ПП: По-добре попитай някой лекар, който да ти обясни, че бременността продължава 9 месеца. И, теоретично погледнато, когато морулата не успее да се вгнезди в лигавицата на матката, бременността е "предотвратена". Но не и забременяването. Защото то се е случило няколко дена по-рано.

ПП2: Защо не пишеш на изд. Булвест 2000, че са наели некадърни специалисти да напишат учебник, с който се кандидатства в медицинските унивеситети и така бъдещите лекари са обречени на незнание още от 8.-9. клас?

BrianKinney
12-12-2007, 22:12
Не искам да нарушавам свещеността на спора ви, нито пък да секвам грозната засилка на Schneeflocke. Нищо лично, просто много грозно изглежда отстрани начинът, по който се изразяваш, заяждаш, едва ли не се сопваш... Бе, просто прави много гадно впечатление => отблъсква от мнението, дори и да е по-компетентно (поне при мен е така). My_dear, ми вдъхва повече доверие и много повече уважавам начина, по който тя води спора. Имах едно гадже, наричаше начина, по който ти говориш, Schneeflocke, "сипване на жлъч" и беше убеден, че това е най-отблъскващото нещо в една жена. Както и 1вото нещо, което кара мъжа да бяга от вкъщи, за да не бъде залят с жлъч.Take it easy. Това е просто един форум. ;) Както и да е. Извинявам се за непоисканото мнение. А на авторката мога да кажа, че най-доброто, което може да направи е да отиде на лекар.

Schneeflocke
12-13-2007, 07:18
Не искам да нарушавам свещеността на спора ви, нито пък да секвам грозната засилка на Schneeflocke. Нищо лично, просто много грозно изглежда отстрани начинът, по който се изразяваш, заяждаш, едва ли не се сопваш... Бе, просто прави много гадно впечатление => отблъсква от мнението, дори и да е по-компетентно (поне при мен е така). My_dear, ми вдъхва повече доверие и много повече уважавам начина, по който тя води спора. Имах едно гадже, наричаше начина, по който ти говориш, Schneeflocke, "сипване на жлъч" и беше убеден, че това е най-отблъскващото нещо в една жена. Както и 1вото нещо, което кара мъжа да бяга от вкъщи, за да не бъде залят с жлъч.Take it easy. Това е просто един форум. ;) Както и да е. Извинявам се за непоисканото мнение. А на авторката мога да кажа, че най-доброто, което може да направи е да отиде на лекар.
Всеки спори, както намери за добре и според случая. Според теб, ироничното отношение към другия е грозно. Според мен е нормално. Не може да смяташ, че някой защитава грешна теза и да не го гледаш с насмешка. Просто аз си го показвам. Е, не всички мислят като теб - току-що прочетох едно ЛС, в което ме поздравяваха, че знам за какво говоря, а не си измислям. За щастие някои хора предпочитат грозната истина пред красивата лъжа.
ПП: Поне можем да сме спокойни, че няма да забия бившето ти гадже - имам си мое, което все още не е избягало....
ПП2: Не ми спираш засилката, дори напротив. It's early in the morning - my time be nasty...http://anikaos.com/0039-anime_kitties/anime_kitties-9795.gif

rockmanqk
12-13-2007, 08:32
абе вие се почнахте да спорите.
а ти моето момиче така и не отговори дали се е изпразнил вътре.това е от значение,при скъсан презерватив има много малък шанс да се забременее,разбира се по добре и дано си отишла вече ,иди на лекар да ти каже и побарзай ,ако забременееш на 16 ,не ти го пожелавам,
ще ти стане много тежък живота .

Shanel_shanel
12-13-2007, 09:28
Аз ходих на лекар.Много ми е притеснено и объркано,дано само да не е станала някаква беля,че незнам какво ще правя :-# :-# :-# (ще умра ) :cry: :cry: :cry: Лекарката ми каза,че нищо не може да се пие за момента в смисал противозачатъчни или т.н. и каза да изчакам,за да видя дали ще ми закъснее и ако ми закъснее незнам какво ще правя. :-# :-# :-# Искам всичко да е нормално и да ми дойде когато трябва и да не е станал някакъф гаф,че направо незнам...........

gavro64eto
12-13-2007, 11:41
Nqma zna4enie dali ti e bilo za 1 ili 2 pat 6tom prezervativa se e skasal ako priqtelqt ti e svar6il ima golqma veroqtnost da si bremenna.Na kolko godini si mejdu drugoto?

gavro64eto
12-13-2007, 11:42
Nqma zna4enie dali ti e bilo za 1 ili 2 pat 6tom prezervativa se e skasal ako priqtelqt ti e svar6il ima golqma veroqtnost da si bremenna.Na kolko godini si mejdu drugoto?

`Death`Whore``
12-13-2007, 11:44
На яйцеклетката какво И пука дали си го правила?

Shanel_shanel
12-13-2007, 13:59
На 18,но ми е много притеснено и незнам какво да правя... :-# :-# :-#

bella-donna
12-13-2007, 15:05
ще отида на гинеколог още днес,чувствам се много странно след околко 10 часа свършва третия ден откакво съм прави секс...много ми е гадно и притеснено,защото ако се окаже фатално незнам какво да правя...
Ооо, виждам на къде отиват работите. За справка прочети следното:

Имаш три дни да избягаш, имаш три дни срещу аборта... и дрън дрън. Всички добре знаем познатата реклама на хапчетата за спешна контрацепция.

Това, което не знаем, е статистиката:
- 4 случая на извънматочна бременност след правилна употреба на Постинор, приети в софийска АГ болница в рамките на 1 седмица
- над 30% от постъпващите са заради Постинор, Примолут нор по схема и т.н.

В листовката извънматочната е спомената като дребна възможност, фактите показват, че е страничен ефект!

Имайте го предвид!
П.П. Постинор и Ескапел са еквивалентни на едно и също нещо.
(http://forum.kusmet.net/index.php?topic=1375.0)



Възможно ли е да забременея,като се е скусал презерватива и ми е било за първи път-защото по неговата логика това нямало да стане понеже ми било за първи път.
Възможно е, но е трудно. Не се забременява толкова лесно, някои хора с години пробват. Има значение свършил ли е в теб. Има значение дали си в овулация. Всеми си тест 2 седмици след акта, по-рано не би отчело правилен резултат.