PDA

View Full Version : За любовта - има ли я, моля за коментарите ви...



mandarinko
12-10-2007, 20:21
...

Здравейте,
чух за този форум от приятели и сега, когато не ми хрумва как да постъпя, реших да се обърна към 'вас', колкото и анонимно и без адресат да звучи.

Аз съм момче, на 20 години. Имам приятелка, с която сме заедно повече от две години, като възрастовата разлика между нас е 2 години, т.е. тя в момента е на 18. Аз много я обичам, тя също твърди, че ме обича, но напоследък, започна да губи сигурност относно това дали сме един за друг, дали аз съм подходящият човек за нея и тя за мен и т.н. Аз правя всичко за нея, опитвам се да разбера и този проблем, но го разбирам само от части.
Ще приложа следните цитати преди да продължа:


* искам да прекараме живота ви заедно, НО понякога ми се иска да не си бил единствения мъж в живота ми
* да не си бил единствената ми любов
---
* искам нещо като да срещна някой и да бъда с него за малко и после пак да се върна при теб

Аз НЕ съм първият й приятел, но съм първата й по-сериозна връзка. През тези 2+ години, в които сме заедно, връзката ни не е била безаварийна, имали сме препирни, но къде няма? Понякога съм бил аз виновен, друг път тя, решавали сме проблемите. Аз никога не съм й изневерявал, а тя на мен ... 2 пъти /без да преспи с друг, но пак изневяра/. Това го простих...

Помогнете ми да разбера горните цитати. Те не са всичко, което бих искал да си разтълкувам, но са най-пресни от чат-кореспонденцията ни. Тя е на 18 и иска да има други връзки, но твърди, че ме обича и иска да сме заедно, просто иска да провери дали сме идеални един за друг... За мен това са взаимоизключващи се състояния - ем да обичаш, ем да се съмняваш в това и да искаш да го подлагаш на тест... при това какъв ?

Въпросите ми:
1. Тя обича ли ме?
2. Как да тълкувам подобни изказвания и да й дам ли свободата, която иска (малко реторична ситуация, след като вече съм й дал свобода, колкото пожелае).

За себе си:
Обичам я много и не искам да я губя;
1. Алкоголът не лекува рани...
2. Не обичам хапчета, но не мога да спя, дайте лек...?
3. Всякакви съвети са добре дошли..

Благодаря на всякакви съвети предварително.

Magnoliq'
12-10-2007, 20:54
здравей ,първо искам да те поздравя за така добре написаната тема наистина доста изчерпателна...а ето и по темата,вариантите са два но според мен вторият е по-жероятен(извинявам се ако те натажа като ти го казвам)
:arrow: тя те обичам ,но приятелките и не те харесват или и казват че трябва да си поживее и да не обвързва така сериозно (това се случи с 2 момчета които познавам и все пак не ми се вярва)
:arrow: влюбила се е в друг и е осъзнала че не те обиче тя никога не те е обича просто е привързана към теб чувствала се е сигурна и защитена ето защо си е мислила че те обича
и в двата случая те суветвам да не се измъчваш повече и какво да я оставиш да се забавлява а ти да страдаш и накрая пак да се върне...забрави я

russianmafiaboss
12-10-2007, 22:12
здравей ,първо искам да те поздравя за така добре написаната тема наистина доста изчерпателна...а ето и по темата,вариантите са два но според мен вторият е по-жероятен(извинявам се ако те натажа като ти го казвам)
:arrow: тя те обичам ,но приятелките и не те харесват или и казват че трябва да си поживее и да не обвързва така сериозно (това се случи с 2 момчета които познавам и все пак не ми се вярва)
:arrow: влюбила се е в друг и е осъзнала че не те обиче тя никога не те е обича просто е привързана към теб чувствала се е сигурна и защитена ето защо си е мислила че те обича
и в двата случая те суветвам да не се измъчваш повече и какво да я оставиш да се забавлява а ти да страдаш и накрая пак да се върне...забрави я
глууууууууууупостииииииии и - НЕ ГО СЛУШАЙ - НЕЗНАЕ ЗА КАКВО ГОВОРИ

та, нейното поведение доста прилича на мое поедно време - всичко е мн просто - еднообразно и е - всмисал иска да усети тръпката, нещо ново - разбираш ли за какво става въпрос?
може да си боядисаш косата ако искаш - ще поосвежи нещата замалко..
но тя просто иска да се поразвихри и после пак да продължите да сте заедно..
и аз имах подобни желания - така че на 100% я разбирам - спокойно тя те обича :) ще си поиграе малко и ще се върне

Blab
12-10-2007, 22:26
Съвсем нормално е да си задава въпроса "ами ако".
Малко по-друго е да иска да опита.
Но, знам ли... казват, че "Ако обичаш някой, пусни го да отлети...". Лично аз не бих имала смелост да го сторя.
Дали те обича само тя си знае.

За безсънието - чаша топло мляко(може и с мед) + критическа литература. :wink:

Jus7m3
12-10-2007, 22:35
Да обича те!
И да тя просто иска разнообразие,иска да е сигурна,че ти си перфектния за нея като пробва да бъде с някого друг,да види той как ще я разбира и дали изобщо има по-добър от тебе за нея.Все пак почти на никого не му се иска от 16 годишен да се обвърже доживотно с един човек и да не знае какво е изпуснал.Животът и е пред нея и не иска да се ограничава (бил съм в такова положение и смятам,че и приятелката ти е в него сега). 90% съм сигурен,че ако връзката между вас е истинска и я пуснеш тя ще се върне при тебе ,но тук вече зависи и от тебе какви рискове би поел. Ако пък не се върне - щастлива е тя без тебе и за нея ще се радваш

mandarinko
12-10-2007, 22:59
Благодаря ви за отговорите!

Честно казано съм изненадан за част от тях, тъй като някои съвпадат с нещата, за които сме си говорили с нея и за които не бях сигурен. Мисля, че всичко, което написахте, ще мие е от полза, за да разбера по-лесно нещата, които смущават съня ми в момента. В крайна сметка, може би малко наивно, ще се опитам да игнорирам първия отговор като най-песимистичен и ще бъда оптимист. Въпреки че, ако трябва да бъда честен, мнението ми клонеше по-скоро към точно този отговор, когато пусках темата.

Ще видим какво ще стане.

Сега ще се опитам да поспя.

(02.11 ам)

dumbo_s
12-10-2007, 23:35
Нормално е всичко което прочетох е напълно нормално....Но първо и основно е че в всяка сериозна връзка...Първата винаги се задават много въпроси... :smt006 Успех с нея..

Lashes
12-11-2007, 04:59
един фр имаше същия проблем..беше оставил приятелката си за около 1 седмица да прави каквото си иска и накрая тя се върна при него...после пак така и накрая зеха че се разделиха :( ама незнам при вас може и да проработи всеки е различен...тъй че малко свобода на никой няма да навреди...

kifla
12-11-2007, 06:29
И аз съм сугласна с горните мнения -явно и е еднообразно на момичето и иска малко да се развихри ,дай и тази възможност и ако се върне значи те обича =;

dessy_133
12-11-2007, 07:03
наистина трябва да и дадеш възможност да избира и ако се върне при теб значи наистина те обича!Успех!

russianmafiaboss
12-11-2007, 22:01
И аз съм сугласна с горните мнения -явно и е еднообразно на момичето и иска малко да се развихри ,дай и тази възможност и ако се върне значи те обича =;
::: +1

Qnnnaaa
12-11-2007, 22:31
според мен я има..жалко че на всичко това дето изпитвах нямаше отговор от другата страна :-#

BrokenInnocence
12-11-2007, 22:48
Евала за грамотното писане, рядко се среща точно в този форум. По темата... случвала ми се е много подобна история, само че аз и човека бяхме и все още сме много далеч един от друг. Както и да е... веднъж появяват ли се подобни "съмнения" няма смисъл да се правите, че не е станало, защото вече никога не е същото. Трябва да я оставиш да опита това, което иска... но трябва и да знаеш, че риска да не се върне не е по- малък от 50%... хората се променят, начина по който мислят- също. И наистина... иска се смелост, за да го направиш, но ако й откажеш тази възможност, връзката ти е вече обречена.

insanity_666
12-12-2007, 07:02
Да обича те!
И да тя просто иска разнообразие,иска да е сигурна,че ти си перфектния за нея като пробва да бъде с някого друг,да види той как ще я разбира и дали изобщо има по-добър от тебе за нея.Все пак почти на никого не му се иска от 16 годишен да се обвърже доживотно с един човек и да не знае какво е изпуснал.Животът и е пред нея и не иска да се ограничава (бил съм в такова положение и смятам,че и приятелката ти е в него сега). 90% съм сигурен,че ако връзката между вас е истинска и я пуснеш тя ще се върне при тебе ,но тук вече зависи и от тебе какви рискове би поел. Ако пък не се върне - щастлива е тя без тебе и за нея ще се радваш

хм, това мнение мисля че в най-голяма степен съвпада и с моето ;-)

какво мога да добавя ... Да, риска е голям и тя наистина може да не се върне, но повярвай ми, ако й откажеш тази свобода ще я загубиш 100%. Може да звучи адски изтъркано, но понякога за да разбереш какво си имал трябва да го изгубиш и мисля че в нейния случай е точно така! Дай й време, дай й пространство, но също й дай да разбере, че ще си до нея въпреки всичко! Тя ще го оцени и определено ще се издигнеш в очите й!

и все пак не си поставяй прекалено големи очаквания, защото това може да е някакъв кофти начин да ти каже, че късате окончателно "без да те нарани" ... (голяма простотия според мен, но мнооого хора ползват нейните фрази за тази цел :( ) ... или просто има друг но не е сигурна дали ще се получи и си оставя вратичка ... (дано не съм права разбира се!!!)

за безсънието ти препоръчвам и хубава музика по твой вкус :smt010
Дано всичко м/у вас се оправи! Желая ти успех!

slun4ice_90
12-12-2007, 09:56
Обича те,не се съмнявай, но има нещо като изчерпване в тая връзка и тя за тва иска да опита с друг и после пак да се съберете :!: :-P По-добре си дайте малко време и се разделете за определен период. :-P

mandarinko
12-12-2007, 18:17
Не знам какво да ви кажа.
Благодаря за съветите и мненията.
Това, което не съм споделил в първия си пост, а и което не ми се искаше да споделям, е, че в историята е замесено трето момче, към което тя има чувства. Сега свържете това с горното - ще кажете, че тя иска да ме разкара деликатно/както някой вече спомена/ и вероятно ще сте прави, но не искам да го приема.

През тази некратка връзка сме преживяли много с нея!
Променихме се и двамата - както тя, така и аз. Научихме много един от друг...
Обещавали сме си какво ли не - от това да бъдем завинаги заедно, да се оженим и т.н., до...
Планували сме какво ли не... и изведнъж се случва нещо неочаквано, нещо странно и нелогично за мен, а бих казал и за нея. И двамата го осъзнаваме - да, не съм само аз в сърцето й, но тя твърдеше, че аз съм по-голямата част от него...след като за известно време бях по-малката. Каза, че го е забравила и ще го игнорира, но не успя и непрекъснато го споменава(ше).
Ситуацията ми е сложна и без да искам да подценя вашите съвети, мисля, че само времето може да покаже какво ще стане, защото аз не искам да се разделям с нея. Прекалено хубави моменти сме имали, за да ги оставя просто така да се превърнат в една затворена книга с незавършен край, който читателят трябва да си изфантазира преди да започне да чете следваща книга.
Ако трябва да съм честен, не мисля, че бих искал да започвам следваща книга...
Правя всичко, което мога, за да спася това, което имаме с нея и ако не успея, ще бъде тъжно. Надявам се, че тя също го иска, защото в противен случай няма как да се получи, но и това времето ще покаже.


Чувствам се много тъжен в момента, а и безсилен да направя каквото и да е, просто защото не зависи от мен. Чувствам се и малко излъган, макар че все още вярвам във всяко 'обичам те' и ... бих искал да споделя (надявам се не е много неуместн) някои от нещата, които съм писал за нея.

Става въпрос за стихотворения, дано не ви развалям настроението с този дълъг пост:

[Едно от всички...]

Вали, в нощта да спя не мога
стоя и плача, а над мен безброй звезди.
Виждам я, за нея ще отида в гроба,
нека е щастлива, а мен да ме боли.

Като малко скорпионче тя бавно ме разкъса
и превзе отвътре моето сърце
и аз безпомощен в нощта ще търся
това, което тя завинаги ми взе.

Но няма на къде да тръгна
на всякъде е тя, една;
и когато искам аз да я прегърна
подглъвзам се и падам в калта.

Толкова е близо, и толкова далече,
на две крачки път, но и на две слънца,
може би нощта е твърде кратка вече,
за да срещне пак нашите лица...

Аз виждам те, навсякъде около мен,
ден и нощ навсякъде те има,
завинаги ще бъда в твоя плен,
от тук на сетне, твой съм аз, любима.

***
И пак далеч си, няма те до мен,
и сам ще гледам изгрева чудесен.
Ще те желая ден след ден,
И няма ли да свърши тази песен...


в нощта студена пак не спя
а гледам през терасата безкрайна,
тебе търся, няма аз да спра,
до като не разгадая тази тайна?

Как тъй караш ме да те обичам,
и без да ми говориш пак съм твой,
и вечно във любов да ти се вричам,
пак без теб аз нямам миг покой.

Как може да си ми в главата,
да ме човъркаш непрестанно нощ и ден?
Как може нежно във зората
да се събудя и да виждам само теб?

Не, не мога за секунда аз да те забравя,
виждам те навсякъде, във всичко теб,
дори когато казваш ми, че ще те няма...
Отиде си със теб и част от мен..


Благодаря ви за отделеното време и съветите!

Приятна вечер.