PDA

View Full Version : как да кажа....



gren
12-10-2007, 20:32
до няколко дена ми предстои операция "късо гемче" и как да кажа на приятелката ми....супер мн ми е странно! вобште немога да си преставя как да почна темата пак камо ли да и обясня какво точно ми има :(

DeSitYy
12-10-2007, 20:35
Може ли да ми каже6 какво представлява тази болест за да се опитам да ти дам савет!?!

Mimo92
12-10-2007, 20:40
Взето от > саседната тема в форума ( на по горния пост момиче си такаче е нормално да не си прочела )
http://teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=122598&start=0
3.KЪСО ГЕМЧЕ

"Късото гемче" е третата най-честа причина за полов дискомфорт и тревоги сред момчетата.
Гемчето се нарича още френулум или юздичка. Във форумите често се описва като "ципа", "жила", "кожичка"

ВСЯКО момче се ражда с гемче. Гемчето е нормална част от мъжкия полов орган и има своята роля във физиологията и сексуалната функция. Представлява гемчето, юздичката, ципата, жилата, кожичката свързаща долната част на пениса с главичката в мястото, където тя се разполовява на две полукълба.

Късото гемче изглежда ТAKA , или ТАКА , или по ТОЗИ начин .

Късото гемче е вродено състояние, което може да бъде съвсем самостоятелно или да е съчетано с вродена фимоза (което не е задължително).
В детство затруднява оголването на главичката и (ако е) съчетано с фимоза способства развитието на баланопостит и последствията му.
В полово зряла възраст късото гемче предизвиква дърпане на главичката в ерекция и болка при мастурбация или полов акт.

Основният проблем е че рано или късно късото гемче при интензивна мастурбация или полов акт се разкъсва.
Това вероятно е източник на момчешкия фолклор, че при първи полов контакт И при момчето нещо "се къса".

Запомнете: при момчето нито при първия, нито при последния полов акт нещо "се къса"!

Когато това все пак се случи означва че принудително е било скъсано късо гемче.
Това е съпроводено с остра, много силна режеща болка която продължава много дълго и с обилно кръвотечение, което е трудно да бъде спряно с подръчни средства.
Това е така, понеже гемчето е много силно кръвоснабдено и през него минават важни нервни пътища.

Когато късото гемче бъде скъсано принудително - на мястото на разкъсването се образува фиброзна тъкан.
Тъканта ръбцува и в този ръбец се въвличат нервните кожни окончания, които формират един нов, патологичен център на дразнене при полов акт, чийто краен резултат е преждевремената еякулация (често след 3-4 фрикционни движения).
МОЕТО МНЕНИЕ ПО ВЪПРОСА
ако приятелката ти не те разбере.. начи не е за теб
Трябва да те разбере
А как да и го кажеш.. мисля че трябва да е нарпаво остава малко време пък и ако те обича би трябвало да те разбере \:D/

gren
12-10-2007, 20:47
e to 4e 6te me razbere e qsno tq e mn svqsna....ama nz kak da podhvana temata pak i tq 100% 6te me razpitva kakvo to4no mi ima :)

DeSitYy
12-10-2007, 20:51
Благодаря за доставената информация :P Аз мисля 4е трябва да каже6 на твоята и е нормално ако те оби4а да те разбере.От колко време сте заедно-би трябвало да се оби4ате.Побарзаи да говори6 с нея за6тото не ти остажа много време.

DeSitYy
12-10-2007, 20:53
Ще и каже6 4е ти се налага да направи6 лека операция за ва6е добро.Тя 6те те разбере

gren
12-10-2007, 20:53
4ak da se obi4ame....ne ama sme ot malko pove4e ot 1 mesec i se razbirame :) znam 4e trqbva da i kaja ama....nz kak az parvo sqka6 6te iz4akam da vidq doktora ko 6te mi kaji kolko vreme 6te trae vazstanovqvaneto...i tam tez gluposti kat cqlo :)

Tazadar
12-10-2007, 21:06
От къф зор ше и казваш, я си спести главоболията [-o<

gren
12-10-2007, 21:15
няма как да не и кажа по простата причина 4е поне 20 дена ще варвя странно....пак и 20 дена без sex....:)

dr.MAGNUM
12-11-2007, 11:43
няма как да не и кажа по простата причина 4е поне 20 дена ще варвя странно....пак и 20 дена без sex....:)
:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
brao be pi4 UBIME ama az znam 4e na 3-q den po4va da ne te boli mn i do 2 sedmici si napalno zdrav e pone taka mi kaza edin fr ;-)

spark_94
12-11-2007, 13:31
Всички са със различни организми и при всеки е различно въстановяването 8)

bequick
12-11-2007, 15:30
Може ли да ми кажеш при кой доктор ще си правиш операцията и колко ще ти струва. Аз също трябва да отида да се оперирам, но все не намирам подходящо време. Както и да е, след месец някъде мисля да отида най-накрая. Та .. ако може малко информация ще съм ти задължен.

Мерси

gren
12-12-2007, 00:09
ами като за начало трябва да ми кажвш за кои град става дума :)

bequick
12-12-2007, 03:23
Прав си :) За София става въпрос.

CragHack
12-12-2007, 08:10
Аз съм си правил такава операция. Ще те разочаровам, но е повече от 20 дена без секс. На 20 ден може да мислиш само за много внимателни чекии, ама за секс... не вярвам. Може да правиш като Джоуи в една от сериите на Приятели - дето трябваше да се пази от секс за някакви изследвания. И само "обгрижваше" мацките по френски и те бяха много щастливи. Може да се окаже, че и твойта ще е много доволна.

Иначе за резултата от обрязването - става по-яко за мадамите след това, щото усещат ръба на главата ти по-яко.