PDA

View Full Version : Вярвате ли в съдбата...? и защо?



Nu[m]b
12-10-2007, 21:57
Предначертан ли е живота ни след раждането или не?Това е въпросът. :-|
Дали някой/нещо определя бъдещето ни и по какъв начин, ако е така или ние сами го градим и всичко зависи от нас :?:
Оправдание ли е съдбата за нашето нежелание за поемане на отговорност :?:
Съдба... :)

Canis_Dirus
12-10-2007, 22:10
Съдбата ли? Че какво интересно има да живвеш това, което вече знаеш?
Да вървиш по предопределн план?

You shape the universe as you go by.

With a palm full of stars i throw them until desired constellation appears

Mortificatiоn777
12-10-2007, 22:44
Impossible to see the future is... :)

Blab
12-10-2007, 22:49
Има безброй пътища и пътечки, събиращи и разделящи се... ние сами избираме накъде да тръгнем.

Jus7m3
12-10-2007, 23:15
Да,но до някаква степен. С нашите сложни мозъци ние си я градим несъзнателно

цитат на canis_dius : "You shape the universe as you go by"
Мозъците ни :)

Скоро ще взема една книга,която вече 4 месеца се опитвам да докопам,в която пише на всяка рождена дата какво е характерно за всеки индивид,роден на нея... Аз изобщо не вярвах в тия "глупости" дотогава за мене амаа... бях описан много добре в тази книжка и се шашнах много. Казах си "съвпадение",ама и хората,които проверих бяха много добре описани. Не ми се иска да вярвам в съдбата,защото е наистина тъпо всичко да е предначертано,но подяволите вярвам!

п.п. Гледайте го този филм бе хоораааааааа (The Secret)

russianmafiaboss
12-10-2007, 23:20
съдба я има - защото тя е живота....

Nu[m]b
12-10-2007, 23:48
....

п.п. Гледайте го този филм бе хоораааааааа (The Secret)

Задължително :!: Във филма наистина има много неща, които могат да бъдат полезни(да не кажа всички) и наистина много неща са верни.Има и книга със същото заглавие.Филма или книгата - въпрос на избор :)

Абе работата е там, че ако искаш нещо няма какво друго да те спре да го постигнеш освен самия ти и т.н.
Оптимизмът му е майката :wink:

П.С.
Скоро ще взема една книга,която вече 4 месеца се опитвам да докопам,в която пише на всяка рождена дата какво е характерно за всеки индивид,роден на нея...
Как се казва въпросната книга :?:

Jus7m3
12-11-2007, 00:26
Там е работата,че не знам как се казва книгата иначе щях отдавна да съм я докопал :D Ще я взема от леля ми ,която ми я беше показала,а след това я дала на 9324541327 човека :). Като я взема ще ви кажа,а дори може и да напиша за всяка дата какво е казано (естествено,че ще ми отнеме време) или пък да request-вате :)

Относно филма - Радвам се,че има някой който го е гледал!Много обяснения ми се появиха в главата за какво ли не,след като го гледах. Една от моите теории е,че звездите (което разположение в един и същи период от годината се повтаря) влиаят на тези мозъчни вълни и именно затова сме свидетели на зодиакът => затова може би астролозите познават толкова неща за нас (аз съм роден точно в средата на периода,в който е моята зодия и затова навсякъде по сайтовете,където пише характерното за зодията ми и се основават на неизмислен източник, всичко е вярно на повече от 90%)
Или друга моя теория - телекинезата (или там както се нарича умението да четеш на другите мислите) е възможно,ако примерно има някакъв бъгав индивид,който може възприеме мозъчните вълни на другите и може да ги обработи и да ги разчете.
Имам още безброй теории :D

Ако искате ме сметнете за луд,но аз си вярвам в определена степен :) Е и все пак приемам огромната вероятност да греша,следователно не съм луд :P

Nu[m]b
12-11-2007, 00:31
Като я вземеш задължително пиши! :smt001

Canis_Dirus
12-11-2007, 08:57
Скоро ще взема една книга,която вече 4 месеца се опитвам да докопам,в която пише на всяка рождена дата какво е характерно за всеки индивид,роден на нея... Аз изобщо не вярвах в тия "глупости" дотогава за мене амаа... бях описан много добре в тази книжка и се шашнах много. Казах си "съвпадение",ама и хората,които проверих бяха много добре описани. Не ми се иска да вярвам в съдбата,защото е наистина тъпо всичко да е предначертано,но подяволите вярвам!

Вземи да прочетеш "Махалото на Фуко" да видиш, как кварталаната будка за вестници има удивителни прилика с ... Хеопсовата пирамида - мдължина, ширина, височина и тн. и При достатъчно нагласяне се оплучават интересни години. Играят си хората с числа като 3, 7, 9, 33 и тн. и все се получава нещо. Нумерологията си е измама. истината е, ако искаш да вярваш в нея.

EGG
12-11-2007, 11:38
Yep. 8)

gorska
12-11-2007, 12:12
Донякъде вярвам, донякъде не.
Например смятам, че всеки човек сам си гради живота, сам решава какво трябва да прави: какво да работи, какво да учи...
Друг е въпроса с отношенията между хората. Тук вече се появява съдбата. Тя ги среща, разделя и ако е било писано, двама души (или пък повече-ако ствава дума за група приятели), ще бъдат щастливи заедно или пък ще се скарат... Възможностите са много!

jus7m3, кажи, когато разбереш името на книгата и също би ли ми разяснил повече за този филм The Secret??? :)

Disrespect
12-11-2007, 12:53
не мога да повярвам, че цели 4 човека вече вярват, че има съдба

Jus7m3
12-11-2007, 12:59
Донякъде вярвам, донякъде не.
Например смятам, че всеки човек сам си гради живота, сам решава какво трябва да прави: какво да работи, какво да учи...
Друг е въпроса с отношенията между хората. Тук вече се появява съдбата. Тя ги среща, разделя и ако е било писано, двама души (или пък повече-ако ствава дума за група приятели), ще бъдат щастливи заедно или пък ще се скарат... Възможностите са много!

jus7m3, кажи, когато разбереш името на книгата и също би ли ми разяснил повече за този филм The Secret??? :)

Ами нещо като документален филм.. сама би си разяснила най добре :) Ако искате мога и да го кача в нета и да ви дам линк

lyloster
12-11-2007, 13:05
Според мен няма нещо такова като съдба х)
Всеки избира сам на къде да поеме и какво да прави с живота си, а това, че съдбата срещала хората и се набърквала в отношенията между хората, мисля че не е някакъв велик план на Вселената за всеки човек поотделно, а чиста случайност :grin:

Nu[m]b
12-11-2007, 13:24
Според мен няма нещо такова като съдба х)
Всеки избира сам на къде да поеме и какво да прави с живота си, а това, че съдбата срещала хората и се набърквала в отношенията между хората, мисля че не е някакъв велик план на Вселената за всеки човек поотделно, а чиста случайност :grin:

Но съдбата е едно много добро оправдание, нали :D
А това за чистата случайност не мога да го приема, защото мисля че това какви хора ще срещнем зависи от нас, а дали го съзнаваме или не, е отделен въпрос.

lyloster
12-11-2007, 13:43
Аве едно нещо винаги може да съществува в дадена ситуация стига да ти изнася :wink:
А и нали знаеш да нашите грешки са виновни само съдбата и другите, а ние сме чисти като изворна водица :grin:

Blacklisted
12-11-2007, 14:29
Предпочитам да вярвам, че няма съдба, някакси не ми харесва идеята, че каквото и да правя пътят ми е един предначертан, дали за добро или зло, навява ми чувство за обреченост.

gorska
12-11-2007, 15:03
Донякъде вярвам, донякъде не.
Например смятам, че всеки човек сам си гради живота, сам решава какво трябва да прави: какво да работи, какво да учи...
Друг е въпроса с отношенията между хората. Тук вече се появява съдбата. Тя ги среща, разделя и ако е било писано, двама души (или пък повече-ако ствава дума за група приятели), ще бъдат щастливи заедно или пък ще се скарат... Възможностите са много!

jus7m3, кажи, когато разбереш името на книгата и също би ли ми разяснил повече за този филм The Secret??? :)

Ами нещо като документален филм.. сама би си разяснила най добре :) Ако искате мога и да го кача в нета и да ви дам линк

С удоволствие, ще ти приема линка. :)

bloodfrozen
12-12-2007, 12:11
Филмът Тhe Secret, който гледах вчера, наистина може да даде отговори на някои въпроси. Според мен, съдбата я намесваме, когато се случи нещо нередно, т.е. - използваме я като оправдание за собствените си грешки. Всичко зависи от нас - ние сами начертаваме бъдещето си, всяко действие, всеки детайл е от значение за последствията..

iMmOrAl`GiRl
12-12-2007, 15:45
и аз мисля,че човек сам определя как ще изживее живота си,какво ще прави и всичко останало

Jesus_is_good
12-12-2007, 21:08
Да имаме съдба която е известна само на него :)
И все пак ние сме свободни и избираме дали да Го обичаме и следваме или мразим.

Jus7m3
12-13-2007, 06:19
Да имаме съдба която е известна само на него :)
И все пак ние сме свободни и избираме дали да Го обичаме и следваме или мразим.
:smt068 :smt070 :smt067 СЕКТАНТ!

п.п. Филма явно съм го изтрил и е някаде из дисковете. Следобед ще го потърся да го кача

SeaEatsShips
12-13-2007, 18:26
Според мен съдба няма!! всичко си го правим сами. Тя се намесва само при раждането ни (къде алабала) и тва е ....всичко друго зависи от нас самите и точка :roll:

secretdream
12-14-2007, 15:42
Филмът The Secret го има качен в Замунда.

Колкото до мнението ми за съдбата...дори не знам какво е моето отношение. Задавам си въпроса,а отговорът винаги е различен. И като че ли достигам до това мнение,че живота си градим самите ние,а случайностите,както ги наричаме,появяващи се от време на време,всъщност са съдба.

Има един много хубав цитат, за съжаление, не знам от кого е - Съдбата поставя само рамките; картината,рисуваме ние.

Spook
12-16-2007, 17:42
До автора на анкетата последната опция и тази преди нея не се ли припокриват? А по темата вярвам че има движеща сила извън човешкото разбиране, но дали е съдба незнам. :neutral:

hahavteen
12-17-2007, 15:47
Ne viarvam v sudbata.
Nai-posle niakoi dryg osven mene da spomene filma The secret.Absoliytno vsi4ko e viarno i sum se ybedila li4no.O6te predi da gledam filma si bih nalepila list4eta s ne6ta koito iskam da postigna po cialata vrata na staiata mi i si gi gledah vseki boji den i sega 3 godini sled tova vsi4kite ne6ta gi imam :grin:

Nu[m]b
12-17-2007, 16:15
До автора на анкетата последната опция и тази преди нея не се ли припокриват?

Не знам защо съм ги сложил :neutral:
Сигурно съм бил в добро настроение :smt001 и малко простотия не ми се е сторила излишна :-o

Spook
12-17-2007, 20:46
b][Не знам защо съм ги сложил :neutral:
малко простотия не ми се е сторила излишна :-o \:D/

Правилно, простотията ще спаси света. ](*,) ](*,) ](*,) :arrow: :-s :::

st1ka
12-21-2007, 20:51
..

Nu[m]b
12-21-2007, 22:27
b][Не знам защо съм ги сложил :neutral:
малко простотия не ми се е сторила излишна :-o \:D/

Правилно, простотията ще спаси света. ](*,) ](*,) ](*,) :arrow: :-s :::

Амин! :smt001

roadhouse blues
01-07-2008, 09:20
baba vanga kak e gledala?

SkiT
02-12-2008, 11:50
Няма съдба,нещата в живота ти се случват по неизбежност.Това е личното ми мнение.

lsd43
02-12-2008, 18:31
Има ! :( И я мразя!

limon4e_f
03-03-2008, 17:15
Хах...Вечният въпрос...Толкова да съм спорила по нeго с my best friend...
Ами аз доста дълго време защитавах тезата , че съдба няма , и че всичко , което се случва с и около нас е съвкупност от решиния( взети от нас или някой друг).Просто аз съм човек , който не вярва много много в неща , които не могат да се докажат ( или не ги чувствам , че са така).
Това лято прочетох една велика книга , "Шогун" , в която здраво ( като философия на японците по принцип) се застъпваше твърдението , че съдбата е властваща.Даже завършва с "Аз не съм си избрал пътя в живота.Всичко е моята карма."Цялото преживяване четеейки я , от части ме накара да омекотя крайната си гледна точка.
Въпреки това мисля , че всеки един от нас държи живота в ръцете си и го управлява.
А това дали наричаме случващото се съдба , или плод на нашите решения , е въпрос на вкус. :)

Duvessa
03-10-2008, 21:14
Не вярвам в съдбата. Живтотът е такъв, какъвто човек сам си го направи.

DimovB
03-08-2010, 23:48
Да, вярвам в съдбата.
Човек има право на избор, но дори избора, който прави, е заложен в съдбата му. От тази гледна точка изборът не съществува, защото пътят е само един. Изборът съществува само в нашите глави. Изходът винаги е един.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
03-09-2010, 18:16
Естествено, че не.Тфа са глупости.Както има 1 израз "човек сам кове съдбата си".Съдата е за оправдания само.Примерно изч*каш с някой/я и се пръкне непланирано дете "съдбата ми го била писала".Измишльотини. :?

gandalfepi4
03-09-2010, 18:20
Не. Доказано е че съдбата не съществува.

Naman07
03-09-2010, 18:34
Не. Доказано е че съдбата не съществува.
lolwut?

gandalfepi4
03-09-2010, 20:45
Не. Доказано е че съдбата не съществува.
lolwut?

ми да всъщност.

два типа съдба:

индивидуална съдба-твоят живот има смисъл=това има смисъл
http://www.allserialkillers.com/albert_fish.htm
http://www.trutv.com/library/crime/serial_killers/notorious/fish/9.html

има ли смисъл? мии не няма, ако има съдба-тя е злонамерена, а ако е породила нещо добро със "сивия човек"... не си заслужава.

божествена съдба=бог е зъл-http://vintagemediashop.com/showthread.php?t=98977

така поне изглежда, че е доста ясно. ако греша моля поправете ме :)

filmimilmi
03-09-2010, 21:45
Не. Доказано е че съдбата не съществува.
lolwut?

ми да всъщност.

два типа съдба:

индивидуална съдба-твоят живот има смисъл=това има смисъл
http://www.allserialkillers.com/albert_fish.htm
http://www.trutv.com/library/crime/serial_killers/notorious/fish/9.html

има ли смисъл? мии не няма, ако има съдба-тя е злонамерена, а ако е породила нещо добро със "сивия човек"... не си заслужава.

божествена съдба=бог е зъл-http://vintagemediashop.com/showthread.php?t=98977

така поне изглежда, че е доста ясно. ако греша моля поправете ме :)



Съдбата е понятие, което съществува. Тя е твоята история. Тя не е е предопределеност и не е писана предварително да стане, не е нещо отсъдено от Бог, принадлежи на времето и зависи изцяло от действащия. Трупа се несъзнателно и ти не си даваш сметка за нея. Всяко действие и помисъл имат своите ефекти и следствия. Не можеш да промениш миналите действия и мисли. - С други думи Карма. Ако Бог има способностите на свръх-мощна изчислителна машина, със сигурност би могъл да предвиди всяка една вероятност и до какво би довел всеки определен възможен низ от събития в твоя живот. Имаш свободна воля и можеш да я ползваш. В крайна сметка сам пишеш своята съдба. В тази логика бих казал, че Бог не е писал твоята история предварително, просто е създал сложната програма, която позволява свободната воля, нещо с което за сега никой програмист не е успял да се справи въпреки постиженията в сферата на изкуствения интелект например. За момента няма робот способен да греши като човек, не е програмирано чувството като "интуиция". Поне така си го обяснявам аз, но нека и фундаменталистите се изкажат. 8-)

kalokairi
03-13-2010, 20:20
Съдба е това къде ще се родиш. Сега си представете живота като път по който вървите и този път не е съдба за вас защото вие сте тези които сте избрали да поемете по него. Пътя има своите разклонения и по тях други хора идват на вашия път и тези хора са вашата съдба, защото те са избрали да поемат по вашия път и да се срещнете. същото е и когато вие се отклонявате от пътя си и поемате по друг, но тогава вие сте съдбата на човека с който ще се срещнете.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
03-14-2010, 17:49
Не. Доказано е че съдбата не съществува.
lolwut?

ми да всъщност.

два типа съдба:

индивидуална съдба-твоят живот има смисъл=това има смисъл
http://www.allserialkillers.com/albert_fish.htm
http://www.trutv.com/library/crime/serial_killers/notorious/fish/9.html

има ли смисъл? мии не няма, ако има съдба-тя е злонамерена, а ако е породила нещо добро със "сивия човек"... не си заслужава.

божествена съдба=бог е зъл-http://vintagemediashop.com/showthread.php?t=98977

така поне изглежда, че е доста ясно. ако греша моля поправете ме :)



Съдбата е понятие, което съществува. Тя е твоята история. Тя не е е предопределеност и не е писана предварително да стане, не е нещо отсъдено от Бог, принадлежи на времето и зависи изцяло от действащия. Трупа се несъзнателно и ти не си даваш сметка за нея. Всяко действие и помисъл имат своите ефекти и следствия. Не можеш да промениш миналите действия и мисли. - С други думи Карма. Ако Бог има способностите на свръх-мощна изчислителна машина, със сигурност би могъл да предвиди всяка една вероятност и до какво би довел всеки определен възможен низ от събития в твоя живот. Имаш свободна воля и можеш да я ползваш. В крайна сметка сам пишеш своята съдба. В тази логика бих казал, че Бог не е писал твоята история предварително, просто е създал сложната програма, която позволява свободната воля, нещо с което за сега никой програмист не е успял да се справи въпреки постиженията в сферата на изкуствения интелект например. За момента няма робот способен да греши като човек, не е програмирано чувството като "интуиция". Поне така си го обяснявам аз, но нека и фундаменталистите се изкажат. 8-)

filmimilmi твойте изказвания много ме кефят и аз съм съгласен с всяко 1 от тях с изклучение(доколкото разбрах, но не съм сигурен) на това, че свърваш дядоти Божи с казаното :)

filmimilmi
03-14-2010, 21:22
Не. Доказано е че съдбата не съществува.
lolwut?

ми да всъщност.

два типа съдба:

индивидуална съдба-твоят живот има смисъл=това има смисъл
http://www.allserialkillers.com/albert_fish.htm
http://www.trutv.com/library/crime/serial_killers/notorious/fish/9.html

има ли смисъл? мии не няма, ако има съдба-тя е злонамерена, а ако е породила нещо добро със "сивия човек"... не си заслужава.

божествена съдба=бог е зъл-http://vintagemediashop.com/showthread.php?t=98977

така поне изглежда, че е доста ясно. ако греша моля поправете ме :)



Съдбата е понятие, което съществува. Тя е твоята история. Тя не е е предопределеност и не е писана предварително да стане, не е нещо отсъдено от Бог, принадлежи на времето и зависи изцяло от действащия. Трупа се несъзнателно и ти не си даваш сметка за нея. Всяко действие и помисъл имат своите ефекти и следствия. Не можеш да промениш миналите действия и мисли. - С други думи Карма. Ако Бог има способностите на свръх-мощна изчислителна машина, със сигурност би могъл да предвиди всяка една вероятност и до какво би довел всеки определен възможен низ от събития в твоя живот. Имаш свободна воля и можеш да я ползваш. В крайна сметка сам пишеш своята съдба. В тази логика бих казал, че Бог не е писал твоята история предварително, просто е създал сложната програма, която позволява свободната воля, нещо с което за сега никой програмист не е успял да се справи въпреки постиженията в сферата на изкуствения интелект например. За момента няма робот способен да греши като човек, не е програмирано чувството като "интуиция". Поне така си го обяснявам аз, но нека и фундаменталистите се изкажат. 8-)

filmimilmi твойте изказвания много ме кефят и аз съм съгласен с всяко 1 от тях с изклучение(доколкото разбрах, но не съм сигурен) на това, че свърваш дядоти Божи с казаното :)
Щеше да ми е трудно да обясня значението на съдбата ако в контекста не бях използвам думичката Бог. Грешка е обаче да я свързваш с буквалното й тълкуване, което религиите и масовата култура й придават.
За мен Бог не е висш разум отвъд пределите на нашата реалност. Няма друг, освен този, в който ти пожелаеш да вярваш. Бог е твоят вътрешен свят, твоето лично разбиране за нещата, такива каквито ти ги виждаш. Бог е природата (била тя жива или нежива), той е самият живот... Хилядолетия наред хората са се опитвали да открият Смисъла (с главно "С"), а поради причината, че общовалиден смисъл за всички няма, те са решили да заместят всички възможни мнения с едно единствено, с което да приключи дебатът и са обобщили всичко в едно - БОГ. Използването на тази думичка се оказало много полезно и ефективно решение на множество въпроси, за които хората нямали отговори, почнала да бъде използвана в политиката и така се появили и религиите... Накратко това е. Не знам дали ти стана по-ясно, но няма значение. Ключът към разбирането какво е Бог се крие в теб и никой друг. Истината е такава, каквато ти я виждаш.
http://www.artadox.com/wp-content/uploads/2008/12/seraphic-transport-docking.jpg
http://alexgrey.net/a-gallery/8-24/prgncy.jpg
http://th09.deviantart.net/fs46/300W/i/2009/201/5/8/Universal_Consciousness_by_scottfacon.png
Какви мисли събуждат в теб тези картини? Това е създадения от самия Бог Разум или създадения от самия Разум Бог? Животът е разум? Бог = разум = живот? Всеки трябва да прецени сам за себе си. :)

pagoschee
03-19-2010, 17:40
може би има,може би няма,никой не може да каже със сигурност,знае се само,че има няк'ва велика сила,която наистина понякога се намесва в живота ни. :)

П.С. >> дори и да няма съдба,винаги всяка една случка си има няк'ва причина!

gandalfepi4
03-19-2010, 19:25
може би има,може би няма,никой не може да каже със сигурност,знае се само,че има няк'ва велика сила,която наистина понякога се намесва в живота ни. :)

П.С. >> дори и да няма съдба,винаги всяка една случка си има няк'ва причина!

Ъ? кое те кара да твърдиш това :smt017

HRaBr0TyYKeBaPcHe
03-19-2010, 21:51
може би има,може би няма,никой не може да каже със сигурност,знае се само,че има няк'ва велика сила,която наистина понякога се намесва в живота ни. :)

П.С. >> дори и да няма съдба,винаги всяка една случка си има няк'ва причина!

Ъ? кое те кара да твърдиш това :smt017

И каква е силата??? :? :? :? Няма сила, ама просто трябва да се твърди нещо което е казано и айде всички като уфце да се мятаме ф гюола без да се замисляме. :?
Ами естествено, че всяка случка си има последствия.Ако се метнеш от джама от 20тия етаж ще умреш.Тфа не е съдба, а естествен развой на нещата. :o

Kris4an0
03-26-2010, 20:12
Много интересна тема сте развили с доста любопитни мнения. :)
По темата за Бог много ми хареса това, което написа филмимилми дали Бог е измислил разума или разума е измислил Бог. Според мен е второто и то си има много просто и логично обяснение. Бог като религиозно понятие и самите религии са се появили преди хиляди години и те са били плод на човешкия разум, човешкия мозък. Хората са имали много загадки, на които са нямали отговор и е трябвало да се даде някакво обяснение. Така се е родила и идеята за всевишно същество като Господ, който е създал всичко и управлява всичко, така да се каже. :) Освен това хората е трябвало да имат някаква цел в живота и нещо, в което да вярват. Да има някакъв спасител и нещо на което да се молят да бъдат спасени, когато "видят зор".
Така през вековете всичко необяснимо е било плод на Бог. Така че, лично мое мнение е, че Бог, в смисъла който влагат религиите е плод на фантазията на човек. :D
Относно въпроса дали съществува "съдбата" ми е много трудно да кажа какво мисля, защото и аз самия не знам. От една страна според мен човек сам начертава живота си. Иначе се губи смисъла. Но пък от друга страна представете си, че както си живееш добре и изведнъж се случва нещо (няма зн какво) и умираш, без да си го предизвикал с действията си. Е на това как да не му кажеш "предначертано", "писано", "съдба" и т.н. Разбира се тези случаи са рядкост, но ги има, и според мен това не е случайност.
Затова, аз съм привърженик на тезата, че ... "няма случайни неща на тоя свят". И именно това ме кара да си мисля, че има "НЕЩО", и аз не знам какво, което е по-силно от човешкия избор.
Тъй като мнението ми стана дълго и малко объркано, в заключение да кажа, че съм на мнението на "pagoschee", че има някаква сила, която се намесва в живота и прави случайностите неслучайни. ;)