PDA

View Full Version : Какво правите с къдравите си коси?



BuBs
12-11-2007, 14:01
Имам къдрева коса и незнам кво да я правя.Слагам и балсам,най-често на сънсилк ползвам ама косата ми става няква гадна и такава твърда се едно с гел сам я праела .Апак ако не и сложа нищто е бухнала и грозна :( .Като има мъгла или като вали съ6то бухва много...Незнам вие как си поддържате къдревите коси :neutral:

Редактирано от-ЦвЕтИт0
:arrow: 1-ва точка. :wink:

FatPanda
12-11-2007, 14:06
изправяме ги :)

No_Limit
12-11-2007, 14:11
1-во темата не е за този раздел !
Косата се изправя или с четка и сешоар или с преса
#-o

BeautifulWorld
12-11-2007, 14:38
Аз моята коса понякога я изправям, обаче от това много се изтощава, друг път й слагам сънсилк крем за къдрава коса. Ако стане много зле, сплеска се примерно - навлажнявам я леко и я намачквам с пръсти.
А за да не е твърда, защо не пробваш кристали за коса? Едно шишенце 50 мл струва около 9 лева, но са добри - слага се малко и косата ти става супер мека.

BuBs
12-11-2007, 16:14
Аз моята коса понякога я изправям, обаче от това много се изтощава, друг път й слагам сънсилк крем за къдрава коса. Ако стане много зле, сплеска се примерно - навлажнявам я леко и я намачквам с пръсти.
А за да не е твърда, защо не пробваш кристали за коса? Едно шишенце 50 мл струва около 9 лева, но са добри - слага се малко и косата ти става супер мека.

Аз мойта също я изправям ама много се гои наистина и неискам толкожа често пак и барзо се разваля шото пресата ми не е професионална...
А тея кристали...на мене не ми трябжа да е толкожа мека искам само да я оформя по някакав начим без да яизгарям...Пробжала сам и с четка ама на моита коса не става :-x много се ядосвам :(

Madness
12-12-2007, 11:24
Не си изправяйте косата,бе...
Къдравата коса е страшно яко нещо :)
Някви дълги черни къдрици....или пък червени :smt007
( :

holys
12-12-2007, 12:06
kupi si techni kristali na biopharma ili si q izpravqi

ProstoAz
12-12-2007, 14:27
Защо пък да я изправя?!
Слагай си пяна за коса (аз съм доволна от пяната за къдрава коса на Wella) на полумокра коса. :wink: Като изсъхне нито е твърда, нито е бухнала.
В мъглите и дъжда май нищо не помага...

DiVa_SaMoDiVa
12-12-2007, 17:21
Аз на мойта и слагам гел с много силна фиксация,щото ако не и сложа нищо ми е ужасна,бухнала некаква :( И така като съм с гел не ме притеснява маглата,нито влажното време.Ам само избягвам да слагам шапки,защото се сплеска и става смешно :D

BuBs
12-13-2007, 12:15
Защо пък да я изправя?!
Слагай си пяна за коса (аз съм доволна от пяната за къдрава коса на Wella) на полумокра коса. :wink: Като изсъхне нито е твърда, нито е бухнала.
В мъглите и дъжда май нищо не помага...

Май точно такова ми трябва...Аз сега ползвам балсам на Sunsilk(зеления) ама като си сложа и после е една тварда и даже ми е гадно да я пипам като е такава... :roll: Ще пробвам на Wella :)

sunshine0107
12-13-2007, 13:39
1-во темата не е за този раздел !
Косата се изправя или с четка и сешоар или с преса
#-o

а можеш ли да ми кажеш, като толко мн знаеш, за кой раздел е тая тема като не е за тук?!? да не би да е за здравни проблеми и болести или за секс хахаха :lol: яко си зле по-добре не пиши глупости за да се правиш на важна щото си смешна :lol: ](*,) :-s остави тая работа на модераторите те да решават коя тема за къде е!
по темата: ми слагам й пяна или пък като се изкъпя не я суша напълно и я връзвам на кок и тя изсъхва мн яко ;) и от време на време я изправям :)

IzPePeLeNa
12-13-2007, 14:01
Мойта коса е доста къдрава и бухнала и затова и слагам пяна за коса и стават страхотни къдрици и ми става супер косата. Изправям си я понякога, но не и зимно време защото като има влага само изправям 1 час и като излезна след 10 минути не прилича на нищо 8-) Освен това използвам балсам и кристали :wink:

gabi_94
12-14-2007, 17:48
ABE ZASHTO VI E DA SI IZPRAVQTE KOSITE??? AZ SASHTO IMAM KADRAVA KOSA I MOITE PRIATELKI BIHA DALI VSI4KO DA IMAT KOSA KATO MOQTA - KADRAVA, NE PRAVA! i MOITA STOI BUHNALA PONQKOGA AMA NA MEN MI HARESVA! PROSTO NE OSAZNAVATE KAKVO IMATE AMA AKO KOSATA VI BE6E PRAVA SHTQHTE DA Q KADRITE , NALI? ZAMISLETE SE I SPRETE DA Q IZPRAVQTE I DA Q GORITE!

LuCiFersAngeL
12-14-2007, 18:27
Ами понеже косата ми освен че е къдрава е и доста гъста си я подстригвам на стъпала. Иначе като се изкъпя я оставям малко да поизсъхне (но не да е напълно суха, просто леко влажна) и я клепам с кристали и зеления крем за къдрици на Сънсилк ( не знам защо, но моята коса не става твърда от него :-| ), а пяна за къдрици слагам само за по-специални излизания, защото иначе трябва да си мия косата всеки ден. Просто от пяната става малко твърдичка и като преспя една нощ е нея на сутринта косата ми е като мекица :-D

BuBs
12-15-2007, 18:04
Мерси много ще пробвам всичко... =;
Междудругото една приятелка има професионална преса и ми я беше дала.Супер яка ми стана косата и издържа 3 дни без да се развали,ама гори още повече щото се нагрява до 210 градуса... :(

LuCiFersAngeL
12-15-2007, 18:19
Най-добре е да избягваш пресата, защото ще си съсипеш косата. И аз преди исках да се изправям, но разбрах колко много съм грешала. Изпробвай съветите, които ти дадохме със съфорумничките и ще видиш, че не е толкова зле да си къдрокоса :wink: А пресата можеш да оставиш за по-специален повод, но както споменах най-добре изобщо да не си гориш косата.

BuBs
12-17-2007, 12:27
Най-добре е да избягваш пресата, защото ще си съсипеш косата. И аз преди исках да се изправям, но разбрах колко много съм грешала. Изпробвай съветите, които ти дадохме със съфорумничките и ще видиш, че не е толкова зле да си къдрокоса :wink: А пресата можеш да оставиш за по-специален повод, но както споменах най-добре изобщо да не си гориш косата.

На мене не ми пречи че съм къдрева ,смо косата ми да седи както искам :) Иначе много ме харесват с права коса и аз също се харесвам,ама рядко я изправям шото и са разваля и няма смисъл :neutral:

theEXPLOITED
12-17-2007, 13:57
Защо вместо тъпия сънсилк не използваш пантен за къдрава коса и балсама и шампоана са много ама много по-добри.Ако си изправяш косата винаги ползвай кристали,така се изтощава много по-малко отколкото без тях.Също може да си я правиш с пяна и какво ли още не аз лично предпочитам къдравата коса отколкото права макар че се поддържа по-трудно.

LuCiFersAngeL
12-17-2007, 14:19
Защо вместо тъпия сънсилк не използваш пантен за къдрава коса и балсама и шампоана са много ама много по-добри
На мен лочно не ми харесват. В шампоана са използвани некачествени детергенти, но това го установих чак след като си го взех (и есетествено не повторих покупката). В момента имам и балсам без отмиване на Пантен и също не съм доволна. Все едно не съм се мазала с нищо - косата си стои неоформена. На този Пантен май само рекламата му е дошла в повечко :x ама ако искаш можеш да пробваш. То си е индивидуално до известна степен, така че на теб пък може да ти се отрази добре :mrgreen:

I love Naley
12-18-2007, 08:18
Ами моита косае доста къдрава по скоро са букли обаче естествени и много си ги харесвам.Слагам подхранващи маски за къдрави коси ,пяна.Също и шампоан Пантен за къдрава коса и съм много доволна.Харесвм къдриците си защото са естествени и много готино.Изправям си със сешоар или преса но доста рядко.

TheOtherME
12-18-2007, 13:28
Ами и аз моята си я подстригвам на стъпала. :-) И я изправям много рядко,дамо при фризьор,защото ако я изправя сама и става мн суха и бухнала.За оформяне на къдриците използвама баласама на Пантен.Сънсилк съм го пробвала и също е много хубав,но действа само на мокра коса,въпреки че пише,че може и на суха.Докато Пантен е нещо съвсем друго-всеки ден си оформям къдрици,без да се налага да мокря косата преди излизане,особено сега през зимата. :grin:

BuBs
12-19-2007, 11:23
Сънсилк съм го пробвала и също е много хубав,но действа само на мокра коса,въпреки че пише,че може и на суха.

Може затова да не се получава при менещото аз не си мокря косата преди да си сложа апак като се изкъпя и като ми е още мокракосата не си слагам :neutral: Ще видя какво ще стане ама като се изкъпя щото сега си изправих косата :D

No_Limit
12-29-2007, 09:50
1-во темата не е за този раздел !
Косата се изправя или с четка и сешоар или с преса
#-o

а можеш ли да ми кажеш, като толко мн знаеш, за кой раздел е тая тема като не е за тук?!? да не би да е за здравни проблеми и болести или за секс хахаха :lol: яко си зле по-добре не пиши глупости за да се правиш на важна щото си смешна :lol: ](*,) :-s остави тая работа на модераторите те да решават коя тема за къде е!
по темата: ми слагам й пяна или пък като се изкъпя не я суша напълно и я връзвам на кок и тя изсъхва мн яко ;) и от време на време я изправям :)
Темата не беше в този раздел многознайке 8-)

Reed
12-29-2007, 10:38
ABE ZASHTO VI E DA SI IZPRAVQTE KOSITE??? AZ SASHTO IMAM KADRAVA KOSA I MOITE PRIATELKI BIHA DALI VSI4KO DA IMAT KOSA KATO MOQTA - KADRAVA, NE PRAVA! i MOITA STOI BUHNALA PONQKOGA AMA NA MEN MI HARESVA! PROSTO NE OSAZNAVATE KAKVO IMATE AMA AKO KOSATA VI BE6E PRAVA SHTQHTE DA Q KADRITE , NALI? ZAMISLETE SE I SPRETE DA Q IZPRAVQTE I DA Q GORITE!
Я,се успокой :lol: От къдрава до къдрава коса има разлика
Мойта е ужасна хах,за тва я изправям :D
Ако имах права коса,щях супер много да се кефя..обожавам прави коси :smt007

BuBs
01-04-2008, 11:57
ABE ZASHTO VI E DA SI IZPRAVQTE KOSITE??? AZ SASHTO IMAM KADRAVA KOSA I MOITE PRIATELKI BIHA DALI VSI4KO DA IMAT KOSA KATO MOQTA - KADRAVA, NE PRAVA! i MOITA STOI BUHNALA PONQKOGA AMA NA MEN MI HARESVA! PROSTO NE OSAZNAVATE KAKVO IMATE AMA AKO KOSATA VI BE6E PRAVA SHTQHTE DA Q KADRITE , NALI? ZAMISLETE SE I SPRETE DA Q IZPRAVQTE I DA Q GORITE!
Я,се успокой :lol: От къдрава до къдрава коса има разлика
Мойта е ужасна хах,за тва я изправям :D
Ако имах права коса,щях супер много да се кефя..обожавам прави коси :smt007

И мойта коса е много смотана.Има и дни в които е хубава ама не са много :D