PDA

View Full Version : Италиански език!!! :)



Heaven_Can_Wait
12-11-2007, 16:34
Какво мислите за италианския език? Харесва ли ви? Учите ли го? И общо взето всичко за този език. :-)

gostut
12-11-2007, 16:56
страшен.. просто нема втори.. 5 години го учих... направооооо .. да не казвам на какво ми е писнало от пасато просимо, пасато ремото и там сичките времена 26 ли колко бяха там... ужас!!!

shadow4e
12-11-2007, 20:33
На мен ми харесва, но не бих го учила като първи език. То и аз си направих избора, де. Учих пети, шести и седми клас и както знаете в Италианския лицей после не се продължава чак толкова трудно, ако си учил преди това там. Но аз в Италия не исках да ходя да следвам, а в България в университети за специалностите с език приемат само английски, немски и френски /говоря за специалности като Публична администрация, Туризъм, Стопанско управление и тн./. Но живот и здраве бих записала италианки като трети език, ако ме приемат специалността, която искам с немски :)

FRIEND_1
12-12-2007, 07:52
Аз тази година започнах да уча италиански и много ми харесва ! :grin:

didivid
12-14-2007, 13:10
Аз уча в Италианския лицей е мн яко там! От първи калс си зубкам там и ми е супер... :-P

Sk8er_fREak+
12-14-2007, 13:56
Аз четвърти и пети клас съм учила във едно частно към Италианския лицей, като няколко години преди и след това също съм учила езика на курсове и уроци. Имам много приятели от Италианския, но са ми казвали, че учат италианския като втори език или нещо от сорта.. Хубавото в мойто даскало беше, че учехме всички предмети на италиански, и се учеше доста ефективно... Времената (особено тва ремото просто ми е било ужасно през всички години, които съм го учила) малко ми бяха гадни в началото, после да не повярва човек, взех, че ги чатнах ии така.. От две години близо не съм практикувала тоя език, не ходя на курсове, пред наште ме е срам :D Тръгнала съм с една приятелка да си търся курсове за напреднали, ама изобщо не знам къде да търся :D Сега за Коледа отивам в Италия, дано поне малко си го припомня.. Иначе нашите искат да ме пращат в университет в Италия като завърша, но идеята не ми допада много много :D Който му харесва езика, да го учи, уникален е.. Няма да сгрешите, ако го учите :)