PDA

View Full Version : Езикова или туризъм?



Qnchety
12-11-2007, 17:09
КЪде според вас ще имам по голямо бъдеще? 7-ми клас съм и мн се колебая...

FatPanda
12-11-2007, 17:19
езикова защото ще научиш 1 език перфектно,a в езиковите образованието е на по-голямо ниво :---)

Qnchety
12-11-2007, 17:21
езикова защото ще научиш 1 език перфектно,a в езиковите образованието е на по-голямо ниво :---)

Е да ама подочух, че вече и туризмът е мн успешен... :neutral:

Qnchety
12-11-2007, 17:21
езикова защото ще научиш 1 език перфектно,a в езиковите образованието е на по-голямо ниво :---)

Е да ама подочух, че вече и туризмът е мн успешен... :neutral:

Aileen
12-11-2007, 17:29
Според мен е по-добре езикова. В нея ще изучиш един език отлично и още един що-годе. След това всички врати са отворени за теб. Ако влезеш в туризъм ще можеш да работиш само това, а пазарът за работна ръка е вече наводнен с такива. Пък и не се знае дали в 9., 10., или 11. клас няма да ти хрумне, че не искаш туризъм, а нещо друго - мениджмънт или банково дело например.

FatPanda
12-11-2007, 17:31
езикова защото ще научиш 1 език перфектно,a в езиковите образованието е на по-голямо ниво :---)

Е да ама подочух, че вече и туризмът е мн успешен... :neutral:
може и да е вярно,но сега навсякъде за работа искат перфектно говорене на английски или немски най-вече английски :) а ако учиш туризъм ще се развиваш само в тази сфера

superlative_baby
12-11-2007, 17:49
Езикова е по яко!!! първо там тея неща дет ти ги казаха,второ че все пак ще имаш по-високо съмочувствие... казвам ти! тъй е :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Loshotia
12-11-2007, 18:03
КЪде според вас ще имам по голямо бъдеще? 7-ми клас съм и мн се колебая...

Още си малка, за да решиш с какво искаш да се занимаваш след 5 години. В туризма е задължително да владееш перфектно поне един език, а за да учиш туризъм в университет в Бългиря и трябва и изпит по език. Подготовката ти по география ще е не повече от една година. По- добра инвестиция е езиковата гимназия, защото на 13-14 години не може трезво и разумно да се определи кой с какво ще се занимава.

EvilBrunette
12-12-2007, 21:27
Ем, аз уча туризъм и не мисля че ще ми помогне нещо в подготовката ми за кандидатстване след 12 клас. Даже напоследък мисля, че е загуба на време... но и езиковите не са това, което някога са били. А т'ва за самочувствието - някои беше споменал, че като си в Езикова ще си с по-високо самочувствие. хах Ами... нз с какво тези от Езиковата превъзхождат останалите, но както и да е. Понякога се чудя от къде ги измислят хората тези критерии, по които се оценява дали си умен, готин или нещо такова. :-s

shadow4e
12-12-2007, 22:52
Туризъм се учи в университет, така или иначе за хубава работа ти трябва да продължиш образованието си, а без език това няма как да стане в тази област. Аз лично бих избрала езикова, има време за туризъм :)

rubi
12-12-2007, 23:11
ми незнам кфо да те посъветвам защото аз самата като бях колкото тебе незнаех....ми кфото ти е на сърцето...ама май като опция езика е по-доброто решение щото после можеш да се занимаваш със сичко..и ще имаш достатъчно време да решиш каква да ти е професията.....ми аз като бях малка си мислех да стана зъболекар...флезнах в биологическа паралелка...10 клас почнах работа и реших че ще е туризъм...ма ся съм 1 курс гръцки е зик и втория семестър в крайна сметка ще пиша и икономика на туризма.....аз си смених мнението 100 пъти..пък за теб незнам..късмет :smt001 :smt001 :smt001 :smt001

Iria
12-13-2007, 15:44
Туризъм.

milla
12-14-2007, 18:53
според мен ЕЗИКОВА

DaЯk_AнGэL
12-14-2007, 19:20
Аз уча в езикова и те съветвам да избереш нея, от личен опит казвам, че е по добре! :P

Exothermic
12-14-2007, 20:43
Не съм почитателка на езиковите гимназии,както и на
туризмът, но ако разполагаш с повечко пари туризмът е по-малкото зло.

Eternal_
12-14-2007, 20:54
все пак ще имаш по-високо съмочувствие... казвам ти! тъй е :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Хахахах, тва пък е пълна глупост.. 8) САмочувствието не се гради на училището, в което си.. Колкото до езикова или туризъм.. май езикова, не знам.Аз съм в езикова и е супер натоварващо, но наистина ще научиш езика перфектно и след това пак ще ти послужи, в каквато и сфера да учиш. :)

Ifan4o
12-15-2007, 19:24
добре бе хора хубаво учиш в еизкова наистина научаваш езика с по 100 000 часа седмично,но пък като се замислиш сме в такива времена,че без професия един човек като завърши какво прави [-X докато езика ти можеш да го научиш и повреме на туризма или каквото и да било.аз уча туризъм и с нетърпение чакам да стана 11 кл за да започнат практиките по хотелите от сорта на Хилтън,Принцес,Кинпински хотел Зогравски нямам какво повече да кажа . . . :|

Ifan4o
12-15-2007, 19:29
Аз уча в езикова и те съветвам да избереш нея, от личен опит казвам, че е по добре! :P добре де DaЯk_AнGэL
като учиш в езикова от къде зн какво е в туризма ? :neutral:

ThunderGoddess
12-15-2007, 19:31
Езиковите гимназии са булшит. Пълнят главите на децата с пълни глупости, а изучават първия език не повече от в обикновена гимназия със засилено изучаване на определен език. Моя съвет е да си намериш някакъв си профил (т.е специализация) към която да върви засилено изучаване на език.

Aileen
12-15-2007, 19:56
Пълнят главите на децата с пълни глупости, а изучават първия език не повече от в обикновена гимназия със засилено изучаване на определен език.

И откъде си толкова сигурен/на? И какво "глупаво" има в това, че след завършване на езикова гимназия ще можеш да учиш/работиш и в чужбина? Уча в езикова гимназия, сестра ми е учила в училище със "засилено изучаване на език". Ми вярвай нивото определено не едно и също. Убедена съм в това. Туризмът е за хора, които са сигурни, че искат да работят в тази сфера. А се съмнявам, че някой "тийнейджър" на 13 ще знае какво ще иска да работи/учи след 10 г-ни. За мен определено е по-добре езикова (както казах и в предния си пост), защото не те обвързва с никаква специалност и имаш възможност да си избереш каквото решиш поприще в живот. За по-тясна специализация си има университети.

ПП. В целия си пост говоря за хубавите езикови училища, като моето [73 СОУ "Владислав Граматик" - София (по-известно като 2-ра немска)]

magneziq
12-21-2007, 16:09
божее хора вие се борите цял живот за некви мизерни заплати-учете графичен дизайн -в фирмата на майка ми 1 графичен дизаинер получава толкова пари колкото си изработи но до сега на нашите дизаинери месечните им заплати не са падали под 10,000 лева-ма щом искате ходете ходете в езикови и тем подобни училища-можете да научите 1 език перфектно и като отворите учебника и четете или ходите на частни уроци ...вие си решавате-аз лично уча английски от както сам била на 4 годинки а сега сам на 15 и знам перфектно този език-случва се във фирмата на майка ми да ме викат за да им превеждам дословно някои статий когато те не могат

Ifan4o
12-21-2007, 17:28
Езиковите гимназии са булшит. Пълнят главите на децата с пълни глупости, а изучават първия език не повече от в обикновена гимназия със засилено изучаване на определен език. Моя съвет е да си намериш някакъв си профил (т.е специализация) към която да върви засилено изучаване на език.

хора неразбрахте ли че емжду профилирано училище и професионална гимназия има огроман разлика в едното получаваш сертификат за професиа + средното а в профилираните само средно така 4е не е толко маловажно дали си в професионална или в профилирана :? иначе за езиците съм на същотото менение :)

gorska
12-23-2007, 19:04
По-добре е да избереш езикова, защото, както каза Сандра, си прекалено малка, за да вземаш толкова ограничаващо решение за целия ти занапредъшен живот! С езика можеш да учиш каквото искаш по-нататък, включително тиризъм, а и няма туризъм без език!!!

П.П. Чувала съм от познати, които учат там, че в 1АЕГ има двугодичен курс по туризъм, а след завършването му, получаваш сертификат за екскурзовод и можеш да започнеш работа.

DisciplineAndOrder
12-23-2007, 22:17
Езикова.