PDA

View Full Version : Проблем с NOD32



Don't_Cry_For_Pain
12-12-2007, 10:53
Az sum s NOD32 i si misleh 4e avtomati4no si maha virusite ne e nujno da se vkliu4va.. no mi preinstaliraha windowsa i mi kazaha 4e mi e bil pulen s virusi...koeto 6te re4e 4e az ne moga da q puskam,a tq ne gi 4isti avtomati4no. Ako nqkoi moje da mi kaje ot kude i kak se puska da 4isti virusi...

Su6to imam i drug problem kato vleza v papka v koqto imam film vednaga mi izliza ...tova ne6to koeto kazva 4e ima problem :)))) (a kak gi 4atkam tez ne6ta... i kak gi obiasniavam) i trqbva da zatvotia...prozorcite...Windows Explorer pi6e na tova ne6to otgore,det izliza Don't Send i Send error Report
Nadqvam se da se se6tate za kakvo govoria :)

Ta ako nqkoi moje da mi pomogne pone za 1 problem mnogo 6te sam blagoradna ;)


Нарушение на т. 7 от правилата на форума! (от Ruthless)

Ruthless
12-12-2007, 13:46
Az sum s NOD32 i si misleh 4e avtomati4no si maha virusite ne e nujno da se vkliu4va.. no mi preinstaliraha windowsa i mi kazaha 4e mi e bil pulen s virusi...koeto 6te re4e 4e az ne moga da q puskam,a tq ne gi 4isti avtomati4no. Ako nqkoi moje da mi kaje ot kude i kak se puska da 4isti virusi...

Нека започна с това, че заразяването ти с вируси, може да бъде поради три причини, поне за тези се сещам:

1. Поради употреба на fix за NOD32. Предполагам, че си с NOD32 v2 !? Ако си с NOD32, то в долния десен ъгъл (до часовника), трябва да имаш ето такава иконка на NOD -> натисни точно тук, за да видиш. Fix-а служи за увеличаване на периода през, който NOD32 да се ъпдейтва. Звучи добре, нали? Да, обаче следва едно НО.. Самият fix е вирус, който не се засича от NOD32, поради това, че се инсталирва, преди да се рестартира компютъра т.е. модула на NOD32 - AMON да се включи (за какво служи този модул, можеш да прочетеш [url=http://eset.bg/main.php?id=14]тук (http://img141.imageshack.us/img141/282/149sv.gif) ). Този фикс проваля и засичането на множество заплахи, а също така и проваля самата антивирусна програма: започват да излизат различни грешки и прочие.

2. Както/може би знаеш, няма идеална антивирусна програма. Имам предвид, че дори в момента, можеш да имаш в компютъра някаква заплаха, но антивирусната да не се обажда. Това се дължи на факта, че антивирусната компания, още не се е добрала до съответния вирус и няма дефинции за него. Извода е на всеки 30 дни, да влезеш в NOD32 и да избереш Scan & Clean т.е. намирание и изичстване на намереното, имам предвид на заплаха на за всичко.

3. Може да те е питал дали да изтрие дадена заплаха, а ти изобщо да не си му посочила да бъде изтрита. :wink:

Ето настройки за NOD32 -> натисни точно тук (http://eset.bg/forum/viewtopic.php?t=339&sid=73eae7257940bd904b87123d802f6974) . Това са настройки, които правят, така че NOD32, да нете пита дали да изтрие някакъв вирус и прочие.

Мисля, че ако го изключиш това Don`t Send, няма да имаш повече проблеми. За да стане това, даваш десен бутон върху My Computer, избираш Properties, после избираш Advanced и накрая Error Reporting . Слагаш тикче (отметка) на Disable error reporting, ако под него има тикче, махни го и избери OK и мисля, че работата ще заспи.

hoseto_
12-13-2007, 22:05
за нода няма да ти обяснявам но колкото до другия проблем това е от кодеците и по специално xvid кодека. смени си кодеците. имал съм подобен проблем

MajeStic
12-14-2007, 08:29
Ha! Може би не си прочел readme-то на fix-a. Fix-а си работи отлично. Всичко си работи отлично. Все пак си има и настройки по време на исталацията на NOD-а... там не трябва да се бърка :)