PDA

View Full Version : ЛЪЖИТЕ ЗА МАТУРИТЕ! - ДОКОГА?!



momchence_89
12-12-2007, 17:04
Толкова много лъжи се казаха относно матурите 2008 година, толкова много слухове се появиха. За това ето каква е истината:
Лъжа номер 1 : Матурите ще станат вход за по-голяма част от висшите училища (според г-н Вълчев )
Едва пет университета изразяват готовност да приемат студенти със задължителни държавни зрелостни изпити ( сред които са Шуменски, Русенски и Технически университет). За справка - висшите учебни заведения в България са над 30. СУ категорично отказва да приеме матурата като вход.
Лъжа номер 2: „Системата на външно оценяване се въвежда от миналата година и матурите са важен компонент в тази система за външно оценяване” - Даниел Вълчев
Според т.2 от Националната програма за развитие на училищното образование 2004г. - 2015г. приета от НС :
“Наред с това отсъствието на национална система за външно оценяване не позволява да се съизмерват постиженията на учениците от един випуск в различните училища и да се съпоставят резултатите на учениците от различни випуски.”
И в подкрепа на горния цитат, в сутрешния блок на БТВ новият ректор на СУ Иван Илчев заяви:
“Когато в България има един национален екзаминационен център, в който да се проверяват матуритетните работи в цялата страна, тогава висшите училища нямат основания да не приемат матурите като входен изпит. Ние искахме да участваме активно в подготовката на матурите като институция, която е заинтересувана от качествени кандидат-студенти и качествени студенти. За съжаление матурата си се готви изцяло от министерството.”
Много ученици ще бъдат принудени да ходят на частни уроци ако има държавни зрелостни изпити. Дори в държавните училища предлагат оферти за подобен вид “услуга”. Следователно матурите ще оценяват “частните уроци”?!
Лъжа номер 3: “Матурите ще са вход за висшите училища в Европа” - Кирчо Атанасов, заместник-министър на образованието.

Не само, че няма да са вход за Европейските ВУЗ-ове, но и ще затруднят кандидат-гимназистите при тяхното кандидатстване. В Англия например изискванията към кандидатите са сертификат удостоверяващ владеенето на английски език , мотивационно есе, академична справка за оценките от 9 до 11 клас и препоръка от преподавател или специалист в областта на избраната специалност (www.ucas.com ). Българската матура по английски език по никакъв начин не може да се сравнява с признатите по цял свят SAT, IELTS, TOEFL и т.н. Зрелостниците които искат да кандидатстват в Германия са възпрепятствани от факта, че след като бъдат приети трябва да изпратят диплома за средно образование в началото на лятото , която те получават след средата на юни месец! (евентуално)
Лъжа номер 4: Никой от дванадесетокласниците не може да каже, че е изненадан от матурите, тъй като още миналата година на сайта на министерството е обявена цялата информация и в много училища са проведени пробни матури.- Кирчо Атанасов
Прието беше, че някой випуск, някога ще държи матури, но не беше ясно кой и кога. С административен акт, на 14 септември 2007 г. ( 1 ден преди началото на учебната година ) министър Вълчев постанови випуск 2007/2008 да бъдат първите, които да държат матури!

Лъжа номер 5: „Дори тази година да се проведат държавни зрелостни изпити, или следващата, или по-следващата, когато Парламентът реши, около тези изпити няма да се допуснат частни уроци! За да няма някакво недоразумение. На няколко основания няма да се допуснат частни уроци. Уверявам ви, че поне докато аз съм министър, няма да се допуснат частни уроци! Благодаря.”
Още от началото на учебната 2007/2008 година започнаха оферти за частни уроци ЗА МАТУРИ в ДЪРЖАВНИТЕ училища. (”Прилагането на изпити „на изхода” на средното образование значително подобрява прозрачността, а оттам – и отчетността на училищата.” - Industry Watch) Средно 1000 лв. на година излиза това обучение, пари които излизат от джоба на “богатия” български родител.
Учениците масово ходят на частни уроци, защото смятат, че училището не им дава нужната подготовка.



Разпространявайте това на всички ваши познати, по всички чатове и всички форуми където имате регистрация! Нека разпространим истината!!!

AliceSw
12-12-2007, 17:55
офффффффф, я вземи се застреляй

за какво си ходил на училище 12 години като не можеш да изкараш две петици на ниво СОУ

готови сте да проучите цялата конституция, ама не можете да си седнете на задниците да научите български

Octofunk
12-12-2007, 18:02
Проблема на повечето ученици, които сега ще държат матура е, че ще лъсне истината за техните "шестички" и колко дефакто знаят по дадените предмети.

Apostola
12-12-2007, 19:18
Добре бе винонвни сме, че протестираме срещу матурите добре. А защо протестираме, може би защото самото образование е на много слабо ниво. Не се отпускат никакви средства за образованието. Аз съм 12ти клас и имам 3 вида практики, и какво правиме в тези практики едно НИЩО , защото няма пари. Кои са винонвни учениците. Как искате да изкараме матурите, като някой глупак в министерството е написал програмата за цялата учебна година, а той горкия си няма и на понятие за какво става на въпрос(кара ме да чета преди да съм учил азбуката ) е извинете ама и ние сме винивно от части но не можете да ни обвинявате за всичко [-X

Mooo6no
12-12-2007, 21:05
Най-добре е да останат тази година, за да може догодина когато аз ще съм 12 клас нещата да бъдат уредени и всичко да е наред, така че да ги зачитат за вход. Принципно е истина, че има доста неуредици около тях, но за първите винаги е така - нещата не са уредени и не наред. Но за да бъдат уредени и нормални нещата при мен догодина тази година трябва за са първите.

Интересно ми е (без да съм съвсем запознат), защо се притеснявате от матурите след като те няма да са вход? :lol: Нали оценката от тях няма да зависи като кандидаствате за Софийския и повечето университети? Не мисля, че трябва да има притеснения. Какви притеснения би породил изпит, на който си длъжен да се явиш, но няма никакво значение и оценката от него не зависи никъде?

много кратко и ясно. Харесва ми.

цяла нация отличници, а една матура ги притеснява... смях...

momchence_89
12-12-2007, 21:40
@Mo6no

Нямаш и представа какво говориш примерно ти си изкарвал 6-ци през всичките години от 9 до 11 и на матурата имаш 3, 3 ти остава защото на матурата има въпроси които не са на твоето ниво на образование.
Цакаш ли сега... И до година пак ще има така че се успокой.




А за образованието във скапаната ни държава ми не знам няма такова нещо тука какво е образование ??????
Я се стегнете и не се правете на някакви професори само в форума.

bboy_bunker
12-12-2007, 21:45
Животът е пълен с изпити.. свиквайте :D 8-)

Blab
12-12-2007, 21:48
Пишеш "във" пред "с", за Бога! :shock:
Само последните ти 2 точки считам за приемливи.
Останалите са изопачени и извадени от контекста.
Въобще и не се готвя за матури, ти навреме се сещаш.
Иначе, да - излишен е подобен изпит за хора, доказали уменията си.
Но за такива, като теб - винаги!

kahn
12-12-2007, 21:53
аве ей бастуни малки "нека тази година да има матури,че догодина всичко да е наред" вие сте били големи мозъци ве ! Тази година ще имаме матури,ама знаете ли какво малки тъпаци,всички ще изкарат матурите с високи оценки ,защото иначе ще значи че не са си свършили работата тези от МОН!

shadow4e
12-12-2007, 21:53
На мен тази матура, наистина, ще ми е в тежест, аз имам само 2 часа литература седмично и сега сме се върнали на Яворов, защото, разбира се, че с толкова часове не можем да сме взели колкото други с 6 часа. Да кажа само, че съм 12-ти клас, а Яворов се учи в 11клас, миналата седмица пък взимахме Вазов, който е вторият по ред от 11 клас. Аз лично не се притеснявам, все тройка ще вържа и от обща култура и сега както се насочих вече към СУ се радвам, че за там няма да ми трябва тази матура, защото аз 6 на нея не мога да изкарам. Тестът ще го направя, едва ли ще е труден, но писането въобще не ми се отдава. Принципно в у-ще 6-ци изкарвам на устно изпитване, защото учителят ти не ни иска да му разтягаме локуми, а да отговаряме с по 1-2 изречения, обаче на писмените... :) Не че като оценки са лоши 4-5, въпросът е, че аз си знам, че не мога и ми е голяма мъка. Но не смятам и да седна да се готвя за матурата, като пиша теми. По принцип и не подкрепям писането на тема при задължителната матура, тъй като показва точно заложбите на човек. Аз и да искам не мога да се науча да пиша хубаво. Затова и моето мнение е, че трябва да има една задължителна матура Български+Литература тест, втора по избор, като втората да може да бъде и Литература тема. За мен и това е схемата, която трябва да се осъществи, за да станат матурите вход за ВУЗ-овете.
Тъй като в този си вариант тази по БЕЛ, определено, би била на много по-ниско ниво отколкото темата на КСК-то :)


Но иначе ми е смешно, когато чуя, че матурите най-после щели да покажат колко знаят учениците. В доста от селата картинката ще бъде една и съща съседката, с която майка ти клюкарства по цял ден, ще ти бъде квестор, а г-жата по литература леля ти, която, случайно, ще ти направи теста. :)

kahn
12-12-2007, 21:59
офффффффф, я вземи се застреляй

за какво си ходил на училище 12 години като не можеш да изкараш две петици на ниво СОУ

готови сте да проучите цялата конституция, ама не можете да си седнете на задниците да научите български
Ало грамотната !!!!!!Къде са ти главните букви и къде ти е обособяването на иречението?

kahn
12-12-2007, 22:05
Знанията за успешно взимане на матурата ще са съобразени със средното ниво за СОУ, а не специализирани гимназии, които имат по 12 часа от дадения предмед...

Момченце_89,
драги ми Смехурко, пиша ти, за да се посмееш.
Ти с твоето ниво на грамотност, не заслужаваш и диплома за основна образование, а си тръгнал да се притесняваш от матури (зрелостни изпити ;) ) и диплома за средно образование. Те матурите са за такива като теб, които с лизане на учителски гъзове и зубрене са се промъкнали в 12-и клас и най-нагло гледат и към висшето образование, а после поредният кадър с нереална диплома и големи претенции.

Отличници... хахахахаха смях на клечка...
И как се изкарват оценки без подмазване и учене(зубрене) о просветена ,моля разясни ни!

_showy_
12-12-2007, 22:09
Извинявам се, че отговарям вместо уважаемият exploitedteen..
С учене и разбиране. Както и с нормално, възпитано и учтивно поведение.

shadow4e
12-12-2007, 22:11
Експлойтед, не е така. Има си списък с произведенията, които ще влизат в матурата и този списък го качиха през лятото, миналата година беше друг и съответно ние учихме само задължителните, но в новия има доста промени. За министерството ние трябва да сме ги взели тези неща. :) Няма значение, де, има време до матурата. Ще си седна и ще уча 5 дена преди матурата /преди това ще ми е изпитът по математика и ще си уча за него, естествено/. И все си мисля, че и за 5 дена мога да изкарам 4 :) Ще разберем като му дойде времето. :D

kahn
12-12-2007, 22:12
Един въпрос:

Защо като си слаб по даден предмет се оплакваш от това, че не го можеш, но все пак искаш висока оценка на всяка цена?
Кого лъжеш???
Няма човек, който да е добър във всичко. Аз бях зле по математика, физика и химия и никога не ми е пукало за оценката, защото съзнавах, че не са моята сила и не заслужавам да имам оценка, която да е толкова висока, колкото на други мои съученици, които бяха добри в това. Същото важи и по литература примерно, където беше смешно хора, които нямат никаква абстрактна мисъл, стил на писане или каквито и да е знания, да имат петици, а аз отличен.

И с чужденци съм си го говорил това, просто не е възможно да си отличник по всичко. Това са болните мечти на комунистите, но просто извратиха децата и родителите да станат бележкари и зубрачи, а сега идва голямата, лоша матура и на всички им се дръпна лайното нагоре.
не бягай от въпроса.Как да искарам 6 по математика а? А шибаната оценка ми трябва защото в белия свят където мисля да избягам ги гледат всички оценки мамка им.

Blab
12-12-2007, 22:13
Оу, има всестранно надарени деца.Гордея се, че познавам няколко. :)

Но този спор, относно реалността на текущите оценки, е безкрайно дълъг, да не кажа нерешим.
Децата си купуват една книжка с анализи, зазубрят даден критически текст, вдигат ръка и получават 6-ица.Учителят е наясно, че думите, излезли от устата на изпитвания, не му принадлежат, но са длъжни да поставят отлична оценка.

kahn
12-12-2007, 22:14
Оу, има всестранно надарени деца.Гордея се, че познавам няколко. :)

Но този спор, относно реалността на текущите оценки, е безкрайно дълъг, да не кажа нерешим.
Децата си купуват една книжка с анализи, зазубрят даден критически текст, вдигат ръка и получават 6-ица.Учителят е наясно, че думите, излезли от устата на изпитвания, не му принадлежат, но са длъжни да поставят отлична оценка.
бинго 10 точки ,виждаш ли нещо нередно в това?

Blab
12-12-2007, 22:15
Да!
Отлични оценки по литература трябва да получават мислещи деца, а не зубрачи.

kahn
12-12-2007, 22:17
Да!
Отлични оценки по литература трябва да получават мислещи деца, а не зубрачи.
е ти ме уби !Върху какво да мисля ,как Наско Далчев си е бъркал в носа и е писал безсмислени стихотворения ли?

kahn
12-12-2007, 22:19
да беше избягал в белия свят по-рано ;)

Но пак в зависимост от това, къде искаш да ходиш (изкл. кандидатстване в Германия по диплома, което май е твоят вариант) трябва да държиш някакви изпити.
А как да изкараш 6 по математика??
Искаш ли да ти покажа колко тетрадки съм изписал и сборници решил??? И то защото бях слаб по математика и се опитвах да я разбера, всичко това беше извън учебно и не ме караше никой, а сам се опитвах?

Баща ми винаги ми е казвал:
"Как знаеш, че не можеш нещо, без да си опитал да го направиш?"
Ето тук идва и разковничето:

Ти опитвал ли си да си съдереш гъза или само чакаш да минеш между капките? :)

Ако си мислиш, че в чужбина следването ти ще е като в училище- жестоко се лъжеш, тогава матурата ще ти се види като приятна среща с приятели на по бира и картофки.
Е да ама не ,учиш това детос и си избрал да учиш в америка и в германия даже и във великобритания са го измислили много отдавна 3 задължителни предмета и другото каквото ти душа иска.

shadow4e
12-12-2007, 22:20
Относно това, че не всички са за 6-ци така е. Аз и затова не претендирам за повече, но за да бъдат вход за ВУЗ трябва да има отсяване, което да става с отделна матура по литература, която да е по желание, на която да се яват точно хората като теб, на които има харесва и им се отдава, които искат да се занимават с това. А за всички остани трябва да има задължителен тест по граматика и общо познаване на българската литература. Тестът нека да има и отворени въпроси, въпросът е, че критериите не могат да бъдат едни и същи. Все пак тук се иска тема от 4 страници, а от тези 4-ри страници от университетите няма как да разберат дали, наистина, имаш талант или е било просот късмет, поне аз така смятам. А за предметите в у-ще си прав, в днешно време се пишат твърде много шестици.

Blab
12-12-2007, 22:21
Това е изкуство.То се чувства!Всеки намира по нещо за себе си.

Тук ще отбележа приликата с математиката.(Да, с математиката.)
Тя се чувства.Или го виждаш, или не.И сто пъти да започнеш една задача, всеки път вървиш по едни и същи стъпки.И тогава завърташ листа.

kahn
12-12-2007, 22:22
"Наско" Далчев е вложил в произведенията си адски много скрит смисъл и символика, а това че ти не можеш да достигнеш до нея показва нещо...

и то е, че оценката ти по литература не трябва да е повече от 3 ;)
но ти сигурно си отличник и се мислиш за много умен, а даже и си позволяваш да кажеш "Наско" при положение, че този човек е бил доста уникална личност.
Нарочно написах "Наско" ,зада покажа отношението си към него ,а и политература имам 6 ,просто имамм добри помагала :D

shadow4e
12-12-2007, 22:23
Да!
Отлични оценки по литература трябва да получават мислещи деца, а не зубрачи.
е ти ме уби !Върху какво да мисля ,как Наско Далчев си е бъркал в носа и е писал безсмислени стихотворения ли?
Стихотворенията на Далчев въобще не са безсмислени и това, че ти не можеш да ги разбереш си е лично твой проблем. Може да не харесваш някой автор как пише, неговите произведения, но това не значи, че те са безсмилслени и да не можеш да си изградиш представа какво е казва той с тези си свои стихове.

kahn
12-12-2007, 22:24
да беше избягал в белия свят по-рано ;)

Но пак в зависимост от това, къде искаш да ходиш (изкл. кандидатстване в Германия по диплома, което май е твоят вариант) трябва да държиш някакви изпити.
А как да изкараш 6 по математика??
Искаш ли да ти покажа колко тетрадки съм изписал и сборници решил??? И то защото бях слаб по математика и се опитвах да я разбера, всичко това беше извън учебно и не ме караше никой, а сам се опитвах?

Баща ми винаги ми е казвал:
"Как знаеш, че не можеш нещо, без да си опитал да го направиш?"
Ето тук идва и разковничето:

Ти опитвал ли си да си съдереш гъза или само чакаш да минеш между капките? :)

Ако си мислиш, че в чужбина следването ти ще е като в училище- жестоко се лъжеш, тогава матурата ще ти се види като приятна среща с приятели на по бира и картофки.
Е да ама не ,учиш това детос и си избрал да учиш в америка и в германия даже и във великобритания са го измислили много отдавна 3 задължителни предмета и другото каквото ти душа иска.

и ти какво искаш да учиш??
явно не е български език...
ами да не искам да уча литература искам да уча история и това е,в историята си пише за наситина значими хора ,а не някакви ,които седят и си драскат нещо.

kahn
12-12-2007, 22:26
успех на матурата ;)
е аз матурата ще я взема по един или друг начин :D Просто тези пари можех да ги похарча по-разумно

Blab
12-12-2007, 22:27
Амин.
И не ходи на театър.

kahn
12-12-2007, 22:27
в чужбина ли ще учиш история? :lol:
що проблем ли има

Blab
12-12-2007, 22:29
в чужбина ли ще учиш история? :lol:
що проблем ли има
епъ, нема никъв проблем
то, иначе к'во - как хан Крум си е почесвал **** и е ходил на лов за бизони... баси и историята.

kahn
12-12-2007, 22:29
успех на матурата ;)
е аз матурата ще я взема по един или друг начин :D Просто тези пари можех да ги похарча по-разумно

мдам...
а после имаме претенции, че сме умни... :)

успех и дано не ти излезе много скъпо :) в живота
мерси

kahn
12-12-2007, 22:30
в чужбина ли ще учиш история? :lol:
що проблем ли има
епъ, нема никъв проблем
то, иначе к'во - как хан Крум си е почесвал **** и е ходил на лов за бизони... баси и историята.
е на това му се вика ограничено мислене ,базик с един от основоположниците на българската държавност не бива да се прави!

shadow4e
12-12-2007, 22:31
kahn, а ти какво си мислиш, че като влезеш в дадена специалност, ще учиш само история, а другите неща, как ще се справиш с тях? Пак с пари? Та ти нямаш навика да учиш... Защо ли си мисля, че набързо ще се върнеш в България...

kahn
12-12-2007, 22:32
kahn, а ти какво си мислиш, че като влезеш в дадена специалност, ще учиш само история. Та ти нямаш навикът да учиш... Защо ли си мисля, че набързо ще се върнеш в България...
а не,ще се обеся но никога няма да се върна в тази кочина!

Blab
12-12-2007, 22:32
в чужбина ли ще учиш история? :lol:
що проблем ли има
епъ, нема никъв проблем
то, иначе к'во - как хан Крум си е почесвал **** и е ходил на лов за бизони... баси и историята.
е на това му се вика ограничено мислене ,базик с един от основоположниците на българската държавност не бива да се прави!
мани, цитирах Наско :lol:

kahn
12-12-2007, 22:34
Преди да говориш за гаври с българската държавност ми отговори на един въпрос.
В темата един юзър се прояви като събирателен образ на каравеловото "мамино детенце" и бай Ганьо. Кой е този юзър, който е абсолютната еманация на всички "положителни" качества на българския народ, които докараха нашата държавност до дъното?
много оригинално нямам думи!

kahn
12-12-2007, 22:35
Седни си, ДВЕ!

Не отговори на въпроса.
знаеш ли кой няма шанс?

Blab
12-12-2007, 22:36
Мързеливите. :twisted:

kahn
12-12-2007, 22:38
просветли ме, бай Ганьо :)
Ами хората като теб,тези които дават мнение за други хора ,които не познават

shadow4e
12-12-2007, 22:39
Ти достатъчно показа, че човек да си направи изводите :)

kahn
12-12-2007, 22:39
Мързеливите. :twisted:
Аве умнице ,като разбереш какво ства през 1014 ,може да ми се обадиш

kahn
12-12-2007, 22:40
Ти достатъчно показа, че човек да си направи изводите :)
още един умник

Blab
12-12-2007, 22:40
Сухите факти не ме вълнуват, истината се крие в пълнежа.

"Умница", ах! :oops:

kahn
12-12-2007, 22:41
просветли ме, бай Ганьо :)
Ами хората като теб,тези които дават мнение за други хора ,които не познават

а ти "Наско" познаваш ли го? :)
казах ти това беше израз на отношението ми към този автор

shadow4e
12-12-2007, 22:41
Хах, а защо си мислиш, че като имаш някакви общи познания в тази област, ние нямаме също. Това е нещо, което дори го учихме в 4-ти клас. :)

kahn
12-12-2007, 22:42
Сухите факти не ме вълнуват, истината се крие в пълнежа.

"Умница", ах! :oops:
браво незнаеш ,и това ми било българин/ка

kahn
12-12-2007, 22:42
Хах, а защо си мислиш, че като имаш някакви общи познания в тази област, ние нямаме също. Това е нещо, което дори го учихме в 4-ти клас. :)
е като имаш кажи

Blab
12-12-2007, 22:44
Сухите факти не ме вълнуват, истината се крие в пълнежа.

"Умница", ах! :oops:
браво незнаеш ,и това ми било българин/ка
Ти не знаеш български език, а си тръгнал мен да обиждаш на "чужденка". :cry:

kahn
12-12-2007, 22:45
и моето е израз на отношение спрямо сквернословията, които сипеш тук.. ;)
плащай си, зубри, подмазвай се, лъжи, обиждай, прави се на велик/а, плюй, бягай от България... все ми е едно, защото досега изгради образа на типичния бай Ганьо и аз за себе си знам какво ще ти се случи в чужбина. Лека усмивка пробягва по лицето ми като си представя как се сблъскваш с розовата действителност на "белия" свят, където ще разбереш, че някои неща просто не стават по твоя начин.

Общо взето това е моето отношение...
забавлявам се :)
е забаваляваи се ,аз нека си замина,пък ти се забавляваи

shadow4e
12-12-2007, 22:46
Днес правих контролно върху периода на Първото българско царство и си избрах да развивам тази част, така че няма как да казвам :) Разбира се, че в 4-ти клас се учи най-общо, но не парадирай много, много със знанията си по история да не се окаже, че и там си доста зле. :)

kahn
12-12-2007, 22:47
Днес правих контролно върху периода на Първото българско царство и си избрах да развивам тази част, така че няма как да казвам :) Разбира се, че в 4-ти клас се учи най-общо, но не парадирай много, много със знанията си по история да не се окаже, че и там си доста зле. :)
хехехе ,човече мога да те заливам с дати и въпреки че си развивал тази тема ,мога да те известя ,че 1/2 от датите са ти тъмна индия.

shadow4e
12-12-2007, 22:49
...

kahn
12-12-2007, 22:49
емммммм то всеки знае за това събитие, не е кой знае колко сложно да не се сетиш за цар Самуил.

Проблема е, че аз ще замина преди теб, дарлинг... и знам какво ме чака :-P
е какво за цар самуил?

kahn
12-12-2007, 22:50
Хах, само не обиждай другите, че не били патриоти, защото от човек като теб, който досега е обиждал страната и във всички свои постове твърди как най-после се маха от нея, звучи просто смешно.
виж сега човече,нямам нито една приочина да Не обиждам тази държава,тя нве е направила нищо за мен!

kahn
12-12-2007, 22:52
Днес правих контролно върху периода на Първото българско царство и си избрах да развивам тази част, така че няма как да казвам :) Разбира се, че в 4-ти клас се учи най-общо, но не парадирай много, много със знанията си по история да не се окаже, че и там си доста зле. :)
хехехе ,човече мога да те заливам с дати и въпреки че си развивал тази тема ,мога да те известя ,че 1/2 от датите са ти тъмна индия.

аз пък мога да те разпилея по административна история на България и да започна да те питам за дирекция "Храноизнос", кои я създава, с каква цел, кога и т.н.?

сега ще си мерим пишките ли? :)
въпроса е ,че ти това трябва да го знаеш,а тъйкато аз не съм в УНСС (утре носете съответната сума) аз не трябва да го знам

Blab
12-12-2007, 22:52
Някои още чакат друг да им принесе всичко на тепсия. :shock:

ПП:аз си нямам, 'айде да не вадим линийките точно сега

kahn
12-12-2007, 22:54
не е длъжна да прави..

дала ти е безплатно образование, от което не си се възползвал/а
дала ти е безплатно здравеопазване
дала ти е сигурност

ето ти три неща има и други, но ако си мислиш, че целта на държавата е да ти снася всичко наготово...
емиии... мамино детенце ;)
пак повтарям нищо не ми е дала!

kahn
12-12-2007, 22:56
научи се да четеш
мога да чета ,но наистина тази държава нищо не ми е дала!аиде чао ви ,че утре сум от 7и 30 на математика

Blab
12-12-2007, 22:59
^Ааа, моля-моля... :)

OtherDimension
12-13-2007, 08:15
^Ааа, моля-моля... :)
какво?

Saymon90
12-13-2007, 08:26
Вместо да си губите времето да търсите цитати на министъра и да се ровите из глупавите анти-матури сайтове, по-добре седнете да понаучите нещо... :)
А и не знам какво толкова се стряскате, при положение, че тези изпити не са кой знае какво ... за хора, които са си гледали училището, а не кафетата до него, не би трябвало да са проблем. ;)

kahn
12-13-2007, 11:24
от всички почитатели на матурите ,нямаше кой да каже какво ства през 1014г. :D :razz:

Blab
12-13-2007, 11:48
от всички почитатели на матурите ,нямаше кой да каже какво ства през 1014г. :D :razz:
И никой не те научи как да използваш запетайките. :cry:

bboy_bunker
12-13-2007, 14:32
Всички тук пишете неграмотно, така че стига сте се хранили... ;)

За матурката - еми, ще я има. Искате или не - факт е! И аз съм 12 клас, знам, че матурата не ми трябва за нищо, но не рева до небесата...

В крайна сметка ако сте тръгнали да кандидатствате във ВУЗ, то една матура да не вземете.. за къде въобще сте тръгнали ?

kahn
12-13-2007, 21:06
от всички почитатели на матурите ,нямаше кой да каже какво ства през 1014г. :D :razz:

На 27 ноември 1933г по предложение на Д. Велинов Конгресът на ТВС взима решение за ...

хайде историко ;)
какво е ТВС ?

bboy_bunker
12-13-2007, 21:11
от всички почитатели на матурите ,нямаше кой да каже какво ства през 1014г. :D :razz: Защо ангажираш тези, които не се занимават задълбочено с история ?


Аз ще ти отговоря, но знам, че не си струва...

Самуиловата крепост, Беласишката битка, разгром за българите, 13 000 българска армия е ослепена по поръчка на Василий II....

kahn
12-13-2007, 21:14
от всички почитатели на матурите ,нямаше кой да каже какво ства през 1014г. :D :razz: Защо ангажираш тези, които не се занимават задълбочено с история ?


Аз ще ти отговоря, но знам, че не си струва...

Самуиловата крепост, Беласишката битка, разгром за българите, 13 000 българска армия е ослепена по поръчка на Василий II.... \:D/
Тиматура ще дуржиш ли?ако не си забелязал в предните 5 страници бях сравнен с едни образи ,на които мисля не приличам ,това и беше причината за зяждането.

bboy_bunker
12-13-2007, 21:16
Ами ще държа матура, 12 клас съм..

kahn
12-13-2007, 21:18
Ами ще държа матура, 12 клас съм.. Добре според теб трябва ли да държим матура по литература ,не говоря за българския

Disrespect
12-13-2007, 21:26
матурата по Литература ще е 300 пъти по-лесна от тая по Български

+тва втория предмет си го избираш сам

толкова е улеснено, че няма накъде

след като сте такива кретени, че да не можете да седнете да почетете малко ще го духате

kahn
12-13-2007, 21:28
матурата по Литература ще е 300 пъти по-лесна от тая по Български

+тва втория предмет си го избираш сам

толкова е улеснено, че няма накъде

след като сте такива кретени, че да не можете да седнете да почетете малко ще го духате :-D Ти си пълен глупак,как до сега не рабра ,че българаски и литература са една матура?

kahn
12-13-2007, 21:31
ти си много умен виждам... :)
пак остроумни коментари.

Disrespect
12-13-2007, 21:32
матурата по Литература ще е 300 пъти по-лесна от тая по Български

+тва втория предмет си го избираш сам

толкова е улеснено, че няма накъде

след като сте такива кретени, че да не можете да седнете да почетете малко ще го духате :-D Ти си пълен глупак,как до сега не рабра ,че българаски и литература са една матура?

ами умнико, матурата е разделена на определено количество въпроси по Литература и определено количество въпроси по Български език

въпросите по Литература са много по-лесни

сега мега-гига-тера сложните ми думи стигнаха ли до мозъка ти?

kahn
12-13-2007, 21:35
матурата по Литература ще е 300 пъти по-лесна от тая по Български

+тва втория предмет си го избираш сам

толкова е улеснено, че няма накъде

след като сте такива кретени, че да не можете да седнете да почетете малко ще го духате :-D Ти си пълен глупак,как до сега не рабра ,че българаски и литература са една матура?

ами умнико, матурата е разделена на определено количество въпроси по Литература и определено количество въпроси по Български език

въпросите по Литература са много по-лесни

сега мега-гига-тера сложните ми думи стигнаха ли до мозъка ти?
Ами ако се беше научил да се изразяваш правилно ,общуването щеше да е по-лесно.

Blab
12-13-2007, 21:36
^Зависи. За него по-лесни биха били тези по литература, но не и критическия текст. За грамотните хора въпросите по български са като изреждане на азбуката.

kahn
12-13-2007, 21:38
ти си много умен виждам... :)
пак остроумни коментари.

зададох ти въпрос историко... и то доста лесен ;)Признавам твоя въпрос не е от моята компенция,но ти като един знаещ човек предполагам ,че ще ме светнеш.

kahn
12-13-2007, 21:42
тогава се взема решението за Деветнадесетомайския преврат ;)
мерси , ще го запомня

DisciplineAndOrder
12-13-2007, 21:45
Аз мисля,че матурата трябва да я има.

kahn
12-13-2007, 21:51
Аз мисля,че матурата трябва да я има.
а спред мен,тази година не трябва да има матури ,а догодина да сложат 5 матури.

Special K
12-13-2007, 21:55
А какво ще кажете за задължителна матура по химия...... :evil: :D

kahn
12-13-2007, 21:57
хаахаххааххааха

Вутееееееее
добре де ,не трябвали да се проветрят знанията и по другите предмет като химия и физика приммерно

Blab
12-13-2007, 21:57
А какво ще кажете за задължителна матура по химия...... :evil: :D
никога :-s

bboy_bunker
12-13-2007, 21:58
Според мен ТРЯБВА да има матура по РОДЕН ЕЗИК и БЪЛГАРСКА литература, тъй като не е нормално българин да не е запознат с поети като Ботев, Вазов, символисти в лицето на Смирненски, експресионистът Гео Милев..
Не е нормално и българин да не може да пише грамотно и на собствения си език.. ако не мине матурата направо да го връщат в 1-ви клас..

Blab
12-13-2007, 21:58
хаахаххааххааха

Вутееееееее
добре де ,не трябвали да се проветрят знанията и по другите предмет като химия и физика приммерно

Не, не трябва!
Ако пожелаеш - има си втори изпит по избор.
Не всеки учи в специализирано училище.

kahn
12-13-2007, 21:58
А какво ще кажете за задължителна матура по химия...... :evil: :D
никога :-s
мисля ,че матурата по химия наистин е една добра идея

Special K
12-13-2007, 21:59
Осъзнавам че би било злина...... :oops: :D
Мнението ми е че ако няма нещо(в случая матура) което да притеснява учащите то просто такива ще има все по малко.....От тази гледна точка съм за.....

Blab
12-13-2007, 22:00
А какво ще кажете за задължителна матура по химия...... :evil: :D
никога :-s
мисля ,че матурата по химия наистин е една добра идея
Обосновка?

ПП:Моля да не е "Всичко е химия!". :-D

kahn
12-13-2007, 22:00
хаахаххааххааха

Вутееееееее
добре де ,не трябвали да се проветрят знанията и по другите предмет като химия и физика приммерно

Не, не трябва!
Ако пожелаеш - има си втори изпит по избор.
Не всеки учи в специализирано училище.
е не бъди смешна, това е ЗП

kahn
12-13-2007, 22:01
А какво ще кажете за задължителна матура по химия...... :evil: :D
никога :-s
мисля ,че матурата по химия наистин е една добра идея
Обосновка?

ПП:Моля да не е "Всичко е химия!". :-D
ми обосновката е проста ,ти мразиш химията ,колкото аз литературата.

kahn
12-13-2007, 22:02
матури по всичко...

така и ще си проличи кой в какво е добър и пълните отличници ще са наистина умните деца, а не... сещате се кои ;)
и това го казва човек,не държал нито една матура

Special K
12-13-2007, 22:02
Че всичко е химия си е така.....и все пак не мисля че някой трябва да бъде задължаван да учи нещо което не би му трябвало по нататък в развитието.....

Blab
12-13-2007, 22:03
Аз не мразя химията, аз не мога да понасям учителя си. :wink:

kahn
12-13-2007, 22:04
Аз не мразя химията, аз не мога да понасям учителя си. :wink:
никакво значение няма ,просто ти не искаш химия,аз не искам литература.

bboy_bunker
12-13-2007, 22:07
exploitedteen, не разбирам защо си губиш времето да им обясняваш... рано или късно, когато се сблъскат с живота, те ще си го осъзнаят.. сега няма смисъл :)

kahn
12-13-2007, 22:08
матури по всичко...

така и ще си проличи кой в какво е добър и пълните отличници ще са наистина умните деца, а не... сещате се кои ;)
и това го казва човек,не държал нито една матура

и ти не си държал нито една матура... :lol:

а обосновката ми е реално определяне на знанията на учениците и прекъсване на пародийното оценяване, което е в момента...

аз имам доста повече реални знания от много отличници, но някак си оценката не беше моят мотив и затова не бях пълния отличник, но имам знанията, а те оценките...
кое е по-важното? :)

и ти искаше да учиш в чужбина, а те е страх от реално оценяване и малко учене?

смях...
Виж сега мен не ме е страх,защото аз ще имам мин. 4 (по един начин с който не се гордея),но ме дразни факта ,че пак трябва да пиша помиярско съчинение.

Blab
12-13-2007, 22:09
Виж сега мен не ме е страх,защото аз ще имам мин. 4 (по един начин с който не се гордея),но ме дразни факта ,че пак трябва да пиша помиярско съчинение.
Никой не иска да пишеш съчинение.

kahn
12-13-2007, 22:10
Виж сега мен не ме е страх,защото аз ще имам мин. 4 (по един начин с който не се гордея),но ме дразни факта ,че пак трябва да пиша помиярско съчинение.
Никой не иска да пишеш съчинение.41 въпрос какво е ?

Blab
12-13-2007, 22:10
Анализ.

DisciplineAndOrder
12-13-2007, 22:11
Литературата е един от най-важните предмети,изучавани в училище.Повечето от нещата,които се учат в нея,всеки трябва да ги знае,поне от обща култура.
Както каза bboy_bunker-всеки българин трябва да бъде запознат с творчеството не велики поети като Ботев и Вазови много други...
МАТУРИ ТРЯБВА ДА ИМА,ЗА ДА СЕ ПРОВЕРЯТ ЗНАНИЯТА НА УЧЕНИЦИТЕ И ДА СЕ ВИДИ ДАЛИ ОТЛИЧНИТЕ ОЦЕНКИ НА НЯКОИ ОТ ТЯХ СА ОБЕКТИВНИ!

BlueDevil
12-13-2007, 22:12
Виж сега мен не ме е страх,защото аз ще имам мин. 4 (по един начин с който не се гордея),но ме дразни факта ,че пак трябва да пиша помиярско съчинение.
Никой не иска да пишеш съчинение.41 въпрос какво е ?
Абе ти ако отговориш на първите 40 въпроса и без "помиярско" съчинение ще имаш 4... И без плащания :-D

Ама няма да стане май...

kahn
12-13-2007, 22:13
а пък според мен тази плява, която представляваш ти и подобните ти, трябва да бъде изтръгната и унищожена, защото докато има такива като теб, тази страна ще върви само надолу...

и да, пак ще направя сравнение между теб и онези печално известни образи, които споменах по-рано...
ти си чистата еманация на бай ганьовското във всеки един от нас...

презирам и плюя на хора като теб, с дребни души и без идеали, способни да просперират само с мерзост и измама...
е приятелю объркал си века.Това е положението сега

Special K
12-13-2007, 22:13
Литературата е важна от гледна точка на това че те учи как да разсъждаваш а не толкова със самите си произведения......

DisciplineAndOrder
12-13-2007, 22:15
Литературата е важна от гледна точка на това че те учи как да разсъждаваш а не толкова със самите си произведения......

Така е,но не е важна само това.

Special K
12-13-2007, 22:16
Разбира се.....просто сметнах че е най-подходящо да изтъкна тази и полза в случая......

DisciplineAndOrder
12-13-2007, 22:20
Разбира се.....просто сметнах че е най-подходящо да изтъкна тази и полза в случая......

Разбира се. :)

kahn,а ти си проспал часовете по БЕ за правопис и пунктуация...

kahn
12-13-2007, 22:20
а пък според мен тази плява, която представляваш ти и подобните ти, трябва да бъде изтръгната и унищожена, защото докато има такива като теб, тази страна ще върви само надолу...

и да, пак ще направя сравнение между теб и онези печално известни образи, които споменах по-рано...
ти си чистата еманация на бай ганьовското във всеки един от нас...

презирам и плюя на хора като теб, с дребни души и без идеали, способни да просперират само с мерзост и измама...
е приятелю объркал си века.Това е положението сега

поне не съм неграмотен циганин ;)
7 страници само ме обиждаш,предполагам това е твоят начин да изразяваш мнение по даден въпрос.

kahn
12-13-2007, 22:21
Разбира се.....просто сметнах че е най-подходящо да изтъкна тази и полза в случая......

Разбира се. :)

kahn,а ти си проспал часовете по БЕ за правопис и пунктуация...
Вярно е,признавам си

Special K
12-13-2007, 22:22
А ти не обиждаш ли.....нагледахме се на помиярщини и разбрахме колко много те мързи да четеш и че ще платиш за матурата си.....какъв е проблема ? :D

kahn
12-13-2007, 22:25
А ти не обиждаш ли.....нагледахме се на помиярщини и разбрахме колко много те мързи да четеш и че ще платиш за матурата си.....какъв е проблема ? :D
ми аз проблем нямам 8)

sexx_na_exx
12-13-2007, 22:38
абе вие много важни се извадихте Special К,be_true,a extreme_ и exploitedteen какту винаги първи да се карате с хората и да говорите простотий коиту знаете че не са истина.
матури не тряя да има :!: :!: :!:

Blab
12-13-2007, 22:46
Ох, разберете, не се "вадя" важна! Изразявам мнение!

sexx_na_exx
12-13-2007, 22:50
ко бе?
пак ли се заяждаш бе :-x еxploitedteen DGD [!]

DisciplineAndOrder
12-13-2007, 22:54
Момиче,осъзнай се! :lol: Какви ги бръщолевиш...Изобщо знаеш ли какво представляват матурите или просто се опитваш да се заяждаш с нас?
бтв Не се опитвам да се `вадя` важна :lol:

sexx_na_exx
12-13-2007, 23:06
абе я млакфайте бе :!:
само се прайте на интересни :!:
мислите се за хипер умни с изразите ви на учители по български ма не сте :!: фсички знаят кфи боклуци сте :!:
аз вече казах в една друа тема кфо мисля :!: пак ши го кажа да разберат фсички кфо мислия и изопщо не се ебафам :!:
exploitedteen и extreme_ и дфамата сте еднакфи само се заяждате и се дражите гадно с хората па и говорите без да знаете
тапаци сте и дфамата,такифа като вас тряя да гниат заедно до живот в една саща каща да пият и да се дрогират и да пишат без да знаят по форомите (finger)

DisciplineAndOrder
12-13-2007, 23:11
^пхахахахахахаха :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Special K
12-13-2007, 23:24
Той купува химикалите а аз ще готвя дрога за всички...... :D :razz: :oops: :-# :D
От exploitedteen ще е музиката...... :-D

kahn
12-14-2007, 12:39
абе я млакфайте бе :!:
само се прайте на интересни :!:
мислите се за хипер умни с изразите ви на учители по български ма не сте :!: фсички знаят кфи боклуци сте :!:
аз вече казах в една друа тема кфо мисля :!: пак ши го кажа да разберат фсички кфо мислия и изопщо не се ебафам :!:
exploitedteen и extreme_ и дфамата сте еднакфи само се заяждате и се дражите гадно с хората па и говорите без да знаете
тапаци сте и дфамата,такифа като вас тряя да гниат заедно до живот в една саща каща да пият и да се дрогират и да пишат без да знаят по форомите (finger)
Браво ,един разумен човек да има в този форум \:D/

sherry
12-14-2007, 13:46
Да!
Отлични оценки по литература трябва да получават мислещи деца, а не зубрачи.
е ти ме уби !Върху какво да мисля ,как Наско Далчев си е бъркал в носа и е писал безсмислени стихотворения ли?
Изключително селско изказване.
Върпосът не е да мислиш кой къде си бърка, а какво е накарало човека да напише дадено стихотворение. Какво може да го е жегнало, мотивирало...Кои образи от творчеството му разпознаваш, дали ги срещаш в своя живот, в творчеството на други автори...Литературата е интересен предмет.

И е глупост да кажеш, че поезията на Далчев е безсмисленас само, защото ти не я разбираш :-s

Disrespect
12-14-2007, 13:54
абе я млакфайте бе :!:
само се прайте на интересни :!:
мислите се за хипер умни с изразите ви на учители по български ма не сте :!: фсички знаят кфи боклуци сте :!:
аз вече казах в една друа тема кфо мисля :!: пак ши го кажа да разберат фсички кфо мислия и изопщо не се ебафам :!:
exploitedteen и extreme_ и дфамата сте еднакфи само се заяждате и се дражите гадно с хората па и говорите без да знаете
тапаци сте и дфамата,такифа като вас тряя да гниат заедно до живот в една саща каща да пият и да се дрогират и да пишат без да знаят по форомите (finger)
Браво ,един разумен човек да има в този форум \:D/


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

За вас е разумно да се пишат плиткоумни мнения без абсолютно никакъв смисъл?

Тя ни се разписка, че сме се правили на интересни...мислиш ли, че сме обърнали някакво значително внимание или просто сме й се изсмяли и нищо повече?

Iria
12-14-2007, 13:59
абе я млакфайте бе :!:
само се прайте на интересни :!:
мислите се за хипер умни с изразите ви на учители по български ма не сте :!: фсички знаят кфи боклуци сте :!:
аз вече казах в една друа тема кфо мисля :!: пак ши го кажа да разберат фсички кфо мислия и изопщо не се ебафам :!:
exploitedteen и extreme_ и дфамата сте еднакфи само се заяждате и се дражите гадно с хората па и говорите без да знаете
тапаци сте и дфамата,такифа като вас тряя да гниат заедно до живот в една саща каща да пият и да се дрогират и да пишат без да знаят по форомите (finger)
Научи се да пишеш и след това изказвай мнение във форумите. :wink:

kahn
12-14-2007, 14:33
абе я млакфайте бе :!:
само се прайте на интересни :!:
мислите се за хипер умни с изразите ви на учители по български ма не сте :!: фсички знаят кфи боклуци сте :!:
аз вече казах в една друа тема кфо мисля :!: пак ши го кажа да разберат фсички кфо мислия и изопщо не се ебафам :!:
exploitedteen и extreme_ и дфамата сте еднакфи само се заяждате и се дражите гадно с хората па и говорите без да знаете
тапаци сте и дфамата,такифа като вас тряя да гниат заедно до живот в една саща каща да пият и да се дрогират и да пишат без да знаят по форомите (finger)
Браво ,един разумен човек да има в този форум \:D/


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

За вас е разумно да се пишат плиткоумни мнения без абсолютно никакъв смисъл?

Тя ни се разписка, че сме се правили на интересни...мислиш ли, че сме обърнали някакво значително внимание или просто сме й се изсмяли и нищо повече?
Ами когато човек е малоумен,не обръща внимание на това, което му се казва!

Disrespect
12-14-2007, 15:15
тва как го измъдри? аз преценявам на кое трябва да обърна внимание и на кое не..

DisciplineAndOrder
12-14-2007, 15:31
абе я млакфайте бе :!:
само се прайте на интересни :!:
мислите се за хипер умни с изразите ви на учители по български ма не сте :!: фсички знаят кфи боклуци сте :!:
аз вече казах в една друа тема кфо мисля :!: пак ши го кажа да разберат фсички кфо мислия и изопщо не се ебафам :!:
exploitedteen и extreme_ и дфамата сте еднакфи само се заяждате и се дражите гадно с хората па и говорите без да знаете
тапаци сте и дфамата,такифа като вас тряя да гниат заедно до живот в една саща каща да пият и да се дрогират и да пишат без да знаят по форомите (finger)
Браво ,един разумен човек да има в този форум \:D/


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

За вас е разумно да се пишат плиткоумни мнения без абсолютно никакъв смисъл?

Тя ни се разписка, че сме се правили на интересни...мислиш ли, че сме обърнали някакво значително внимание или просто сме й се изсмяли и нищо повече?
Ами когато човек е малоумен,не обръща внимание на това, което му се казва!

sexx_na_exx предизвиква само смях в мен с плиткоумните си мнения.
Не може да се изказва правилно,нито да пише,пуска глупави теми и в постовете й няма никакъв смисъл.
Няма за какво да и обръщам внимание.
бтв,да ти изглеждам малоумна...? :neutral:

FreAK_
12-14-2007, 16:08
Аве вие въобще не знете от какво да се оплаквате!
Имате 2 изпита- по български ако имаш обща култура и положиш малко усилия няма да имаш проблеми. Другия предмет може да си сложиш езика, който знаеш най-добре, е какъв е проблема????

Аз имам 6 изпита, матури, плюс 4000 думи есе, социални дейности, и презентация - всеки от изпитите е на много голям обем материал ( по математика учебника е 1000 и кусур страници) и още от сега си скъсвам задника от учене....
Щом имате време да се оплаквате, значи има време и да учите!
изпитите са лесни, навсякъде по света има матури, като претендирате че сте много умни, покажете си умнотата.

1337
12-22-2007, 22:51
Аве вие въобще не знете от какво да се оплаквате!
Имате 2 изпита- по български ако имаш обща култура и положиш малко усилия няма да имаш проблеми. Другия предмет може да си сложиш езика, който знаеш най-добре, е какъв е проблема????

Аз имам 6 изпита, матури, плюс 4000 думи есе, социални дейности, и презентация - всеки от изпитите е на много голям обем материал ( по математика учебника е 1000 и кусур страници) и още от сега си скъсвам задника от учене....
Щом имате време да се оплаквате, значи има време и да учите!
изпитите са лесни, навсякъде по света има матури, като претендирате че сте много умни, покажете си умнотата.
Проблемът не е с матурите като цяло,а с матурите сега.Четири години абсолютно нищо не се каза за матурите,и сега хоп-матури.Друг проблем е с оценяването...щяло да става на базата на общото представяне...а следващата година като е по-силен/по-слаб випуска?...и реалното оценяване отива по дяволите..Още един проблем,няма още нищо официално от ВУЗ-овете(с някои изкл) дали ще взимат оценките,щели да решат към Март когато вече сме подали документите.ДА трябва да има матури,НО не както иска сега министъра за една година,а трябва като влизаш в гимназията още да се знае.

true.
12-22-2007, 22:57
проблемът е,че ви мързи да седнете на дебелите си задници и да научите нещата!
ехаа,искам и аз при extreme_ и exploitedteen...дрога,нет,алкохол.. .секс :razz:

RAWRRR
12-22-2007, 23:13
проблемът е,че ви мързи да седнете на дебелите си задници и да научите нещата!
ехаа,искам и аз при extreme_ и exploitedteen...дрога,нет,алкохол.. .секс :razz:

Моят задник е голям, въпреки че съм учелюбива . :shock:

true.
12-22-2007, 23:15
проблемът е,че ви мързи да седнете на дебелите си задници и да научите нещата!
ехаа,искам и аз при extreme_ и exploitedteen...дрога,нет,алкохол.. .секс :razz:

Моят задник е голям, въпреки че съм учелюбива . :shock:
И твоя ще стане,ако залагаш на алкохола.

поддържам форма със секс 8)

RAWRRR
12-22-2007, 23:28
Да,бе,всички имаме развити бицепси,трицепси и сухожилия на пръстите,благодарение на секса..

true.
12-22-2007, 23:31
е как :P

RAWRRR
12-22-2007, 23:37
Не знам,ти си по секса..аз сега ям една ужасна торта,която даже ми е противна..ама я ям ей така,за да ми става по-голямо дупето,защото както казва един приятел "големият майстор работи на голям тезгях"..

Даже се наливам и с бира..въпреки че не обичам,ако искаш мога да ти направя специална снимка по бикини,и на кръстчето ми да пише "на тру,с любов" :lol:

true.
12-22-2007, 23:41
на бас,че не смееш :lol:

RAWRRR
12-22-2007, 23:44
Чакай 10 минути да се снимам,ще си едитна поста,да видим дали не смея.Досега съм го правила само за един човек,така че се чувствай специална. :-P

true.
12-22-2007, 23:48
Чакай 10 минути да се снимам,ще си едитна поста,да видим дали не смея.Досега съм го правила само за един човек,така че се чувствай специална. :-P

чакам,чакам :roll:

Blab
12-22-2007, 23:48
хаха, м/у двата кадъра можеш да добавиш "би" :-D

RAWRRR
12-23-2007, 00:37
Такам....няма да си покажа задника,това е ясно,жалко ако някой си е помислил обратното,просто явно не ме познава.

Но това беше своеобразен експеримент,за да видя дари мога да ви отклоня вниманието (не само на вас двете,ами и на всички други хора,които са тръпнали в очакване,в този 1 час) ,за да си докажа,че вие сте готови да се занимавате с абсолютни глупости (да ми съзерцавате задника),само и само да не учите..

Вие можете само да се оплаквате колко тъп е министъра,и колко ужасни са матурите,но не и да седнете да се потрудите..
Вместо това си пропилявате една от най-важните години в живот (тази ,в която кандидатствате за ВУЗ),подлагате под съмнение 12 години учене и то в името на какво-на мързела и нищоправенето.

Приятен ти път,тру,по пътя на алкохола и наркотиците,и секса,аз предпочитам да си завърша 2те висши,с които съм се нагърбила тази година.

Blab
12-23-2007, 00:40
Хах, бях сигурна, че ще се снимаш, само заради "на бас, че не смееш" :D

Blab
12-23-2007, 00:46
Хах, бях сигурна, че ще се снимаш, само заради "на бас, че не смееш" :DE ,че тя не е на 9 за да се върже 8-)
Но съм останала с впечатлението, че е ината.(Което, само по себе си, е достатъчно.)

vodolei4e_m
12-23-2007, 02:48
"Наско" Далчев е вложил в произведенията си адски много скрит смисъл и символика, а това че ти не можеш да достигнеш до нея показва нещо...

и то е, че оценката ти по литература не трябва да е повече от 3 ;)
но ти сигурно си отличник и се мислиш за много умен, а даже и си позволяваш да кажеш "Наско" при положение, че този човек е бил доста уникална личност.
Е, съгласен съм с повечето, което каза, но тук, не е така. Ще дам пример с Гео(рги) Милев, безкрайно отвратителен за мен експресионист. Как той написва "Септември" за 1 ден ли , 1 седмица ли кво беше, абе отрицателно време, и в същото време да има толкова голям скрит подтекст. Като питахме госпожата точно това, тя отговори:"Не ме питайте такива работи, има РАЗРАБОТКИ И АНАЛИЗАИ НА КРИТИЦИ, четете ги и няма да сгрешите... е извинявай...А и това е просто един пример, а колко други подобни случаи...

vodolei4e_m
12-23-2007, 03:02
матурата по Литература ще е 300 пъти по-лесна от тая по Български

+тва втория предмет си го избираш сам

толкова е улеснено, че няма накъде

след като сте такива кретени, че да не можете да седнете да почетете малко ще го духате

Ако обичаш, не нарушавай правилата на форума, като обиждаш и не уважаваш другите, посещаващи форума.

Disrespect
12-23-2007, 08:08
матурата по Литература ще е 300 пъти по-лесна от тая по Български

+тва втория предмет си го избираш сам

толкова е улеснено, че няма накъде

след като сте такива кретени, че да не можете да седнете да почетете малко ще го духате

Ако обичаш, не нарушавай правилата на форума, като обиждаш и не уважаваш другите, посещаващи форума.

абе много станахте кандидатите за модове бе...