PDA

View Full Version : МНОГО МИ Е МЪЧНО ;(



Jesus_is_good
12-12-2007, 20:57
;( ;( ;( Мъчно ми е хора за вас ;(
Колкото и неуспорими доказателства да се покажат няма значение ;(
трябва да го почувствате.То е в сърцето не в главата.Защо всичко приемате толкова негативно,толкова свирепо.Не се опитвам да ви привлека никаде!!!Защо ли???





Защото Бог толкова обикна света, че даде единствения си син, за да не се погуби никой, който вярва в него, а да има вечен живот. Защото Бог не е изпратил сина си да съди света, а чрез него светът да бъде спасен. Който вярва в него няма да бъде осъден, а който не вярва вече е осъден, защото не е повярвал в името на единствения Божий син.
И това е присъдата: че светлината дойде в света, а хората обикнаха тъмнината повече от светлината, защото делата им бяха зли. Защото всеки, който върши лоши неща мрази светлината и не отива при светлината, за дa не бъдат изобличени делата му. А който постъпва според истината отива при светлината, за да се види, че делата му са извършени според [волята на] Бога.
с


Бог да ви благослови ;(

Jesus_is_good
12-12-2007, 21:03
Защо да те мразя...??
Може би не харесвам само 4алгарките ма тва е друга тема.
Просто бих искал целя свят да доиде на покаяние защото тогава всичко ще е възможно най-доброто което миже да бъде.
Дано Бог се смили над вас :) Той ни обича всички ;(
God bless

Jesus_is_good
12-12-2007, 21:12
На кратко :) това за мен идолопоклонничество,се е появило много след Христос да ни спаси и да ни предскаже скорошното идване на антихриста.Много проучване съм правил на тази тема и по всякакъв начин техния идол отговаря на описания 600 години преди това антихрист или древната змия (неслучаино на арабски се исписва като змия) и за 666 е свещенно число.Предсказано е преди това за идването на някой който ще заблуди мнозина.И не мисля че това е съвпадение.Имам още много инфо на тая тема но не ми се пише много е.
:)

Jesus_is_good
12-12-2007, 21:14
писах си с един такав от турция и не можа да ми отговори след тези работи които му казах...
Просто не ми писа повече.

Jesus_is_good
12-12-2007, 21:22
....Тва не го разбрах.
Що да съм лицемер?

loshokote
12-12-2007, 21:25
Остава сега да ни цитираш нещо от библията... :evil:

EGG
12-12-2007, 21:47
Странна тема, но става. :) :mrgreen:

Blab
12-12-2007, 21:51
:-k

Mortificatiоn777
12-12-2007, 23:05
Jesus_is_good, моля те, въздържай се от такива теми. :)

Jus7m3
12-13-2007, 06:17
Промити мозъци... В този форум явно има и някви сектанти. Предпочитам да вярвам в науката,отколкото в някаква ОГРОМНА лъжа

Blab
12-13-2007, 09:05
Промити мозъци... В този форум явно има и някви сектанти. Предпочитам да вярвам в науката,отколкото в някаква ОГРОМНА лъжа
+художествена литература

Canis_Dirus
12-13-2007, 11:24
Jesus_is_good, прочети в речника, какво е това "Доказателство"

А между другото Исис не е действителна личност. Пише го на една плочка намерена от един учен в един град в Палестина!

А един съвременик на Исус споменава за буните си сношения с някой си Йешуа - еврейн, който бил разпнат около великден

12-13-2007, 13:21
Ба, как може да ви кефи бог?
Не стига, че е изнасилвач, ми си и жертва детето!
Ебаси, не хумания тип!
Не виждам, как може да те кефи пич, който изнасилва девица, изоставя детето си, ебава се с хората и иска от тях да убиват децата с и и в последния момент ги спира, жертва сина си (социални служби, трябваше да са го арестували вече) :(
Как може да ви кефи някой пич, оставил дявола свободно да си ходи по земята и да прави простотии

Jesus_is_good
12-13-2007, 18:51
1 нямам думи...
2 всеки уважаван историк ще потвърди съществуването на Исус,това просто не може да се оспори.
3 не мога да повярвам просто колко на вътре е влязла тая конспирация,няма никакви доказателства в помощ на тая псевдонаука еволюция.
Дайте ми доказателства за еволюция!!! ?

Canis_Dirus
12-13-2007, 18:55
1 нямам думи...
2 всеки уважаван историк ще потвърди съществуването на Исус,това просто не може да се оспори.
3 не мога да повярвам просто колко на вътре е влязла тая конспирация,няма никакви доказателства в помощ на тая псевдонаука еволюция.
Дайте ми доказателства за еволюция!!! ?
Ам например скелетите на динозаврите, замръзналите в цял ръст мамути (в някой даже са открити остатъци от храна в стомомасите)

Що не пише за тях в библията? По разпада на химичните вещества в костите се установява и възраста им - няколко десетки милиона години. А според библията земята е на има-няма 10 000 години.
Ай сега - бегай пии апчета!

Saymon90
12-14-2007, 07:09
Jesus_is_good, ако наистина беше толкова толерантен, колкото твърдиш, щеше да знаеш, че всеки човек има право сам да избере коя религия да изповядва или дали, изобщо, да бъде религиозен.
Вярвай си в Господ - никой не ти го забранява. Но да се опитваш да караш и другите да го правят.... хм, е леко глупаво. Първо, защото никога няма да постигнеш резултат и второ, защото сам показваш лоши качества.

EGG
12-14-2007, 07:27
Jesus_is_good, ако наистина беше толкова толерантен, колкото твърдиш, щеше да знаеш, че всеки човек има право сам да избере коя религия да изповядва или дали, изобщо, да бъде религиозен.
Вярвай си в Господ - никой не ти го забранява. Но да се опитваш да караш и другите да го правят.... хм, е леко глупаво. Първо, защото никога няма да постигнеш резултат и второ, защото сам показваш лоши качества.

Така е. Аз пък се радвам, че има тийнейджър като Jesus_is_good с нетрадиционно виждане на нещата и това, че защитава гледната си точка до последно. :smt003

Mortificatiоn777
12-14-2007, 11:57
Jesus_is_good, ако наистина беше толкова толерантен, колкото твърдиш, щеше да знаеш, че всеки човек има право сам да избере коя религия да изповядва или дали, изобщо, да бъде религиозен.
Вярвай си в Господ - никой не ти го забранява. Но да се опитваш да караш и другите да го правят.... хм, е леко глупаво. Първо, защото никога няма да постигнеш резултат и второ, защото сам показваш лоши качества. Еволюцията също е религия. :-D (Липса на доказателства)

Eрнст Баркман
12-15-2007, 08:15
Аз вярвам в Бог !

tuka6na
12-15-2007, 11:30
Jesus_is_good, ако наистина беше толкова толерантен, колкото твърдиш, щеше да знаеш, че всеки човек има право сам да избере коя религия да изповядва или дали, изобщо, да бъде религиозен.
Вярвай си в Господ - никой не ти го забранява. Но да се опитваш да караш и другите да го правят.... хм, е леко глупаво. Първо, защото никога няма да постигнеш резултат и второ, защото сам показваш лоши качества.

Така е. Аз пък се радвам, че има тийнейджър като Jesus_is_good с нетрадиционно виждане на нещата и това, че защитава гледната си точка до последно. :smt003
Аз се надявах поне да не е млад човек,за да си дам сметка за 'нетрадиционните ' му виждания,породени кой знае от какво,които иска сякаш да наложи .
Всеки има право да си разсъждава както желае,разбира се... \:D/

Mortificatiоn777
12-15-2007, 23:59
Jesus_is_good, ако наистина беше толкова толерантен, колкото твърдиш, щеше да знаеш, че всеки човек има право сам да избере коя религия да изповядва или дали, изобщо, да бъде религиозен.
Вярвай си в Господ - никой не ти го забранява. Но да се опитваш да караш и другите да го правят.... хм, е леко глупаво. Първо, защото никога няма да постигнеш резултат и второ, защото сам показваш лоши качества.

Така е. Аз пък се радвам, че има тийнейджър като Jesus_is_good с нетрадиционно виждане на нещата и това, че защитава гледната си точка до последно. :smt003
Аз се надявах поне да не е млад човек,за да си дам сметка за 'нетрадиционните ' му виждания,породени кой знае от какво,които иска сякаш да наложи .
Всеки има право да си разсъждава както желае,разбира се... \:D/ И кво, като е млад да ходи да се ебе, да се друса, да пие по цял ден и да вандалства насам натам ли?

Да, нека всеки разсъждава както иска.

EGG
12-16-2007, 07:25
Съгласна съм с Mortificatiоn777. :smt003

Saymon90
12-16-2007, 19:32
И кво, като е млад да ходи да се е**, да се друса, да пие по цял ден и да вандалства насам натам ли?

Да, нека всеки разсъждава както иска.
Това не са единствените алтернативи, напротив - това са двете крайности. Прекалено консервативен и прекалено разюзден. Мога да ти кажа, че и на двата полюса е лошо. Най-добре е някъде по средата. Или, поне, да стигаш до крайности само в единични ситуации.

Nu[m]b
12-16-2007, 20:18
Jesus_is_good, ако наистина беше толкова толерантен, колкото твърдиш, щеше да знаеш, че всеки човек има право сам да избере коя религия да изповядва или дали, изобщо, да бъде религиозен.
Вярвай си в Господ - никой не ти го забранява. Но да се опитваш да караш и другите да го правят.... хм, е леко глупаво. Първо, защото никога няма да постигнеш резултат и второ, защото сам показваш лоши качества. Еволюцията също е религия. :-D (Липса на доказателства)
:lol: :lol: :lol:
Не усети ли каква глупост каза(написа)?! :razz: :razz:

За еволюцията има достатъчно доказателства - ембриологични, палеонтологични, анатомични, молекулярни :-|
Еволюцията - религия :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
\:D/

theEXPLOITED
12-17-2007, 13:20
Странна тема, но става. :) :mrgreen:
ЗА КАКВО ПО-ТОЧНО СТАВА СПОРЕД ТЕБ?

EGG
12-17-2007, 14:58
За размисъл.

AvaLan4e
12-17-2007, 16:13
God breathing through me. 8)

EGG
12-17-2007, 18:21
God breathing through me. 8)

Well God is breathing through all of us. :wink:

ThunderGoddess
01-10-2008, 20:39
[quote="Jesus_is_good"];( ;( ;( Мъчно ми е хора за вас ;(
Колкото и неуспорими доказателства да се покажат няма значение ;(
трябва да го почувствате.То е в сърцето не в главата.Защо всичко приемате толкова негативно,толкова свирепо.Не се опитвам да ви привлека никаде!!!Защо ли???





Защото Бог толкова обикна света, че даде единствения си син, за да не се погуби никой, който вярва в него, а да има вечен живот. Защото Бог не е изпратил сина си да съди света, а чрез него светът да бъде спасен. Който вярва в него няма да бъде осъден, а който не вярва вече е осъден, защото не е повярвал в името на единствения Божий син.
И това е присъдата: че светлината дойде в света, а хората обикнаха тъмнината повече от светлината, защото делата им бяха зли. Защото всеки, който върши лоши неща мрази светлината и не отива при светлината, за дa не бъдат изобличени делата му. А който постъпва според истината отива при светлината, за да се види, че делата му са извършени според [волята на] Бога.
с


Бог да ви благослови ;([/quot
ХАХхаХАХАХАХАхАхахааХхахА ХАхахаХАХаХАХАХАХАХАХАхХА ХАХХАХАХХАХахАХАХАХАХАХАХ АХ!
Ти си зле! Престани да пускаш тъпи теми, казхаме ти, чене вярваме в бог, толкоз, не ни съжалявай, ще си скитаме като призраци по света и ще правим мръсно на дървени глави като теб :)

01-10-2008, 22:39
:shock: Такива теми не се виждат всеки ден.

PerfectStrang3r
01-11-2008, 15:45
Хм, хора, всеки има право да вярва в каквото той сам прецени. Едни в наука, други в Бог. Никой не може да докаже,че Господ е съществувал, но също така никой не може да докаже и че не е. Хубавите неща в живота - не се виждат и не се пипат - те не са материални.. хубавите неща се усещат. Замислете се над това.

chipi_kaoo
01-11-2008, 16:37
Защо да те мразя...??
Може би не харесвам само 4алгарките ма тва е друга тема.
Просто бих искал целя свят да доиде на покаяние защото тогава всичко ще е възможно най-доброто което миже да бъде.
Дано Бог се смили над вас :) Той ни обича всички ;(
God bless
Ти нещо против чалгата ли???? Аз пък ще ти кажа, че човек сам ще си реши кво да прави и как да го прави. Не можем да делим хората: роми-българи.... чалгари-метали рапари и тн. Много си комплексиран/а :-x :-x :oops: :-o

Jesus_is_good
01-11-2008, 22:16
Много интересни отговори :)
Колко пъти да повтарям че това си е ваш личен избор и че никой не ви кара.Аз просто имам едни убеждения,които се базират на вяра.Но като почнах да се интересувам,намерих много интересни работи.Просто от остатъка на комунизма в българия ни е набито това атеистично мислене.Не че нещо но...така си е.
Да има много доказателства за съществуването на Бог и най важното и видимо е че сме тук.Накратко ДНК--->огромна молекула с генетичен идентичен неповторим кодШанс да се е появил по случайност:
Мисля че е около:100000000000000000000000000000000000000 0000000000000000000000:1
Или за по ясна картинка има по голяма вероятност да стреляте по ферари и то да еволира в ламборджини,отколкото вашата основна генетична информация да се е появила по случайност.
Аргументите в полза на еволюцията са:"то е умряло и намерихме костите му: браво на вас.Извод:то е умряло.По въглеродният метод на датиране дава разлики от няколко милиона години,а други методи даже по големи.А да,ако има еволюция каде са летящите гущери които според тази гениална теория(от която дарвин се е отрекъл)са еволирали в птици после са станали коне и после :razz: маймуни и след 121212121212 милярда години хора.Това ми звучи като:Имало едно време в едно мнооого далечно царство,преди мноооого време 1 жаба и тя сега е човек :) . Жабата е станала на човек :-o не знаех че приказките са докоментирани.
Мисля че изразих своите гледни точки,не очаквам разбиране,а само озлобление но все пак :) . Разбирайте го както искате.Не опира до доказателства,трябва да го почувствате тук :smt007 , ако е само в главата дори да се докаже :( (на кой му пука нали)
:)

Jesus_is_good
01-11-2008, 22:21
Ааа и колкото до чалгата :) мисля че е тапичка и безмислена музика копирана от турци и сърби.Аре бе хора дори шева на пайнер си го каза,тези жени нямат гласови данни,ако има зачатаци на мелодия,те са направени с PC.Азис-позьор. :( и то много голям.И на всяка песен присъстват супер елементарни рими от рода на :любовта,така и т.н.

Canis_Dirus
01-13-2008, 17:02
Ааа и колкото до чалгата :) мисля че е тапичка и безмислена музика копирана от турци и сърби.Аре бе хора дори шева на пайнер си го каза,тези жени нямат гласови данни,ако има зачатаци на мелодия,те са направени с PC.Азис-позьор. :( и то много голям.И на всяка песен присъстват супер елементарни рими от рода на :любовта,така и т.н.
Препинателните знаци не съм отбелязвал :D

Исус е перверзно копеле. В мемоеарите си Юда пише, че апостолите са си устройвали яки секс-оргии. Содомия на поразия.


Яко тъп си. Що не го приемеш, не се покаеш за природната си простотия и не отидеш в манастир? Отдай се на бога духом и на братята си телом. Така де - хомосексуализма си я стара язва на висшия клир. Напоследък и по-низшите усетиха насладата от мъжката ласка.

Jesus_is_good
01-13-2008, 20:07
Леле как искам да си поговорим лице в лице :-D много тъпо ще изглеждате :)
Значи аз изказвам мнение подркрепено с аргументи,доводи и доказателства.
А вашите аргументи са: ти си тъп :razz:
Колкото до манастирите не мисля че това е правилно защото,вярващите хора трябва да попуализират евангелието,а не да се затворят в манастир и да оставят всички хора в света да се спасяват сами.Егоистично е :?

Canis_Dirus
01-13-2008, 20:15
Ам тъп си! Ако имаше доказателства - досега да си ги извадил. Това, на което ти казваш "доаказателство", аз казвам "приказка".

А как ще коментираш хомосексуализма в светия синод? Свещениците, които редовно содомират малки момченца (особено в пуритански САЩ)?

Briseis
01-13-2008, 22:37
We're God's unwanted children.
God dont like me.
God never wanted me.
Probably he hates me.
And I dont need him to believe in myself:)

kuklichka_bg
01-13-2008, 22:39
bahti sektAta :( :shock: :?

Ultra_Bulgaria
01-14-2008, 11:34
Jesus is good,какво се занимаваш с тези празноглавци и им обясняваш за Словото Божие,не ги ли виждаш колко са тъпи и ограничени...прочели няколко антихристиянски книжки,писани от фарисейски мерзавци и се правят на много оригинални и готини...Явно си мислят,че да отричаш Светото Християнство е много "готино" и "гъзарско"...какво им трябва на тях духовно,на тях им трябва само да пият като свине,да се сбият с някои и защо не да дръпнат някоя друга цигарка с тревица...загубена кауза е да обясняваш на заблудения в колко грешен път върви!в случая само си хабиш думите да им обясняваш великите истини на Святата ЛИЧНОСТ на ИИСУСА ХРИСТА-ГОСПОДА НАШ!тези момченца и момиченца,които отричат неговата святост и великото му божествено учение са просто слуги на мамона,Синедриона и като цяло на безбожниците-фарисеи,които разпънаха Иисус Хриостос!остави ги да си тъпеят и да четат извръщенията на юдеина-богоборец Дан Браун,да четат неокомунистическа,масонск и фарисейска литература щом им е толкоз акъла в главата...наистина са от една страна за съжаление,но от друга хич недей ги жали за невежеството и тъпотата им...

Ultra_Bulgaria
01-14-2008, 11:49
иначе аз не ги виня,още по-малко да ги "съдя",защото сам съзнавам,че също съм грешен и никога не съм се опитвал да се правя на велик точно заради това...но Христовото Слово съм го възприел с цялото си сърце и това ме кара да се чувствам силен,да поправям грешките си,когато направя такива и осъзная това...иначе и аз купонясвам и си правя шоуто,но гледам на никого и никога да не вредя,да не върша злини и да не преча на никого в този живот.така че макари и аз да не крия че съм грешен и имам много слабости като такъв,Христовото Слово живее в мене,а това ме кара да чувствам,че вървя по правилният път и един ден,кой знае,можеби като стана възрастен-към 40 години и нагоре ще съм съвсем друг човек от сега.

Jesus_is_good
01-14-2008, 12:24
:) И за пореден път ще твърдя че всеки си прави свой собствен избор.
Не ви карам да правите нещо,просто се чувствам длъжен да ви кажа че има нещо повече на този свят.
Искате доказателства,добре.
Съжелявам само че не са така попуализирани като други гениални теории от типа:преди 20 милярда години нищото грамна и без да иска създаде свят в савършенна хармония и закони,съвест,чувства,мора ,душа.
Аа да за малко да забравя,не съм казал че трябва да се уповаваме на свещенници и попове от църквата,те са също грешници както всички нас.
Аа да и още нещо :) ако сте сигурни че има еволюция и имате доказателства представете ги на комисия и ако са неуспорими ще приберете 250 000$ обявена награда на някой които представи такива.
;-) приятно занимание.
Извинявам се че филмчетата са на английски прото никой още не се е ангажирал да го преведе :(
Ето: http://www.drdino.com/downloads.php
Приятно гледане :)

ThunderGoddess
01-18-2008, 19:56
Много интересни отговори :)
Колко пъти да повтарям че това си е ваш личен избор и че никой не ви кара.Аз просто имам едни убеждения,които се базират на вяра.Но като почнах да се интересувам,намерих много интересни работи.Просто от остатъка на комунизма в българия ни е набито това атеистично мислене.Не че нещо но...така си е.
Да има много доказателства за съществуването на Бог и най важното и видимо е че сме тук.Накратко ДНК--->огромна молекула с генетичен идентичен неповторим кодШанс да се е появил по случайност:
Мисля че е около:100000000000000000000000000000000000000 0000000000000000000000:1
Или за по ясна картинка има по голяма вероятност да стреляте по ферари и то да еволира в ламборджини,отколкото вашата основна генетична информация да се е появила по случайност.
Аргументите в полза на еволюцията са:"то е умряло и намерихме костите му: браво на вас.Извод:то е умряло.По въглеродният метод на датиране дава разлики от няколко милиона години,а други методи даже по големи.А да,ако има еволюция каде са летящите гущери които според тази гениална теория(от която дарвин се е отрекъл)са еволирали в птици после са станали коне и после :razz: маймуни и след 121212121212 милярда години хора.Това ми звучи като:Имало едно време в едно мнооого далечно царство,преди мноооого време 1 жаба и тя сега е човек :) . Жабата е станала на човек :-o не знаех че приказките са докоментирани.
Мисля че изразих своите гледни точки,не очаквам разбиране,а само озлобление но все пак :) . Разбирайте го както искате.Не опира до доказателства,трябва да го почувствате тук :smt007 , ако е само в главата дори да се докаже :( (на кой му пука нали)
:)
В грешка си, дарлинг. Като историк ти казвам, че въглеродния метод дава не повече отклонение от около 500 години. За проследяване хода на еволюцията 500 години нищо не значат, капиш? Прав си, другите методи са стари - но те вече не се ползват. Там, където се прави наука, лабораториите, от където тръгва човешкото знание, което влиза в дебелите книги и нашите учебници се прави от истински учени с много опит и средства да си позлволят да изслездат човекото развитие с най-новите методи. И дори въглерода да даваше такова голямо отклонение, за което ми говориш, това не променя факта: Еволюирали сме, има останки от различни човеци. Дали е било преди 40 хиляди години или преди 20, а може би преди 60 хиляди? Това има значение, за хората, които искат да го знаят, но факта е ясен - еволюирали сме. Извода "то е умряло" не задоволява иследователя. Не може да си представиш колко неща може да ти каже един археолог като погледне един скелет: Дали е на мъж или жена, дали е водил тежък живот, дали е носил тежки предмети, от какво е бил/а болен/а ... цялото битие на човека е записано в костите и всичко, което става в нашия организъм се запечатва там ... шупли, прегърбвания, натъртвания ... всичко. Прав си за ДНК. Шанса такава страхотна верига да се появи от нищото наистина е нищожен, но забравяш факта, че ДНК се е осъвършенствала в продължение на милиарди години - като тръгнем от едноклетъчното и минем до човека. Лека полека, всичко със времето си е ставало по-добро ... и така. Различните условия на живот са накарали организмите да умрат ... или да се приспособят. И Дарвин не е бил прав, само е бил хванал правия път. Науката, дарлинг, е нещо, което е най-правилно за момента. Вярата в Бог е била най- правилното нещо за мемента преди две хиляди години, сега не е. И пак ще се повторя може би, но са нас ДНК е съвършена, защото не може да си я представим по друг начин и ние не знам дали не е възможно всичките белтъци и аминокиселини, от които е формирана да не образуват нещо различно, което да нещо подобно на ДНК, но не точно. Не смятам, че атеизма е следствие от Комунизма в БГ. Моите родители са вярващи. Разбираш ли - цялото поколение, което е тормозено в бг от комунистите да не вярва всъщност вярва. Майка ти, баща ти, моята майа, моят баща, учителите ти ... Попитай, ако не ми вярваш. Всичко това,което става е, защото хората се просвещават и църквата и вярата губят авторитета си пред младите. Да се върна на Дарвин. Теорията му вече не е най-правилното за момента, хаха. Новата теория е за онщ прародител между маймуните и хората и има стабилни доказателства за това. Ами това е ... виждам, че не можеш да си представиш как големия гъщер - динозавъра е станал птичка, но ще ти поясня: След падането на големия метеорит, който почти е унищожил всичко на земята на съществата им се налага да намират храна (оцелелите). Храната е оскъдна и колкото по-малък стомах имаш, толкова по-добре ... с времето нещата просто са се променили, от динозаврите са останали само крокодилите, а плашливите мишки, живеещи по времето на динозаврите, дали началото на клас "бозайници" и те завладели света заради своята приспособимост.

Jesus_is_good
01-19-2008, 09:39
Да се върна на Дарвин. Теорията му вече не е най-правилното за момента, хаха. Новата теория е за онщ прародител между маймуните и хората и има стабилни доказателства за това. Ами това е ... виждам, че не можеш да си представиш как големия гъщер - динозавъра е станал птичка, но ще ти поясня: След падането на големия метеорит, който почти е унищожил всичко на земята на съществата им се налага да намират храна (оцелелите). Храната е оскъдна и колкото по-малък стомах имаш, толкова по-добре ... с времето нещата просто са се променили, от динозаврите са останали само крокодилите, а плашливите мишки, живеещи по времето на динозаврите, дали началото на клас "бозайници" и те завладели света заради своята приспособимост. (alt+q)
Окей,да приемем че имаш познати от това време и знаеш какво е станало преди толкова много години.
А всички кости които са "доказателство за еволирал човек от маймуна"
се изчерпват с 1 зъб чрез който са се опитали да реконстроират 1/2 маймуна 1/2 човек.
Единственото свястно откритие преди известно време представлявало наистина полу човек полу маймуна,революционно доказателство за теорията на Дарвин.След 7 месеца възхищения на невероятното откритие,изследвали костите и заключили че това са кости от сега живееща горила и съвременен човек.Същото и с(майче се казваше австралопитекус) кости от влечуго и птица смесени и пак разкриха шарлатанина.
Та въпросът ми е:щом еволюцията е толкова бавен и сложен процес ЗАЩО НЕ НАМИРАМЕ ИЗГУБЕНОТО ЗВЕНО МЕЖДУ ВЛЕЧУГИ И ПТИЦИ???
Или между мекотели и насекоми?
Или между маймуна и човек :)
Разликите между видовете са толкова рязки,не са постепенни.
Считаме за градивна частица на живия организъм клетката,нали?
Теорията,как е започнало всичко е: че жива материя е призлязла от нежива.След лекцията ти по горе мисля че си наясно колко по сложна е живата материя от неживата и че огромно количество нежива материя може да се представи само с 1 формула : СН2 = СН2
Може ли от тази формула да произлезе от самосебе си кода за живота??
Доста уважавани професори от Англия и САЩ признават че всъщност доказателствата за тази теория ги няма.Това е ТЕОРИЯ,засега недоказана.Има 6 значения на думата еволюция:
1-Космическа еволюция,источника на трите основни компонента:време,материя,п остранство или в комерсиалният свят известен като големият бум,когато нищото грамнало и създало уникално сложен свят в перфектна хармония.
2-Химическа еволюция,теорията че всички елементи са призлезли от водорд.Реших да питам даскалката ми по химия дали е възможно това и тя ми се изхили в лицето и ми каза че не е чувала подобна глуост.
3-Планетарна еволюция.Произхода на планети,звезди и всички космически обекти.Никога не е наблюдавано формиране за звезда или планета,а само разрушаването на такива.Да има теории как се формират но отново недоказани и практически невъзможни.
4-Органична еволюция.Идеята че от нежива материя е произлязла жива.Или накратко казано от парче камък след няколко милиарда години трябва да произлезе човек...Незнам как ти звучи на теб но на мен... :?
5-Макроеволюция.Произхода на видовете,или значението което знаете.
от амеба е произлязъл човек.Ненаблюдавано,недока зано и само на теория :)
6-Микроеволюция.Това вече е доказано,но няма нищо общо с еволюция.Когато даден ВИД се приспособява към определени условия на живот.Пример има много сортове ябълки но винаги ще са си ябълки,няма да станат мухи нали?
Чакам отговор,без много сърказъм ако може :)

P4ela
01-19-2008, 09:56
Jesus_is_good, а как според теб е възникнала вселената, че не мога да схвана :)

Jesus_is_good
01-19-2008, 10:01
Мисля че сложен свят е логично да има интелигентен създател.

P4ela
01-19-2008, 10:16
A защо път Бог да не е създал света преди милиарди години специално така че да може да се развива, и да е програмирал нещата така че именно да изчезват и да се появяват нови видове- нещо такова?

Jesus_is_good
01-19-2008, 10:21
Трябва да излиам за това ще съм бърз :)
Според мен единствената книга от Бога е библията,може би заради това е и най-известната.Там е дадено родословното дърво от Адам и Ева до Исус,след това са минали 2008 години.Една проста смиетка прави около 6000 губо казано.В библията е спомената еволюцията като идолопоклонничество и описани динозаври :) , което мисля недвусмислено доказва че хора и динозаври са живели заедно в хармония.Ще pastena цитатите като се прибера. :) чао

jarod
01-19-2008, 10:43
A защо път Бог да не е създал света преди милиарди години специално така че да може да се развива, и да е програмирал нещата така че именно да изчезват и да се появяват нови видове- нещо такова?

1. В началото беше словото и словото беше 2 байта и нищо друго нямало.

2. И разделил Бог еденица от нула и вдял, че така е добро.

3. И казал Бог: Да бъдат данни и стнало така.

4. И казал Бог : Да се съберат данните, всички в тяхното си място, и създал дискети, твърди дискове и компакт дискове.

5. И казал Бог: Да бъдат компютри, в които да се пъхат дискетите, твърдите дискове, и ги наркъл хардуер, и отделил хард от софт.

6. Софта още го нямало, но Бог бързо се поправил и създал програми - малки и големи, и им казал: Плодете се и се размножавайте, и паметта използвайте.

7. Но омръзнало Му да създава сам програми и казал Бог:
Създавам ПРОГРАМИСТА, ПО ОБРАЗ И ПОДОБИЕ МОЕ, да господства над компютрите, и над програмите, и над данните. Създал Бог програмиста, и го заселил в своя Изчислителен Център, в който работел. И повел Той програмиста към дървото от каталози, и заповядал: От всеки каталог можеш да пускаш програми, само от каталога Windows не пускай нищо!

8. И казал Бог: Не е хубаво програмиста да е сам, ще му сътворя потребители, съответстващи на него. И взел Той от програмиста КОСТ, В КОЯТО НЯМАЛ МОЗЪК, И СЪЗДАЛ ПОТРЕБИТЕЛЯ, и представил го на програмиста; и нарече го програмиста юзер. И седнали те под голия DOS и не се карали.

9. Бил (Гейтс) бил най-хитрия от всички зверове на полето. И казал Бил на юзера: лъжа ли каза Бог: не пускайте никакъф Софт? И казал юзер: всеки софт ние можем да пуснем само от директорията Windows не можем. И казал Бил на юзера: живейте си както си знаете! В деня, в който пусните Windows, ще бъдете като богове, само едно щракване на мишката ще сътворявате каквото си искате. И видял юзера, че е приятно за окото, и го пожела защото прави ненужни знанията, и го постави на своя компютър. А после каза на програмиста, че това е наложително, и той също си го сложи.

10. И тръгна програмиста да търси свежи драйвери; И видя го Бог и го попита: Кажи къде отиваш?
Програмиста каза: Търся свежи драйвери, нали ги няма под голия DOS.
И казал Бог: Кой ти каза на теб за драйверите? Да не си пускал Windows?
Програмистът отговорил: юзерът, когото Ти ми прати, каза, че иска програми само под Windows. Аз ги поставих.
И каза Бог на юзера: Какво си направил?
Юзерът отговорил: Бил ме прелъсти.

11. И каза Бог на Бил: За това, което направи, проклет да бъдеш пред всички скотове и всички полски зверове. Ще наложа вражда межу теб и програмиста. Той ще те хока грозно и с грозни думи, а ти ще му продаваш Windows.

12. На юзера каза: ще умножа скръбта и ще изтощя силите ти и ще ползваш грешни програми; и няма да можеш да живееш без програмиста; ТОЙ ЩЕ ГОСПОДСТВА НАД ТЕБ.

13. A на програмиста каза: За това, че си послушал юзера, проклети да са компютрите за теб, троянски коне и вируси ще ти създават; с труд ще изкарваш хляба си, а програмите с мъка ще пишеш.

14. И ги изгони Бог от Изчислителният си Център, и постави парола на входа.

15. General Protection Fault.


8)

Christ
01-19-2008, 11:09
^хахахгахгахахахгахахгаха

Супер!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Jesus_is_good
01-19-2008, 12:24
15 Ето сега речния кон който съм направил както и тебе; Яде трева като вол.
16 Ето сега, силата му е в чреслата му, И якостта му в мускулите на корема му.
17 Клати опашката си като кедър; Жилите на бедрата му са сплотени.
18 Костите му са като медни цеви; Ребрата му са като железни лостове.
19 Той е изящното дело Божие; Оня, Който го е направил, го е снабдил с меча Си.
20 Наистина планините промишляват за него храна. Гдето играят всичките полски зверове.
21 Ляга под сенчестите дървета, В скривалището на тръстиката, и в блатата;
22 Сенчестите дървета го покриват със сянката си; Върбите на потоците го обкръжават.
23 Ето, ако би придошла река, той не трепери; Не се смущава, ако би се и Иордан устремил по устата му.
24 Може ли някой да го хване когато е на щрек. Или да прободе носа му с примка?

Динозавър в книгата на Йов.

21 Защото, като познаха Бога, не Го прославиха като Бог, нито Му благодариха; но извратиха се чрез своите мъдрувания, и несмисленото им сърце се помрачи.
22 Като се представяха за мъдри, те глупееха,
23 и славата на нетленния Бог размениха срещу подобие на образ на смъртен човек, на птици, на четвероноги и на гадини.
24 Затова, според страстите на сърцата им, Бог и ги предаде на нечистота, щото да се обезчестят телата им между сами тях, -
25 те които замениха истинския Бог с лъжлив, и предпочетоха да се покланят и да служат на тварта, а не на Твореца, Който е благословен до века. Амин.
26 Затова Бог ги предаде на срамотни страсти, като и жените им измениха естественото употребление на тялото в противоестествено.

Теорията за еволюцията описана преди 2000 години :wink:

ThunderGoddess
01-19-2008, 12:57
Тва за компютрите и бог беше много яко, но аз се връщам към сериозната тема, която разискваме. Познати от онова време нямам. Ти ако имаш познати ангели, които ти нашепват, че има бог - ще ти повярвам. Не е вярно, че не са намерени кости, има почти цели скелети, дарлинг. Теорията на Дарвин сама по себе си обяснява странните неща, които археолозите са намериали - разни скелети на половин човек, половин маймуна. И понеже аз не обичам да казвам нещо и то да си виси ей тъй, без доказателства, започвам:
Австралопитек (Южна Маймуна) - на 5-7 млн. години пр.н.е, в Южна Африка
Хомо Хабилис (Сръчен човек) - 1,80 млн г. пр н.е - открит в Танзания (Африка)
Питекантроп (изправена маймуна) - 750 хил г.пр.н.е - остров Ява, Азия
Синантроп (Китайски човек) - Открит в Европа - годината не помня
Неандерталец - открит в Европа - 100 хил.г. пр.н.е
Хроманьонец - Европа - 40 хил. г. пр.н.е
:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
А изгубеното звено межу влечуки и птици е намерено, но ти не си намерил книжката - птеродактил. Намират се оффф ... забраивих как се наричаст. Занчи не кости, ами фосфили ли бяха - където в камъке се отпечатва какво е изгнило в него и се вижда един грозен крокодил с редки пера, хахаха. Това е липсващото звено. Между мекотели и насекоми не може да намериш, те кният мнооого бързо и не остават особени остатъци. Разликите между маймуна и човек и процеса на еволюция вече назовах. Разликите не са рязки, имам чувството, че не си виждал маймуна. Разликите поне външно за мен са почти нищожни ... смисъл такъв .... ако обръснеш една маймуна, много ще ти прилича на човек, хахаа. Разликите не са постепени, да. Защото дефакто сега теорията на Дарвин е отхвърлена. Ние и маймуните произлизаме от общ прародител. С течение на времето ние и маймуните сме се приспособили по различен начин на условията за живот и понеже по дърветата нее имало много ядене, на нас ни се е наложило да живеем на земята и да се изправим. Това ставало на етапи, както вече казах. Тези, които не са се приспособили, са умрели - демек звената между нас и прародителя ни. Те не са толкова съвършени, колкото нас. А ... и питал си госпожата грешно нещо. В основата на органичната химия стои ВЪГЛЕРОДА, а не ВОДОРОДА. Не знам колко си голям, но като започнете да учите органична химия ще ти се плаче, че има жива материя, много ще ти се плаче ;) Но поне ще разбереш, че всичко, всяко съединение е образувано така, че подлежи на логическо обяснение и ако спазваш законите на химията, може да си напишеш много други съединения. А тва, което си написал с формула е метан. Доколкото знам, е доста умрял за жива природа. Теорията е доказана, само че в дървени глави като твоята и нечии други, тя винаги ще си остане недоказана. И понеже не си ми чел поста до края, пак се налага да кажа, че вселената за теб е идеална, защото си се родил в нея, подчиняваш се на нейните закони и не може да си ги представиш по друг начин. Ако тя беше другра, различна, но ти се беше родил в нея, за теб тя пак щеше да бъде идеална :) Планетрана еволюция - ъъъъхххх какви неща ражда мозъка тиии ... оооо. Ами виж са ... стани физик, иди да гледаш през телескопа Хъбъл и ако СЛУЧАЙНО имаш МНОГО късмет, може да видиш как се формира звезда или планета. Само да ти кажа, че учените виждат доста мъглявини и в тях се вижда как в центъра се натрупва звездния прах от вече умрелите звезди ... след хиляди години тази купчина прах става звезда. В периодичната система елементите са наредени според това колко леки са. Демек - хелия е номер едно, той е най-лекия. Когато два атома хелий се сблъскатняколко пъти, те съединяват молекулите си, получава се елемент номер две ... от две молекули елемент номер две се получава елемент номер 3. Разбираш ли? Това е доказано в лабораторни условия. Просто трябва много силно нялягане. Когато се сформира една звездаили планета, толкова силно налягане е налице и почва еликото абгейдване на елементите. Затова ядросто на звездата е твърдо и след суперновата (когато тя експлодира) след нея оставя БЯлото джудже. Само една лъжица от това вещество на планетата земя би тежало милиони тонове! За човека и камъка ... абе нали бог ни правеше от глина. Не знам на теб как ти звучи, но на мен ... :D :D :D
От амебата е произлязъл човек. Недоказано, да. Но доказано - от зиготата произлиза човек, От една клетка. Прави си изводите. Микроеволюцията ... демек видовете ябълки са творение на човека. Тоест преди много време е имало само един вид ябълка, но хората са започнали да ги култивират и да ги мъчатпо някакъв начин, за да дават по-готени ябълки и са станали по-готени ябълки. Имаше нещо много интерено в учебника по биология за шести клас. Значи ако сложиш клонче череша на дърво от ябълка (основата и сакъза се белят по специален начин) и ги завършиш, след няколко години ще ядеш т едно и също място ябълки и череши. Много яко, нали. Жалко, че става само при растения, чиито цеви съвпадат - демек да саот едно семейство. В случая семейство розоцветни.
Получи си отговора, надявам се да не съм прекалила със сарказма. Ако съм, не се обиждай, никой не искам да обиждам :)

ThunderGoddess
01-19-2008, 13:09
Jesus_is_good, а как според теб е възникнала вселената, че не мога да схвана :)
"В началото бе словото", ма не се знае кой го е изрекъл ....

ThunderGoddess
01-19-2008, 13:18
15 Ето сега речния кон който съм направил както и тебе; Яде трева като вол.
16 Ето сега, силата му е в чреслата му, И якостта му в мускулите на корема му.
17 Клати опашката си като кедър; Жилите на бедрата му са сплотени.
18 Костите му са като медни цеви; Ребрата му са като железни лостове.
19 Той е изящното дело Божие; Оня, Който го е направил, го е снабдил с меча Си.
20 Наистина планините промишляват за него храна. Гдето играят всичките полски зверове.
21 Ляга под сенчестите дървета, В скривалището на тръстиката, и в блатата;
22 Сенчестите дървета го покриват със сянката си; Върбите на потоците го обкръжават.
23 Ето, ако би придошла река, той не трепери; Не се смущава, ако би се и Иордан устремил по устата му.
24 Може ли някой да го хване когато е на щрек. Или да прободе носа му с примка?

Динозавър в книгата на Йов.

21 Защото, като познаха Бога, не Го прославиха като Бог, нито Му благодариха; но извратиха се чрез своите мъдрувания, и несмисленото им сърце се помрачи.
22 Като се представяха за мъдри, те глупееха,
23 и славата на нетленния Бог размениха срещу подобие на образ на смъртен човек, на птици, на четвероноги и на гадини.
24 Затова, според страстите на сърцата им, Бог и ги предаде на нечистота, щото да се обезчестят телата им между сами тях, -
25 те които замениха истинския Бог с лъжлив, и предпочетоха да се покланят и да служат на тварта, а не на Твореца, Който е благословен до века. Амин.
26 Затова Бог ги предаде на срамотни страсти, като и жените им измениха естественото употребление на тялото в противоестествено.

Теорията за еволюцията описана преди 2000 години :wink:
Аз не отричам, че преди 2000 години може да е имало динозаври, може да има и Неси ... драконите ор приказките също може да са дизнозаври, но това нищо не доказва. Няма да се учудя, ако по земята преди 2000 години е имало динозаврии хората са ги описали в различните си свещени книги. Но какво става, ако цитирам гръцкия мит за сътворението и титаномахията и се окаже, че той отговаря на научната теория за създаването на нашата планета и климата в различните стадий на развитието й? Това доказва ли нещо?

Jesus_is_good
01-19-2008, 15:12
Супер много обичам да поправям някой който си мисли че знае.
Написах CH2-CH2 а метана е CH4 :wink: водорода е най-лекият,не хелия :wink:
Да се върнем на темата :)
Пак ще твърдя че методите на датиране са много неточни така че да сложим малко на страна всичките милиони и милиарди години.
Протеиновото ДНК на човека и маймуната съвпадат на 99%
А самото протеиново ДНК представлява 1% от цялото.
Маймуните имат четири крайника,глава,уши,очи уууаааауууу и ние ги имаме.Само че това го имат и прасетата.
Дай да ги видя тия сръчни хора.
Както казах,има теории за това как се формират звезди и планети но до сега никаде не съм видял такова жидео или новина има само избухване на такива.А прилепа кво е?Предполагам еволирал летящ плъх.
Сега само за момент се замисли малко.
Ако няма Бог значи няма и душа,ако няма душа от каде идва любовта,съветта и всички чувства и морални стандарти с които се ражда всеки човек.Според еволюцията ти си купчина жива материя без смисъл на съществуване.Просто защото си тук случайно.Ти си нищо.
Но така и пак не коментира къде другаде има актуални за днес предсказания.
Христианството е точно на базата на човешките морални норми.Така че ако има Бог той ни обича защото и ние можем да обичаме,а в библията пише че сме създадени по негов образ и подобие.
Има ли чувства в животинския свят?
По някаква огромна случайност отново само човека е способен да чувства.
:)
Ако намериш някаде написано преди около 3500 години че земята е кръгла и се върти около слънцето какво ще си помислиш?

denied
01-19-2008, 23:11
Пффф...Не знаете какво искате, в какво вярвате и за какво спорите

Jesus_is_good
01-20-2008, 11:06
thundergoddes май спече нещо 8-)
От известно време не съм я виждал да пише тук а се обажда другаде :)

Lychezar
01-20-2008, 17:12
В един период от живота ми изпитвах неувереност(даже и все още).Причините бяха няколко-не усещах разбиране от страна на приятели,а пък се затворих и в себе си;не изкарвах и добри оценки в училище;бях обект на подигравка и т.н.Трябваше нещо да направя,за да се противопоставям на нападките от хората.Започнах да чета книги на християнска тематика и може би намерих някакво равновесие.Внушавах си,че съм праведен,че другите не знаят какво вършат и някакви такива.Станах по грешен и отпреди... Как може като правя постоянно грешки в живота си да нападам другите?
Jesus_is_good съветвам те да погледнеш по рационално на нещата.Бъди добър,помагай,обичай,но не е хубаво,че подхранваш Егото ти по такъв начин.Вярата е в сърцето,а не в книги,църкви и прочие.Не казвам,че не трябва да четеш,но не бива да се възползваш от знанията ти заради лични облаги.
Гледаме треските в чуждите очи,а не гредата в нашите...

tenaglia
01-20-2008, 22:40
съветвам ви да гледате филма "Zeitgeist" ( има и субс)
после говорете кой си жертвал децата .....

lsd43
01-21-2008, 13:42
Гledal sam toq debilen film i moga da kaja kato 4ovek koito se zanimava s istoriq 4e po otno6enie na publikaciqta za hristos e palna boza nqma6e edno smisleno tvardenie ,dori nai otqvlenite vragove na religiqta priznavat 4e li4nosta hristos e sa6testvuvala,koeto samo po sebe si so4i 4e isus e bilo realno lice ,a ne kopie na ra,dionis ili 4ast ot zodiaka.

lsd43
01-21-2008, 13:45
Mislq 4e 4oveka koito e pusnal temata e prav za nqkoi ne6ta no e prekalil i temata mu pove4e mqza na statiq ot sektantski vestnik,no otnovo 6te se povtorq ima dosta pravilni raboti,

TheNewReligion
05-01-2008, 19:47
Само ще те помоля да не слагаш всички хора под общ знаменател . И аз съм на мнение , че човек дори да сгреши може да поикса прошка от Бог ( естествено ако вярва) и грешката му ще бъде опростена и Бог ще го обикне повече . Повечето хора , които не вярват в Бог искат доказателства за съществуването му , без да осъзнават , че за да повярваш в нещо не е нужно да имаш доказателства . Бог обича хората , които е създал за това прати Иисус да научи хората на добро . Те не му повярваха и го разпънаха на кръст , но Бог обича хората много и им даде шанс отново да повярват като възкреси Иисус . И така Той прибра Иисус при себе си , но накара някои хора да повярват в доброто , на което Иисус учеше божиите люде ! За да повярваш в нещо не е нужно да го видиш - важното е да го почувтваш . Вярата в Бог учи на добри дела . Хората , които не вярват в Бог (СПОРЕД МЕН) са празни и тъжни , защото нямат надежда , че лошото ще бъде поправено и , че доброто ще възтържествува за пореден път ! :) :) :)

palavka
05-02-2008, 17:48
temata e 4udesna smao deto xurata sa prkaleno zemni za da q priemat.....vinagi 6te se 4uvat kritiki za sveta v koito jiveem no istinata e 4e samo Bog moje da mi podade ruka..i dokato gadjeto ne ni slu6a Bog moje..i dokato Roditelite ni ni gonqt Bog ni priema...Nz koe moje da vi otbluskva ot Nego pri polojenieto 4e darqva samo liubov i utexa....

_donna_
05-02-2008, 17:58
Защо трябва да си създаваме обсебващи и още химери.
И без това ги има навсякъде.Пийни едно и споко.'Сичко шса опраи.

marilyn
07-12-2008, 22:33
;( ;( ;( Мъчно ми е хора за вас ;(
Колкото и неуспорими доказателства да се покажат няма значение ;(
трябва да го почувствате.То е в сърцето не в главата.Защо всичко приемате толкова негативно,толкова свирепо.Не се опитвам да ви привлека никаде!!!Защо ли???





Защото Бог толкова обикна света, че даде единствения си син, за да не се погуби никой, който вярва в него, а да има вечен живот. Защото Бог не е изпратил сина си да съди света, а чрез него светът да бъде спасен. Който вярва в него няма да бъде осъден, а който не вярва вече е осъден, защото не е повярвал в името на единствения Божий син.
И това е присъдата: че светлината дойде в света, а хората обикнаха тъмнината повече от светлината, защото делата им бяха зли. Защото всеки, който върши лоши неща мрази светлината и не отива при светлината, за дa не бъдат изобличени делата му. А който постъпва според истината отива при светлината, за да се види, че делата му са извършени според [волята на] Бога.
с


Бог да ви благослови ;(





Абе ти за Божий пророк ли се имаш? Нима ти не си грешен?
Има една теория развита от Зигмунд Фройд, която твърди че Господ е изпратил сина си Исус за да изкупи не греховете на хората (както пише в Библията) а своите грехове. (под "своите грехове" имам предвид отношението си към най-верния си поданик Йов.)

И междодругото не мислите ли че Библията не е особено актуална в днешни дни?

Blowme
07-12-2008, 22:36
1 нямам думи...
2 всеки уважаван историк ще потвърди съществуването на Исус,това просто не може да се оспори.
3 не мога да повярвам просто колко на вътре е влязла тая конспирация,няма никакви доказателства в помощ на тая псевдонаука еволюция.
Дайте ми доказателства за еволюция!!! ?
Dai mi dokazatelstva,che Gospod e suzdal sveta,pedal
.

Blowme
07-12-2008, 22:52
.Aide pokaji realni dokazatelstva che velikiqt ti Bog s sushtestvyval?.
Jalki,dolni,religiozni pederasi.Zaradi takiva kato tebe sa fakt tujni subitiq kato krustonosnite poxodi.Za mene bibliqta si e edna hubava polychitelna knijka,a na bokluci kato tebe,smqtashti che ako ne vqrvam v neshto,zasujavam da gorq v ,,Ada`` moga da pokaja samo edin debel,mazen i tlust _)_.Neka nezabravqme che edinstvennata cel na curkvata,i predi i sega, e da kontrlolira naroda.Primer-Vizantiq.
Ajde dushi go.

Nam3less
07-13-2008, 01:21
Има някой основни грешки при разбиранията на повечето хора:

1.Църквата и религиозните институций нямат нищо общо с вярата в Бог и Библията, кръстоносните походи и религиозните войни са предизвикани заради хора, изрващаващи Библията или Корана примерно. И народа е прост и е бил измамен.

2.Всички възприемат буквално абсолютно всичко. Много неща са символични и са написани като басни, духовни неща опреличени с физически, нереални събития.

3.Хората си викат "Аз вярвам на себе си, не на Бог". Най-голямата глупост вероятно, че като вярваш в Бог да няма той да ти върши цялата работа?

4.Бог няма да ти помогне, ако не си помогнеш сам.

5.Смешниците търсят научни и физически доказателства за всичко, даже за съществуването на Бог и т.н. Това е лицемерно, човек трябва да вярва в доброто и любовта, а не да търси доказателства. Който вярва в Бог сам ще разбере.

6.Хората си мислят, че след като умрат, душата им престава да съществува, че няма Бог, че всичко е измислица. Такива хора не вярват даже в собствената си идентичност. Всеки е част от нещо много по-голямо.

7.Първо си прости сам, че тогава търси прошка от Господ.

Ако някой още не е разбрал тия неща, значи е много далеч от истината.

Все пак, който иска, ще му отговоря на какъвто и да е въпрос, свързан с Бог и всичко за него.

Saymon90
07-13-2008, 09:08
Вярата в Бог не е уръжие. Библията не е нещо, което да размахваш пред другите и да викаш "Вижте ме, аз съм спасен". Вярата е нещо в теб, нещо, което е ЗА теб. А авторовите дела ми напомнят на тези на църквата - но тя поне взима пари и храна за тях. А ти какво? Правиш се на интересен в един тийн форум... евала.

Dreammy
07-15-2008, 23:40
tctc, ti mai naistina si mnogo ogranichen :?

taka...purvo dali horata shte vqrvat v Bog ili ne, si e tqhna rabota.vtoro az sum izkliychitelno vqrvasht chovek,no ti si vmaniachen,tesnogrud i netoleranten.ako pitash men,dori ne si dobur chovek. :shock:

nailana
07-16-2008, 07:24
.Aide pokaji realni dokazatelstva che velikiqt ti Bog s sushtestvyval?.
Jalki,dolni,religiozni pederasi.Zaradi takiva kato tebe sa fakt tujni subitiq kato krustonosnite poxodi.Za mene bibliqta si e edna hubava polychitelna knijka,a na bokluci kato tebe,smqtashti che ako ne vqrvam v neshto,zasujavam da gorq v ,,Ada`` moga da pokaja samo edin debel,mazen i tlust _)_.Neka nezabravqme che edinstvennata cel na curkvata,i predi i sega, e da kontrlolira naroda.Primer-Vizantiq.
Ajde dushi go.

И някой още от Вас люде,да желае да блесне с "порицаващ ум"?
А ти си твърде краен в твърденията си!Ти нито можеш да знаеш дали има Бог,но и не можеш да твърдиш,че няма такъв!
Това ,че църквата върши определени неща,не означава ,че те са правилни,или че са по Божията воля.!И отново ще повторя - никъде в Библията не се споменава църквата като здание,а като една невидима глобална мощ!И като четете нещо не го разбирайте буквално,разчитайте между редовете.Почти всичко е с прикрит смисъл.А този,който ти е казал,че ще гориш в ада,не може да твърди нещо подобно...или се смята за пророк,или за Бог...Това ти сам ще си го разбереш след време............... :]]]
И да,отново ще повторя и това - монумента 'църква' е създаден от хората преди векове,които използват Библията,вярата,Бога и Христос само и единствено с цел печалба и личен интерес!Тя няма нищо общо с реалната и истинска вяра,нито с Библията,нито с Господа,нито с Христос!!!!!!!!!!Тези хорица,и те като теб са разбрали всичко буквално,без да се опитат и да си размърдат малките кирливи мозъчета и "умствени способности".Кой си ти ,та да твърдиш,че другите са "жалки" и "долни"?!Дай ми показатели,данни,обосновка ,факти,свидетелства черно на бяло!Библията за теб си е една поучителна книжка,но на боклуци като теб им липсват толерантност,пипе и трезвеност....защото ти имаш едно прекомерно заблудено съзнание.....бая предубедена живина,твар...

П.С.: Всичките тези учители като Петър Дънов,стари и изкуфели старици и врачки като Ванга и всички останали учени/академици...или и други теории и доктрини,можете съвсем спокойно ДА СИ ГИ НАВРЕТЕ В ЗАДНИКА!

Поздрави

nailana
07-16-2008, 07:42
Вярата в Бог не е уръжие. Библията не е нещо, което да размахваш пред другите и да викаш "Вижте ме, аз съм спасен". Вярата е нещо в теб, нещо, което е ЗА теб. А авторовите дела ми напомнят на тези на църквата - но тя поне взима пари и храна за тях. А ти какво? Правиш се на интересен в един тийн форум... евала.


ОРЪЖИЕ Е!
Но не очаквам от калъпи в безпътища,като теб да разберат силата на вярата в Бога...

Ефесяни 2:8
Защото по благодат сте спасени чрез вяра, и то не от сами вас; това е дар от Бога;

1 Петрово 1:5
които с Божията сила сте вардени чрез вяра за спасение, готово да се открие в последно време.

Исая 54:17
Ни едно оръжие скроено против тебе не ще успее; И ще победиш всеки език, който би се повдигнал против тебе в съд. Това е наследството на слугите Господни, И правдата им е от Мене, казва Господ.

Еремия 51:20
Ти си Ми бойна секира, оръжие за война; И чрез тебе ще смажа народи; Чрез тебе ще изтребя царства;

Римляни 13:12
Нощта премина, а денят наближи; и тъй нека отхвърлим делата на тъмнината, и да се облечем в оръжието на светлината.

Christ
07-16-2008, 11:09
В отговор на горния пост... един от любимите ми цитати от Библията. :)



10 Най-после, заяквайте в Господа и в силата на Неговото могъщество.

11 Облечете се в Божието всеоръжие, за да можете да устоите срещу хитростите на дявола.

12 Защото нашата борба не е срещу кръв и плът, но срещу началствата, срещу властите, срещу духовните <сили> на нечестието в небесните <места>.

13 Затова вземете Божието всеоръжие, за да можете да противостоите в злия ден, и, като надвиете на всичко, да устоите.

14 Стойте, прочее, препасани с истина през кръста си и облечени в правдата за бронен нагръдник,

15 и с нозете си обути с готовност чрез благовестието на мира.

16 А освен всичко това, вземете вярата за щит, с който ще можете да угасите всичките огнени стрели на нечестивия;

17 вземете тоже за шлем спасението и меча на Духа, който е Божието слово;


Надявам се всички знаем какво е "всеоръжие" :)



tctc, ti mai naistina si mnogo ogranichen :?

taka...purvo dali horata shte vqrvat v Bog ili ne, si e tqhna rabota.vtoro az sum izkliychitelno vqrvasht chovek,no ti si vmaniachen,tesnogrud i netoleranten.ako pitash men,dori ne si dobur chovek. :shock:

Ако беше толкова силно вярваща:

1. Нямаше да кажеш, че има добри хора.
2. Поне на кирилица щеше да пишеш.
3. Също така щеше да знаеш, че всички хора са вманиачени, тесногръди и нетолерантни.

Не те съдя, просто искам да си оправиш фактите.

nailana
07-16-2008, 11:26
В отговор на горния пост... един от любимите ми цитати от Библията. :)



10 Най-после, заяквайте в Господа и в силата на Неговото могъщество.

17 вземете тоже за шлем спасението и меча на Духа, който е Божието слово;


Надявам се всички знаем какво е "всеоръжие" :)


Да де,освен вярата,и словото също е оръжие... 8)

Dreammy
07-16-2008, 12:42
В отговор на горния пост... един от любимите ми цитати от Библията. :)



10 Най-после, заяквайте в Господа и в силата на Неговото могъщество.

11 Облечете се в Божието всеоръжие, за да можете да устоите срещу хитростите на дявола.

12 Защото нашата борба не е срещу кръв и плът, но срещу началствата, срещу властите, срещу духовните <сили> на нечестието в небесните <места>.

13 Затова вземете Божието всеоръжие, за да можете да противостоите в злия ден, и, като надвиете на всичко, да устоите.

14 Стойте, прочее, препасани с истина през кръста си и облечени в правдата за бронен нагръдник,

15 и с нозете си обути с готовност чрез благовестието на мира.

16 А освен всичко това, вземете вярата за щит, с който ще можете да угасите всичките огнени стрели на нечестивия;

17 вземете тоже за шлем спасението и меча на Духа, който е Божието слово;


Надявам се всички знаем какво е "всеоръжие" :)



tctc, ti mai naistina si mnogo ogranichen :?

taka...purvo dali horata shte vqrvat v Bog ili ne, si e tqhna rabota.vtoro az sum izkliychitelno vqrvasht chovek,no ti si vmaniachen,tesnogrud i netoleranten.ako pitash men,dori ne si dobur chovek. :shock:

Ако беше толкова силно вярваща:

1. Нямаше да кажеш, че има добри хора.
2. Поне на кирилица щеше да пишеш.
3. Също така щеше да знаеш, че всички хора са вманиачени, тесногръди и нетолерантни.

Не те съдя, просто искам да си оправиш фактите.

ti po tova li opredelqsh horata dali sa vqrvashti?po tova che ne pishat na kirilica? :lol: na latinica sum,zashtoto v momenta ne sum v Bulgariq :lol:

1. Нямаше да кажеш, че има добри хора.

tova puk kakvo oznachava??? :lol: :lol: nali na tova ychi hristqnstvoto :lol:

tctct, ne e samo do tova da naizystish Bibliqta, nali znaesh :)

hristqnstvoto ni ychi da budem dobri, da pomagame na horata s kakvoto mojem,da obichame blijniq taka,kakto obichame sebe si.da pochitame roditeite si.opredeleno ne sum chyvala za neshto kato: "da pishem na kirilica!"

popravi me ako ne sum te razbrala,no ne mislq,che kriteriite ti sa realni. :)

Christ
07-16-2008, 13:33
В отговор на горния пост... един от любимите ми цитати от Библията. :)



10 Най-после, заяквайте в Господа и в силата на Неговото могъщество.

11 Облечете се в Божието всеоръжие, за да можете да устоите срещу хитростите на дявола.

12 Защото нашата борба не е срещу кръв и плът, но срещу началствата, срещу властите, срещу духовните <сили> на нечестието в небесните <места>.

13 Затова вземете Божието всеоръжие, за да можете да противостоите в злия ден, и, като надвиете на всичко, да устоите.

14 Стойте, прочее, препасани с истина през кръста си и облечени в правдата за бронен нагръдник,

15 и с нозете си обути с готовност чрез благовестието на мира.

16 А освен всичко това, вземете вярата за щит, с който ще можете да угасите всичките огнени стрели на нечестивия;

17 вземете тоже за шлем спасението и меча на Духа, който е Божието слово;


Надявам се всички знаем какво е "всеоръжие" :)



tctc, ti mai naistina si mnogo ogranichen :?

taka...purvo dali horata shte vqrvat v Bog ili ne, si e tqhna rabota.vtoro az sum izkliychitelno vqrvasht chovek,no ti si vmaniachen,tesnogrud i netoleranten.ako pitash men,dori ne si dobur chovek. :shock:

Ако беше толкова силно вярваща:

1. Нямаше да кажеш, че има добри хора.
2. Поне на кирилица щеше да пишеш.
3. Също така щеше да знаеш, че всички хора са вманиачени, тесногръди и нетолерантни.

Не те съдя, просто искам да си оправиш фактите.

ti po tova li opredelqsh horata dali sa vqrvashti?po tova che ne pishat na kirilica? :lol: na latinica sum,zashtoto v momenta ne sum v Bulgariq :lol:

1. Нямаше да кажеш, че има добри хора.

tova puk kakvo oznachava??? :lol: :lol: nali na tova ychi hristqnstvoto :lol:

tctct, ne e samo do tova da naizystish Bibliqta, nali znaesh :)

hristqnstvoto ni ychi da budem dobri, da pomagame na horata s kakvoto mojem,da obichame blijniq taka,kakto obichame sebe si.da pochitame roditeite si.opredeleno ne sum chyvala za neshto kato: "da pishem na kirilica!"

popravi me ako ne sum te razbrala,no ne mislq,che kriteriite ti sa realni. :)


Дори не знам как да отговоря на това... Това, че не си в България ти пречи да пишеш на родния си език?

Също така, Библията учи, че няма добри хора, че всички сме гадни копелета, които плюят в лицето на Бог с всяко свое действие. Добри хора няма! Всички сме грешни и всички заслужаваме смърт!

Обаче, Бог вместо да ни избие до един, изпраща... Синът си на Земята и го убива, за изкупление на греховете.

Dreammy
07-16-2008, 14:10
emi, prechi mi-nqmam kirilica na kompiytura :lol:

Christ
07-17-2008, 18:47
emi, prechi mi-nqmam kirilica na kompiytura :lol: Не е вярно. Във всеки Windows има вградена БДС кирилица. Ако нямаш фонетична, можеш винаги да свалиш.

Dreammy
07-17-2008, 18:57
Ne sum na Windows, a na Apple, osven tova ne e moi.

Dreammy
07-17-2008, 18:57
Ne sum na Windows, a na Apple, osven tova ne e moi.

lisi4ety
07-18-2008, 14:38
Аз няма изобщо да се намесвам във ваште спорове.
Православна християнка съм от както се помня, нищо не може да го промени. Най-малко тъпите и недосмислени мнения на форумците!

redpicasso
07-19-2008, 02:54
:grin: вие сте луди :grin:

Sashakiss
07-20-2008, 09:52
Преди около 2 години, най-добрият ми приятел, правеше отчаяни опити да ме накара да повярвам в Бог. С цел - да ме спаси. Тогава бях върл фен на Quake поредицата на него това не му се харесваше. И понеже не вярвам в Бог, нали трябва да вярвам в нещо... И тогава му дойде на ум, че вярвам в Quake 4.
Аз естествено му се вързах и приех неговите вярвания за известно време(което си беше моя грешка). Но не минаха и 2 месеца, когато пак станах атеист.

Колкото и да се опитвате, няма да ме накарате да повярвам в Господ.

А за тези, които вярват в Господ по един или друг начин - да са живи и здрави. Няма да ви се бъркам във вярванията - както се надявам и вие няма да се бъркате в моите.

Christ
07-20-2008, 10:55
Колкото и да се опитвате, няма да ме накарате да повярвам в Господ.

Ако е Негова воля, ще вярваш. :)

Аз съм вяращ и превъртях куейк 4 за няколко часа. :) Също така играя Star Wars сериите. Изобщо не ми пречи на вярата.

marilyn
07-20-2008, 11:07
[quote="

Колкото и да се опитвате, няма да ме накарате да повярвам в Господ.

А за тези, които вярват в Господ по един или друг начин - да са живи и здрави. Няма да ви се бъркам във вярванията - както се надявам и вие няма да се бъркате в моите.[/quote]

И аз съм си така...

Днеска баща ми вика Илинден е, не прави нищо, как може сега да переш..нз си кфо.. и като е Илинден какво толкова станало.. нз...
Колко по- хубаво е атеист да си е човек! :grin:

mistake
08-29-2008, 11:30
;( ;( ;( Мъчно ми е хора за вас ;(
Колкото и неуспорими доказателства да се покажат няма значение ;(
трябва да го почувствате.То е в сърцето не в главата.Защо всичко приемате толкова негативно,толкова свирепо.Не се опитвам да ви привлека никаде!!!Защо ли???





Защото Бог толкова обикна света, че даде единствения си син, за да не се погуби никой, който вярва в него, а да има вечен живот. Защото Бог не е изпратил сина си да съди света, а чрез него светът да бъде спасен. Който вярва в него няма да бъде осъден, а който не вярва вече е осъден, защото не е повярвал в името на единствения Божий син.
И това е присъдата: че светлината дойде в света, а хората обикнаха тъмнината повече от светлината, защото делата им бяха зли. Защото всеки, който върши лоши неща мрази светлината и не отива при светлината, за дa не бъдат изобличени делата му. А който постъпва според истината отива при светлината, за да се види, че делата му са извършени според [волята на] Бога.
с


Бог да ви благослови ;(

Ето това беше черешката на сладоледа. :-o
Извинявай ама ти си ненормално ненормален. :shock:

AdmiralJohn
08-30-2008, 09:53
На мен пък ми е мъчно, че има такива хора, които вярват в такива глупости, вместо да вземат да почетат някоя книжка.Току виж им хрумне как да правят от олово-злато, ама на...в главите им простотии...

Kman
08-30-2008, 15:23
И на мене за това ми е мъчно,но съм оптимист че в бъдещето истината ще бъде показана на бял свят и измислицата разубличена :)
Според истината,а истината не е на страната на религията.
Верно....защо толкова ревностно се опитвате да ни накарате да вярваме в нещо....нали всеки има право да си избира в какво да вярва,защо ни карате да вярваме в това е което вярвате вие,при положение че ако ние започнем да ви убеждаваме в нашата гледна точка,вие ще се обърнете към агресията или ще ни прокълнете да отидем в ада или ще ни заплашите с божията агресия и т.н.При положение че има неуспорими факти които говорят че бог е измислен и че религията е използвана като оръжие....неуспорими факти,които съм ги писал из целия раздел поне 30-40 пъти в опит да си защитя тезата.

Nam3less3
08-30-2008, 18:57
И на мене за това ми е мъчно,но съм оптимист че в бъдещето истината ще бъде показана на бял свят и измислицата разубличена :)
Според истината,а истината не е на страната на религията.
Верно....защо толкова ревностно се опитвате да ни накарате да вярваме в нещо....нали всеки има право да си избира в какво да вярва,защо ни карате да вярваме в това е което вярвате вие,при положение че ако ние започнем да ви убеждаваме в нашата гледна точка,вие ще се обърнете към агресията или ще ни прокълнете да отидем в ада или ще ни заплашите с божията агресия и т.н.При положение че има неуспорими факти които говорят че бог е измислен и че религията е използвана като оръжие....неуспорими факти,които съм ги писал из целия раздел поне 30-40 пъти в опит да си защитя тезата.Никой не се опитва да те накара да вярваш, ние си говорим за религиозни неща, а ти идваш и почваш да спориш. Това е безсмислено, защото ние си знаем кое е истина и кое не е.

NaughtyWhisper
08-30-2008, 19:40
Хората сме прости и неуки създания..В целият форум не съм прочел едно доказателство, че няма Бог.

Адмирале, не виждам какво пречи на четенето, фактът че вярваме в Бог!? Обясни ми моля те.

k'man във всяка тема, ти се опитваш да ни убедиш че няма Бог, не ние теб че има..

SiegHeil
08-30-2008, 19:44
Хората сме прости и неуки създания..В целият форум не съм прочел едно доказателство, че няма Бог.
Много трудно се доказва че Бог НЕ съществува...
Но пък лесно се доказва че Библията е пълна с противоречия..което ако си малко по умен човек ще го приемеш...
По тази логика може ли да ми докажеш че няма лепрекони, дракони и летящи метли...никой не е ги е виждал обаче това не значи че не съществуват нали ? 8-)

NaughtyWhisper
08-30-2008, 19:49
Хората сме прости и неуки създания..В целият форум не съм прочел едно доказателство, че няма Бог.
Много трудно се доказва че Бог НЕ съществува...
Но пък лесно се доказва че Библията е пълна с противоречия..което ако си малко по умен човек ще го приемеш...
По тази логика може ли да ми докажеш че няма лепрекони, дракони и летящи метли...никой не е ги е виждал обаче това не значи че не съществуват нали ? 8-)

Цитирай тези противоречия.

Kman
08-30-2008, 20:02
"Трябва ли да се Боим от Бог?

А) ДА, ТРЯБВА
Да се не онеправдавате един други; но да се боиш от своя Бог; защото Аз съм Иеова вашият Бог. (Левит 25:17)
за да се боиш от Господа твоя Бог, да пазиш всичките Му повеления и заповедите Му, които ти заповядвам, ти, синът ти, и внукът ти през всичките дни на живота си, за да ти се продължат дните. (Второзаконие 6:2)
От Господа твоя Бог да се боиш, Нему да служиш, и в Неговото Име да се кълнеш.(Второзаконие 6:13)
Господ ни заповяда да вършим всички тия повеления и да се боим от Господа нашия Бог, за да ни бъде всякога добре, и за да пази Той живота ни, както прави и днес. (Второзаконие 6:24)
Събирай людете, мъжете, жените, децата и чужденеца, който е отвътре градовете ти, за да чуят и се научат, та да се боят от Господа вашия Бог, и да внимават да изпълняват всичките думи на тоя закон; да чуят и чадата им, които не знаят, та да се научат да се боят от Господа вашия Бог до тогава, до когато живеете в земята, към която преминавате през Иордан, за да я завладеете.(Второзаконие 31:12,13)
И каза на човека: Ето, Страх от Господа, туй е мъдрост, И отдалечаване от злото, това е разум. (Йов 28:28)
Нека се бои от Господа цялата земя; Нека благоговеят с боязън пред Него всичките жители на вселената. (Псалми 33:8)
Защото колкото е високо небето от земята, Толкова голяма е милостта Му към ония, които Му се боят (Псалми 103:11)
Не се ли боите от Мене? казва Господ, Не ще ли треперите пред Мене, Който с вечна заповед съм поставил пясъка за граница на морето, Която не може да премине; Тъй че, макар вълните му да се издигат, пак няма да преодолеят, При все, че бучат, пак няма да я преминат? (Еремия 5:23)

Б) НЕ, СТРАХЪТ НЕ Е ЗА ВЯРВАЩИТЕ
Защото Бог ни е дал дух не на страх, а на сила, любов и себевладение. (Тимотей 2 1:7)
В любовта няма страх, но съвършената любов изпъжда страха; защото страхът има в себе си наказание, и който се страхува, не е усъвършенствуван в любовта. (Йоаново 1 4:18)"

"Разкайва ли се Бог за Делата Си?

А) НЕ, ТОЙ НИКОГА НЕ ВЪРШИ НЕЩА, ЗАРАДИ КОИТО БИ СЕ РАЗКАЯЛ

„Бог не е човек та да лъже, Нито човешки син та да се разкае; Той каза, и няма ли да извърши? Той говори, и няма ли да го тури в действие?” (Числа 23:19)
„Па и Силният Израилев няма да излъже, нито да се разкае; защото Той не е човек та да се разкайва” (Царе1 15:29)
„Аз Господ го изговорих; това ще се сбъдне, и ще го извърша; няма да отстъпя, няма да пощадя и няма да се разкая; според постъпките ти и според делата ти ще те съдят, казва Господ Иеова. (Езекиил 24:14)

Б) ДА, РАЗКАЙВА СЕ ЗА НЯКОИ НЕЩА

Разкая се Господ, че беше направил човека на земята, и огорчи се в сърцето Си. (Битие 6:6)
Тогава Господ се разкая за злото, което бе казал, че ще направи на людете Си. (Изход 32:14)
Разкаях се, гдето поставих Саула цар, понеже той се отвърна от да Ме следва, и не извърши повеленията Ми. А това нещо възмути Самуила, и той викаше към Господа цялата нощ. (Царе 15:11)
А когато ангелът простря ръката си към Ерусалим, за да го погуби, Господ се разкая за злото, и рече на ангела, който погубваше людете: Стига вече; оттегли сега ръката си. И ангелът Господен бе близо до гумното на евусеца Орна. (Царе2 24:16)
Ти си Ме отхвърлил, казва Господ, Отишъл си надире, Затова ще простра ръката Си против тебе та ще те погубя; Дотегна Ми да показвам милост. (Еремия 15:6)
Ако следвате да живеете в тая земя, Тогава ще ви съградя, и няма да ви разоря, Ще ви насадя, и няма да ви изкореня; Защото се разкаях за злото, което ви сторих. (Еремия 42:10)
Господ се разкая за това: Няма да бъде, казва Господ. Това е, което Господ Иеова ми показа: Ето, Господ Иеова вика на съд чрез огън; и огънят изпояде голямата бездна, и щеше да изпояде и Израилевият дял. Тогава рекох: Господи Иеова, престани, моля Ти се! Как да се издигне Яков? защото е малък. Господ се разкая затова: И това няма да бъде, казва Господ Иеова. (Амос 7:3-6)"

"Всичко ли е по силите на Бог?

А) ДА, ЗА НЕГО НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА
Има ли нещо невъзможно за Господа? На определеното време ще се върна при тебе, до година по това време и Сара ще има син. (Битие 18:14)
Зная, че всичко можеш, И че никое Твое намерение не може да бъде възпрепятствувано. (Йов 42:2)
О Господи Иеова; ето, Ти си направил небето и земята с голямата Си сила и с простряната Си мишца; няма нищо мъчно за Тебе (Еремия 32:17)
Ето, Аз съм Господ, Бог на всяка твар; има ли нещо мъчно за Мене (Еремия 32:27)
А Исус ги погледна и рече им: За човеците това е невъзможно; но за Бога всичко е възможно (Матей 19:26)

Б) НЯКОИ НЕЩА НЕ СА ПО СИЛИТЕ МУ
Господ беше с Юда; и той изгони жителите на хълмистата страна, обаче, не изгони жителите и на долината, защото имаха железни колесници. (Съдии 1:19)
И не можеше да извърши там никакво велико дело, освен дето положи ръце на малцина болни и ги изцели. (Марк 6:5)"

И още много,ако разбираш английски ще ти е доста приятно да надникнеш
http://www.infidels.org/library/modern/jim_meritt/bible-contradictions.html

http://www.islamway.com/english/images/library/contradictions.htm

Заповядай... :)

Christ
08-30-2008, 21:17
Йес, IslamWay.com :grin: Много добър атеистичен източник на информация без абсолютно никакви предубеждения. :grin:

http://www.carm.org/bible_difficulties.htm (en)

NaughtyWhisper
08-30-2008, 21:54
Йес, IslamWay.com :grin: Много добър атеистичен източник на информация без абсолютно никакви предубеждения. :grin:

http://www.carm.org/bible_difficulties.htm (en)

:lol:

Един път ще те подкрепя в твоето мнение :) , а и не ми се пише ^^
Въпреки че не съм съгласен с всичко в този сайт :?

Nam3less3
08-31-2008, 02:28
@k'man скоро не съм чел библията, но имам наблизо човек, който може да се опита да обясни цитираните противоречия ли, какво е там, вероятно утре.

Christ
08-31-2008, 07:11
Йес, IslamWay.com :grin: Много добър атеистичен източник на информация без абсолютно никакви предубеждения. :grin:

http://www.carm.org/bible_difficulties.htm (en)

:lol:

Един път ще те подкрепя в твоето мнение :) , а и не ми се пише ^^
Въпреки че не съм съгласен с всичко в този сайт :? Няма и как да си. :)

AdmiralJohn
08-31-2008, 10:08
е виждам какво пречи на четенето, фактът че вярваме в Бог!? Обясни ми моля те.
Не знам само защо се молиш на мен,но...
Ще дам един пример...един вярващ сяда да чете за създаването на Вселената и след като свърши може да се похвали, че знае и това, но той си вярва, че бог е създал всичко за 6 дни и това и не го е грижа кой знае колко за другата реалистична идея за създаването на Вселената.И вместо да помисли той си вярва в библията, а може да му хрумне нещо важно от научна гледна точка, ама като не седне да помисли...

Nam3less3
08-31-2008, 11:45
е виждам какво пречи на четенето, фактът че вярваме в Бог!? Обясни ми моля те.
Не знам само защо се молиш на мен,но...
Ще дам един пример...един вярващ сяда да чете за създаването на Вселената и след като свърши може да се похвали, че знае и това, но той си вярва, че бог е създал всичко за 6 дни и това и не го е грижа кой знае колко за другата реалистична идея за създаването на Вселената.И вместо да помисли той си вярва в библията, а може да му хрумне нещо важно от научна гледна точка, ама като не седне да помисли...Това за създаването на Вселената не се разбира буквално, ами има символичен смисъл, не знам за кой път го казвам...

AdmiralJohn
08-31-2008, 13:59
е виждам какво пречи на четенето, фактът че вярваме в Бог!? Обясни ми моля те.
Не знам само защо се молиш на мен,но...
Ще дам един пример...един вярващ сяда да чете за създаването на Вселената и след като свърши може да се похвали, че знае и това, но той си вярва, че бог е създал всичко за 6 дни и това и не го е грижа кой знае колко за другата реалистична идея за създаването на Вселената.И вместо да помисли той си вярва в библията, а може да му хрумне нещо важно от научна гледна точка, ама като не седне да помисли...Това за създаването на Вселената не се разбира буквално, ами има символичен смисъл, не знам за кой път го казвам...
И това ли е символика...ми то всичко нереално в библията би трябвало да е символика.Еми то почти цялата книжчица би трябва да е символика тогава...

NaughtyWhisper
08-31-2008, 15:45
е виждам какво пречи на четенето, фактът че вярваме в Бог!? Обясни ми моля те.
Не знам само защо се молиш на мен,но...
Ще дам един пример...един вярващ сяда да чете за създаването на Вселената и след като свърши може да се похвали, че знае и това, но той си вярва, че бог е създал всичко за 6 дни и това и не го е грижа кой знае колко за другата реалистична идея за създаването на Вселената.И вместо да помисли той си вярва в библията, а може да му хрумне нещо важно от научна гледна точка, ама като не седне да помисли...

:lol:
Значи, едва ли не, заради вярата и религията, човечеството се лишава от велики умове, които ако не вярват биха имали велики идеи? Лал!!!
Никога, ама никога не бих се сетил за това!! :lol:

AdmiralJohn
08-31-2008, 17:19
Значи ли това, че в манастирите прекаляват с ученето по физика...?

NaughtyWhisper
08-31-2008, 17:44
:lol:

Значи ли това, че спортистите, полицаите, програмистите, пича от бутката за вестници и etc. прекаляват с ученето по физика ?

Изумяваш ме.

AdmiralJohn
09-01-2008, 07:48
Не схвана точно за какво говорих, ама айде карай...