PDA

View Full Version : Хари Потър 7



cord
12-13-2007, 17:30
Някой знае ли от каде мога да си дръпна цялата книга преведена на български!? Мн. ще сам му благодарна :smt002

rakiQ
12-13-2007, 17:32
х.п 7 нз
ама х .п 10 знам :D 8-)

LipSoFAnAnGel
12-13-2007, 17:58
да и аз ще съм му благодарна

InitialD
12-13-2007, 23:04
Ей потъровците .. лягайте си че стана късно! :lol: :lol: :lol:

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
12-14-2007, 00:48
:arrow: http://www.chitanka.info:82/lib/text/3208 - (неофициален превод от любители, но доста добър:):) )

Ето и част от 1ва глава. :)



Глава първа

ВЪЗХОДЪТ НА ТЪМНИЯ ЛОРД

Двамата мъже се появиха сякаш от нищото, на сантиметри един от друг върху тясна и осветена от луната алея. За момент останаха неподвижни, с магически пръчки насочени един срещу друг, но след като се разпознаха, прибраха пръчките под мантиите си и закрачиха заедно надолу по алеята.

— Новини? — попита по-високият от двамата.

— Най-добрите! — отвърна Сивиръс Снейп.

От ляво алеята беше обрасла с диви калини, но от дясно беше засаден добре поддържан жив плет. Докато двамата мъже пристъпваха, дългите им мантии се развяваха около краката им.

— Помислих, че може би съм закъснял — каза Яксли, на когото грубите черти ту се виждаха, ту не, заради листата на дърветата, които едва пропускаха лунната светлина. — Беше по-сложно, отколкото го очаквах, но се надявам, че ще остане доволен. Мислиш ли, че ще го приеме добре?

Снейп кимна, но само толкова. После двамата завиха надясно по един широк път, който ги отведе извън алеята. Никой от тях не забавяше крачката и после тихо двамата вдигнаха ръцете си като за поздрав и преминаха през тъмната метална ограда, сякаш бяха призраци. Тисовият плет заглушаваше стъпките им. Наблизо нещо прошумоля и Яксли отново извади пръчката си, насочвайки я над главата на спътника си, но причината за шума се оказа снежно бял паун, който се разхождеше наперено и величествено върху плета.

— Винаги се е оправял добре тоя Луциус. Пауни… — кисело подметна Яксли и пъхна пръчката си обратно под наметалото.

Величествено имение израстна от тъмнината в края на пътя...

Можеше да погледнете и в Google, разбира се ;)

butty
12-14-2007, 07:12
аз имам един превод на компа, но ще си купя книгата, защото ми е много по-хубаво да я чета като хората, а не да седя пред компютъра и съвсем да ми се изморяват очите :-P

cord
12-14-2007, 10:40
ms mn mn mn :---)

Madness
12-14-2007, 10:44
Тва съм го чела до синята книжка май...натам става ебати бозата

Exothermic
12-14-2007, 16:57
Аре ве,тоя очилатко не ритна ли камбаната вече,
ако не - време му е...! O:)

Saymon90
12-14-2007, 18:44
ХАРИ ПОТЪР Е гей ! :shock:
Само актьорът ;)

Saymon90
12-14-2007, 18:50
Иначе е сладък... като изключим призрачно бялата кожа :-D

Exothermic
12-14-2007, 20:04
Иначе е сладък... като изключим призрачно бялата кожа :-D
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Искрено се надявам,че се ебаваш!

ABSOLUTme
12-14-2007, 20:15
Оф..г.ъз бил,гей бил,само деца го четяли...
глупости!скоро на 101 ше стана,чета си го,когато ми е кеф.и не ми пречи по никъв начин да си взимам изпитите в университета,примерно. 8)

shadow4e
12-14-2007, 20:35
На мен също ми харесват книгите. :) И си ги чета с удоволствие :) Е, не съм от лудите фенки, които днес са си купили книгата и вече я четат, но с удовлствие ще си я взема след 2-3 седмици.

Mirelchetoo14
12-14-2007, 21:03
Иначе е сладък... като изключим призрачно бялата кожа :-D

Епа дай да го одереме ако е само кожата проблема :D :D :D :D :D :D :D