PDA

View Full Version : Аз съм детето... (Не на насилието)



Inconsolable
12-13-2007, 18:11
Аз съм детето, което в чудесата вярваше,
и ръката си на всеки подаваше…
Аз съм детето, което всичко правеше,
за да може да живее спокойно като теб…
Аз съм детето, което мислеше,
че не всичко в този свят е от лед!
Аз съм детето, което всяка нощ плачеше,
защото ти го насилваше с ръце…
Аз съм детето, което падаше,
по вина на твоите грешки, в твоето сърце!
Аз съм детето, което искаше,
да може да се справи с твоята жестокост...
Аз съм детето, което викаше,
при всяка мисъл за насилието, и теб…
Аз съм детето, което умираше,
от страх, от бъдещето занапред…
Аз съм детето, което в ъгъла се криеше,
пищеше при всеки удар…
Аз съм детето, което ридаеше,
слагаше ръце върху своята глава…
Аз съм детето, което за милост те молеше,
и чакаше напразно да се вразумиш сега…
Аз съм детето, което ТИ обиждаше,
с думи и с действия едни…
Аз съм детето, което ТИ удряше,
мъчеше до болка, оставяше го без сили…
Аз съм детето, което мечтаеше,
да оцелее в този свят несправедлив!
Аз съм дете, оставам си такова!
Ти нямаш право да ме тъпчеш!
Защото и ти си дете като мен...
Просто, нека омразата да преглътнем,
да вкусим от чудесата на днешния ден…
И нека да забравим за злото,
деца сме – невръстни, невинни..
Да повярваме в доброто,
да се откъснем от дните сиви!


P.S. Да бъдем по-добри!!! Не на насилието в училище!!!

DisciplineAndOrder
12-29-2007, 12:24
браво,чудесно е.
радвам се,че подкрепяш кампанията. (:

LordOfLight
12-29-2007, 12:29
Такава ми е щерката! Браво! :oops:

InLoVeBaby
01-03-2008, 14:30
Много е хубаво!

Yancheto
01-09-2008, 17:39
Много е хубаво,браво! :-D

karit0
01-14-2008, 08:18
Браво!Супер е. ;-)

Iria
01-14-2008, 16:39
Много е хубаво! :grin:

fuckingwhore
01-21-2008, 10:09
Много е хубаво.. :)

Grobarski
01-26-2008, 16:57
Просто е супер :P

SickBoy
01-28-2008, 23:13
Едно от малкото качествени неща,които съм прочел тук.Браво,наистина.А аз съм критичен копелдак по принцип!

November
01-29-2008, 17:31
Няма какво друго да кажа,освен че е прекрасно.
П.П.Аз си имам и гривничка от кампанията...

simba007
03-02-2008, 13:43
Браво! Не на насилието!!!

krisi_bep
03-03-2008, 12:08
Прекрасно е!Браво!

cappy123
03-03-2008, 17:25
НЕ НА НАСИЛИЕТО :?

Presley
03-05-2008, 08:37
Таэи кампания е много хубава.С хубава цел е.Но друг е въпроса дали иэобщо нещо ще се промени.Според мен не.
И все пак наистина рекламата е чудесна,кауэата също.Надявам се да е помогнала на някого в нужда.В моя клас например има едно момиче,което бива подлагано на голям тормоэ.Не фиэически,а психически,което в някои случаи е доста по-съсипващо.Да,съжалявам я,жал ми е,но приэнавам си-понякога аэ също элоупотребявам с нейното мълчание и беээащитност.Мда,после съжалявам,ама эа кога?Ето эатова трябва да мислим какво правим НА ВРЕМЕ,а не после,когато вече е късно.Но както и да е.Та като си представя ,че има милиони такива деца,които биват съсипвани ежедневно,при това от тяхни връстници,и ми става някак гадно,неприятно.Кофти е ,че всички сме хора,говорим един еэик,правим едни и същи неща,а стават такива раэминавания.Просто някои хора са раэлични.По-яко е да ги приемем такива ,каквито са,да опитаме да ги раэберем,да стигнем до тях някак си,отколкото да ги нападнем,при това по жесток начин.Дори е по-добре да ги подминем,да отклоним вниманието си от тях,отколкото да им нанасяме душевни травми.И между другото виждате ли как стоят нещата?Всички уж сме страшно начетени и нахокани,ние сме номер едно.Обаче към кого насочваме атаките си?Аме към по-слабите,теэи,които не могат да се эащитат,а само мълчат и страдат.Мдам.Покаэателно.
Но смятам,че теэи хора,дори не биха събрали сили да се обадят на онэи телефон.Макар да энаят,че ще получат помощ.Те просто са травмирани,эатворени в себе си.И иэходът наэад може би е труден.Энам,че имам вина эа това състояние на един от теэи хора.Энам,дори и да не е цялостна.Но не мога да промена нещата.Да бе да.Естествено,че мога.Много ясно,че не мога да върна времето и да променя действията си.Но пък мога эа вбъдеще да не ги повторя.Така ще променя нещата.И съветвам всички така да направят.Эащото тая кавпания няма да даде смисъл,ако само эвънят отчаяни деца,нали?Целта е друга.Целта е ние да осъэнаем какво им причиняваме,ние да СПРЕМ,а не те да эвъннат там.Абе доста се унесох,спирам.
Много е хубаво написаното.Въэдействащо е,дори да не си го иэпитвал.Ей такива неща най обичам.Да не можеш да откриеш тоэи сюжет в собствения си живот,но пък да те докоснат написаните думи.Яко :D

didivid
03-16-2008, 17:04
Браво! Чудесно стихотворение! Радвам се, че има хора, които подкрепят кампанията! Ето тук имам една темичка за нея:
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=159157