PDA

View Full Version : Помаци оскверниха параклис, чупят икони, къртят кръстове!



Der Sturmer
12-14-2007, 14:08
Оскверниха християнски параклис в Белица с надпис “Не щем ви, гяури”, изкъртиха и кръста

Град Белица настръхна, след като мюсюлмани оскверниха с надпис “Нечем ве кауре” /б.р. Не щем ви, гяури/ православния параклис “Св. Атанас” на хълма над градчето, изграден от младежите от махала Вотраче. Божията сграда бе изградена през лятото от младежите и с помощта на населението от махалата. Вратата на параклиса е била изкъртена, храмовата икона счупена надве, кръстът на покрива изкъртен и захвърлен, както и свещникът. Скандалният надпис на белишки диалект е изписан на две места, а над него има добавка “Това е за вас”. Строихме параклиса от пролетта до есента, до едно място изкарвахме материалите с товарна кола, от там нагоре на гръб, някой се изгаври с труда ни, но това е опасна игра, искра, която може да запали голям пожар, коментираха младежите от Белица, градили параклиса. До него издигнали и метален кръст, който се вижда от центъра на града. Явно той е подразнил българомохамеданите-осквернители, защото в подножието му се намира джамията. Извършителите трябва да бъдат открити и порицани, а не да се потулват нещата, щото ще стане голям зулум, младежите като научиха за гаврата, бяха готови да тръгнат да мъстят на джамията, спряхме ги, вразумиха се, но това е измамно затишие, каза координаторът в информационния център Йордана Георгиева.
Старая се да не отдавам голяма важност на това деяние, за да не ескалира напрежението, сторилите го са млади, градилите параклиса - също, и на двата лагера кръвта кипи, знаете каква може да бъде ответната реакция, обясни скандалната ситуация местният свещеник отец Николай. Той първо се видял с Мехмед - ходжата на Белица, и го помолил след петъчната молитва да осъди вандалския акт. Дали обаче го е направил - не знам, каза отец Николай вчера, докато ремонтираше камбаната на черквата “Свети Георги”. Попът след това отишъл и в полицията, където му казали, че са уведомени за инцидента, направили оглед и работели по въпроса. В понеделник отец Николай отишъл и при кмета на Белица Ибрахим Палев, който също му казал, че е информиран. Според полицията извършителите са открити, били деца шестокласници. Не вярваме те да са измислили това нещо, някой ги е подучил какво да направят, казаха младежите, градили параклиса. Според тях извършителят на гнусното деяние трябва да бъде открит и наказан, защото след като има прецедент, като нищо може да посегнат и на другата църква, въпреки че тя е включена към СОТ. Докато писне, ще избягат, ходи ги търси после, казаха младежите Иван Илиев, Лъчезар Зотев, Георги и Лазар Мраценкови, Георги Джонджугов, Георги Мадолев и Христо Георгиев.
в. Струма

Valentin123
12-14-2007, 15:30
Майка им шибана!Тези идиоти знаят ли,че прадедите им са потурчени Българи?!


Дай линк към новината ако може!

Blacklisted
12-14-2007, 15:42
Защо никога няма снимки?

Der Sturmer
12-15-2007, 05:53
Дай линк към новината ако може!
Ето линк към агенция "Фокус":http://www.focus-news.net/?id=n844436.Доста постно е описано.Предният ми пост е препечатка от вестник "Струма".Не съм добавил нищо от мен,за да не каже някой,че си измислям.

Eрнст Баркман
12-15-2007, 08:09
Възмутително ! :-x

quench
12-15-2007, 15:19
"Полицаи са установили, че извършител на вандалската проява е Д.Т. (12 г.) от Белица"
"М.Ш. (6 г.), А.Ш. (9 г.) и Д.Т. (12 г.)"

тцтцтцтц, тези лица наистина са заплаха за България!

:razz: :razz: :razz:

12-15-2007, 16:31
Вие сте господа путьовци, почти всичките. Ами ако не вие е кеф, гръмнете някоя джамия, баси! Кво се оплаквате и възмущававате , като някоя осмокласнича на слаба оценка.

Blacklisted
12-15-2007, 19:38
Защо никога няма снимки?

loyal_88
12-15-2007, 21:21
Майка им да е*а турска, какво повече да кажа? Посегнаха на най-българското - религията ни. Но няма на къде да ги мразя повече.
А някои разправят, че мюсюлманите в България били българи. Щяха да бъдат, ако скапаните комуняги не ги бяха потурчили...

NSDAP
12-15-2007, 21:51
Когато правото се превърне в безправие, съпротивата е задължителна!
14/88
Победата е наша!

Blacklisted
12-15-2007, 21:55
Защо никога няма снимки?

NSDAP
12-15-2007, 22:02
Защо никога няма снимки?
Приятел логично е че антибългарските медии ще покрият случая,снимки няма защото цялата тема е забулена от върхрушката на антибългарското правителство :)
Но в фокус я имаше новината :wink:
Тази новина е достоверна ;-)

InitialD
01-12-2008, 21:11
Ебати извратеняците! И ако това са правоверни аз съм трамвай!
Бог ще ги накаже тях! :evil:

machoka
01-15-2008, 01:49
Теми, основани на расова дискриминация няма да се допускат.