PDA

View Full Version : Насочете ме към столична гимназия:)



NeKfuUu...
12-14-2007, 17:13
Tazi godina sam 7 klas i neznam kade shte kandidatstvam , edna ot ideite mi beshe 1 angliiska , no oshte ne sam vzela okonchatelno reshenie . Ako nqkoi znae podrobnosti za tazi gimnaziq , nezavisimo kakvi sa da pishe . Az ne sam ot Sofiq i neznam koi sa naq-dobrite ezikovi gimnazii tam . Molqvi daite mi idei za dobri gimnazii .

Редактирасно от-ЦвЕтИт0
:arrow: Заглавието на темата,трябва да бъде написано на кирилица. :wink:

Valento
12-14-2007, 17:21
Ако си от София и ако 1 английска е тази на Дондуков ние от нащо даскало и казваме 1 наркоманска както и да е!То е пропаднало училище има много други училища с разширен изочаване на английски като Търговско банковата гимназия , или стопанската гимназия има много голям избор но зависи какво ти харесва и какъв бал ще имаш!Желая ти много много успех! :)

Exothermic
12-14-2007, 20:46
НПГПТО (София) РУЛЗ! :|

Seducti0n
12-14-2007, 21:00
Здравей.Според мен доста бързаш.Определено е хубаво, когато чове има амбиции, но не бива да робува на тях. :wink:

От сега,още можеш да се насочиш съм конкретно училище,но не се самонавивай,че на всяка цена ще влезнеш,да неби недай боже нещо да се обърка и всичките ти надежди да се сринат за миг. :?

Принципно в София има не лоши езикови гимназии и училища с разширено изуване на език. :wink:

Желая ти много успех на предтоящите ти изпити и се надявам бала ти да е досатъчно висок за да можеш да учиш в това училище, което най-много ти е на сърце. :)

ra4ence
12-14-2007, 21:44
Аз завърших Втора английска. Кво да ти кажа.. по английски доста трябва да се напънеш,но по повечето други предмети е спокойно. Поне след 10клас,щото дотогава повечето са на английски. /мразя този период в живота си/.
Не напразно на една съседна кооперация пише: "Добре дошли в АДА"

:evil:

Blab
12-14-2007, 21:56
По мое мнение, езиковите гимназии са голяма глупост. Да учиш предметите си на чужд език. :?
Не ми стана ясно какви очаквания имаш за средното си образование.

Аз пък смятам, че е повече от страхотно да знаеш къде искаш да учиш и да не съществува друга опция в плановете ти.

Loshotia
12-15-2007, 06:12
Tazi godina sam 7 klas i neznam kade shte kandidatstvam , edna ot ideite mi beshe 1 angliiska , no oshte ne sam vzela okonchatelno reshenie . Ako nqkoi znae podrobnosti za tazi gimnaziq , nezavisimo kakvi sa da pishe . Az ne sam ot Sofiq i neznam koi sa naq-dobrite ezikovi gimnazii tam . Molqvi daite mi idei za dobri gimnazii .

Редактирасно от-ЦвЕтИт0
:arrow: Заглавието на темата,трябва да бъде написано на кирилица. :wink:

Поздравления за перфектния избор! Няма да сбъркаш ако избереш тази гимназия. Аз сега съм 11клас там и съм много доволна от избора си отпреди 5години. Ако можех пак да избера, пак 1АЕГ щях да избера. Нивото е много високо, хората са страхотни. Колкото до това, че му викат наркоманско...какво да ти кажа...тез прякори се лепват от разни хора, които не са успели да влезат там и от злоба са решили да оплюят училището. Нали знаеш "а гроздето кисело, кисело". За 4 години един наркоман не съм видяла.

Колкото за другите гимназии- 2АЕГ също е добър избор, френската и испанската също- зависи с какъв език искаш да се занимаваш.

Ако имаш още въпроси относно 1АЕГ, питай!

mumiikataa
12-15-2007, 12:33
аз не си падам по математически,езикови и т.н. гимназий.за мен най-добре е една професионална,шото поне получаваш няква професия,а от другите гимназии...кво получаваш някъв език(за езиковите) е то езика при добро желание винаги да го научиш...аз затова избрах НПГПФ,просто защото не знам какво ще ми хрумне след 5 години...а ти премисли много добре с какво искаш да се занимаваш за в бъдеще и тогава решавай.Ае успех!

mon4eto
12-15-2007, 13:13
Ako iska6 da nau4i6 ne6to ela v 127mo SOU :) ...V centara e na ojiveno mqsto ne e v nekoi zabutan kvartal taka 4e nema kvo da mu misli6 :wink:

Blab
12-15-2007, 14:26
Моля, не превръщайте темата в "моето е най-хубаво".
В 7-ми клас не си се представях другаде, освен в ... , просто всеки има различни интереси и амбиции.

Seducti0n
12-15-2007, 15:01
Ako iska6 da nau4i6 ne6to ela v 127mo SOU :) ...V centara e na ojiveno mqsto ne e v nekoi zabutan kvartal taka 4e nema kvo da mu misli6 :wink:

Има много хубави училища,които не са в центъра,така че разположението на гимназията не оказва,чак толкова голямо значение.Идеята е на момичето да и допада,това с което ще се занимава през следващите 5 години. :wink:

Ifan4o
12-15-2007, 19:38
ако си твърдо убедена че искаш езикова то това е първа английска,но за порфесионално СПГТ ?(софийска професионална гимназия по туризъм) материалната база е перфектна всичко е чисто ново тая година е праен ремонт.найстина е доста строгичко във всякъфо отношение външен вид,извинителни елжеки,бележници,накзания, но пък се пак има по 3000 кандита годишно а приемат около 120-130 а и практиките са на невероятни места ;-)

lyloster
12-15-2007, 19:48
значи аз първо да си кажа - мойто си е най - хубаво х) => 9 ФЕГ
иначе също така зависи какъв език искаш да учиш, но и Испанската е хубаво даскало, в Немската ги натискат мноо яко да учат, но са ми казвали, че и там не е зле х)