PDA

View Full Version : една интересна статия



Ziezi
12-15-2007, 03:36
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2839&sectionid=5&id=0000902

аз лично я намирам за доста вярна..даже и в този прекрасен форум си спомням как хора,имащи се за родолюбци (предполагам) говореха за "шопинг" на "суетшърти"....

Май отново е време да поздравим майките на недоразуменията "мачока" и админа п-е-д-е-р-а-с-т алексчо ненов за геройските им усилия за опазване на латиницата...

Moonwalker85
12-15-2007, 04:38
ЦИГАНИТЕ НА САПУН И ВЕРО!

Aileen
12-15-2007, 06:02
Не виждам какво общо имат циганите с тази тема. (това към коментара на Moonwalker85) Иначе и аз не съм съгласна с оставане на възможността да се пише на латиница тук. Но това е тема обсъждана хиляди пъти и е явно, че това си е политика на сайта с цел задържане на повече потребители и няма скоро да се промени. Няма и смисъл да я обсъждаме за хиляден път. Аз процедирам така: като видя тема или мнение, написани на латиница въобще не ги чета. В скайпа също гледам да пиша на кирилица. Единственото място, където използвам латиница са SMS-ите (по разбираема причина). А относно статията на вестника - за съжаление това е нещо, което и аз съм забелязала от доста време по софийските улици. Виждала съм цели пана с реклами на български хотели, в които няма нищо написано на български, камо ли на кирилица. Не съм особено очарована от този факт. Споменатият във статията бул."Витоша" е по този начин поради простата причина, че там са само маркови магазини на предимно чужди марки. Струва ми се малко смешно да видиш над някой магазин надпис "Плейлайф" или "Стайл". Но пък "Бициани" (която е българска марка) няма оправдание да се пише Bitsiani. A за хубавите не-чак-толкова-български думички като "шопинг", "бекстейдж" или "френд"/"френдка", "мол" (в смисъла на "Мол ъф София") ............... ](*,)