PDA

View Full Version : Задължително ли е винаги любовта да си отива?



monityY
12-15-2007, 07:50
Тоя въпрос ме мъчи..Как са при вас нещата,знам че при всеки е индивидуално,защото хората са различни но...Той прави планове да сме заедно винаги :-D ...Да не се разделяме,да се жениме и още абе такива глупости говори..Кара ме да му обещавам че никога няма да скъсаме,както ми обещава и той.Аз разбира се такова нещо не мога да обещая,щото то не зависи от мене...А от времето каквто покаже..Той ми казва че той никога нямало да ме скъса..Че тази която щяла да му каже "край" съм щяла да бъда аз..Изобщо много неуверем ми се струва..Казва ми че никога няма да му омръзна и почваме да спорим..Защото аз му казвам,че сега още в началото е нормално да мисли така,но след 2-3 или 10 месеца вече може да му омръзна и да си намери друга..А той заявява че за него деуго момиче няма,че без мен не може да живее,че аз държа ключа към негово сърце..И се вкарва в такива некфи луди филми...Като му кажа това и на него,той казва че ми идя от вътре да ми говори така,защото много ме обичал,не имитирал нещата във филмите и така.Проблема не е дали се съмнявам в това което казва.Аз му вярвам,знам че ме обича,макар че преиграва понякога с тия изрази "Ти държиш ключа към моето сърце" .... Малко е егоист от време на време..Егоист чак не,ама понякога на там върви..Както и да е,това е друга тема..Та въпроса ми е,щото мене много ме е страх въпреки всичко да не му омръзна,или той да ми омръзне..След време естесвено,сега сме супер щастливи,щото все пак от скоро сме заедно..Но незнам..Винаги ли се стига до раздяла?Не може ли просто вечно да сме заедно?И аз го искам,но не вярвам да стане,не съм сигурнва в това както е той.Той гледа много оптимистично на нещата,а аз според мен съм си типичен реалист.."Винаги щял да ме обича"Възможно ли е?Никога да не спре да ме обича,никога да не му писне от мен и да погледне друга,вие как мислите?Колко ви е била най-дългата връзка и винаги ли се е стигало до раздяла поради факта че сте си омръзнали и любовта,привличането вече го няма?Не питам как да си разнообразим връзката,такива теми има много,а и в момента е много разнообразна..Аз мисля за след време какво ще стане,сега както казах съм по хаппи от всякога.. Та,много ми е интересно колко време ще се задържим заедно без да си омръзнем и без да спрем да се обичаме (другите причини поради които можем да скъсаме ги изключвам)Сега говоря само за тези 2 неща...Мерси на тези които ми прочетоха малко безсмислената тема..Исках най-вече да споделя страха си,който сигурна съм и той изпитва..И да ви питам при вас как е било,изкажете някой коментар :).Мерси :P

mickelangelo
12-15-2007, 07:54
Защо просто не опитате да не приказвате за това ..

monityY
12-15-2007, 07:55
Защо просто не опитате да не приказвате за това ..Аз се опитвам,ама той като започне с тия тъпизми не мога да го спра.. Само за тфа мисли :?

ivakavlad
12-15-2007, 07:58
за това дали ще си омръзнете и колко време ще сте заедно само времето ще покаже

desi_rumenova
12-15-2007, 08:32
[/i] Знаете ли,не всяка приказка има щастлив край,но и не всяка приказка завършва тъжно.
Всичко е въпрос на гледна точка!
Според мен мило момиче,приятелят ти е много несигурен в себе си!
Причините за това може да са много!
Но най-важната е страха от това дали ти дава всичко онова,от което имаш нужда!!!
В началото на една връзка,когато сте много щастливи и ежедневието не Ви е погълнало е нормално да си правите планове за напред!
Явно приятелят ти е много влюбен в теб и затова ти дава тези обещания да сте завинаги заедно!
И е нормално да се страхуваш!
Всяко начало е трудно!
Но помисли!!!
Ако ти наистина го обичаш пусни се по течението и остави времето да си покаже!
Но ако не го обичаш и всичко е само за да не си сама,тогава не ми обещавай нещо,което неможеш да изпълниш!
Просто следващия път когато ти заговори на тази тема,го целуни,прегърни го и му кажи,че си щастлива с него и ще направиш всичко онова,което ти е по силите тази връзка да просъществува(но само ако си сигурна,че го обичаш истински)

MoOnLiGhT_ShAdOw
12-15-2007, 08:56
Съжалявам, че трябва да го кажа, но по мое мнение е адски тъпо това. Дяволски глупаво и детинско. Ти самата си на 14 и се усещаш... Не го знам оня на колко е, ама на акъл далеч не е успял да достигне и твоята възраст... Да говори още преди да сте имали време, че никога няма да те зареже, че ще сте вечно заедно, освен ако ти не го скъсаш - трънки и глогинки! Смята, че за 1 месец е успял да почувства истинска обич, и ти го твърди - дрън, дрън, че пляс! Истинските дълбоки чувства идват бавно, с течение на времето... Да не говорим, че малко връзки, ако не и да няма такива, издържат от 14 до 24 да речем, да не говорим за повече... Някой да говори с това момче и да се опита да му обясни, че не мисли с главата си... Поне не горната.

neznaq
12-15-2007, 09:15
Съжалявам, че трябва да го кажа, но по мое мнение е адски тъпо това. Дяволски глупаво и детинско. Ти самата си на 14 и се усещаш... Не го знам оня на колко е, ама на акъл далеч не е успял да достигне и твоята възраст... Да говори още преди да сте имали време, че никога няма да те зареже, че ще сте вечно заедно, освен ако ти не го скъсаш - трънки и глогинки! Смята, че за 1 месец е успял да почувства истинска обич, и ти го твърди - дрън, дрън, че пляс! Истинските дълбоки чувства идват бавно, с течение на времето... Да не говорим, че малко връзки, ако не и да няма такива, издържат от 14 до 24 да речем, да не говорим за повече... Някой да говори с това момче и да се опита да му обясни, че не мисли с главата си... Поне не горната. браво ! :-$

MoOnLiGhT_ShAdOw
12-15-2007, 16:22
Искам да допълня още нещо по темата... Заглавието е нещо подобно на "Задължително ли винаги любовта си отива?", не помня точно, а и не мисля, че е важно да го цитирам mot-a-mot. Ако любовта винаги си отиваше и това е просто задължително, то тогава нашите майки и бащи какво правят заедно? Пак ще кажа, за 14-годишна си задаваш прекалено глобални въпроси...

kifla
12-15-2007, 17:00
Колко познато само .. :shock: Еми при мен беше почти същото и накрая дори и не разбрах какво стана и всичко май свърши... :-k :cry:

otka4ena
12-15-2007, 17:17
И моя приятел говореше така в началото,но може би защото се чувстваше щастлив с мен и искаше като го казва на глас,сам да се убеди в това,че ще направи всичко възможно винаги да сме заедно и щастливи.С времето дойдоха и проблемите и караниците...нормално е според мен.Но независимо,че всичко започна някак си детинско и на шега (имам предвид,че не съм мислила за сериозна връзка)вече сме заедно 3 години и се обичаме много.Възможно е да сте заедно завинаги.Въпроса е в това дали ти ще си склонна с времето да правиш компромиси и да прощаваш.Аз простих и сега съм по-щастлива от всякога.

monityY
12-15-2007, 18:27
Мерси на всички за отговорите ви..И да обичам го много.

П.С-знам че съм мноо тъпа и ограничена,но все пак съм на 14...Той е на 17..Но както каза някой друг,наистина говори тези неща щото е щастлив и много заслепен от любов..След време всичко ще се промени за жалост.... :-#

MoOnLiGhT_ShAdOw
12-15-2007, 19:15
Мерси на всички за отговорите ви..И да обичам го много.

П.С-знам че съм мноо тъпа и ограничена,но все пак съм на 14...Той е на 17..Но както каза някой друг,наистина говори тези неща щото е щастлив и много заслепен от любов..След време всичко ще се промени за жалост.... :-#
Май никой не е казал, че си тъпа, просто че ти е рано за толкова дълбоки и сериозни неща... Ако искаш, давай смело, но ти го казах, трудно се издържа от 14 до 24+

mitakkka
12-15-2007, 20:01
Аз бях като твоя приятел и ето че се случи това което най-малко съм очаквал-след 2 години връзка нейните чуства се изпариха само караници и проблеми имаше любовта си замина и раздялата си дойде от само себе си.
П.С. :Аз съм на 20 тя на 19.

mickelangelo
12-15-2007, 20:23
Защо просто не опитате да не приказвате за това ..Аз се опитвам,ама той като започне с тия тъпизми не мога да го спра.. Само за тфа мисли :?
просто му кажи да те изслуша ... когато свършиш изслушай ти него .. всеки има своите доводи ..

MiMcHeToOo
12-15-2007, 20:56
Вечна любов няма! Сичко е навик..

koalka
12-16-2007, 07:08
Защо мислите за края и за това, че един ден ще си омръзнете и ще намери друга той или ти - друг?С тая не реалистична, а песимистична нагласа вредите само на себе си.Остави го да говори, това му идва от сърцето.Може един ден да не е така, в тази възраст е доооста трудно, но пък той не лъже според мен.Така го чувства В МОМЕНТА.Не е задължително след известно време тръпката да изчезне, да не се обичате и т.н.Просто не мислете за това, а се наслаждавайте на връзката ви и чувствата ви.

mitakkka
12-16-2007, 08:25
Рано или късно СИ ОТИВА!
+1