PDA

View Full Version : Идолите на днешната младеж...



bboy_bunker
12-15-2007, 08:17
емота, Азис и всички други чалга звезди на селския и просташки небосклон, Мерилин Менсън (за него няма да коментирам, той с вида си показва сам за себе си какво е..) и всички други "хубавци", които интересуват днешното поколение... нямам нищо против де, както се казва - всеки има право на лош вкус...
Не казвам, че винаги трябва да живеем с миналото, но хвърлете поглед на това клипче, защото колкото и кратко, неизчерпателно на материал да е, то поне трябва да се видят имената и образите на някои от тези, заради които сега можете да се радвате на емота и т.н. За потурчването няма да коментирам, защото с тая чалга то си е факт... както и да е...

та, ето и клипчето: http://vbox7.com/play:2e06c3f1

MajeStic
12-15-2007, 08:20
В подкрепа на тази тема:

http://vbox7.com/play:58df8dfc

"Преди години девойките мечтаеха да станат принцеси или фей. Днес те бленуват да станат фолк звезди."

elitoo``
12-15-2007, 08:26
Еми да правиш и да не правиш клипчета днешната младеж не може да осъзнае,че тези звезди които спомена и емота и т.н. са един пълен БОКЛУК.Може би ще им дойде мозъка в главите,но твърде късно?След като повечето паметници на културата се срутят,изподраскат със спрейове и текстове "да живее Хитлер" "анархия над всичко" и т.н.,докато нищо не остане от историята ни?
Замисляла съм се много пъти в/у този въпрос,след като една съученичка в час по литература каза за един от най-великите български поети "За к'во го учим въобще тоя грозник и тъпите му стихотворения?!"...........

bungle
12-15-2007, 08:27
Подкрепям напълно.

Вижте едно време какви картинки е имало по ученическите тетрадки.
http://www.picvalley.net/u/212/52774_533.JPG

Decu
12-15-2007, 08:40
^^По комунистическо време ли?
Аз друснах едно дунавско на първото клипче даже :D :D

brain_stew
12-15-2007, 08:48
емота, Азис и всички други чалга звезди на селския и просташки небосклон, Мерилин Менсън (за него няма да коментирам, той с вида си показва сам за себе си какво е..) и всички други "хубавци", които интересуват днешното поколение... нямам нищо против де, както се казва - всеки има право на лош вкус...
Не казвам, че винаги трябва да живеем с миналото, но хвърлете поглед на това клипче, защото колкото и кратко, неизчерпателно на материал да е, то поне трябва да се видят имената и образите на някои от тези, заради които сега можете да се радвате на емота и т.н. За потурчването няма да коментирам, защото с тая чалга то си е факт... както и да е...

та, ето и клипчето: http://vbox7.com/play:2e06c3f1


Е...все пак има разлика между Менсън и Левски нали?!
Нашите баби и дядовци, може би и майки и бащи са се вдъхновявали от тези личности...но...ние, днешната младеж сме възпитани със съвремието!И е по-вероятно идол да ни е личност от 70те и 80те, отколкото Раковски, Левски, Ботев....

Но поне в едно си прав...тези хора трябва да се знаят!И трябва да се уважават.
А не катот е спрат на улицата и те попитат какво се е случило на 6 септември 1885г...да твърдиш, че е освобождението на България от Гръцко робство (оу да, на мен ми го каза една от моя клас...ужъс!)...
Човек трябва да познава собствената си история...а не...да знае всички песни дето се пускат по Планета, но да не знае кой е Вазов примерно!
Но всеки рано или късно се усеща...

bboy_bunker
12-15-2007, 09:00
Да, права си - има разлика между Менсън и Левски. Единият се изхранва с мерзост и разврат, а другият си е жертвал живота в името на свободата на България.

bboy_bunker
12-15-2007, 09:04
не ми пука...

всеки може да следва такъв модел на поведение, какъвто иска... :

Прогрес му се вика на това
Ако ми кажеш, че модела на поведение на днешните тийнейджъри е прогрес...

Явно не ме разбра. Не казвам, че трябва да живеем в миналото и да боготворим тези хора, въпреки че го заслужават... Идеята ми беше, че някак си не върви да знаеш кога Менсън си е извадил реброто, за да си прави свирки сам или кога Гергана си е сложила силикон в циците, а да не знаеш нещо елементарно, свързано с хора, които са си посветили живота за нещо, от което сега и ти щастлив... Това е идеята...

brain_stew
12-15-2007, 09:05
Да, права си - има разлика между Менсън и Левски. Единият се изхранва с мерзост и разврат, а другият си е жертвал живота в името на свободата на България.

Най-мъчно ми е, че тогава са били истинските националисти!Правили всичко за България...Давали са парите си, давали са живота си, давали са всичко, което имат и са се хвърляли в битка с рогата напред...за една едничката кауза -Свобода на България....
А днес, хората, които твърдят, че Левски, Ботев и т.н. са техни идоли са гологлави маймуни, които запиват по градинките....мда, тъжно е!

MajeStic
12-15-2007, 09:08
не ми пука...

всеки може да следва такъв модел на поведение, какъвто иска... :

Прогрес му се вика на това

Не му се вика прогрес, а деградация, падение... както искаш го наречи, но е точно обратното на прогрес(:

bungle
12-15-2007, 09:11
Ебати идеала - богат и известен.
Точно това ме дразни.
Човек може да е щастлив и без да е богат и известен.
Ама в днешно време никой не си го и помисля.
Идеалите са страшно изопачени.
Всеки гледа какви далавери да направи, за да има кинти. И нищо друго няма толкова голямо значение.
Другата крайност е пък като имаш някакви пари, да отидеш и да ги изпиеш. Да черпиш кьораво и сакато,за да си "известен".
О, да, или се бъхтиш цяла седмица, за да отидеш на някое парти и да шмъркаш до зори, 'щото е "яко".

Това са моите лични наблюдения.

bboy_bunker
12-15-2007, 09:12
Не, не очаквам да видя четници, конници и т.н. Те са си свършили добре работата, защото живеем в България, а не в Турция (условно казано).
Пак ще повторя идеята на цялата тема.. всеки има право да си има идеал, към който да се стреми. Нека поне не забравяме кои сме, откъде сме тръгнали, през какво сме минали, за какво сме се борили.. Не е ли жалко да знаеш повече неща за някой разглезен американски пикльо, а да не знаеш кога е Априлското въстание да кажем..
Не очаквам тези хора да ви бъдат идоли и да ги боготворите, но не ги забравяйте и се отнасяйте с нужното уважение. Ако не знаете нещо за някой - потърсете информация.. Позорно е да не познаваш историята си..

12-15-2007, 09:33
Ебати идеала - богат и известен.
Точно това ме дразни.
Човек може да е щастлив и без да е богат и известен.
Ама в днешно време никой не си го и помисля.
Идеалите са страшно изопачени.
Всеки гледа какви далавери да направи, за да има кинти. И нищо друго няма толкова голямо значение.
Другата крайност е пък като имаш някакви пари, да отидеш и да ги изпиеш. Да черпиш кьораво и сакато,за да си "известен".
О, да, или се бъхтиш цяла седмица, за да отидеш на някое парти и да шмъркаш до зори, 'щото е "яко".

Това са моите лични наблюдения.
Сори пич, ама наречете ме материален, но не виждам как човек е щастлив без да е богат? Точно думи на човек без амбиция ;)
Що ли си мисля, че хората са винаги по-щастливи, ако могат да си позволят всяка глезотия , която им се прииска?
Да, нормално е да знаеш , повече за разглезения американския поклио.
И моля моля, не ми вини само хората. Вини ми МЕДИИТЕ.
Напоследък, яката тенденция, медията да си налага мнението и всеки 3ма от 4 да го приемат за вярно. Също така не забравяй, че онзи разглезен американски пиклио е постигнал доста пвоече от теб в живота ;) И че той само ще штракне с пръсти и ще има 1 туфа хора, който да му обръщат внимание , може да спи със всяка 2ра когато си поиска,докато ти се мъчиш за това месеци , дава парите с който ти се храниш цял месец само за паркинг.
Сори пиц, но вече не е преди 200-300 години. Доблест? Чест? Смях в залата. Всичко е пари пич, склонен съм да се възхищавам повече на някой разглезен богаташ, отколкото на някой "умен" революционер, дето са го гръмнали още като е имал жълто около устата.
Всичките ми такива, отхвърнели от обществото , не социални типове, седейки си пред мониторите възхваляващи се на някой чичко, който е живял преди още техния пра-пра-пра-пра-пра-пра-пра дядо да е бил заченат и споделят неговите ценности са ми много смешни.
Ако, излез на вън. Отдавна качествата, който са се ценели тогава не се ценят сега и нямат реално приложение.
И бай дъ вай, тая година големите националисти, що не ги видях на пешеходния поход в почит на Левски? Май, въорашени с евройопедията (нямам нищо против еврейте, просто така е по звучно) и пишещи "мърдости" в някакъв пробит форум (баш като ОдърДименшън), колко мразят турците и казват колко почитат революционерите, е по-лесно отколкото да се поизпотите малко?(Ау, няма да ви хареса гаджето, че мн ше' миришете)
Ае у лево.
Темата е повече от безмислена. (Ала сбирка на интелегенцията на форума, обсъждаща колко пропаднали са хората.)
Като не можеш да си умна и безкрупулна амфибия, си оставаш бачкатор, колкото и умен , честен и доблестен да си.

12-15-2007, 09:39
Я помислете само над още 1 нещо.
Ако вляза в място с много хора и викна "Мой идол е ХХХХ терорист" , к'во ще стане?
Ми ако викна "Мой идол е ХХХХ български патриот" ?
И двамата се борят за едно нещо, само че единия чичко е бил преди 200 години и тогава е нямало медии който да казват на света колко лош е бил, а сега обратното?
И само още едно нещо Левски не се е борил против турци,цигани,еврей,арменци, гватемалци,х,у,х,у,х,у а против ТИРАНИЯТА

bungle
12-15-2007, 09:54
Първо, не съм ти пич - женска съм.

Второ, форумите са създадени точно за това, да се обсъждат проблеми.

Трето, амбиции? ВТФ, моите амбиции са да имам собствен дом, любящ съпруг, едно дете, приятели, на които да мога да разчитам и достатъчно пари да живеем нормално. Не искам много пари, искам достатъчно пари.

Знам какво е да имаш пари. Знам е и какво да нямаш. Преди няколко години майка ми имаше доста добре развиващ се бизнес, доста пари се изкарваха, гърбеше се из съветските държави. Е, баща ми изпи/раздаде/ а може би и скри парите. Сега живеем на кредит. Сега няма пари. Имало е момент, в който като отвориш хладилника да няма НИЩО. Така, че моля те, не ми говори за пари. До гуша ми е дошло.

Четвърто, ще виня когото си поискам. Медии, управляващи, тийновете..

Пето, не ми трябват кинти, за да имам приятели и мъже. :neutral:

Това да си богат не значи щастлив.
Представите ти са толкова клиширани. Научете се да мислите сами!

Нещо споменаваш, че сме асоциални. Всъщност аз отхвърлям обществото. :lol:

И да ти кажа, турци и цигани не мразя чак толкова. Циганите дори ги уважавам отчасти, щото знам много свестни хора между тях. И не знам до къде стигнахме щом турците започнаха да мразят своите. Защото познавам и такива хора.

И се изисква елементарна култура да знаеш историята си.
И в училище на нищо не ги учат. Евроглупости, работа с компютър, самоотбрана, 2ри език от 1ви клас.. Племенничката ми в 5 клас не знае, че България се пише с главна буква!!!!! Какви са тия даскали, как изобщо са я пуснали да стигне чак в 5 клас?? Клатят си краката и са субективни. Това дете и бъдещето на България. Но иначе знае всички песни на Анелия, Азис и дори и разни хип-хоп парченца.

Ето за това ме е яд. И толкова се паля.
А ти се научи да пишеш, моля ти се.
Срамота е.

sh3_1s_7h3_0n3
12-15-2007, 09:56
Най-изтърканото оправдание е, че 'времената се менят' -=> и ценностите е логично да се променят. Добре, обаче, те вместо да се променят, са тотално изчезнали... Как може да укориш някого, че не се държи достойно или е аморален, когато всъщност не можеш да дефинираш 'морал'? Много лесно можем да кажем, че това е субективно понятие, защото се отнася до поведението и до разграничаването на 'добро' и 'зло', но все пак трябва да има някаква разграничителна линия...

Може би 'новата ценност' е това да си в крак с модата... и да подражаваш максимално на своите 'идоли'. Обличане, гримиране, маниери, разсъждения, ако щете дори 'позите' по снимките. Идеята е да си възможно най-'секси' или възможно 'най-гол', защото явно точно това продава... и се котира на 'пазара'.

Само се чудя дали днешната младеж ще успее да се осъзнае след години, както казват някои. Защото ти ако не знаеш какво е било, а само какво е е нормално да не правиш разлика и да не виждаш нищо 'странно', или 'чак толкова пропаднало'. Ако пък се осъзнаят, то значи следващото поколение ще е още по-'деградирало' и затънало в простотия. :)

Но в крайна сметка, нека бъдем оптимисти. :) Може би пък в бъдещето нещо да се случи, което да изкриви правата на 'Културата' нагоре, а не да се 'килне' надолу приемайки отрицателни стойности, както е тръгнала сега... :-|

bboy_bunker
12-15-2007, 10:06
Majestic12, точно заради такива като теб сме на това дередже..

П.П. научи се да пишеш грамотно.. имаш куп грешки...

DisciplineAndOrder
12-15-2007, 10:18
Съгласна съм.Съгласна съм,че днешните деца предпочитат да прочетат "Хай Клуб" или "Блясък",вместо учебника си по история или някоя енциклопедия.И вместо да разберат как са загинали великите личности,на които трябва да бъдат благодарни за съществуването си,те разбират,че Парис Хилтън е пуснала своя собствена марка шампанско и се е снимала гола! =D>

Какво са направили толкова звездите,идолите ви...
Вероятно в тях ви харесва това,че са изпяли някоя 'велика' песен като 'Радка Пиратка','Umbrella' и други.

Малко от известните си изкарват парите с истински,честен труд.
Вземате за пример Парис Хилтън или Бритни Спиърс-какво са постигнали тези две момичета сами?

Азис...Модел за подражание...? :lol: Джеси Макарти?Риана? :lol: Смях в залата.

bungle
12-15-2007, 10:23
exploitedteen, аз знам, че има такива дънки. ;)
Знам, че има и такава група. :D

Да, ама аз не съм англичанка и не искам да съм мега богатата. :smt003

DisciplineAndOrder
12-15-2007, 10:26
Съгласна съм.Съгласна съм,че днешните деца предпочитат да прочетат "Хай Клуб" или "Блясък",вместо учебника си по история или някоя енциклопедия.И вместо да разберат как са загинали великите личности,на които трябва да бъдат благодарни за съществуването си,те разбират,че Парис Хилтън е пуснала своя собствена марка шампанско и се е снимала гола! =D>

Какво са направили толкова звездите,идолите ви...
Вероятно в тях ви харесва това,че са изпяли някоя 'велика' песен като 'Радка Пиратка','Umbrella' и други.

Малко от известните си изкарват парите с истински,честен труд.
Вземате за пример Парис Хилтън или Бритни Спиърс-какво са постигнали тези две момичета сами?

Азис...Модел за подражание...? :lol: Джеси Макарти?Риана? :lol:
Смях в залата.

аз се възхищавам на Парис Хилтън, която накара просто името й да работи за нея... ;)

Да,но с какво достойно за уважение нещо го е постигнала...

bungle
12-15-2007, 10:28
разликата между много и достатъчно е... доста относителна :)

;-) Така е.

Не се знае, може пък като имам "достатъчно" пари, с времето да се окажат крайно малко. Всичко зависи от човек и ... колкото и да не ми се иска да си го призная - пазара.
Засега обаче искам достатъчно пари.

Mirelchetoo14
12-15-2007, 11:05
А какви други биха могли да бъдат идолите на днешното поколение?Как искате да се вдъхновяваме от Левски,когато обществото не показва никаква нужда от това,да му бъдем полезни или в помощ,както е показвало по онова време?Не казвам,че Менсън,Преслава или Гергана трябва да са пътеводните звезди на тийнейджърите,дори не проумявам как могат да бъдат за някои точно това?!о.О-Не можем да живеем с идеалите на миналото,след като хората,които са ги споделяли,са си свършили работата в това отношение(слава Богу).Сега много малко хора могат да отсеят кое в този свят действително има нужда от промени,и кое си е чиста пропаганда..Ето,моя идол на модерното време не е Анелия,Пеньо от ББ или Митьо Пищова,а Рената Лесник-невероятна журналистка и писателка.А сега някой да ми каже знае ли я? :D Ъ-ъ,нали?

Mirelchetoo14
12-15-2007, 11:24
Не се прави на много отворена с Лесник, защото като цяло е тъпо да имаш идоли... хахахахахахахаха

Да,може би не се изразих съвсем правилно-не идеализирам дадена личност,а някои нейни постъпки.Защото да имаш идол означава да правиш всичко възможно,за да му подражаваш..А защо да подражаваш,когато собствената ти личност може да даде достатъчно много на света(или поне на кръг от хора,де..)Таа така-мерси за забележката ;-)

bboy_bunker
12-15-2007, 11:29
^ Ти бъркаш идеален образ за подражание с национален герой, жертвал се в името на нещо много над материалното.. Никой не е казал, че някой от тези трябва да ти е кумир..
Целта на темата беше нещо като Вазовата "Епопея на забравените", но впоследствие стана дума за идоли и модели на подражание...

Дотук няколко души казаха, че в днешно време парите са всичко, парите въртят света, парите се боготворят, без пари = без акъл...
Парите обаче не могат да купят ценностна система, морал, добродетели.. Много от вас гледат на парите като на цел, а не като средство. По дяволите това са някакви шибани хартийки, които разменяте за дадена необходимост.. Не мисля, че един спокоен и добър живот със достатъчни средства за препитание и някое друго удобство може да е толкова неприятен и лош..

...пустия Златен телец...

Blacklisted
12-15-2007, 11:36
Не са актуални като революционери, но защо да не са актуални като човеци? Според мен Левски и Ботев притежават черти на характера, които са присъщи за възхита и днес. Ценностната система на повечето хората ги изкарва от класацията за актуалност, което е жалко. Друго жалък факт е че ни се налага да сравняваме велики хора с известни :-P За идолите съм съгласен, че е глупаво.

ПП А Левски е бил тоталния нечовек :)

Ботев за Левски в писмо до Киро Тулешков:

Приятелят ми Левски е нечут характер. Когато ний се намираме в най-критическо положение, той и тогава си е тъй весел, както и кога се намираме в най-добро положение. Студ, дърво и камък се пука, гладни от два-три дена, а той пее и все весел. Вечер, дордето ще легнем, той пее; сутрин, щом си отвори очите, пак пее. Колкото и да се намираш в отчаяност, той ще те развесели и ще те накара да забравиш всичките тъги и страдания. Приятно е човеку да живее с подобни личности!

ПП2 аз докато си напиша и вие сте почнали за ценностните системи 8-)

bboy_bunker
12-15-2007, 11:40
Само някой слабохарактерен и малодушен човек би променил ценностната си система с едно щракване на пръста...

bboy_bunker
12-15-2007, 11:55
а каква е правилната ценностна система??със сигурност не е "парите над всичко"

**kissable**
12-15-2007, 12:26
Ami Botev i Levski nemogat da budat idoli na nqkoe krasivo i savremenno feshun mace nali ? extreme_ kakvo protiv Paris ima6 mili4ka :( Тя е толкоvа красиvа и е постигнала многу не6та.Пее много хубаvо и играе във хубаvи филми осvен тоvа е suuper красиvа :-)

bboy_bunker
12-15-2007, 13:11
Ami Botev i Levski nemogat da budat idoli na nqkoe krasivo i savremenno feshun mace nali ? extreme_ kakvo protiv Paris ima6 mili4ka :( Тя е толкоvа красиvа и е постигнала многу не6та.Пее много хубаvо и играе във хубаvи филми осvен тоvа е suuper красиvа :-)

и аз си правя труда да обяснявам...

Ami HoRa ни6тО прУтиФ nqмЪм за ПъРиС Х1лтЪн феЕеее тя е superскЪъъ :pPppPppP~~~~~

elitoo``
12-15-2007, 13:18
](*,) ](*,) За бога **kissable** замълчи!Неадекватна ли си не те знам,ти си ебаси плоскоумното същество!

Briseis
12-15-2007, 13:22
Да имаш идоли е глупаво.
Да не отдаваш значение на парите също е глупаво.

Нямаш пари - нямаш и дом, и храна, и дрехи. Без пари на практика нямаш и живот.

Живеем в суров капитализъм. Който е малко по-умен, по-находчив и по-приспособим е достоен за уважение.
Като човек може да си 0 и пак да си постигнал много и да всяваш респект.
И наистина, кой образован и способен човек ще си стои на гъза и ще мисли, че духовното не зависи от материалното.

За да станеш добрия, човека, който помага и дава, преди трябва да си бил агресивен, да си мачкал и тъпкал, да си угаждал. Така се стига до определено ниво, когато на теб ще слугуват и когато вече може да си позволиш да даряваш.

bungle
12-15-2007, 13:29
"Трябва да сме животни за пред хората и хора за пред животните, ако искаме да оцелеем"

Така казва един мой приятел..

Blacklisted
12-15-2007, 13:34
Някой да е казал, че парите не са важни? Просто не са най - важни.

_showy_
12-15-2007, 15:26
Някой да е казал, че парите не са важни? Просто не са най - важни. Така е. Обаче са в челната позиция.
Какво му трябва на един човек...?
На мен лично ми трябва любов, спокоен живот, приятели и.. пари.
Мисля, че всяко едно човешко същество се нуждае от тези неща. Първите 3 са ясни. А от пари се нуждаем, за да се храним най-малкото. Не може само ябълки от дръвчетата да хрупаме.


Да имаш идоли е глупаво.
И на мен ми се вижда глупаво.
Аз лично нямам идол.. Не смятам, че трябва да подръжавам на някои или пък да целя да направя същото като него...

pykankata
12-15-2007, 17:45
exploitedteen написа:
не ми пука...

всеки може да следва такъв модел на поведение, какъвто иска... :

Прогрес му се вика на това


аЗ сЪм НаПъЛнО сЪгЛаСнА с нЕя :-P :grin: :grin: :D

bboy_bunker
12-15-2007, 18:29
от всичко дотук разбрахме, че е прогресивно да простееш на мах, да се интересуваш само от пари и да не те "еня" за "тия там тъпаци", дали живота си за българската свобода...

Saymon90
12-15-2007, 19:04
Като припомняте за велики дейци и сочите другите с пръст, не изтъквате себе си. Тръгнали сте да мрънкате, че никой не бил като Ботев и Левски - ами защо не съберете чета с/у крадците в министерството (а.к.а. цялото министерство)? Защо не започнете активни действие с/у това, което е нередно във вашите очи? Просто в днешното общество това е невъзможно. И това не е изцяло негативно - ако всеки започваше малки възстания и т.н., за да защитава идеалите си, независимо какви са те, мисля, че България пак нямаше да е особено приятно място за живеене.

И, не, човек не може да бъде щастлив без материалното. Може да не си милионер, но има едно финансово положение, до което трябва да стигнеш, иначе просто няма как да живееш пълноценоо, имайки предвид, че плащаш ДОРИ и за да пиеш вода.

За идолите (да си дойдем на темата) - хората наистина не умеят да ценят качествените неща. Няма нищо лошо да слушаш музиката, която вие плюете. Лошото е, когато слушаш само нея. Лошото е, когато се изсмееш на идеята да се отиде на театър и да кажеш, че за тези пари ще отидеш на мач. Лошото е, когато най-близкото до книга, което си прочел в живота си е Хай Клуб. Мисля, че разбирате какво имам предвид...

-- Ох, нямам нерви за повече. Следва продължение... :-D

Blacklisted
12-15-2007, 19:10
^ Мисля, че това е първият път, в който съм съгласен с теб :)

Blab
12-15-2007, 19:14
Аз искам да стана принцеса, какво знаете вие.
Уилям да ме чака. :-D

Нямам идоли, но определено има хора, които уважавам. Хората се мерят, според делата им, нали така. Да, днес няма воини, рицари... , но има достойни хора, успяващи в сферата си.

love_only_one_boy
12-15-2007, 19:21
^^По комунистическо време ли?
Аз друснах едно дунавско на първото клипче даже :D :D
a така!! :D Емиии и да прайте и да не прайте теми.. тва е положението!! Ще има ВИНАГИ емоу-кидз :D чалгари фешънии ии така и такааа. Ще има и хора които ти казват,че няма да се разчувстват нито на 1 нито на 31 клип 8-) . А ще ги има и такива като тебе (създателя на темата) които ще се възмощават и възмощаваа!! Съжалявам мн..знам че ако не са били тези хора сега щяхме да духаме на някой турчин пфф... Амаа какво да направя имам си др..идоли (както казваш ти) а и всеки някъде в себе си уважава Ботев,Левски... :wink: Не се впечетлявай толкова от днешната младеж!! И по-точно от идолите ни!! Такива сме и такива ще си ост!! :wink: Май се поолях с тоя пост ама карай :D

Boot
12-15-2007, 19:23
Да, днес няма воини, рицари... , но има достойни хора, успяващи в сферата си.

Като не си намерила рицар, не значи, че няма ;)
Рицари има :-|

Decu
12-15-2007, 19:51
^^Нима няма такива хора?

bboy_bunker
12-15-2007, 20:01
искам да питам нещо, след като парите не са никакъв мотив и изобщо не представляват нищо...

автора на темата би ли се отказал от всичко земно и да се отдаде на духовен покой, смирение и борба с несправедливостта??честно казано мислил съм над това... и рано или късно ще го реализирам :)

бих се отдал изцяло в лоното на природата... да живея край гори и поточета и да си чистя зъбите с корени на трева... а когато видя емо кид, фешън и т.н. да се "боря с несправедливостта" и да му смачкам главата с приклад от стара черешова пушка :)

koalka
12-15-2007, 20:02
Не мога да разбера защо пък се захвана за Менсън...хаха.Това, че се облича еди-как-си и е развратен не му пречи да е творец, да прави хубава музика и т.н.На него не му пука как се облича явно.Както казаха по-горе - всеки има право да му бъде идол, който иска...Защо толкова се впрягаш, че на някой му е идол Менсън или пък Азис?Какво значение има за теб?Поредния, който изразява възмущението си...а всъщност няма за какво.Едни се възхищават на едни, други на други...
Относно идоли - нямам идоли.Възхищавам се на хора като Левски, Ботев и други герои на България.

bungle
12-16-2007, 06:11
Менсън пък трябва да е благодарен на Трен Резнър, че така хубаво му оправяше албумите и го продуцираше. 8-)

tuka6na
12-16-2007, 08:09
честно казано мислил съм над това... и рано или късно ще го реализирам :)

бих се отдал изцяло в лоното на природата... да живея край гори и поточета и да си чистя зъбите с корени на трева... а когато видя емо кид, фешън и т.н. да се "боря с несправедливостта" и да му смачкам главата с приклад от стара черешова пушка :)
Същински Дон Кихот.Че и Тарзан в същото време.За да се бориш или налагаш каквото и да е ,трябва да имаш последователи .Иначе е смешно и безмислено,защото един глас не е глас.А за 'лоното на природата' дано знаеш какво говориш.
Цел?На мен ми трябват само здраве ,щастие...любов(нека спада към щастието),другото се купува.
Идоли нямам.Идола е някой друг все пак,и по какъвто и начин да го следвам аз си оставам аз,а живота-мой.
За Левски?Няма 'последователи' в днесшно време?А някъде да си чел/видял/чул,че цял народ робува на историята,така ,че всяко следващо поколение е копие на предишното ,последователи на свой освободител,водач и тн?Важното е ,че това име,както и много други са незаличими от историята ни,и не би трябвало да има българин,който да не знае на какво се дължи това което сме днес.
:neutral:

bboy_bunker
12-16-2007, 09:39
не би трябвало да има българин,който да не знае на какво се дължи това което сме днес.
:neutral: [/size][/color][/i]ЕВРИКА !

От 4 страници се намери някой, който да разбере за какво иде реч...

П.П. Само да ти кажа, че не е нужно за всяко нещо да имаш последователи :)

Saymon90
12-16-2007, 18:41
бих се отдал изцяло в лоното на природата... да живея край гори и поточета и да си чистя зъбите с корени на трева... а когато видя емо кид, фешън и т.н. да се "боря с несправедливостта" и да му смачкам главата с приклад от стара черешова пушка :)
Добре... а аз бих станал джудже, за да остана на саме със Снежанка... за съжаление и двамата знаем, че желанията ни няма да се реализират и няма да ни се наложи да го докажем, следователно няма проблем да го пуснем във виртуалното пространство без страх, че ще изглеждаме неубедителни. Е, поне моето желание е такова - твоето определено е неубедително... и смешно :) Ти, както и аз, както и всички останали юзери, знаят, че това ти изказване е напразно хабене на клавиатурата.

brain_stew
12-16-2007, 19:40
бих се отдал изцяло в лоното на природата... да живея край гори и поточета и да си чистя зъбите с корени на трева... а когато видя емо кид, фешън и т.н. да се "боря с несправедливостта" и да му смачкам главата с приклад от стара черешова пушка :)
Добре... а аз бих станал джудже, за да остана на саме със Снежанка... за съжаление и двамата знаем, че желанията ни няма да се реализират и няма да ни се наложи да го докажем, следователно няма проблем да го пуснем във виртуалното пространство без страх, че ще изглеждаме неубедителни. Е, поне моето желание е такова - твоето определено е неубедително... и смешно :) Ти, както и аз, както и всички останали юзери, знаят, че това ти изказване е напразно хабене на клавиатурата.

Що пък да е неубедително?!Не мсилиш ли, че днешното поколение може би мечтае за спокойствие, тишина, някъде далеч от товара на града...
Вярно, преувеличено е това да си чисти зъбите с коренчета от трева...и все пак, някоя хижичка или бунгало високо в Родопите....звучи добре нали?!
И говоря от личен опит, защото съм родом то Смолян и имам вила над града...обожавам спокойствието там и е много вероятно да се преместя там по някоето време...така че не звучи нито смешно нито неубедително неговото изказване!Даже напротив...

NSDAP
12-16-2007, 19:41
Гьобелс...........

bboy_bunker
12-16-2007, 20:40
И какъв е смисълът от това? Какво се опитваш да докажеш?

bboy_bunker
12-17-2007, 07:25
Такова понятие "стари ценности" за пръв път чувам...

bungle
12-17-2007, 07:48
Ленинград са ми идоли :o
Шнур е мноо' арен. :|

bboy_bunker
12-17-2007, 07:59
а аз всеки път като говоря с баба ми и дядо ми и забелязвам, колко са различни ценностите ни... :)

Ако прочетеш някоя книга на Талев и ще ме разбереш по-добре :)


книги на Талев съм чел..

аз имах предвид общочовешки ценности, а не такива от типа на патриархалното семейство и прочие..

За мен доброто, честността и уважението към някои личности не е нищо остаряло и не смятам, че трябва да сме аборигени.. Това за природата го казах в друг контекст, а именно, че бих предпочел по-спокойния живот от шумния, но това е друга тема...


Кажи тогава кои ценности са остарели ?

sexx_na_exx
12-17-2007, 08:01
аве ти си за гората ве :x
как си мислиш че ша живееш без компютър и свестна храна и забавления бе :x
на бас че ша изперкаш на втория ден

bboy_bunker
12-17-2007, 08:16
Ти не ме мисли мен как ще живея БЕЗ КОМПЮТЪР.. хаха.. майка ти и баща ти също не са имали компютър.. те как ли са живелии.... ух...

8-) 8-) 8-) 8-) :lol: :lol:

**kissable**
12-17-2007, 08:23
Ami da,naistina 6te ti e trudno bez zabavleniq.Pak i nevqrvam 4e 6te ujivee6 ako izbqga6 ot grada i otde6 v gorata ili planinata :)

bboy_bunker
12-17-2007, 08:24
ако имам една шундра като тебе да те клецам по цял ден 'ич няма да ми е скучно 8-)

пп ето ти го заваблението 8)

DisciplineAndOrder
12-17-2007, 08:36
Ami Botev i Levski nemogat da budat idoli na nqkoe krasivo i savremenno feshun mace nali ? extreme_ kakvo protiv Paris ima6 mili4ka :( Тя е толкоvа красиvа и е постигнала многу не6та.Пее много хубаvо и играе във хубаvи филми осvен тоvа е suuper красиvа :-)

:shock:

Иначе няма нищо лошо в това да имаш идол,макар че според мен е доста тъпо.
Има лошо в това Азис да ти е идол. (:

bboy_bunker
12-17-2007, 08:36
Ти не познаваш такива, които да не се прекланят пред гореизброените.. аз пък съм виждал такива, които дори не са чували имената им... Излез на улицата и попитай някой "Какво е направил Ботев или Левски за България" и най-вероятно ще ти отговорят "Не знам, не съм оттук.."

иначе за другото съм съгласен..

Special K
01-18-2008, 13:00
Аз се водя българка, но не се прекланям пред Ботев, Левски и т.н.
Безразлични са ми..... :neutral:

BioX
01-18-2008, 22:49
az imam 3 idola
paul wall >toq ot lqvo> http://www.dirtygamez.com/images/h10.jpg
lil flip> http://www.trillsouth.com/blog/wp-content/gallery/PlayNSkillz/Lil%20Flip%20and%20Pimp%20My%20Wheelchair.jpg
& lil scrappy> http://a4.img.v4.skyrock.com/a42/gunitsoldier7614/pics/536029109_small.jpg

BioX
01-19-2008, 04:58
az imam 3 idola
paul wall >toq ot lqvo> http://www.dubshop.com/assets/images/dub47_paul_wall_cover%20(1).jpg
lil flip> http://www.trillsouth.com/blog/wp-content/gallery/PlayNSkillz/Lil%20Flip%20and%20Pimp%20My%20Wheelchair.jpg
& lil scrappy> http://a4.img.v4.skyrock.com/a42/gunitsoldier7614/pics/536029109_small.jpg

Изпаднал бял негър, срам ме че си ми сънародник :-# Н'екфи маймуни
ave mal4i tam nacist gaden.
+ tova ediniq e bql :P

rakiQ
01-19-2008, 06:42
http://a808.ac-images.myspacecdn.com/images01/45/l_6754bdf72ffe249deeb166a3e4c9106f.jpg
http://a102.ac-images.myspacecdn.com/images01/97/l_4a039b3eb7f92e0538dbf4d7aa73ef75.jpg
http://a930.ac-images.myspacecdn.com/images01/65/l_25db836ce5e12c18bb78027176c638a9.jpg
http://b2.ac-images.myspacecdn.com/01114/29/93/1114673992_l.jpg
http://a346.ac-images.myspacecdn.com/images01/65/l_1b946569102a416431e17c6686c6bb31.jpg
http://a920.ac-images.myspacecdn.com/images01/97/l_df8f3ef31e0818a36033534a1a1f46df.jpg
http://a683.ac-images.myspacecdn.com/images01/20/l_b548401aa00a72cfc6248055fced2b32.jpg

и
http://www.everygeneration.co.uk/BluePlaquespics/BobMarley.jpg

HexGirl
01-19-2008, 13:22
ne e vajno kak izglejda idola ti vajnoto e poslanieto koeto nosi za6toto sega za da 4uqt nqkoi trqbva parvo da go zabelejat i na4ina po koito se predava poslanie kam nas ve4e e drug nima sega ako nqkoi 4etnik se razkre6ti na ulicata na urajie nqkoi 6te go 4ue nadali idolite na horaa sa otrajenie na samite tqh