PDA

View Full Version : Проблем с фитнеса :((



{Adrenalinka}
12-15-2007, 20:20
Знам че вече има много постове с диети и упражнения но моят случай е малко по различен. :( От доста време,можеби година започнах с диетите и лятото ми беше ок бях 52-53 кг(166 съм висока за инфо) освен диета и бягах,но предположих че зимата няма да мога да я карам само на плодове и зеленчуци и затова октомври месец започнах да ходя на фитнес.До тук всичко ок,бяха ми казали че ще кача 3-4 кг отначало и след това(до 2 месеца) ще ги сваля.Но уви.... още не съм ги свалила а вече станаха 2 месеца и нещо :cry: Какво да правя...да спирам ли фитнеса исках да си поддържам теглото,а то ко стана качих....и другото което е имам чувството че краката ми са станали по дебели ](*,) Моля помогнете....

trg_ahmed
12-15-2007, 20:26
Какви упражнения правиш във фитнеса?

koalka
12-16-2007, 07:21
Да, има значение какво правиш, защото може да си качила мускулна маса...затова да ти се струват дебели.

{Adrenalinka}
12-16-2007, 08:00
Еми отначало за загрявка стоях по половин час на колелото на степен трета след това минавах уредите за крака(външен и вътрешен мускул)в серии 2 по 100 на всеки и с тежест 3 кг мисля,след това редувах уреда за ръце там 4 серии по 20 на най ниската тежест,2 серии по 50 коремни преси и различни упражнения с гиричките повечето от които за паласки(казаха ми че часовника ставал и за страничен мускул) и за ръце и гърди по малко,след това стоях около 10-15 мин на пътечката и завършвах тренировката с 30 мин на крос тренажара.Но последната седмица разбрах че от колелото се разширявали бедрата и го изключих от тренировката си.Сега започвам и завършвам с по 30 мин на крос тренажора иначе останалите упражнения си ги правя само понамалих силовите за крака на половина.....общо взето тва е :(

Canis_Dirus
12-16-2007, 15:32
нищо не правиш

momchence_89
12-16-2007, 17:40
Според тебе къде по точно си качила тези кила в коя част от тялото ??

Fr3aky
12-16-2007, 18:45
Еми отначало за загрявка стоях по половин час на колелото на степен трета след това минавах уредите за крака(външен и вътрешен мускул)в серии 2 по 100 на всеки и с тежест 3 кг мисля,след това редувах уреда за ръце там 4 серии по 20 на най ниската тежест,2 серии по 50 коремни преси и различни упражнения с гиричките повечето от които за паласки(казаха ми че часовника ставал и за страничен мускул) и за ръце и гърди по малко,след това стоях около 10-15 мин на пътечката и завършвах тренировката с 30 мин на крос тренажара.Но последната седмица разбрах че от колелото се разширявали бедрата и го изключих от тренировката си.Сега започвам и завършвам с по 30 мин на крос тренажора иначе останалите упражнения си ги правя само понамалих силовите за крака на половина.....общо взето тва е :(

Наистина нищо не правиш. В залата ти няма ли инструктор до който да се допиташ? Аз тренирам от няколко месеца така че надали бих могла да ти дам особенно компетентен съвет, но мисля, че натоварването при тренировката ти е недостатъчно. Раздели си дните, в които ходиш на фитнес, в натоварване на различни мускулни групи. Един ден за горната част на тялото (ръце, гръб, корем) и друг за долната част (крака, дупе) (всичко това е примерно!), така тренировката ти би била по-ефективна, поне според мен. Всеки път, когато усетиш, че натоварването при дадено упражнение ти идва леко, вдигай килограмите, защото иначе мускулите привикват към него и ефект почти няма. Мисля, че при уредите за вътрешна и външна част на краката би било по-добре да правиш по-малко повторения 15-20-25 в 3-4 серии, но с повече килограми 20-25 примерно. Никъде в програмата ти не видях да фигурира лег пресата (уред, на който лягаш и с краката си избутваш нагоре тежести), а тя също натоварва добре краката. На нея също можеш да правиш по 3-4 серии с 15-20 повторения. Започни с 20 килограма и постепенно увеличавай. Аз лично не съм забелязала краката ми да са станали по-обемни от тези упражнения. НО всичко си е строго индивидуално. Според мен е най-добре да се допиташ до инструктор. Той би ти казал кое е най-подходящото за твоя тип тяло. Все пак не забравяй правилния хранителен режим, той е от решаващо значение за килограмите. :)

Apostola
12-16-2007, 19:44
Абе я не се излагаите. Как ще прави лег преса бре това се прави от хора на по 20 години защото костите са втвърдени, има упражнения, които не може да се правят дори и с малко килограми опасниса. Правят се 4 серии с повече повторения с малко килограми за оформяне а не 4 х 10 с максимални килограми, това се прави за натрупване на мускулна маса.

Може от колелото да си натрупала маса и за това краката да са ти по-дебели

Canis_Dirus
12-16-2007, 19:50
Апостола, бе то маса и с 20 и с 200 повторения можеш да правиш. Най-големите крака имат кънкьорите - скоростно пързаляне. Само че при тях има различна интензивност. Ако нормален тренираш с 85% от макса прави тройка, то кънкьора може и 30 повторения да направи. Броя повторения не влияе на оформянето. Мускула няма вграден брояч.

Fr3aky, 12-15 повторения според бодибилдърите са перфектни за маса на кракта, който регират по-добре на такъв диапазон повторения, от колкот на 6-8.

Вместо машини - да вземе да тренира със свободни тежести. Мултиставни упражнения с повторения до 5. Така държи хипертрофията минимална и калорииния разход голям.

Натоварванетро може да се варира по много начини - не само интензивност, а също обем, плътност.

{Adrenalinka}
12-16-2007, 19:53
Офф объркала съм за тежестите.... :-D имам предвид не 3-4 кг а 3-4 тежести а мисля че едната беше 5 кг емии фитнеса в който ходя е сравнително нов и още няма инструктор....а по въпроса за този уред за краката,не го използвам поради простата причина че го няма.А въпроса за напълнявянето,мисля че съм качила в крака.....единственото хубаво е че поне съм ги стегнала,но все пак започнах фитнеса защото исках и да отслабна но.... [-(

Apostola
12-16-2007, 20:00
Минимални повторения са от 6 до 8 с големи тежести а максималните са 15. То е логично, че ако прави 200 повторения ще се натрупа маса.
Ето една тренировка за отслабване http://www.bb-team.org/workout/1323

Canis_Dirus
12-16-2007, 20:02
Минимални повторения са от 6 до 8 с големи тежести а максималните са 15. То е логично, че ако прави 200 повторения ще се натрупа маса.
Ето една тренировка за отслабване http://www.bb-team.org/workout/1323
Минималното повторение е 1. Ще натрупа маса, ако се храни адекватно.

{Adrenalinka}
12-16-2007, 20:06
И все пак значи добре съм направила че съм махнала колелото ? И да попитам сега ще успея ли да си върна предишните крачета щото преди бяха по слабички,а ако ли не какво да направя за да го постигна :?

Apostola
12-16-2007, 20:14
Минимални повторения са от 6 до 8 с големи тежести а максималните са 15. То е логично, че ако прави 200 повторения ще се натрупа маса.
Ето една тренировка за отслабване http://www.bb-team.org/workout/1323
Минималното повторение е 1. Ще натрупа маса, ако се храни адекватно.

Искаш да кажеш, че ако не се храниш адекватно не можеш да трупаш мускулна маса. Не те рабрах
Ако е така ще ти кажа че си зависи до човека.
А това с минималното повторение ако е 1 минимума има ли смисъл да се ходи на фитнес тогава.

{Adrenalinka}
12-16-2007, 20:28
И все пак ??

Canis_Dirus
12-16-2007, 20:34
Искаш да кажеш, че ако не се храниш адекватно не можеш да трупаш мускулна маса. Не те рабрах
Ако е така ще ти кажа че си зависи до човека.
А това с минималното повторение ако е 1 минимума има ли смисъл да се ходи на фитнес тогава.
Мда. Хрането е много важно. Само на начинаещ му е възможно да натрупа мускулна маса при отрицател калориен баланс, като едновременно свали мазнини.

Ам, ако си трибоец, или друг силов атлет и целта ти е максимална сила, ще тренираш с ниски повторения и често ще изпълняваш сингли (1 повторение). например олимииските ни щангисти правят средно по 2,2 повторения на серия. Естествено броя на сериите е по-голям. Малък до среден обем и ниска плътност

Тоест, ако търсиш главно хипертрофия ще се придържаш към един обем от около 25 повторения (например 3х8; 5х5), средна интензивност (70-85%) и почивки около 90 секунди. от там се изчислява и плътността. По-голяма плътност - повече хипертрофия.

Apostola
12-17-2007, 06:51
Съгласен съм за щангистите така е но нали темата е за фитнеса няма да ставаме щангисти :). Маса се трупа до известно време и после си в застой ако не приемаш хранителни добавки и не се храниш правилно. :smt006

TERLIKA
12-17-2007, 14:27
abe devoiche koi te izluga che kato xodish na fitness sh se stopqt kilata :-o iskash da otslabnesh ? tichaneto mu e maikata minimum 45 min dori ako mojesh 1.5 chasa poneje v purvite 30 min kakvoto i da pravish ne se otslabva
sled kato svurshish s tichaneto moje da napravish malko koremni presi za dopulnitelno izgarqne na kalorii .fitnesa e za tezi devoiki koito iskat da se STEGNAT ne da otslabvat tui che ako iskash da otslabvash ot koeto ne mislq che imash nujda nablqgash na tichaneto :wink:

{Adrenalinka}
12-17-2007, 18:54
Еми не съм дебела ноо искам да поотслабна а и аз не започнах фитнеса с цел отслабване аз си бях добре но ми се струва че сега именно защото го започнах ще ми се наложи да отслабвам...... :(

Schneeflocke
12-18-2007, 07:12
Защо препоръчвате на МОМИЧЕ силови упражниния? С малко повторения и много тежести. За изгаряне на мазнини се правят много повторения с леко натоварване - примерно: 100 с 2кг. А не 10 с 20 кг. Така тренират културистите, за да направят обемни мускули.
На авторката препоръчвам бягане на дълги разстояния. Забелязала ли си какви бедрени мускули има маратонците? Издължени, а не изпъкнали. Само че с бягане се прави и хубав релеф на корема. Лично аз мисля, че, ако можеш да отделяш по поне час на ден за бягане, можеш да изоставиш упражнениета за крака и корем. Може би нещо за облики, ръце и рамене. Но не гледай упражения за мъже - все пак си момиче и трябва да си търсиш програми за жени. А защо не пробваш аеробика или танци? Нещо по-женско...

Canis_Dirus
12-18-2007, 10:46
Снежинке, нищо вярно няма в това, което си написала. 2 повторения на 100 кг ще изгорят повече калории от 100 повторения на 2 килограма. Упражненията със свободни тежести и многоставни движения горят повече калории за по-малко време. Културистите НЕ тренират с големи тежести - те тренират с много изолиращи движения. Да си видяла културист да прави олимпииски движения, хибриди или комплекси?

Да си видяла маротаонец да има плочки накорема? Продължителните монотонни натоварвания не са най-доброто на сваляне на мазнини. Освен това дългите бягания са адски стресиращи за колянната става. Просто мнозинството от хората бяга неправилно (оставя крака да има контакт със земята пред тялото, а не под него).

Жените трябва да тренират както мъжете. Те никога няма да направят такива мускули поради тазличната биохимия на тялото.

Отслбването от свобдните тежести и то големите свободни тежести се дължи на едно чудо наречено EPOC Excess Post-exercise Oxygen Consumption.

Тренировка от 45 минути е напълно достатъчна

{Adrenalinka}
12-18-2007, 17:01
Schneeflocke aми харесвам фитнеса като спорт затова :) а и аз като започнах да тренирам не смятах да отслабвам мисля че 52-53 кг ми бяха добре но сега с тия последици....

Schneeflocke
12-18-2007, 20:10
Снежинке, нищо вярно няма в това, което си написала. 2 повторения на 100 кг ще изгорят повече калории от 100 повторения на 2 килограма. Упражненията със свободни тежести и многоставни движения горят повече калории за по-малко време. Културистите НЕ тренират с големи тежести - те тренират с много изолиращи движения. Да си видяла културист да прави олимпииски движения, хибриди или комплекси?

Да си видяла маротаонец да има плочки накорема? Продължителните монотонни натоварвания не са най-доброто на сваляне на мазнини. Освен това дългите бягания са адски стресиращи за колянната става. Просто мнозинството от хората бяга неправилно (оставя крака да има контакт със земята пред тялото, а не под него).

Жените трябва да тренират както мъжете. Те никога няма да направят такива мускули поради тазличната биохимия на тялото.

Отслбването от свобдните тежести и то големите свободни тежести се дължи на едно чудо наречено EPOC Excess Post-exercise Oxygen Consumption.

Тренировка от 45 минути е напълно достатъчна

Но при продължителна тренировка по този начин ще направиш по-обемни мускули. Лично ти написа, че силовите атлети тренират с по-малко повторения. Това момиче щангист ли искаш да го правиш?

За твое сведения съм виждала. Може и да греша, но това са плочки. Тя е златен медалист от световното 2005.
http://www.sportvox.fr/IMG/Paula_Radcliffe.jpg

Е, аз съм виждала доста мускулести жени.
http://www.eskimo.com/~erics/Olympia2k2/image026.jpg
Та, какво разправяше за биохимията?
А и не говорим за изцяло мъжка мускулатура. Факт е, че жените са привлекателни, когато са слаби, а не когато са мускулести. Самата авторка каза, че бедрата й са наедрели. Дори това да са мускули, пак не е красиво и я притеснява. Интересувала съм се именно от "женските" тренировки. Ако проявиш поне малко интерес, ще чуеш и прочетеш на доста места, че жените не трябва да тренират като мъже. Защото целта е различна.

Твоето "чудо" все още не е доказано. Някои изследвания показват едно, други - напълно различно нещо.

До авторката: Последиците се дължат именно на това, че тренираш като мъж. Потърси си жена-треньор, която не изглежда като Рамбо, и се консултирай с нея. Мъжете-треньори рядко са компетентни по този въпрос, таъй като повечето хора ходят на фитнес, за да трупат мускулна маса, и те са свикнали да препоръчват едни и същи неща. Пример: Един такъв експерт препоръча на приятеля ми да натовари абдуктера с определена серия за по-силни и обемни бедра. На мен ми предложи абсолютно същите упражнения за дълги бедрени мускули. Да ти звучи парадоксално?

Canis_Dirus
12-18-2007, 22:10
Снежинки. тежката тренировка не е задължително да е обемна. например повторения 1-5 резултират в много по-малко нарастване на мускулите от 20-25. Както вече казах - виж някоя кънкьор за скоростно пързаляне. Слабо натоварване и мнооого повторения - имат ОГРОМНИ крака.
Ако искаш да вадим научните изследвания ажи. нямам проблем.
90% от инструкторите по фитнес залите препоръчват едно и също. Аз някъде да съм споменавал абдуктор?

Ако толкова те интересува - няма тренивка спецаилно за мъже и специално за жени. За маса е нужен определн обем. За сваляне - отрицателен калориен баланс.

Моето чудо е доказано и то многократно. Питай гугъл за EPOC. А съвсем между другото нещата, които ги говоря са точно писани от жена, която не изглежда като Рамбо (може би щото не си бие по 3 инжекции тестостерон на ден като тази на снимката ти). Или понеже нещата са писани от треньорите на Джесика Биел, Джесика Алба и тн.

Даже на едно място в нета имаше тренировката на Хайди Клум. Присъстваха мърва тяга, клекове и всякакви такива гадни многоставни двиежения. Разликата е, че се тренираха в комплекс с голяма плътност.

Ако си мислиш, че някога някоя от пишещите тук ще стане акто тази на снимката - грешиш. Тая има повече тестостерон в нея от половината мъже във форума взети заедно. Нейната биохимия е изкуствена.

Az predlagam tova:
http://www.johnnycrosslin.com/viewer/images/036.jpg

П.П. Никой експерт няма да препоръча на никога абдуктор, адуктор или бедрено сгъване и разтгъване, освен, ако няма контузия и не се нуждае от възстановяване. Тези упражнения не помагат за нищ, освен безмислено напомпване с кръв, което не разултира нито в растеж, нито в отслабване.

Тренировката не винаги е с цел растеж. Може да е с цел повишен калориен разход, подобряване на метаболизма и тн.

Ама дай да говорим: от кого си чела и защо? Кой е подготвял? Къде и за кого е писал?

Аз чета от Chad Waterbury, Chris Shugart, C, Thibaudeau, Rachel Cosgrove, Jamie Eason, Alwyn Cosgrove, Charles Poliquin, Robert Remedios и тн.

Естесвено те може да грешат и да не заслужават отличията си и да подговтява грешно атлетите си.

sweet_glezla
12-19-2007, 04:06
MILI4KA OBARNI VNIMANIE NA TEMATA-NE NA DIETITE I VAPREKI TOVA SLABI I KRASIVI......DOVOLNA 6TE SI! :-)

Schneeflocke
12-19-2007, 06:30
да подговтява грешно атлетите си.
Пак питам, ти атлет ли подготвяш?
Вече знам какъв е проблемът. Ти просто харесваш по-мускулести жени. Лично аз предпочитам тези крака:http://ec1.images-amazon.com/images/I/41XobR6ac2L.SS500.jpg
На твоята изглеждат дебели. Да, виждам, че има линия като за мускул, нооооооо...

Не смяташ ли, че аеробните упражнения са по-подходящи от анаеробните? (Между другото, информирах се за "чудото" ти още първия път - то е следствие от анаеробни тренировки, при аеробните ефектът е минимален. Анаеробните развиват мускулите така, че да са подходящи за краткотрайни, интензивни натоварнания - вдигане на тежести, например. Аеробните, напротив, подготвят тялото за дълги, но относително ненатоварващи дейности, маратон, например.)

ПП: Това е последният ми пост в тази тема - вече ми е скучно. И двамата си имаме мнение, което очевидно няма да се промени, така че...have fun playinghttp://anikaos.com/0039-anime_kitties/anime_kitties-9791.gif Весела Коледа!

Canis_Dirus
12-19-2007, 08:12
Ем като искаш крака като на твойте снимки - дано си над 170 сантиметра и имаш къс торс и дълги крайници . иначе ...

Аеробните тренировки идват едва на 3-то място когато се отнася за загуба на мазнини. Преди това са metabolic resistance training, интервални анаеробни, едва тогава са интервалните аеробни, стандартните анаеробни и чат тогава идва продължителните мононтонни натоварвания. Причината е елементарна. Анаеробните тренировки (и особео интервалните такива) натоварват сърцето И мускулите. повишен ккалорин разход - по-бързо сваляне. запазване на муслите - много по-малък шанс да се върнат килограмите заради почти запазените калориини нужди.

Аеробните не развиват мускула, а го изгарят (особено маратона). Друг е въпроса, дали твоята маратонска бегаке не тренира и с тежести (за което съм сигурен). тренировката за издръжливост тренира сърдечната система и белите дробове - те отказват при много дълги натоварвания. Докато силовите (чисто силовите )тренировки отново не са насочени към мускулите, а към нерваната система. 15 годишно момиче има мускулната сила да повдигне половин тон. Но нервната ситема няма да позволи.

http://www.criticalbench.com/images/amanda-harris2.jpg
Това девойче е шампионка по силов трибой. Кляка със 120 килограма и е на 16 години. Тежи 48-50 кг. Нещо не е огромна ми се струва

А дали подготвям атлет. Ми то и Джесика Биел не е атлет, ама добре изглежда. А мацката на моята снимка е постигнала това за 6-7 години постоянство. Е толкова мускул очаквайте след 6-7 години натурални тренировки.