PDA

View Full Version : Ученически карти за градски транспорт



Saudade
12-16-2007, 10:37
Hello!

Ученичка съм в 12-ти клас. Тази година се прехвърлих на самостоятелна форма на обучение. От училището ми твърдят, че нямам право да си извадя ученичска карта за градски транспорт (особено при положение че работя...). Също така нямам и бележник...

Текстът по-долу е цитиран от сайта за софийски градскки транспорт и до колкото разбирам не е обозначено, че частните ученици нямат право да имат карти. направи ми впечатление, че във същият сайт се подчертава, че на студенти, които са на задочно обучение не се издават карти. Мисля, че ако това се отнасяше и за учениците, щеше да си пише...

Как разбирате следния текст?

"Право на преференциална абонаментна карта имат всички ученици в София до 20-годишна възраст включително, в училищата на територията на СО, фигуриращи в списъка на МОН и учениците от домовете за отглеждане и възпитание на деца лишени от родителски грижи.
Абонаментната карта се издава срещу лична карта и ученически бележник за съответната учебна година и актуална снимка."

Искам да попитам хора, които са или са били в самостоятелна форма на обучение, дали са им били издадени бележници през съответната учебна година и дали са имали право на карта.