PDA

View Full Version : нерво успокоителни



IzDiRvNiQ
12-16-2007, 19:04
здравейте.искам да ви помоля да ми предложите,ако знаете безвредно леко успокоително.аз съм иззползвам седатиф pc.то се продава в аптеките свободно и има лек успокояващ ефект.действа при нервно напрежение,тревожна напрегнатост.искам да кажете някое подобно което разбирасе е безвредно и сте използвали.искам да вметна че лекарството трябва да може да се използва при нужда,например при някоя напрегната ситуация,като седетифлблагодаря ви

AtMosFera
12-16-2007, 20:11
Kaто отидеш в аптеката ще питаш за глог,мента и валериан.Те са на едно,a и са на билкова основа,което е желателно за успокоителните.

NSDAP
12-16-2007, 20:23
Пии чай от билката маточина :wink:

Boot
12-16-2007, 20:25
Или просто валериан.
Или витамин Б или Б комплекс. Или Нюролакс (или Нюробекс беше?!)
Всякакви има - питай в аптеката :)

IzDiRvNiQ
12-16-2007, 20:59
благодаря ви за отговорите досега.за мента,голог,валериан сам чувал много пъти но не съм използвал.и искам да оточня че тези неща трябва да се продават свободно в аптеката без рецепта.и да са позволени и за младежи.да кажем деца в побертета.
а за тва Неуролакс това е много силно и се предписва от спихотерапевти ,не знам кой ти го е казал.

IzDiRvNiQ
12-16-2007, 21:02
както казах за мента,глог и валериан сам чувал.но кажете ми това не са хапчета май нали.пие се.икажете свободно ли го продават в аптеките.защото веднъж питах за валериан ама тая аптекарката не ми го даде.за възрастни каза че е.
кажи ми повечко за тва витамин б.или б комплех.мерси

NSDAP
12-16-2007, 21:03
Едва ли ще помогнат ГВМ.....Те са само временнио решение!

Boot
12-16-2007, 21:04
Мне, всъщност се продава свободно в аптеките и изобщо не е силно. От личен опит ти казвам, защото съм го пила. И много хора около мен са го пили.
Дам, не е силно, споко ;)

IzDiRvNiQ
12-16-2007, 21:15
вижте,мерси за отговорите,ама аз искам леки хапчета като хомеопатичните таблетки седатиф.те са безвредни.а тва неуролакс е като за лечение.незнам защо си го пила и дали.видях го в нета евтино е.ама не е за мен.ще беше хубаво ако е на билкова основа или нещо подобно.ама както казах изакм да го използвам при нужда.например ако ми предстои нещо и сам напрегнат.за това ви говорих за седатиф.мерси

theEXPLOITED
12-16-2007, 23:13
Kaле
ДА БЕ ДА..........ХАХАХА :) :) :) :) :booooomb:

Boot
12-17-2007, 07:34
явно и двете ги има, аз със сигурност съм пила Неуролакс, за другото - май не съм.

AvaLan4e
12-17-2007, 16:08
баси ако искаш ще ти кажа една книжка да почетеш колко е вредно успокоителното как действа на нервите и не се препоръчва за склонни към самоубийство демек депресия хора. човече незнам защо докторчетата така се ебават с пациентите си. пий боза и яж хляб. и сладкото вдига настроените, но никакво кафе.

WILD__BOY
12-17-2007, 16:20
пий една водка
една мастика
и ела да те натупам :D на колко си ? 14? 15? кви нерви те тресат? нямаш с какво да изхраниш 3те си деца или мъжа ти те пребива от бой и препива със спирт?! :---)

RAWRRR
12-17-2007, 16:25
баси ако искаш ще ти кажа една книжка да почетеш колко е вредно успокоителното как действа на нервите и не се препоръчва за склонни към самоубийство демек депресия хора. човече незнам защо докторчетата така се ебават с пациентите си. пий боза и яж хляб. и сладкото вдига настроените, но никакво кафе.

Да бе,пий боза,яж хляб..после стани 100 кила ио няма да имаш никаква депресия около външния си вид..

Сладкото вдига настроението,но не винаги,главната причина е защото при някои хора задейства отделянето на хормоните на щастието - серотонин и ендорфин.Лично на мен ми действа депресиращо,защото съм бивша анорексичка и булимичка..

Общо взето тези методи не са за суетни хора..

Неуробекс е комплекс от витамини,аз го пия,понеже имам вродена анемия (бета таласимия),какво общо има това с успокояването?

Единственото,за което съм съгласна от изброените по-горе е ВАЛЕРИАН,той е безопасен и с успокояващо действие.

Ако ти е по-сериозен проблема мисля,че вършат работа и Валидол и Диазипам , но те не са предназначени за хора с ниско кръвно,защото го свалят,поне майка ми е хипертоничка и ги пие,с рецепта,винаги когато й изправям косите.

AvaLan4e
12-17-2007, 16:47
Пия боза и се тъпча с шоколад. Ако ядеш само тях не дебелееш. Ако искаш нямам против да се убедиш лично. Надебеляването идва само ако прекалеиш. Аз не съм казвала нещо такова по време на депресиите е добре да се спазват графици и всичко да е тип топ. Аз препоръчвам хранителния режим.

RAWRRR
12-17-2007, 17:22
Много полезен "хранителен режим",препоръчваш..хляб и шоколад.

Виж сега ще ти го обясня максимално просто.
Вените или артериите предтсвляват тръбички,по които има "джобчета" ..в тзи джобчета,ако не се храниш здравословно (като например злоупотребяваш с шоколада,хляба) се събира холестерол.Той пълни джобчетата,и така ограничава пространството във вената.Кръвта ,която трябва да мине от там се "затруднява" заради малкото пространство и това води до увеличаване на кръвното налягане.
Представяш ли си да си на 25 и цял живот да си ял джънки фууд и да имаш хипертония и постоянно да се притесняваш дали няма да събереш систолната и диастолната граница и да колабираш..или пък недай си,боже,да ти се образува тромб от холестерола,да заседне на някое място и да получиш инфаркт?!!!!!!

Знам,че това което говоря е преувеличено,но мисля че е тъпо да й даваш съвет за здравословен проблем,като я вкарваш в друг.

Най-малкото което може да й се случи,което лекувам аз в момента от прекаленото си нездравословно хранене е проблеми с косата.
Шоколада стимулира омазняването на косата-това от друга страна себорея,а това води до косопад,който е изключително упорит и трудно лечим.

Freeminded
12-17-2007, 22:13
Не се занимавай с лекарства без да са ти предписани от лекар! Някои имат силно пристрастяващ ефект. Ако търсиш леко успокояване пуши трева.

Blacklisted
12-17-2007, 22:16
Срещу нерви Hatebreed :smt029

oTPoBHa
12-18-2007, 08:53
затова- КАЛЕ!

нема ви пука за нищо- курса на долара, косопад, хигиена, напрежението между Северна и Южна Корея, тия бръснати момчета, които се приближават към теб с вериги, синьото такси и т.н.

Кале! :smt003


калеее тарадарадарааа затова калееееее си лъхнииии и за нищо не мислиии гммммфхфхфхгагахаа аре ся стига и песен ми хрумна даже ;Д

IzDiRvNiQ
12-18-2007, 09:36
еи хора а някои знае ли не6то пове4е за хап4етата валериан.даите малко пове4ко информация.знам 4е е безвредно и 4увам само добри не6та за него.ама кайете не6то пове4е за него.при нужда ли се пие.

theEXPLOITED
12-18-2007, 15:48
Заеби тия успокоителни,помъчи се малко,научи се на самоконтол......толкова ли много си изнервен?Какво пък всеки от нас понякога се нерви такъв е живота мани тия хапове гадна работа са,не знаеш какво можеш да си навлечеш на главата!

RoyTheReaper
12-18-2007, 16:54
Що ми се струва, че нямаш нужда от тия успокоителни? Какво толкова ти е напрегнато, че да не може да го преодолееш без хапове?

Иначе моето лекарство е... биричка! :smt006

theEXPLOITED
12-18-2007, 17:20
Що ми се струва, че нямаш нужда от тия успокоителни? Какво толкова ти е напрегнато, че да не може да го преодолееш без хапове?

Иначе моето лекарство е... биричка! :smt006
Да твоето лекарство помага многооооооо :smt006 :smt006 :smt006 :smt006 :smt006 :smt006 :smt006 :smt006 :smt006 :smt006

IzDiRvNiQ
12-20-2007, 09:42
вижте бе хора.всеки 4овек си има проблеми,аз не исакм да се тровя сас некакви силни успокоителни.вав вапроса ми сам написал то4но 4е осакм да са безвредни тия хап4ета.и такива има.не напразно дадох за пример седатиф-то е хомеопати4но.вийте сега всеки 4овек е изнервен понякога.някои са по притеснителни и т.н.аз не сам единственият които иска да взима такива хап4ета.за това жи питам и аз валериан-тои е безвреден.и ако изнаете ми изброете-пак повтарям ьап4ета които може да се взимат когато има6 нужда.за това ако знаете кайете-ама сериозно.мерси

RoyTheReaper
12-20-2007, 18:09
Относително нормално е някои хора да имат нужда от такива. Но това са големи хора с реални проблеми. Влизаш в тийн форум, следователно си в или около тийн възрастта. Много малко хора на твоите години имат такива проблеми, че да взимат успокоителни. Не че няма, но са толкова малко, че почти съм сигурен, че просто се филмираш.

HexGirl
12-20-2007, 18:48
mi menta glok i valerian e slabo ospokitelno na bilkova osnova moite roditeli go piat ne e vredno i e baz recepta bilkovo e zeleno e i meri6e gadno :D

macy_day_parade
03-27-2010, 09:13
затова- КАЛЕ!

нема ви пука за нищо- курса на долара, косопад, хигиена, напрежението между Северна и Южна Корея, тия бръснати момчета, които се приближават към теб с вериги, синьото такси и т.н.

Кале! :smt003

Ахахаххаха :razz:

aninko
03-27-2010, 09:37
Защо изобщо трябва да прибягваш към успокоителни ? Я по добре се хвани нещо да правиш когато ти е нервно ,изчисти у вас или побягай малко в парка .Физическия труд е най-полезен в такива ситуации,после няма и да се сетиш ,че ти е нервно.

shephard
03-27-2010, 10:40
Взимай ривотрил. 8)