PDA

View Full Version : Всичко е толкова нагласено... + интересна история.



PankO
12-16-2007, 18:31
Който ме познава, в смисъл, че са му направили впечатление постовете ми, ще е подготвен, че поста ми ще е 18718 реда.

Обичам да обичам. Обичам и да съм влюбен.
Когато съм влюбен мисля за някоя по цял ден. Приятно ми е :)
Цял ден си мисля и се усмихвам. Без значение колко работа имам или колко имам да уча. Аз знам, че тя е някъде там, прави нещо и просто нямам търпение да се видим отново. Може би дори и да се целунем :)

Проблема е там... Проблема е в обичането.
Как можеш да обичаш някой?

Ходих до София, от Варна съм, преди 2 дена.
Във влака гледахме филма Звезден прах - Stardust.
От филма ми направиха най-голямо впечатление две реплики. Едната беше "И с какво тя ти показва своите чувства?" Пита главната героиня, а главния герой отговаря - "Само да я видиш и всичко ще разбереш!" усмихвайки се замечтан...
Проблема е, че никой не може да види "неговата любов на живота" през неговите очи.
И не е само при него така!
Вече... 2 години, и повече, харесвам едно момиче, като просто се чудя кавко харесвам в нея.
Изписал съм толкова много теми за нея тук! Че просто не мога да се начудя на себе си... Ето - даже сега пиша за нея... Една приятелка наското ми каза - Задавам ти въпроси за нея, защото знам, че ти харесва да говориш за нея.

Е, този път ще разкажа и една история :) - по-точно пътуването на отиване към София.

Но преди това да си сложа тезата - Всичко е толкова нагласено...
Защо обичаме някого? И защо той ни обича?
В Стардуст казват - Всичко, което искам да знам е, че искаш да вземеш сърцето ми и че чувстваш същото като мен, и съм готов/а да ти дам всичко! Не искам да ми доказваш чувствата си към мен като ми носш паднали звезди или ми даваш еди си колко пари(пръстен от еди си кой град).
Да, ама 90% от хората, които познавам са... толкова материални, хух.

Е... качваме се във влака. И в купето ни има двама млади господа (18-20 години) и една дама.
Аз с двамата ми приятели сядаме и си продължаваме разговоря от отвънка.
Започнахме да говорим за това кой-какво чете в момента.
Занимавам се с мениджмънт и чета книжки за комуникация. Похвалих се, че чета Въпроси и Отговори, но ми е доста тежка. Не я схващам цялата, така се чувствам. Но каквото схвана е наистина много ценна информация. Книжката е предназначена за адвокати, но аз непрекъснато се чувствам се едно съм в съдебната зала.
Та... въпросната дама, която беше в купето, ме хареса. Мяташе ми погледи и като я поглеждах се усмихваше едно такова небрежно и срамежливо :) премигвайки разсеяно :D
Знаейки, че ме харесва - реших да я накарам да се отпусне.
Извади да хапне бисквити Траяна, леле как ги обичам с мляко :D, а аз си бях гладен :) и си взех неколкократно за да я накарам да се отпусне.
После пуснахме да гледаме стардуст :) и след филма един от господата си тръгна. Попитах дамата дали може да седна до прозореца, където тя седеше и тя ми разреши. Сега - 1во обичам да гледам презпрозореца, 2ро - търсех си място по-близо до нея.
Знам, че въпросите, любопитството към другия и комплиментите градят мостове между хората и започнах да и задавам въпроси, но уместни и плавни така, че да и е удобно и интересно да разказва.
След време я помолих да махнем преградат между нас, за да мога да си опъна краката. След още малко тя се и облегна на мен :)
Наскоро пак преживях раздяла :D (хаха, който ми знае постовете определено ще се смее в момента :)) - ти зарежи другото ами по-бившата заради която напуснах бившата накрая станаха приятелки(заради което не мие е кофти за нито едната и не съм гузен за никого), хахахахахахах - не честно, не съм го очаквал, въпреки, че има предпоставки за това :) - но нека да не се отплесваме - Всичко е толкова нагласено...
Имах нужда да гушкам някой... И докато младата дама се притискаше към мен аз пък си я галех и прегръщах.
Цяла вечер не спах... Мислих си... В момента дамата повлияна ли е от това, че съм и задавал въпрос - преднамерено ли го направих за да я спечеля и да се гушкаме, така ли трябва да стават нещата, всички други така ли правят?, интересуваха ли ме наистина нейните отговори...
Е - за щастие отговора, поне на последния въпрос, ми е - Да!
Бях заинтересован от нея. Въпросите, които и зададох ме интересуваха. Исках да знам нещо повече за нея а и говорихме на теми, които ми харесваха. Няма значение дали съм бил наясно, че това ще я накара да се отпусне. Не съм я питал дали си има приятел, все пак.

Защо трябва дамата, която е с мен да ме обича? Защото и правя непрекъснато подаръци? Защото и повтарям всеки ден, че я обичам? Защото го показвам, като не и изневерявам и си мисля само за нея? Достатъчно ли е за някой да ти е достатъчен и да не търсиш алтернатива? Защо... всичко.. е толкова... нагласено?!

Няма случайни неща. Има само планиране и... жалко да го кажа, но - манипулиране.

п.п. Ако сте прочели всичко до тук - благодаря.
Ако сте ми чели и предишните постове и знаете за кавки глупости пиша :) - радва, се че прочетохте и тази.
Ако ви идва да си прережете вените или да ме напсувате - напсувайте ме и в двата случая :)

partychild
12-16-2007, 19:02
Мм...начии..само дето си се хабил да пишеш.. аз никога не бих дала да ме гушне непознат мъж от влака :? Измисли следващия път нещо по интересно и смислено :P

B3B0K
12-16-2007, 19:08
parvo si pomislih toq 4ovek ima mn svobodno vreme za da si msili takiva ne6ta i da gi pi6e ..posle se setih kvo u4ih i ne mi se vqrva tva da e ... v kraina smetka da da sv izgledjda naglaseno i tva 4e si veren na nqkoi i go obi4a6 i mu kazva6 i pokazva6 izglejda malko kato manipoluciq i v tozi moment razvali predstavite na edn 15 godi6no momi4e sa lubov i vob6te sa svi4ko.. :D evala :D da popricip 4oveka e egoist po4ti nqma postapka koqto da ne egoisti4na daje mai nqmaa ..

Lambo
12-16-2007, 19:16
Не разбрах много много смисъла на това което си написал, но имаше няколко въпроса в поста ти, които също незнам в какъв смисъл си задал, но ще се опитам да им отговоря така както ги разбирам :)Въпросите ти до колкото разбирам са за любовта-защо обичаме, защо ни обичат.... Моят проблем в тази връзка е че по време на връзка понякога прекалено много се отпускам и тук започват проблемите.... От една страна наистина понякога забравям да показвам чувствата си на момичето с което съм, но защо трябва с нещо да се доказвам на нея, защо постоянно трябва да се боря само за да е с мен? Винаги ми е било ужасно тъпо че във връзката немога да се отпусна... знам че ако го направя момичето веднага ще започне да си търси друг... и евентуално го намира... Винаги съм искал момиче което да знам че ме обича и няма нужда да и го доказвам постоянно само за да не ме смени с друг ;/ а това поражда друг въпрос - какво наистина търсим в хората които обичаме и какво търсят те в нас? И тук вече започвам да буксувам :P даже незнам дали ти отговорих по някакъв начин на някои от въпросите но това е което мисля :)

PankO
12-16-2007, 19:19
Мм...начии..само дето си се хабил да пишеш.. аз никога не бих дала да ме гушне непознат мъж от влака :? Измисли следващия път нещо по интересно и смислено :P
хахаха, да бе - определено и тя си е имала своите проблеми или яко съм я впечатлил за да се развият така нещата :)

parvo si pomislih toq 4ovek ima mn svobodno vreme za da si msili takiva ne6ta i da gi pi6e ..posle se setih kvo u4ih i ne mi se vqrva tva da e ... v kraina smetka da da sv izgledjda naglaseno i tva 4e si veren na nqkoi i go obi4a6 i mu kazva6 i pokazva6 izglejda malko kato manipoluciq i v tozi moment razvali predstavite na edn 15 godi6no momi4e sa lubov i vob6te sa svi4ko.. :D evala :D da popricip 4oveka e egoist po4ti nqma postapka koqto da ne egoisti4na daje mai nqmaa ..
ахаха, истинските гении са с голямо въображение :))))
не, не, онова за топката сняг преди време исках да го направя, изтървах си момента,за което съжалявам, сетих се идеята ми и... реших да я напиша.
Ех.. ако бях реализирал идеята си сега сигурно още щях да бъда с онова момиче :) :mrgreen:

а за егоизма - познавам една жена... учителка... която просто ме учудваше колко е добра към мен.. после забелязах - не само към мен... месеци по-късно разбрах... че не може да има деца :(
Човек иска това, което няма.

PankO
12-16-2007, 19:26
Винаги съм искал момиче което да знам че ме обича и няма нужда да и го доказвам постоянно само за да не ме смени с друг ;/ а това поражда друг въпрос - какво наистина търсим в хората които обичаме и какво търсят те в нас?
Бях намерил една такава. Казвах и всичко. Знаеше всичко за мен. Дори сега ме познава по-добре от колко аз самия се познавам. Знам, че като прочете това, когато и да е, ще се усмихне.
Не трябва да сме тези, които ни искат половинките ни, а тези, които сме, защото най-много ни харесват такива. Малко увъртяно го написах :)

EvilBrunette
12-16-2007, 19:34
Xax, харесва ми теорията ти. Нистина сякаш трябва да правим всичко по някакъв модел, за да ни одобряват хората. Изживяваме си живота по един макет, който е приет за "правилен" и после се чудим защо не се чувстваме удовлетворени. А що се отнася до момичето във влака - на мен ми звучи готина, даже и романтична история. :) Само може би не съм съгласна с това, че верността към гаджето ти също е част от приетите норми, които като че ли сме длъжни да спазваме (ако съм те разбрала правилно какво искаш да кажеш де :-| ). Просто това си го решаваш ти. Ако наистина харесваш човека, с когото си едва ли би ти било тежест да му бъдеш верен.

bungle
12-17-2007, 07:19
Много хубаво си го казал..
Напоследък и аз си мисля тези неща и се чудя какво е любовта.. и как точно обичаме.

bungle
12-17-2007, 07:40
Колкото и желание да имам да чета,това е прекалено...

Представям си, ако трябва да прочетеш някоя книга..

bungle
12-17-2007, 07:46
О, Боже и това доживях да чуя.. :-s

AFT
12-17-2007, 08:18
SWASTICA, ае вземи млъкни уе, дейба. Няма нужда да ни доказваш колко си тъп, ние си го знаем. Ае върви си в "ада" (сигурно т'ва е даскалото, в което учиш) и си *** майката, мухльо.


П.С. Не се сдържах.

kifla
12-17-2007, 08:24
Не че разбрах много от това което си написал ... #-o

MiMcHeToOo
12-17-2007, 12:10
Много хубаво си го казал..
Напоследък и аз си мисля тези неща и се чудя какво е любовта.. и как точно обичаме.

мда..

kael
12-17-2007, 12:52
SWASTICA, ае вземи млъкни уе, дейба. Няма нужда да ни доказваш колко си тъп, ние си го знаем. Ае върви си в "ада" (сигурно т'ва е даскалото, в което учиш) и си *** майката, мухльо.


П.С. Не се сдържах.ти тихо ве пор човека хубаво си го каза той не чете книги - тов а нее предпоставка че е тъп .... аз също не чета книги гледам discovery :D ... единственото което чета е fantasy ( доста рядко всъщтност ) a то ми носи 0 знания ..... за това деца - изхвърлете лавицата с книги и си купете една хубава плазма на нейно място :)

BoromiR
12-18-2007, 13:32
Мм...начии..само дето си се хабил да пишеш.. аз никога не бих дала да ме гушне непознат мъж от влака :? Измисли следващия път нещо по интересно и смислено :P

Е ако не намираш смисъл в това което е писал човека ще ти кажа какъв е смисъла : Смисъла е никога маа НИКОГА да не казваш НИКОГА , защото става точно обратната . Има момчета който така ще ти влязат под кожата дори и от 1вата среща , че ще те накарат да направиш немислими неща с него ... \:D/ :) Привличането ще е такова че няма да се размине само със прегрътка :)

PankO
12-18-2007, 20:42
Искам да отбележа факта, че сега се прибриам от среща с нея :)
Мина повече от добре :)
Показа си рогцата :D (така наричам неприятните за мен черти в 90% от момичетата), но ме впечатли с няколко неща, които малко момичета разбират :)
На тръгване не искаше да ми пусне ръката :)

Играта отново започва :) - няма да и звъня, ще чакам тя да ми се обади - така ще има по-голям ефект :)

AFT
12-19-2007, 08:47
1. Момиче съм.
2. Каел, ти пък кво се обаждаш уе. Във всяка тема са правиш на много интересен: "Оу, аз съм най-опитния и най-умния в цееелия форум", ае върви си заври банановата мелба там, където слънце не огрява и не си ври носа, където не ти е работа. Пък и ти си живо доказалтество колко глупави хора може да има, така че въобще не се използвай за примери или нещо такова.
3. Суастица (или къвто си там), ама много е интересно да правиш профили на хора, които не познаваш, а? Ама колко е очарователно как нищо не позна. Ехе, отдавна ти гледам малоумните изказвания и ми призля. Училището за теб е минало? Нали знаеш,че не е хубаво да напуснеш училище преди да си завършил 8 клас? Само не ми казвай, че си завършил 12 клас - тря'а да имаш егати и добрите учители, щом са те пуснали.



PankO, много съжалявам, че ти развалям темата. Не ми обръщай внимание ии ъъ да, продължавай да пишеш. :oops:
Btw какви са неприятните и' черти ( или "рогцата" )?

Victorya
12-20-2007, 07:45
Хубаво казано.Понякога и мене някои филми ме навеждат на разни мисли.И аз съм стигнала до извода,че материалното в една връзка я прави по устойчива от страна на дамата.Може да има и несъгласни-нека ме оборят,но когато съответният младеж подари някоя приятна на глед дрънкулка и още по-приятна на цена,дамата цъфва като майска роза посред юли и се разтапя като какаов сладолед на слънце.Изводът-и най-твърдото решение може да бъде променено с някоя и друга бижутерийна измишльотина.И за да не говоря празни приказки,ще кажа че и аз не се изключвам от това съсловие на материалистично-егоистични хора.Но работя по въпроса да променя тази си черта,защото наистина осъзнавам,че любовта не блести с блясъка на диаманта.Може и да съм в грешка,но аз съм от малкото,който съвсем откровенно си признават какво ги впечатлява на пръв поглед.Може и да съм повърхностна,но много неща ще променя.А автора-моля продължавай да пишеш-ти си имаш дарба :)


И малко офтопик понеже тука май се водят две теми:Книгите са важно нещо.Харесва ми да чета книги,харесва ми и да гледам телевизия.И няма да седна да осъждам хората,които не четат-въпрос на личен избор.SWASTICA наглед доказа,че знания не се получават само от учебници и книги.2/3 от думите,които написа,въобще не успях да ги прочета,а какво ли остава да ги разбера,а уча в профилирана биологична паралелка.Извод:Който иска да знае,може да се научи не само в училището,книгите и учебниците. ;-) Благодаря! :D

w0sh
12-20-2007, 09:23
SWASTICA, ае вземи млъкни уе, дейба. Няма нужда да ни доказваш колко си тъп, ние си го знаем. Ае върви си в "ада" (сигурно т'ва е даскалото, в което учиш) и си *** майката, мухльо.


П.С. Не се сдържах.

Аплодисменти.

Ако някой ми резюмира написоаното от тоз пич ще изкажа експертното си мнение.