PDA

View Full Version : Боядисване на коса



~Drama Queen~
12-16-2007, 21:50
Преди 3 месеца си боядисах косата червена.Трябваше около 2-3 месеца да седи цвета,но нещо стана и за няма и половин месец останах с червеникав оттенък и косата ми от много тъмно кестеняво стана шоколадов цвят.Сега на Нова Година имам желание отново да се боядисам,но този път искам цвета ми да остане по-дълго.Колебая се м/у черно или отново червено,като съм била и двете и знам,че и двете ще ми отиват.Чувала съм,че попринцип червения цвят е доста нетраен,а черният оставал доста по-дълго.Та,дайте съвет и ако може препоръчайте някоя чарка боя за коса,която да седи поне 3 месеца,а не половин месец..10х предварително :)

Valento
12-17-2007, 05:09
Ми миличка отиваш в фризьорски салон и те ще те наклепат с боица и ще си супер!Сигурен съм че каквато и боя да си сложиш (цвят) ще си най-красивата! :smt008

~Drama Queen~
12-17-2007, 05:34
Все пак ми се искаше да чуя по-компетентно женско мнение :-D

rak8
12-17-2007, 09:26
Здравей, аз съм фризьорка, та ще се опитам да ти дам съвет - не се боядисвай в черно - горчива ще съжаляваш после. Черното не е на мода сега, и трудно се премахва - има римувъри, но всички обезцветяващи процедури изтощават много косата. Освен това, не знам защо, но черната боя, особено българската много изтощава косата и причинява косопад - това се случи на няколко мои клиентки, които се боядисваха с черно - особено едната от тях, която ползваше арома № 1(червените кутии), направо без коса си остана и на абитуриентския си бал беше с перука(защото се опита да се обезцвети и да си направи друг цвят за бала, а косата и беше вече много изтощена от боята) Аз отказах да я обезцветя, а също и в няколко други салона са и отказали, но тя накарала една фризьорка, току що завършила курс да я обезцвети и накрая на процедурите косата и опадала, та се наложи да ходи доста време с перуки - беше си купила 6-7 перуки с различни дължини и цветове.
Най-добре е да се направиш на кичури - щом си добила шоколадов оттенък, тъкмо ще е добра основа за един или няколко цвята кичури - това е начин да изглеждаш модерно, стилно и красиво. На последния семинар на който ходих, на 02.12 тази година, имаше двама италиански стилисти, които казаха, че червеното се завръща на мода, но имай предвид, че то не е много трайно - най-трайната червена боя е Londa volcano не е зле в боята да се добави и коректор. Боята струва около 11 лева(зависи откъде ще я купиш). Добре е да се боядисаш в салон, но питай първо колко ще ти струва удоволствието и ако е прекалено скъпо, купи си боя и се направи вкъщи. Когато купуваш боята, искай най-слабия оксидант - 20 волюма иначе ще ти дадат силен оксидант, от който цвета ще е по-светъл, но няма да е плътен и ще падне по-бързо. Това е, дано съм била полезна. Като за последно, ще ти кажа - помисли за светли кичури върху шоколадовата основа, може да ги направиш в няколко тона на русото и може да ти сложат някои по-ярки кичури по преценка на фризьора - в червената гама, за да имаш и нещо червено, щом това ти е желанието(но естествено да се подберат подходящи цветове)

lil666
12-17-2007, 10:29
ei macka tai kato si friziorka i za da ne otvarqm nova tema moje6 li da mi kaje6 kakav to4no produkt se izpolzva za izpravqne na kosata marka ili ne6to takova govorq za spreiovete deto sa predi su6ene :)

rak8
12-17-2007, 11:08
Всички продукти, които се използват за по-лесно изправяне на косата, само подпомагат изправянето. Ако ми кажеш какъв тип точно е косата ти - суха, мазна, къса, дълга, може да ти кажа точния продукт. Обаче, повечето добри продукти са професионални, разпространяват се по фризьорските салони от дистрибутори и в някои салони се продават, но са доста скъпички. Но пак казвам - само продукта за изправяне не върши никаква работа ако не се изсуши после с четка или се изправи с преса, който не може сам да се изправи, само си хвърля парите на вятъра. Има и продукти за трайно изправяне, но те са химически и само при фризьор може да се направи изправянето и е доста скъпа процедура с нетраен резултат(накрая въпреки скъпата процедура, косата стои на леки вълни и пак не е права като при изправяне с преса). Сега, когато са на мода къдриците, възползвайте се максимално от къдравите си коси - една здрава пяна за къдрици, която да даде мокър ефекти или кичурите да се отделят на клечки след намачкване с дифузер, какво по-добро решение за ежедневието? За купон също може да се намачка косата и после с преса да се издърпат тук - там неравномерно прави кичури, които може ако се ходи на дискотека да се напъръскат със фосфоресциращ спрей или да се намажат със светещ на неоново осветление гел и готово - става и за момичета и за момчета. И накрая ще кажа пак - купете си една хубава керамична преса, ще ви излезе по-евтино и по-ефикасно от купуването на препарати за изправяне. Ако купувате препарат за изправяне, търсете на италиански фирми - те са най-добри. Alfaparf - разпространяват се от CHRISTIAN OF ROMA; Lisap - само по фризьорски салони; Framezi, има и други добри фирми. Alfaparf са много добри, намират се и по магазините.

lil666
12-17-2007, 12:40
ami po princip se izpravqm vseki den s presa i za tova po pitax za produkt koito da zapazi efekta za pove4e ot 1 den :)