PDA

View Full Version : Пиърсинг на устната...



Sk8er_fREak+
12-17-2007, 15:07
Здравейте. :)
От супер дълго време искам да си направя пиърсинг на устната. Подобно на тази на Том от Блинк 182, но това, което ме спира са нашите. Твърдо против са всякакъв пиърсинг освен този на ушите. Но сега ми се отвори възможност да отида и да се дупча в едно студио с една приятелка и започнах да обмислям възможността по-сериозно. Казвали са ми, че след като ти се продупчи която и да е част от тялото трябва поне един месец обицата да стои, иначе мястото може да се инфектира. Аз обаче адски много искам да си направя, но не мога да цъфна пред нашите така, исках да ви питам - 100% сигурно ли е, че мястото ще се инфектира, или е просто възможност това да стане? Знам, че сигурно въпросът ми е глупав, но не съм се дупчила преди и не съм много наясно какво точно да правя. Просто знам, че не мога да се покажа на нашите с обица на устната :D . Та тези, които са по-наясно ще ги помоля да ми разяснят каква е ситуацията.. Не може ли да я свалям за по няколко часа докато съм в нас, и след това отново да се сложи? Или за да предотвратя инфектирането какво да правя докато съм без обицата?
Всички тези въпроси ще ги задам естествено и на хората от студиото, но просто исках да имам някаква база за сравнение и съответно ако всички отговори са негативни изобщо и да не ходя дотам. :D

Р.Р. Сори, ако темата не е за тук, обаче не намерих по-подходящо място.

Dilian4enceto
12-17-2007, 15:33
Ами чесно казано,не е препоръчително минимум 1 седмица поне трябва непрекъснато да седи,защото при всяко сваляне се раздразва и няма да се отрази особено добре ! А относно ваще опитай се да не им се вреш много в очите поне 6-7 дни

Mariella
12-17-2007, 15:46
Ами много ясно,че може да ти се инфектира.Вярно ,че не бива да се маха,докато не заздравее раната.Ако все пак имаш глупостта да я махаш когато ти скимне,най-малкото после може да не успееш да я сложиш обратно.Ти случайно да си чувала,че дори след като мине време хората не си сменят сами обеците ?Освен това,особено в началото трябва да поддържаш строга хигиена и през определен период от време да се дезинфектираш и мажеш с антибиотик.На колко години си? 14? 15 ?Аз ако съм на мястото на "хората в студиото" никога не бих се навила да те дупча...а ако един ден дъщеря ми ми се появи с пробита устна,най много да й лепна два шамара...