PDA

View Full Version : Оплешивяване и присаждане на коса?



anonimniq888
12-17-2007, 20:49
Здравейте! Това ми е първия пост и дано е в правилния раздел... На 19 години съм и проблема ми е че отгоре на скалпа съм почти плешив... Досега съм опитал какво ли не... от лекари до бабини рецепти но нищо за съжаление #-o Спрял съм се на вариятна присаждане на коса отгоре на скалпа... Някой има ли представа за каква цена става дума? Или някой ако е имал същия проблем и го е решил по някакъв начин(съмнява ме) да напише. Ще съм страшно много благодарен! Но главния въпрос ми е: Някой има ли представа за каква цена става дума? ...

samonervi
12-20-2007, 07:10
Един мой познат щеше да си присажда коса и услугата струва(ако е направена качествено) около 2 000 евро или поне преди 1 година беше толкова.С гола глава не ти ли отива?Прекалено крайно е да си присаждаш коса на тези години

anonimniq888
12-20-2007, 13:15
Един мой познат щеше да си присажда коса и услугата струва(ако е направена качествено) около 2 000 евро или поне преди 1 година беше толкова.С гола глава не ти ли отива?Прекалено крайно е да си присаждаш коса на тези години

Отива ми... като по-малък все си ходех късо подстриган... Така ще е сигурно :) Бих ги дал тези пари но както каза на тези години... Благодаря много! ;-)

batkodoki
12-20-2007, 21:47
Здравейте! Това ми е първия пост и дано е в правилния раздел... На 19 години съм и проблема ми е че отгоре на скалпа съм почти плешив... Досега съм опитал какво ли не... от лекари до бабини рецепти но нищо за съжаление #-o Спрял съм се на вариятна присаждане на коса отгоре на скалпа... Някой има ли представа за каква цена става дума? Или някой ако е имал същия проблем и го е решил по някакъв начин(съмнява ме) да напише. Ще съм страшно много благодарен! Но главния въпрос ми е: Някой има ли представа за каква цена става дума? ...

е хубава работа!

да сме наясно: има само ЕДНО средство, което наистина прокарва коса, но лошото е че я има докато го ползваш. много е скъпо и навремето го ползваха като антихипертензивно средство докато не се оказа че дава тоя страничен ефект. тогава стана "козметично" такова и цената му скочи до небето. продава се и у нас с/у заявка и капаро, но е безпредметно - вярвай ми, освен ако татко ти няма петролен кладенец в двора на вилата :)))

сега сериозно: защо ти е това? ти си на 19!
има разни техники на "козметично възстановяване" и на "медицинско възстановяване " на космена покривка. и двата принципа са вятър работа!
сега си на 19. каквото и да избереш - скъпа или не процедура - за много години се обричаш на страдания и то големи. + изключително стриктен режим, който омръзва на 15-я ден....

гледай сега: изглежда ти че ми е лесно от позицията на годините си да ти говоря така, но всъщност ти говоря от личен опит :)
навремето, малко след твоите години се фиксирах(както ти сега) че ще опешивея тотално. бидейки студент по медицна даже създадох собствено мазило, което според теорията трябваше да "създава коса". то там не бяха хормони антагонисти на тестостероновия дериват, не бяха витализиращи аминокиселини и витамини, блокиращи кортикостероиди и т.н........плесках се докато ми омръзна. естествено коса не ми порастна:) но, знаеш ли: имам повече коса от баща си, а синът ми вече е по плешив от мен :-P което е повод за много шеги във фамилия на медици.

сега сериозно: отиваш при кварталния бербер и му казваш "първи номер, без подложка, като Кмета". прави те като Бойко Борисов. нали виждаш-това се харесва и харчи :)

и много сериозно: абсолютно НЕ ти препоръчвам да си имплантираш коса на 19 години по никоя от известните техники за сега!
послушай ме или пиши на лс

а за цената: може да е от 2500 до 260000 зависи какво се прави

anonimniq888
12-21-2007, 19:19
batkodoki Направо ме разби от смях :lol:

Какво да направиме ген... :) Ще ходя за 1ви номер и това е! Благодаря Ви много за отговора!

Преди 2-3 седмици попаднах на това във един вестник =>
http://i.data.bg/07/12/21/718475_t.jpg (http://img.data.bg/i.php?id=718475)

Сълно се съмнявам да има ефект но мисля да го взема за последно да пробвам :o Обадих се и ми казаха че е 44лв с доставката и ще го поръчам тези дни. Но щом Вие сте доктор и сте опитвали какво ли не и това няма да помогне... защото съдържа нещатата описани от Вас. :)

batkodoki
12-23-2007, 17:59
batkodoki Направо ме разби от смях :lol:

Какво да направиме ген... :) Ще ходя за 1ви номер и това е! Благодаря Ви много за отговора!

Преди 2-3 седмици попаднах на това във един вестник =>
http://i.data.bg/07/12/21/718475_t.jpg (http://img.data.bg/i.php?id=718475)

Сълно се съмнявам да има ефект но мисля да го взема за последно да пробвам :o Обадих се и ми казаха че е 44лв с доставката и ще го поръчам тези дни. Но щом Вие сте доктор и сте опитвали какво ли не и това няма да помогне... защото съдържа нещатата описани от Вас. :)

чиста шарлатания!
не си харчи парите и не трови малкото останали активни космени фоликули с боклуци!

нали писах: кум днешна дата има само ЕДНО фармакоактивно средство, което със сигурност дава коса. при зоново оплешивяване е незаменимо, но при стероидно - каквото е нормалното олисяване при мъжете е трудно приложимо. по финансови и др причини

djovisna
01-07-2008, 06:31
chtoh v edin sait purvata procedura e 1400 2rata 1300 i za tretata 1200 ama ne si zaslujava da si dava6 parite shtoto ne e sigurno dali sled vreme nqma pak da ople6evee6. stoi si taka tva puk moje da ti e 4ara :)

dobigd
05-15-2014, 11:03
Здравейте, бих искала да добавя към коментарите относно присаждането на коса в чужбина. Наблюденията ми са конкретно за една клиника в Истанбул - клиниката на д-р Серкан Айгън! Мой много близък познат реши да се възползва и наистина резултатите са удивителни! Направо е като нов, все едно никога не е оплешивявал. и за да бъда максимално полезна ще ви обобщя накратко за какво става дума : Използвания метод е Фоликулярна екстракция - процес на премахване на космени фоликули от скалпа или други, незасегнати от оплешивяване части на тялото. Един по един космените фоликули се премахват под формата на фоликулярни единици с помощта на микро мотор, оборудван със специални игли с диаметър 0,6 – 0,7 без наличие на каквито и да било разрези и шевове. Иззетите фоликули се присаждат от специалист в каналчетата, които се отварят в засегнатите от оплешивяване зони. Фоликулярната екстракция се е превърнала в предпочитан метод, тъй като не оставя никакви видими белези в донорската област.

И цялата тази работа само за 3-4 дни престой в Истанбул - без болка и някакви външни белези! Направо никой не можа да повярва какво са му направили! Тази клиника случайно я намерихме в нета и той прати запитване на info@arpanu.com - това се оказа, че е агенция, която организира цялата работа - от момента на пристигане в Истанбул до заминаването! Осигуриха му транспорт от и до хотела , включено в цената и всичко ако не се лъжа беше за около 3000 лв. Разбира се отново си зависи и от фоликулите които трябва да се вградят!

Дано да съм от полза! :)