PDA

View Full Version : Искам размисли от ваша страна !



bungle
12-18-2007, 10:00
Какво е любовта?

ОК, този въпрос всеки втори го задава. Хиляди отговарят сигурни в това, което казват. Но.. наистина, ама наистина, наистина, какво е любовта?

Един приятел каза така " любов е когато А и Б се срещнат и са готови на всякакви компромиси, за да се превърнат в едно цяло".

Вие готови ли сте да пожертвате всичко, амбиции, приятели, семейство, да се отдадете напълно на този човек?
Има доста хора с дълги връзки в този форум. Всички обичаме, всички имаме едни и същи мечти - да виждаме този до нас щастлив и отчасти всички искаме да остареем до тези хора.

Но.. какво е любовта?
Любов ли е, когато казвам по н-ти пъти на ден "Обичам те"?
Любов ли е, когато подарявам подаръци, плащам сметки, глезя любимия?

В началото е супер. Вниманието радва. Но когато стане прекалено много или всекидневно, омръзва. Или просто не е същото. Приемаме го за даденост. От там идват и скандалите. "Защо не ме прегръщаш, защо не ми се обаждаш вече, защо не отидохме еди къде си?" Защо си с мен, а всичко е така сиво? А то не е сиво. Същото си е. Само където го виждаме през други очи. Очи, които са свикнали с внимание. А вниманието не може да се получава 24/7. Това е ясно, нали ?

Не казвам да няма внимание, това е жест.
Но не трябва да се прекалява с него.

Искам и друго да ви питам. По колко пъти на ден казвате "Обичам те"?
На мен ми се събират много, СМСи, обаждания. Но започвам да си мисля, че това е грешно. От какъв зор да го заливам с "обичам те", когато е по-сладко, когато си дойде, да му го покажа.
Вероятно ме е страх, че ако разредя казванията на "обичам те", ще започне да се съмнява в мен. А аз самата ще започна да се съмнявам в него.

Любовта става даденост. Особено при по-дългите връзки.
Знам как е при мен. Знам, че при всяко обаждане по телефона стомаха ми се свива от вълнение, знам, че заспивам всяка вечер мислейки си за хубавите моменти, които сме имали, разглеждам от време на време джунджурийките, които ми е подарявал и ми става мило, защото всяко едно нещо има своята история. НО.. дали и за него е същото? Вероятно не е. Защото хората сме различни и възприемаме нещата по различен начин.

Темата е с цел да ни накара да се замислим за това как обичаме, в началото и след време и дали прекалено многото внимание, не е проява на слабост и един вид тирания, нищо че го използваме да изразим обичта си.

Малко, но качествено?
Скоро бях казала, че няма значение по колко пъти се казва "обичам те", важното е как. Да, но ме е страх, че това "как" е възможно да стане "никак".

Мерси на всички, които изчетоха това.

gostut
12-18-2007, 13:03
еми за това хората са казали, че има разлика между любов и обич. в началото я има тази тръпка, това усещане че си в друг свят и тн и тн - това е любовта. тя бавно, малко по малко прелиива в обич. тва не е толкова вълнуваща част от връзката на двама души, по-скоро тук вече чувствата са по-лежерни, по-спокойни, по-хармоничи. това е така защото човекът до теб вече не е нещо ново, което ти носи нови и различни емоций, а си е даденост(колкото и неподходящо да звучи тази дума за отношения между хората). Даденост, защото вече си сликнас с човека, познаваш го, знаеш какво ще направи, кога ще ти се обади, какво ще ти каже. В тази фаза на връзката чувствата не се по-слаби, просто са по различни. Както сички неща от живота, така и чувствата се променят непрекъснато и да питаш защо става така е все едно да питаш защо хората стареят... можеш да се ровиш колкото си искаш и да намериш хиляди отговори, но пак си остава загуба на време ;) Света е такъв, защото сички неща в него се променят

ra4ence
12-18-2007, 13:19
еми за това хората са казали, че има разлика между любов и обич. в началото я има тази тръпка, това усещане че си в друг свят и тн и тн - това е любовта. тя бавно, малко по малко прелиива в обич. тва не е толкова вълнуваща част от връзката на двама души, по-скоро тук вече чувствата са по-лежерни, по-спокойни, по-хармоничи. това е така защото човекът до теб вече не е нещо ново, което ти носи нови и различни емоций, а си е даденост(колкото и неподходящо да звучи тази дума за отношения между хората). Даденост, защото вече си сликнас с човека, познаваш го, знаеш какво ще направи, кога ще ти се обади, какво ще ти каже. В тази фаза на връзката чувствата не се по-слаби, просто са по различни. Както сички неща от живота, така и чувствата се променят непрекъснато и да питаш защо става така е все едно да питаш защо хората стареят... можеш да се ровиш колкото си искаш и да намериш хиляди отговори, но пак си остава загуба на време ;) Света е такъв, защото сички неща в него се променят

Мерси,спести ми доста писане! :) Напълно съм съгласна.
След като отмине първоначалната еуфория и т.нар любов, идва ред на мн по-важни неща и обичта. Нещата, върху които се крепи връзката ви. Уважение, грижа, подкрепа, привързаност, мисъл към човекът до вас. И бъдете сигурни,че тези неща са много по-важни от любовта, защото тя е вид чувство, симпатия.. което може да бъде изпитано към мн хора, които ни харесват в даден момент. Но с опознаването на партньора и нагаждането на характерите ви всичко се променя, малко или много :)

CrazyWitch
12-18-2007, 15:11
"Къде е любовта? - Навсякъде. Няма място в света, където любовта да не присъства. Няма същество в света, където любовта да не е посетила. Заблуждението на човека се заключва в това, че той търси любовта на специфично място и при специфични условия. Любота е навсякъде и във всичко."

"Щом любовта напусне човека, животът му се прекратява. Това показва, че м/у живота и любовта съществува тясна връзка. Пазете любовта в себе си, да не изпаднете в противоречията на живота, да не изгубите своя вътрешен мир и доволство."

"Да очакваш любовта да ви дойде на гости, това е все едно да очаквате слънцето да ви посети. Станете рано и го посрещнете. Отворете прозорците си и то ще ви озари."

Атанас Далчев

Това казва той за любовта.
Аз ще кажа..., че съм постоянно влюбена. Искам точно това чувство да властва в живота ми. Обичта, любовта.
За мен любовта не е само един човек! ....
Тя е на всякъде и е много повече. А влюбя ли се в някое момче.. (хах забравих какво е това) сега не бих се вглабила само в тая любов. Да затворя така кръга си и да си кажа, че само тази любов ми стига. А когато дойде момента ... тоя човек да стигне до извода, че не му стига моята любов или просто и двамта усетим, че тя я няма.. кфо става?
Там е работата, че аз не просто съм влюбена, а и ОБИЧАМ!
Защото доста връзки прключват поради причината, че тръпката я няма. Ем... любовта ги е напуснала и не се превърнала в тая ОБИЧ, която лично аз чакам...

Един човек ми каза, че лошото преобладава повече отколкото доброто в мен. Според, мен щом съм решила на мравката път да правя.. доброто в мен надделява, а ако това не е станало... ще го дочакам.

Имам едни приятели .. които ходят от 10 месеца и всеки ден си казват по стотина пъти "Обичам те!" ...
Ние с моя бивш приятел не си го казвахме толкова често. А той дори.. твърде много го избягваше. Поне на седмица един път си мисля, че е нужно да се каже, но аз го получавах на месец или на 2 седмици. :-k
Пък и не е важно колко пъти се казва, а как се доказва.. :---)

Цял ден едно нещо се разхожда и си играе със съзнанието ми - мисълта за човека на който бих казала само едно "ОБИЧАМ ТЕ БЕЗКРАЙНО МНОГО И НЕ ЧАКАМ НИЩО В ЗАМЯНА!" "Ще спра да мисля за теб, когато и последната роза увехне"!... Трябва да си пазим любовта :( ..., а не да я почерняме с всяка възможност която ни се даде. Може би не съм една от най-добрите, но и човека с който споделях чувството ЛЮБОВ.. се постара.

krem4et0
12-19-2007, 14:16
Не казвам всеки ден обичам те. та аз дори не го виждам или чувам всеки ден. И може би точно това поддържа любовта ни- не се обсебваме излишно. И да, жертвала съм и съм го поставяла пред семейството и приятелите си. но все пак бих правила жертви до 1 време. напоследък приемам жертви и не се жертвам аз. Изобщо любовта е трудно да я опиша. Искам да съм с него постоянно, но немога. Правим си планове по празниците да сме повече време заедно, но едва ли ще се стече както го мисля, най-малкото че трябва да сядам да уча, а той няма работа край мен тогава. Изобщо смятам, че много по-важно от времето заедно е времето, когато не сме заедно. Защото, когато си с него нещата си вървят-говорите си, целувате се, разхождате се, излизате, правите секс и т.н. Но миговете без него показват чувствата ми.........боли ме всеки миг без него, броя минутите до следващата среща, тръпна, когато се видим.Въпреки, че ми липсва внимание, време,начини за усамотение. Малко объркано го написах, но и аз съм объркана. защото според мен сме на определен етап, на който трябва да решим бъдещето си, а според него тов не е така. липсва ми, искам го до мн всек миг, но трябва да ценя и раздялата. но така е трудно да намираш смисъл в това, че не си с човека, за който сърцето ти така копнее.

MoHuTo
12-19-2007, 15:02
И аз много пъти съм мислила по този въпрос. Знам че той ме обича по свой си начин, но понякога се чудя дали любовта му и моята любов си пасват...аз съм по-отдадена като цяло на връзката ни, а той някак си по отгоре минава...вярно такъв си е и не мога да го променя, а и не искам, защото го обичам такъв какъвто си е, но понякога просто се чудя докъде ще стигне връзката ни...а относно това, което каза bungle ..права си вниманието, не може да се получава 24/7, но отначалото сме отдавали всичкото си внимание на човека до себе си, за да му е хубаво, усещали сме тръпката в стомаха, а сега нещата са някак си...по спокойни и различни, всичко става еднообразно и се чувствате сякаш сте били заедно много дълго време и сякаш нещата твърде много са се променили..да така е, но ЛЮБОВТА пак я има, ако е истинска..просто вече е преминала в друга по-голяма фаза - ОБИЧТА...когато чувстваш, че точно той е човека за теб, виждаш и добрите и лошите му страни и за теб пак е най-хубавия, най-страхотния и т.н...

justteen
12-19-2007, 15:32
По-добре е да казваш "Обичам те", рядко, но наистина да го чустваш и да означава нещо, а не по 100 пъти на ден и това да се превърне като 'здравей' :)
Може би няма човек, който рано или късно да не се е питал какво всъщност е любовта, кога тя е истинска и кога - не.

Еднозначен отговор на това Що е любов? според мен няма. Просто при всеки тя се проявява по различен начин. Наистина много често след известно време сякаш се губи това, което го е имало в началото и един от двамата започва да се пита какво се е променило... мисля си, че ако истински обичаш някого, дори и след време ще продължаваш да му показваш колко много значи за теб...

zabludenata
12-19-2007, 15:38
Незнам, аз мисля, че колкото повече ходиш с него, не ти се свива вече всеки път смотаха. Мисля че всичко става 1 навик и тръпката лека по лека се изпарява. И сега нямам предвид, че вече не се обичате, ами просто както каза в началото гледаш през други очи. Просто си свикнал някакси и не ти прави впечатление. Знаеш че сега ще стане едикога си по едикакъв си начин .... а относно "обичам те" защо да не го казваш когато наистина го мислиш и искаш да го изкрещиш, а не да го използваш всеки път като му казваш "чао" по телефона примерно.. (готинка дискусийка може да се получи :) )

krem4et0
12-20-2007, 07:34
Незнам, аз мисля, че колкото повече ходиш с него, не ти се свива вече всеки път смотаха. Мисля че всичко става 1 навик и тръпката лека по лека се изпарява. И сега нямам предвид, че вече не се обичате, ами просто както каза в началото гледаш през други очи. Просто си свикнал някакси и не ти прави впечатление. Знаеш че сега ще стане едикога си по едикакъв си начин .... а относно "обичам те" защо да не го казваш когато наистина го мислиш и искаш да го изкрещиш, а не да го използваш всеки път като му казваш "чао" по телефона примерно.. (готинка дискусийка може да се получи :) )
Аз го казвам, когато наистина го чувствам със цялото си сърце. понякога даже го и премълчавам(навик от времето, когато той не отвръщаше на моето обичам те).
Но не съм съгласна, че всичко е навик и няма любов, ако връзката е по-дълга. Аз съм с моя приятел доста време, но изобщо не е по навик. Да, свикнала съм с него и наистина съм се привързала, но тръпката в корема и пърхането на пеперуди саналице от моя страна :-) И не е да не ми прави впечатление или просто да карам по инерция........чувствам и обичам. до колко връзката ще стане навик зависи и от двамата и от силата на чувствата им. И да не забравяме, че любовта трябва да се подхранва и полива всеки ден. Не може да не правиш нищо и връзката да става все по-хубава.

krem4et0
12-20-2007, 10:33
То и глада е проявление на физичесдки процес, ама сме му подвластни и като сме гладни-хапваме.

EvilBrunette
12-20-2007, 13:14
Да, съгласна съм с теб въпреки, че не дочетох поста ти до край. И друг път съм го казвала. Трябва да си сигуреш, че обичаш някого, за да му кажеш: "Обичам те" А не по 100 пъти на ден: " Миличко, сладичко, обичкам те..." - глезотии, без да влагаме смисъл в тях и след 1 месец същите любовни излияния, но на някой/я друг/а. :?

Seducti0n
12-20-2007, 14:04
Любовта е само едно чувство.Подаръците,цветята ,най-малките жестове, са само признак на внимание.Целувките,прегръд ките,изричането на2-те вълшбни думички-"Обичам те" в повечето случаи се пораждат от любовта.

Според няма нищо лошо в това да казваш на любимия, че го обичаш,но не само на думи,а и в действителност.Когато изричаш 2-те думички да изтръпваш да се вълнуваш,да усещаш че момчето/момичето е всичко за теб.

Лошо е да обсебваш някой с любовта си,лошо е и обаче да правиш така,че той да се съмнява на моменти в искреността на чувствата ти.Най-хубаво би било,за всеки, който съумее да достигне златната среда. :)

zabludenata
12-20-2007, 14:27
За да си остане тръпката все така силна смятам, че не трябва да се виждате супер често, имам предивд да сте постоянно заедно, защото тогава вече е навик. Аз сякаш правя тая грешка с приятеля ми и мисля да оредя срещите за известно време. То иначе преди обяд, следобяд, вечерта....