PDA

View Full Version : Тъпата ми ревност



tapak
12-18-2007, 10:20
Здравейте, моя проблем е в ревността ми...
Аз съм наи-добрия й приятел, имаме изключителна връзка (не само по мое мнение) и............... съм глупаво ревнив...
Например наскоро ми каза, че иска да излезе с компанията си на дискотека. Аз направо позеленях :-& ,знаейки за славата на едно от момичетата, а и приятелката ми е доста желана. Знам че никога няма да ми изневери (най-малкото противоречи на принципите и, първо би ме разкарала, а след това да се оглежда за други), а направо откачих... Или пък когато ми каза, че е играла волейбол с едни момчета...
Помогнете ми, обяснете ми как да се променя, дайте някаква идея, защото това момиче не заслужава да гледа такава глупава поява на ревност, още повече, че е права...

MiMcHeToOo
12-18-2007, 10:30
Наложи си го, имай воля..

GD
12-18-2007, 10:32
Здравей пич и аз съм много ревнив спокойно във почти същата ситуация съм като тебе и постоянно я обвиянавам и само се караме което не е на добре, защото като чуя че е излезнала на кафе с приятелките си има момче със тях и подивявам и я обвинявам че едва ли не може да са се прегръщали да са се целували закачки това онова. Абе незнам тая ревност трябва някак си да я преодолеем че занапред много ще си патим :cry: :cry: :cry: :cry:

Who Cares ?
12-18-2007, 10:32
ако не ходите от мн време и не си приварзан към нея по добре я зарежи няма смисал да страдаш в сащото положение сам и е мн гадно и мн боли но аз съм прекалерно приварзан към нея и много я обичам и немога да съм без нея колкото и да ме наранява ;]

apparition
12-18-2007, 10:35
....и мойто гадже е мн ревниво и понякога откачам..

пич представи си на нея какво и е...един вид и нямаш никакво доверие.....поговерете по-обстойно, а какво пречи и ти да ходиш на дискотека с "нейната компания" [-o<

ra4ence
12-18-2007, 10:38
Принципно..
никоя жена не би отказала мъничко да я ревнуват. Това гали доста егото ни.
Но..
трябва да е в някакви нормални граници. Прецени си сам кое е по-добре-да намалиш малко тази ревност или да я загубиш? Имай й доверие,защото една връзка се основава много и на доверието между двамата човека.
Хем й имаш доверие,хем те гложди отвътре.

tapak
12-18-2007, 10:39
MiMcHeToOo
Наложи си го, имай воля..
Аз май само воля имам....


GD
Здравей пич и аз съм много ревнив спокойно във почти същата ситуация съм като тебе и постоянно я обвиянавам и само се караме което не е на добре, защото като чуя че е излезнала на кафе с приятелките си има момче със тях и подивявам и я обвинявам че едва ли не може да са се прегръщали да са се целували закачки това онова. Абе незнам тая ревност трябва някак си да я преодолеем че занапред много ще си патим
Ми аз не я обвинявам, не се караме за това, просто ми става изключително гадно и провалям цялата и вечер, и не, в компанията и единственото момче гей, и то доказан.

А за останалите... ми то дори не я обвинявам, нищо не съм и казвал. Проблема ми е, че не мога да се преборя с ревността си.

led_i_ogyn
12-18-2007, 12:15
Еми някой хора не могат да се променят и си остават такива...Просто след като и вярваш не трябва да е толкова трудно.Това може да попречи на връзката ви... Успех :)

mimityy
12-18-2007, 14:59
За ревността лечение няма!Това е знак,че явно много я обичаш и те е страх да не я загубиш,а твърдението,че ревнува човек,който го е страх да не загуби този,който не заслужава е абсолютно грешно!
Ревнувай,но не показвай това свое чувство много много пред нея-защото така ще я отблъснеш!

koalka
12-18-2007, 15:17
След като те обича няма за какво да се притесняваш.Малко се успокой и не си вкарвай разни паранои.Така вредиш само на себе си.

tesco
12-18-2007, 17:37
Ревнуват слабите и несигурни,безхарактерни личности,от страх че ще изгубят човека до себе си и после няма да могат да си намерят друг/а
Въпроси?

tapak
12-18-2007, 17:50
Ревнуват слабите и несигурни,безхарактерни личности,от страх че ще изгубят човека до себе си и после няма да могат да си намерят друг/а
Въпроси?
Защо след като ми пука страшно много за човека до мен трябва да съм слаб и безхарактерен? Защо ми трябва да мисля за търсене на друга, след като имам идеалната? Мисля че за сега ти стигат тея въпроси.
А и така и не получих отговор на въпроса си (май не съм го задал правилно), а именно: "Как да се науча поне малко да прикривам ревността си, как да я потуша ако е възможно?"
Благодаря предварително...

tesco
12-18-2007, 19:14
Ревнуват слабите и несигурни,безхарактерни личности,от страх че ще изгубят човека до себе си и после няма да могат да си намерят друг/а
Въпроси?
Защо след като ми пука страшно много за човека до мен трябва да съм слаб и безхарактерен? Защо ми трябва да мисля за търсене на друга, след като имам идеалната? Мисля че за сега ти стигат тея въпроси.
А и така и не получих отговор на въпроса си (май не съм го задал правилно), а именно: "Как да се науча поне малко да прикривам ревността си, как да я потуша ако е възможно?"
Благодаря предварително...
Идеални хора НЯМА!
Ревността не ще успееш да я преодолееш във връзката с това момиче,не я ревнуваш от нищо,нали?Все в нещо си я хванал в крачка.Но щом толкова я обичаш и искаш да си с нея,трябва да се научиш да живееш с това гадно чувство.Това ще го постигнеш като спреш да мислиш за най-лошото.То ако ще се случи,ти не можеш да го спреш,една жена нищо на света не може да я спре,науми ли си нещо.
Имай и малко повече доверие,тя ще го разбере,а това е огромен плюс за тебе
Подпис:Хронично болен от ревност