PDA

View Full Version : ЛИС на тема "Любовта и Омразата в Дервишово семе"



mechence1
12-19-2007, 10:00
Плс помогнете трябва ми ЛИС на тема "Любовта и Омразата в Дервишово семе" моляяя вииии :(

mechence1
12-19-2007, 10:31
моляяя вии трябва ми мн спешно :(

ubuntu
12-19-2007, 10:56
www.pomagalo.com - за да теглиш нз май беше 1.20лв или 2.40лв
www.google.com - търси безплатно :)
успех

magneziq
12-21-2007, 15:33
деревишево семе

...е безпорен шедьовар на българския разказ в море от любов и умраза Хайтов завързва възела между човека и рода.Рамадан е родопчанин със силно развито чувство за дълг и чест за всеотдайност и милосърдие. В споменно е действието на монологичната художествена форма.Началото на разказа започва:Тоя възел да ти кажа много от далече се завърза.Възелът се заплита съвсем класически.Майката и бащата на героя са мъртви и дядото вижда надеждата на своя род единствено във внука си Рамадан. Той е кръвната връзка между поколенията .За да продължи родът деревишевото семе трябва да бъде посято.
Главният конфликт се набелязва с женитбата на двамата млади,които дори не се познават.Възелът става много сложен.Когато двамата се опознават се ражда любовта ,но не се усъществява истинска брачна връзка.Следва откраджането на невестата и продаването и на съседа Руфат.
Възелът се затяга още повече.Родът трябва да бъде продължен и дядото постига своето като оженва момчето и дочаква появата на своя пра внук.Възелът събира три нижки:отмъщението,любовта и отговорността.
Рамадан знае ,че трябва да отмъсти на насилникът,който е откраднал любимата и е съсипал живота му.Той не може да обикне друга жена освен Силвина.
Злото приканва човека да избира преплетените нижки на своята сътба.
Възелът между добро и зло е страшния крастопът на избора.



оххх това ни караха да го учим на изуст-не знам дали ще ти е полезно но все е нещо