PDA

View Full Version : свещички като контрацептивен метод



haley_james
12-19-2007, 16:49
искам да попитам някой има ли опит или поне знание в областта за свещичките като контрацептивен метод,защото се чудим с приятеля ми дали да не го приложим.обща информация като име на продукта,цена и ефективност, ако се използват един ден след менструация(т.е шансът за овулация е минимален,но все пак го има) би ми била много полезна.а ако някой ги е ползвал вече и сподели опит от всичко, свързано с това, също бих била много благодарна.бих искала да добавя, че той няма да свършва в мен и все пак имаме въпроси относно ситуацията и всички детайли-благодаря

Dream_s@L!Va
12-19-2007, 20:31
Не мога да ти помогна :D

samonervi
12-19-2007, 20:32
искам да попитам някой има ли опит или поне знание в областта за свещичките като контрацептивен метод,защото се чудим с приятеля ми дали да не го приложим.обща информация като име на продукта,цена и ефективност, ако се използват един ден след менструация(т.е шансът за овулация е минимален,но все пак го има) би ми била много полезна.а ако някой ги е ползвал вече и сподели опит от всичко, свързано с това, също бих била много благодарна.бих искала да добавя, че той няма да свършва в мен и все пак имаме въпроси относно ситуацията и всички детайли-благодаря А ти на колко си години? Кажи ,че да може да ти помогне човек

shadow4e
12-19-2007, 20:56
Аз ползвах таблетки на Фарматекс. Вече съм на хормонални таблетки.

Та моите се намокряха с вода, поставят се във влагалище, чакат се 10 минути и се почва. Предпазват на 99%, ако не свършва в теб /т.е. колкото презервативите и колкото хормоналните- така твърди гинекологът ми/. Проблем беше при мен, че ме изсушава на мястото, където е била и почваше да ми щипе понякога. Друго важно е, че не трябва да попада сапун по никакъв начин в теб, защото спира действието на таблетката.
Таблетките се намират по-рядко, но пък са по-удобни, защото са в опаковка наподобяваща разтворимите витамини, но голяма колкото балсамче за устни. Предимството е, че можеш да го подмяташ, да пада и тн и най-много ми се е случвало да се счупи таблетка през средата, което не е проблем, докато други, които ги гледах бях на блистер и ако ги носиш в чанта, много лесно ще ти изпадат. Общо взето това е.

haley_james
12-20-2007, 06:34
ако има значение възрастта-на 18 съм ,а иначе благодаря за информацията за тези таблетки на фарматекс-а те свободно достъпни ли са по аптеките? и някой друг знае ли друг вид таблетки?

krem4et0
12-20-2007, 06:39
Аз ползвах таблетки на Фарматекс. Вече съм на хормонални таблетки.

Та моите се намокряха с вода, поставят се във влагалище, чакат се 10 минути и се почва. Предпазват на 99%, ако не свършва в теб /т.е. колкото презервативите и колкото хормоналните- така твърди гинекологът ми/. Проблем беше при мен, че ме изсушава на мястото, където е била и почваше да ми щипе понякога. Друго важно е, че не трябва да попада сапун по никакъв начин в теб, защото спира действието на таблетката.
Таблетките се намират по-рядко, но пък са по-удобни, защото са в опаковка наподобяваща разтворимите витамини, но голяма колкото балсамче за устни. Предимството е, че можеш да го подмяташ, да пада и тн и най-много ми се е случвало да се счупи таблетка през средата, което не е проблем, докато други, които ги гледах бях на блистер и ако ги носиш в чанта, много лесно ще ти изпадат. Общо взето това е.
Как така 99% сигурност, ако не свършва в тебе дават противозачатъчните? те дават 99,8% сигурност при положение, че той свършва в тебе. При презерватива със свършване в жената сигурността е 92-98%, като 2-8% е толеранса на скъсаните презервативи. И какъв е смисълът да предприемам контрацептивни мерки, ако те не ми дават възможност за пълноценен акт?
Виж мнения тук:
http://archives.zavinagi.com/archive/000/014/320/14320/14320.html
http://www.sl-news.sliven.net/2005/11/obshtestvo/obshtestvo_8.htm

shadow4e
12-20-2007, 09:38
Презервативите дават 99 и не знам си колко процента и без да са се скъсали. Така се води. Явно има случаи и хората се презастраховат.
Същото е и с вагиналните таблетки, явно има и няколко случая в света, при които се е случило и без семеизпразване. Или по-скоро мъжът не си е признал. Както и да е счита се, че е възможно такова забревеняване.

А относно свършването вътре или в презерватива, си е избор на човека. Не всички имат здравословни проблеми, та да им се налага да ползват хормонални таблетки още от 15-16-17-18 годишна възраст. А сексът за мен е в пъти по-пълноценен без презерватив, сащото е и за приятеля ми. Той предпочита така и затова го довършвам с ръка или уста. Иначе някои двойки слагат презерватив точно накрая и момчето свършва "в тях". Но това вече си е личностен избор. Вагиналните таблетки предпазват единствено, ако се изпусне малко количество сперма вътре и от предеякулационната течност. Общо взето всеки си прави избора.

krem4et0
12-20-2007, 09:49
То, че няма нищо сигурно е така. Единственият сигурен метод на контрацепцията е въздържанието от какъвто и да е било секс. 20 години не бях правила секс и не съм забременявала :grin:

`Death`Whore``
12-20-2007, 10:30
Добре...ако няма да свършва вътре, какъв е смисълът? Използвайте презервативи. Аз от доста време обмислям начин да свършва в мен, но да не започвам пак противозачатъчни...

Иначе за разните простотии, които се разтварят във вагината...чувала съм и добри, и не толкова добри неща...зависи от много неща, предполагам. А и ако не ги сложиш достатъчно навътре...или поради някаква причина не подействат...става лошо.

shadow4e
12-20-2007, 19:53
То си пише на листовката, да се използват като допълнителен контрацептив т.е. с прекъснат полов акт. Ако имаш желание като дойде моментът слагаш презерватив, ако не-не. Тези таблетки няма как да подействат при свършване, защото както знаеш спермата излиза с много голяма скорост.
А за мен лично какъв е смисълът. Все пак целият акт не се състои в свършването на мъжа и през останалото време мога да си докарам достатъчно голямо удоволствие. Секс с презерватив съм парвила 5 пъти и съм свикнала без и в пътите, в които съм пробвала с, бяха ужасни, дори не се възбудих. Общо взето няма разлика м/у тези таблетки и просто без презерватив, освен това, че като си легнех вечер и си спях спокойно 2 години, а не да мисля дали съм забременяла.
Но аз май развих алергия от тези таблетки... Почна да ме боли повече, да ми щипе и тн, а освен първите 2-3 пъти, това не ми се се беше случвало... Както и да е, вече не ги ползвам :)

`Death`Whore``
12-20-2007, 20:15
Разбира се, че удоволствие не се състои в това да свърши вътре мъжът, но така е някак по-завършен актът...по-естествено е...а и е доста приятно. Преувеличих, както винаги :o