PDA

View Full Version : Изпращате ли картички по пощата?



real-girl
12-20-2007, 10:05
Ами с този Интернет,предполагам повечето от вас вече са забравили да изпращат писма,картички и каквото и да било по пощата! Но не мислите ли,че има нещо по-загадъчно и хм..романтично при изпращането на ...каквото и да е по пощата? Някак си самият акт. Символът. Не знам,на мен ми е много приятно,отивайки към пощата ,в моя град(хаха),но имам хубави детски спомени,когато изпращах писма на брат ми и колети до Германия,когато за Коледа пращах картички на братовчедите и близките ми до София или други градове...Като пратих едно много хубаво писмо до най-добрата си приятелка с автограф от любимата й група :) Всичко това ми навява хубави спомени,а вече просто го няма,защото когато поискаме,влизаме в някой сайт и изпращаме електронна картичка или пишем е-майл. Ех,къде останаха онези романтични времена?? /Надявам се да не звуча като някоя бабичка,но за мен 'изпращането' съдържа определен смисъл в себе си/. Та,пращате ли още писъмца по традиционната Поща или всичко за вас става в Нета...? :wink:

SexYLipS
12-20-2007, 10:35
Пращам да за празниците на близки и приятели не пропускам да пусна дори до преди 3 месеца писах писма и телеграми :lol: :grin: Гот е ;-)

sh3_1s_7h3_0n3
12-20-2007, 12:32
Изпращането вече на каквото и да е по пощата е сякаш отживелица... с изключение на сметките за 'това и онова'.

Иначе имам една приятелка в Швейцария, на която по празници й изпращам картички, но само на нея. :)

Тоя Интернет уби тръпката от 'традициите' на пращане на писма и очакванията за такива 'в пощенската кутия'.
Спомням си, че като бях малка, редовно проверявах пощата дали някой не ми е писал. Сега само я проверявам заради сметката за телефона или да изхвърля някоя рекламна брошура... :roll: :?

bulgarche
12-20-2007, 12:35
Много обичам да получавам писма, както и да изпращам. Повече от 2 месеца карам приятелката си да ми напише едно писмо, дори и...с...един празен лист да е, но тя така и не го прави.
Пишех си често с една приятелка от Сопот, после замина за Германия и продилжихме да си пишем писма. По пощата пращам и получавам дискове.

karti4ka
05-29-2012, 05:02
Мисля че тук е мястото да кажа че от сайта karti4ka.com можеш онлайн да си избереш картичка от каталог, да я надпишеш и да я изпратиш по пощата. Ти я пускаш от компютъра, а тя пристига по пощата в плик :) Много е удобно и за тези които не са в България, защото се скъсява пътя на писмото. Спестяваш време да ходиш по пощи и да търсиш марки, пликове и картички.