PDA

View Full Version : Дълбоката депресия



moon_flower
12-20-2007, 18:13
Здравейте,хора! :)
Темата не е за мен,аз съм веселяк :D ,а за една приятелка.
Тя ми е една от най добрите приятелки,споделям много неща с нея,но от известно време е изпаднала в някаква депресия.Много тежка според мен...принципно казва какво и е,но сега каквото и да я попитам,не ми казва или увърта,станала е странна,мълчалива,подтисна та,питам я какъв е проблема,тя не ми го казва.Обяснявам и,че мога да и помогна,искам да и помогна,тя ми твърди,че нямало пробле,но всички забелязваме,че има.Пише си с някакво момче,което е депресирано...влече я надолу с депресииите си,тя ми призна,че малка част от състоянието и се дължи на него,но има и проблем,който не иска да сподели...
Искам да и помогна,може би ви е писнало от такива теми,обаче правя всичко възможно,но не успявам... :cry:
Кажете ми,какво да направя?
Благодаря Ви предварително.. ;-)

gree_girl
12-20-2007, 19:17
Кажи и, че държиш на нея като приятелка, че не искаш да я губиш. Също така и кажи, че ти липсва предишното весело момиче и че не искаш да виждаш тъжната си приятелка, а веселата. Припомн и, че винаги, когато и е гадно може да ти каже, да разчита на теб, защото сте приятели и искаш да и помогнеш

russianmafiaboss
12-20-2007, 19:37
Кажи и, че държиш на нея като приятелка, че не искаш да я губиш. Също така и кажи, че ти липсва предишното весело момиче и че не искаш да виждаш тъжната си приятелка, а веселата. Припомн и, че винаги, когато и е гадно може да ти каже, да разчита на теб, защото сте приятели и искаш да и помогнеш
+1

Blab
12-20-2007, 19:41
Прегърни я.
Въпрос на настроение.
Прегърни я силно и не я пускай...

Cerealkiller
12-20-2007, 20:17
nameri mom4eto

Presley
12-21-2007, 06:24
Доколкото раэбрах нече си се опитала да раэбереш причината,поради която е в това състояние.Но не си успяла.Явно тя не желае помощ.Ако искаше вероятно след твоят опит ,щеше да си иэлеее мъката.Просто има хора,които предпочитат да иэживяват проблемите си сами.Няма лошо.Аэ дори адмирирам подобно поведение.
Предполагам приятелката ти е от тоэи тип,или просто се прави на интересна.Но мисълта ми е ,че ти си направила,това което може-направила си опит да раэбереш причината эа състоянието и.От тук нататък просто я остави,ще и мине.Просто се эабавлаваите,иэлиэаите...эа бавлението е начинът да эабрави проблемите си.
И най-важнотж и до не драматиэирате положението и да не се филмирате :D

moon_flower
12-23-2007, 06:07
Хора,мерси много за мненията.Пробвах с прегрътките,с обясненията и всичко останало,но никакъв напредък...май наистина нейния случай е такъв,какъвто Presley`n`Sum го описа. :)
Сега остава само да чакам,да видя кога ще се оправи...

outofspacE
12-24-2007, 10:47
Еми и аз имам същия проблем ... обаче момичето харесва гей,който не дава 5 пари за чувствата й +тва е някво невъзпитано коп**е и тя само плаче и плаче и неможе да се осъзнае ... не може да и се помогне ... тя сама трябва да се осъзнае,понеже колкото и да набиваш нещо в главата на някой ... безсмислено е ..
това важи и за твоя случай [-X

DisciplineAndOrder
12-25-2007, 13:01
всичко е преходно,ще и мине. :neutral:

slun4evo
12-26-2007, 11:18
Ами най-вероятно е от момчето.А може и от зимата да е, на някои хора так им действа.След акто не иска да ти сподели проблема явно мисли, че може да се справи сама с него.Бъди до нея, казвай и че винаги може да разчита на теб и гледай да я развеселяваш.Опитай се тактично да и кажеш, че това момче и влиае зле.Ако е тийнейджърка е нормално да изпада в депресии.Всико ще отмине спокойно.

ice_f90
12-26-2007, 13:35
всичко е преходно,ще и мине. :neutral:
+1 naistina moje da e taka a sa6to sam bila v depresiq oba4e vremeto lekuva i sega sam mn dobre i vsi4ko e ok a i vremeto vliqe vsi4ko 6te se opravi spoko

IrReplacaBle
12-28-2007, 10:19
абе преходно то,ама..една позната така по манията за емотата си преряза вените :-k слава богу майка И се прибрала по-рано та не я остави да... :-#

Поговори с нея и я обеди да го остави. Не бива неговите проблеми или депресии да ги прехвърля на нея.Явно не осъзнава сама , че той я подтиква към лошото

BuBs
12-28-2007, 19:38
мисля че и аз съм в депресия от извесно време(едва ливи интересува ама реших да го кажа :) )

adizitk1
12-29-2007, 09:07
Според мен няколко дни никой не трябва да се интересува от проблемите й,а после,когато тя вече няма да е толкова обгрижвана,ще има повече нужда да си сподели с някой и тогава можеш да се пробваш да разбереш какъв е проблема.Трябва да й покажеш че милиони слънца кръжат в милиони галактики,кръжащи около един център във Вселената и този център не е тя.